banner
banner

بانک مرکزی فرانسه صدور امنیت با یورو دیجیتال را تکمیل می کند

یک نقطه عطف مهم برای راه اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در اروپا و به ویژه در فرانسه حاصل شد.

پذیرش ارز دیجیتال در سطح جهانی یا حتی در سطح ملی برای همیشه به عنوان یک جریان لوله ای در نظر گرفته می شد. با این وجود ، حتی پس از برکناری بزرگترین ارز دیجیتال جهان – بیت کوین – دولت های ملی و بانک های مرکزی توجه بیشتری را شروع کرده و روی نسخه دیجیتال ارز خود کار می کنند.

در حالی که چندین کشور پیشرفتهایی داشته اند ، شناخته شده است که چین در پیشرفته ترین مرحله برای راه اندازی CBDC خود است. در همان زمان ، خبر موفقیت آمیز بودن یورو دیجیتال از طرف بانک مرکزی فرانسه منتشر می شود.

Banque de France رونمایی از پیشرفت CBDC

بانک مرکزی فرانسه بی حجاب که از زنجیره بلوک توسعه یافته توسط تیم خود برای حل و فصل انتشار اوراق بهادار دیجیتال ، با استفاده از زیرساخت های زنجیره بلوک پایان به پایان استفاده کرده است.

اولین آزمایش موفقیت آمیز با مشارکت یکی از بزرگترین بانک های فرانسه – Société Générale. در آنچه صدور اوراق قرضه تحت پوشش نامیده می شود ، ارزش کل به 40 میلیون یورو (44 میلیون دلار) می رسد.

این یک مرحله قابل توجه برای صدور امنیت دیجیتال می شود ، زیرا معامله بلافاصله از طریق روش تحویل در مقابل پرداخت (DvP) مستقیماً در برابر یورو دیجیتال انجام شد..

Société Générale با تمجید از نتایج این آزمون و نسبت به مزایای ارزهای دیجیتال بسیار خوش بین است و می گوید: “این زمینه را برای اتوماسیون و کوتاه شدن روندهای پرداخت با زیرساخت های ساده بازار و تقویت امنیت فراهم می کند.”

بر اساس گزارش ها ، ارز دیجیتال بانک مرکزی یکی از ارزهایی است که برای تسویه حساب های بین بانکی به جای پرداخت های مصرف کننده استفاده می شود. با نتیجه مثبت این آزمون اولیه ، Société Générale تشویق می شود که در هفته های آینده آزمایش دقیق تری انجام دهد:

“Societe Generale” اظهار داشت: “این آزمایش با استفاده از زیرساخت های بلاکچین از انتها به انتها انجام شده است..

این نیز به یک نقطه عطف بزرگ برای بانک فرانسه تبدیل می شود. بلندپروازی بانک مرکزی برای آزمایش ارز دیجیتالی اواخر سال گذشته در دسامبر 2019 ابراز شد ، ناشی از اراده سیاسی برای به عهده گرفتن نقش رهبری در اتحادیه اروپا.

تلاش های فرانسه برای سود دیجیتال پرداخت سود یورو

فعالیت توسعه و نتایج آزمایشات دلگرم کننده در اطراف یورو دیجیتال حاصل از بانک فرانسه ، جایگاه این کشور را در خط مقدم اوراق بهادار مالی دیجیتال تقویت می کند.

بانك دوفرانس گفت كه به عنوان بخشی از اكتشاف مداوم یورو دیجیتال ، طی چند هفته آینده به انجام آزمایشات بیشتر با سایر موسسات مالی ادامه خواهد داد.

بانک مرکزی اظهار داشت: “نتایج این آزمایشات یکی از عناصر مهم سهم بانک فرانسه در بازتاب جهانی تر به رهبری یوروسیستم در مورد منافع [CBDC] خواهد بود”.

چندی نیست که بانک مرکزی برنامه دیجیتال یورو را راه اندازی کرد. در ماه آوریل ، بانک مرکزی اعلام کرد که هدف آن کشف مزایای ارزهای دیجیتال برای پاکسازی و تسویه دارایی های مالی توکن شده است.

بانک مرکزی مشترک است که از زمان اجرای برنامه ، برنامه ها و علاقه های زیادی برای آزمایش ارز دیجیتال بانک مرکزی وجود داشته است ، با تاکید بر نقش برجسته این کشور در نوآوری در فناوری پرداخت.

این تکرار فعلی ارز دیجیتال بانک مرکزی در نظر گرفته شده است تا برای موسسات مالی و نه پرداخت های خرده فروشی مورد استفاده قرار گیرد. در زمان اجرای برنامه ، بانک مرکزی گفت که به دنبال جایگزینی سکه و اسکناس نیست.

به گفته رئیس کل بانک مرکزی ، سمت مصرف کننده باید با ارز دیجیتال متفاوتی تکمیل شود که روی قابلیت استفاده متمرکز است و ممکن است توسط فناوری بلاکچین پشتیبانی نشود.

مسابقه برای اولین ارز دیجیتال بانک مرکزی

فرانسه تنها کشوری نیست که آزمایش ارزهای دیجیتال بانک مرکزی را آغاز کرده است. ماه گذشته ، چین سرانجام تأیید کرد که آزمایش یوان دیجیتال خود را در چهار شهر آغاز کرده است. طبق بانک مردم چین ، تحقیق در مورد CBDC ها را تا سال 2014 آغاز کرد و در ژانویه یک طرح اولیه را نهایی کرد.

اگر دولت ها مصمم به پذیرش ارز دیجیتال نبودند ، اکنون به نظر می رسد که بانک های مرکزی در حال رقابت برای تبدیل شدن به بازار اول هستند. همچنین تعجب آور نیست ، زیرا یک ارز دیجیتال موفق صادر شده توسط یک بانک مرکزی بزرگ می تواند به عنوان یک ارز بین المللی مورد استفاده قرار گیرد – به طور بالقوه تضعیف نقش ارزهای موجود ، مانند دلار آمریکا.

کارشناسان پولی افکار خود را ابراز کرده اند که دارایی دیجیتال مورد استفاده در مقیاس جهانی می تواند به میزان قابل توجهی از تأثیر دلار آمریکا در تجارت جهانی بکاهد و موقعیت آن را به عنوان ارز ذخیره جهانی تضعیف کند.

این که آیا این از یک ارز دیجیتال ساخته شده توسط یک بانک مرکزی حاصل خواهد شد یا از یک دارایی دیجیتال خنثی مانند بیت کوین ، روشن است که دنیای اوراق بهادار مالی قرار است یک تغییر لرزه ای را تجربه کند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me