banner
banner

چه چیزی طلا را بسیار ارزشمند می کند؟

قیمت طلا در طی سال جاری در بالاترین حد خود و در حوالی اوج قرار گرفته است. اگر نگاهی به نمودارها بیندازید ، قیمت طلا نیز طی سالهای گذشته بطور قابل توجهی افزایش یافته است تا جایی که اکنون با هر اونس نزدیک به 2000 دلار معامله می شود. این تقریباً دو برابر معاملات آن در پنج سال پیش است. با توجه به این افزایش قیمت ، ممکن است این سال برای شما پیش بیاید که چه عواملی در واقع باعث افزایش قیمت طلا شده و آن را به کالایی با ارزش تبدیل کرده است.

ما در بررسی عوامل اصلی تأثیرگذار بر قیمت طلا و اینکه طلا در طولانی مدت در مقایسه با برخی دیگر از سرمایه گذاری ها چگونه کار کرده است ، نگاه دقیق تری خواهیم داشت..

عواملی که باعث افزایش قیمت طلا می شوند

درست مثل هر بازار دیگر ، موارد بسیاری وجود دارند که می توانند قیمت طلا را تحت تأثیر قرار دهند. اینها می توانند ماهیت اساسی داشته باشند و همچنین روانشناختی باشند ، اما با این وجود بازار را به حرکت در می آورند. در اینجا نگاهی دقیق به عوامل اصلی بازی می شود.

قدرت ارز

اشاره به تأثیر قدرت ارز بر قیمت طلا برای تأیید دقیق تر تأثیر قدرت دلار آمریکا بر قیمت طلا است. طلا در سطح جهانی به دلار آمریکا قیمت گذاری می شود و بنابراین ، هرگونه حرکت به سمت ضعف دلار ، قیمت طلا را نسبت به ارزهای دیگر افزایش می دهد.

دلار آمریکا و قیمت طلا رابطه معکوس دارند. این بدان معناست که با کاهش ارزش دلار ، قیمت طلا افزایش می یابد و بالعکس. همچنین به این نقطه متصل می شود این است که ، وقتی دلار ضعیف تر باشد ، مقدار طلای قابل خرید با ارز دیگر را افزایش می دهد. این تمایل به افزایش تقاضا دارد و بنابراین قیمت نیز افزایش می یابد. این نکته در سال 2020 مشهود است ، زیرا ما شاهد افزایش قیمت طلا در میان کاهش دلار هستیم.

سیاست های مالی

سیاست های مالی دولت می تواند تعیین کننده بزرگی در ارزش طلا باشد و مطمئناً برای هدایت آن به هر دو جهت کار می کند. ابزار اصلی سیاست های پولی که در اینجا کار می کند ، نرخ بهره است.

اساساً ، نرخ بهره مداوم پایین می تواند بازده حاصل از شکل های سنتی سرمایه گذاری را به زیر یک سطح قابل قبول برای سرمایه گذاران کاهش دهد. با بازده بالقوه کمتر در یک زمینه ، سرمایه گذاران به سمت سایر مناطق سوق داده می شوند تا بازده بیشتری داشته باشند. بازارهای طلا اغلب مکانهایی هستند که در این شرایط سرمایه گذاران به آنجا سرازیر می شوند. به همین ترتیب ، اگر نشانه افزایش نرخ بهره داده شود ، با حرکت سرمایه گذاران به سمت بازارهای بیشتر مرتبط با بهره ، قیمت طلا متضرر می شود.

تورم یا ابر تورم

به طور معمول به عنوان یک محافظ در برابر تورم مورد توجه و صحبت قرار می گیرد ، قیمت طلا همزمان با تورم در اقتصاد افزایش می یابد. این اغلب به این دلیل است که افزایش تورم یک سیگنال یا رشد اقتصادی است و اغلب با افزایش حجم پول همراه است.

هرگونه افزایش در پول ، اساساً ارزش پول کاغذی را رقیق می کند و داشتن کالاهای امن مانند طلا را گران می کند. این عامل همچنین با سایر نکات سیاست های مالی عجین شده است زیرا افزایش تورم نیز به طور معمول می تواند محصول جانبی با نرخ بهره پایین باشد و با کاهش ارزش دلار آمریکا همراه باشد..

ابر تورم اصطلاحی برای توصیف تولید بیش از حد چاپ ارز است که منجر به افزایش عمومی بیش از حد و خارج از کنترل قیمت در اقتصاد می شود..

عرضه و تقاضا

با توجه به این واقعیت که مقدار طلای نگهداری شده (قبلاً استخراج شده) در هر زمان بسیار بیشتر از عرضه جدید است ، عامل عرضه و تقاضا اغلب نادیده گرفته می شود و بسیاری از آنها اشاره می کنند که طلا تحت تأثیر سایر بازارها نیست. این احترام این تا حدی درست است ، اما تقاضای جهانی هنوز هم می تواند بر قیمت تأثیر بگذارد.

طلا البته یک ویژگی مهم در صنعت جواهرات است و همچنین در بخش الکترونیک بسیار مورد تقاضا است. با افزایش تقاضا از این مناطق حداقل در مقدار مشخصی قیمت طلا افزایش خواهد یافت و بالعکس.

عملکرد اقتصادی

فضای کلی اقتصادی در سطح جهانی می تواند تأثیر قابل توجهی بر قیمت طلا داشته باشد. این عامل در واقع بسیاری از عناصر کلیه عوامل قبلی ذکر شده را در بر می گیرد. طلا بالاتر از همه است ، شاید دارایی شماره یک امن در جهان باشد. این بدان معنی است که در زمان عدم اطمینان از نظر اقتصادی ، مردم به شدت به سمت خرید طلا حرکت می کنند.

به طور طبیعی ، این یک هجوم در تقاضا ایجاد می کند ، که می تواند منجر به جهش قیمت شود. این عامل مهمی است که منجر به افزایش قیمت طلا در سال 2020 شده است زیرا بسیاری از سرمایه گذاران با عدم اطمینان اقتصادی در پیش رو دارند.

خطرات ناشی از خرید طلا

همانند سرمایه گذاری در هر بازار ، خطرات زیادی نیز باید در نظر گرفته شوند. همین عواملی که باعث افزایش قیمت طلا می شوند ، می توانند برعکس شوند و تأثیرات یکسانی بر روند نزولی داشته باشند.

با نگاه به گذشته ، بازده طلا کاملاً ثابت بوده است. این کالا سالهای خوب و بدی را پشت سر گذاشته است ، گرچه تمایل دارد نرخ بازدهی ثابت را ارائه دهد که مطمئناً از بیشتر بازارهای عمده سالهای اخیر پیشی گرفته است. در بلندمدت تر ، اگر به دنبال رشد تجمعی هستید ، سهام خیلی بیشتر از سود طلا خواهد بود.

روش های زیادی وجود دارد که می توانید در آنها خرید طلا نقش داشته باشید که همچنین می تواند خطرات شما را بیشتر مهار کند. مانند سرمایه گذاری در سهام مرتبط با طلا ، و ETF برای مدیریت قرار گرفتن در معرض مستقیم شما در برابر قیمت طلا بهتر از خرید شمش یا سکه طلا کار خواهند کرد. آنها همچنین مایع ترند و در صورت شروع افت قیمت طلا به راحتی قابل فروش هستند.

افکار نهایی

به طور کلی ، طلا سرمایه ای است که به نظر می رسد سرمایه گذاران را مکرراً فریب می دهد. این یک عرفان خاص در ارزش و چگونگی تعیین آن را در اختیار دارد. داشتن آگاهی از اینکه چه چیزی قیمت طلا را واقعاً تحت تأثیر قرار می دهد ، می تواند شما را در تصمیم گیری برای تحصیل در زمینه سرمایه گذاری در زمینه افزودن طلا به نمونه کارها قرار دهد..

اگر علاقه مند هستید می توانید اطلاعات بیشتری در مورد سرمایه گذاری در طلا کسب کنید یا ما به این دو شرکت خرید طلا را توصیه می کنیم:

  1. کارگزار طلا
  2. خرک شمش

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me