banner
banner

استراتژی معاملات گزینه های رمزنگاری: مقدمه ای بر Long Straddle

استراتژی معاملات گزینه های رمزنگاری: مقدمه ای بر Long Straddle

معاملات گزینه تبدیل شده است سریعترین رشد بخشی از فضای مشتقات رمزنگاری ، به لطف علاقه نهادی به سرعت در حال رشد و انتخاب متنوع محصولات پیشنهادی. معامله گران و سرمایه گذاران در هر سطح اکنون قادر به استفاده از گزینه های اثبات شده استراتژی های معاملاتی هستند که به طور گسترده در دنیای مالی سنتی مورد استفاده قرار گرفته است. در میان استراتژی های مختلف ، رشته های طولانی یکی از موثرترین و مکرر مورد استفاده قرار می گیرند ، به ویژه برای دارایی بی ثباتی مانند بیت کوین (BTC).

پیش از این ، ما برخی از مزایای تجارت گزینه ها نسبت به معاملات آتی را برجسته کردیم و همچنین نمای کلی از مشتقات رمزنگاری را برای کاربران جدید پوشش دادیم. در این بخش ، ما تمرکز خود را برای بررسی استراتژی straddle برای معاملات گزینه ها محدود خواهیم کرد.

استراتژی های معاملات گزینه ها به طور کلی

استراتژی های معاملات گزینه ها معمولاً شامل خرید یا فروش قراردادهای چند گزینه ای به طور همزمان برای بهینه سازی موقعیت های سرمایه گذاری ، مواجهه با خطر پرچین و سود حاصل از حرکات پیش بینی شده بازار به روشی مقرون به صرفه است.

معامله گران در طبقات مختلف دارایی از این استراتژی های اثبات شده به ویژه در فضای مشتقات استفاده کرده اند. آنچه باعث معامله گزینه ها از بقیه می شود ، ماهیت غیرخطی بودن آن است. برخلاف معاملات آتی (یک مشتق خطی) ، بازدهی قراردادهای اختیارات صرفاً به موضوع اصلی بستگی ندارد. دوره های زمانی ، نوسانات عمومی و قیمت اعتصابی در ارتباط با قیمت لحظه ای متغیرهای اضافی را برای معامله گران گزینه فراهم می کند.

با این وجود ، در نهایت ، کارآیی هر استراتژی به پتانسیل سودآوری آن در رابطه با ریسک بستگی دارد و اینجاست که استراتژی اشتراکی می درخشد.

straddles چیست و چگونه انتخاب می شود?

Straddle به طور کلی به معنای داشتن دو معامله در یک دارایی با موقعیت هایی است که یکدیگر را جبران می کنند. در معاملات گزینه ها ، یک استراتژی straddle طولانی به معنای خرید یک گزینه تماس (حق خرید) و یک گزینه خرید (حق فروش) برای همان دارایی اساسی با همان قیمت اعتراض و انقضا است. از طرف دیگر ، یک استراتژی straddle کوتاه شامل فروش یک گزینه تماس و یک گزینه خرید با همان اعتصاب و انقضا است.

انتخاب بین یک قاعده طولانی و کوتاه به انتظارات بازرگان از عملکرد دارایی اصلی بستگی دارد. یک معامله طولانی هنگامی موثر است که معامله گران پیش بینی یک حرکت شدید قیمت را داشته باشند ، اما از جهت آن اطمینان ندارند (قیمت ناپایدار است). در مقابل ، معامله گران ممکن است بخواهند از یک استراتژی کوتاه زمانی استفاده کنند که معتقدند قیمت دارایی اساسی (و نوسانات) در یک بازه زمانی خاص ثابت خواهد ماند.

گره چطور کار می کند?

همانطور که در بالا ذکر شد ، یک استراتژی طولانی برای یک کلاس دارایی ناپایدار مانند ارزهای رمزپایه می تواند مثمر ثمر باشد. برای توضیح نحوه کار یک رشته طولانی ، ما گزینه های BTCUSD را در OKEx به عنوان مثال در نظر می گیریم.

بیایید فرض کنیم BTC در حال حاضر با قیمت 9،500 دلار معامله می شود. اگر معامله گران معتقدند قیمت ناشی از یک حرکت شدید است ، اما مطمئن نیستند که در چه مسیری حرکت می کند ، می توانند با خرید هم مکالمه و هم گزینه هایی با همان قیمت اعتصاب و انقضا ، از یک رکود طولانی استفاده کنند..

ما می توانیم این استراتژی را با استفاده از گزینه تماس (BTCUSD-20200925-9500-C) و گزینه put (BTCUSD-20200925-9500-P) شبیه سازی کنیم. هر دو دارای قیمت اعتصاب (قیمت BTC در زمان انقضا می توان خرید یا فروش کرد) 9500 دلار ، حق بیمه (هزینه قرارداد) هرکدام 1500 دلار (در زمان نوشتن مقاله) و در 25 سپتامبر 2020 منقضی می شود.&L ، یا سود و زیان ، مشخصات چنین ترکیبی می تواند چیزی شبیه به این باشد.

گزینه های BTC به عنوان مثال بازده طولانی منبع: OKEx

یک استراتژی طولانی حتی با توجه به میزان حق بیمه پرداختی ، حتی قبل از انقضا ، حتی بالاتر یا پایین از قیمت اعتصاب شکسته خواهد شد. صرف نظر از جهت ، برای این که بتوانید یکنواخت شوید ، ارزش ذاتی یک گزینه باید برابر با حق بیمه پرداختی برای هر دو گزینه باشد ، در حالی که گزینه دیگر با انقضا بی ارزش می شود. به عبارت دیگر ، روند صعودی صعودی برابر است با اعتصاب به اضافه دو حق بیمه پرداخت شده. ضرر نزولی برابر است با اعتصاب منهای حق بیمه پرداختی.

با نگاهی به نمودار بالا ، می توانیم دو سناریوی شکستگی را برای این معامله مشاهده کنیم ، یکی جایی که BTC با انقضا 6،500 دلار معامله می شود و دیگری که 12،500 دلار معامله می شود. این بدان دلیل است که حق بیمه هر گزینه خریداری شده شما 1500 دلار است و هزینه کل هر دو قرارداد را به 3000 دلار می رساند. بنابراین روند نزولی و نزولی ما به ترتیب برابر با 9،500 $ + 3،000 $ = 12،500 $ و 9،500 $ – 3،000 $ = 6،500 $ می باشد.

هرگونه انحراف قیمتی فراتر از این نقاط شکننده ، سود این تجارت را نشان می دهد. به عنوان مثال ، اگر در زمان انقضا ، قیمت بیت کوین 15000 دلار باشد ، گزینه تماس در مجموع 2500 دلار سود (15000 دلار – (9،500 دلار + 3000 دلار)) خواهد داشت. متناوباً ، اگر Bitcoin در پایان انقضا 3500 دلار قیمت داشته باشد ، گزینه put 3،000 دلار سود (9،500 $ – (3،500 $ + 3،000 $)) سود خواهد داشت.

با این حال ، اگر در زمان انقضا ، قیمت بیت کوین در نقاط شکستنی (بین 6500 تا 12500 دلار) باقی بماند ، در پایان معامله گر ضرر می کند. به عنوان مثال ، اگر BTC در پایان انقضا 10 هزار دلار باشد ، گزینه تماس 500 دلار به رنگ سبز است ، اما وقتی هزینه هر دو گزینه را كاهش دهید (3000 دلار) ، معامله گر با ضرر 2500 دلار روبرو می شود. به همین ترتیب ، اگر BTC در زمان انقضا 7000 دلار باشد ، گزینه خرید 2500 دلار به رنگ سبز است ، اما معامله گر پس از کسر حق بیمه کل با ضرر 500 دلار روبرو می شود.

مزایا و معایب

یکی از مزایای استفاده از یک استراتژی straddle طولانی این است که حداکثر سود صعودی به طور بالقوه نامحدود است زیرا از لحاظ تئوری ، قیمت BTC بدون سقف می تواند به افزایش خود ادامه دهد. پتانسیل نزولی سود نیز قابل توجه است ، هرچند نامحدود نیست زیرا بعید به نظر می رسد BTC به زیر صفر برسد.

بهترین سناریو برای این معامله این است که قیمت BTC به طور قابل توجهی فراتر از نقاط شکستن افزایش یابد یا سقوط کند ، زیرا سود تفاوت بین قیمت نقطه و قیمت اعتصاب (9،500 دلار) منهای حق بیمه پرداختی برای دو گزینه خواهد بود (تماس و قرار دادن).

از طرف مقابل ، بدترین سناریو این معامله ثابت نگه داشتن قیمت BTC است و با قیمتی منقضی می شود. در این حالت ، هر دو گزینه به ازای دریافت پول در می آیند و هیچ ارزش ذاتی نخواهند داشت ، و به طور کلی هر دو حق بیمه را از دست می دهند (در کل ما 3000 دلار ضرر).

IV و پوسیدگی زمان: دو عامل برای تماشا

نوسانات ضمنی و پوسیدگی زمان می توانند دو مهمترین فاکتورهایی باشند که باید به یک استراتژی طولانی بپردازند. یک استراتژی موفقیت آمیز در زمینه طولانی مدت بسیار وابسته به افزایش IV است. افزایش سریع IV منجر به افزایش ارزش دو گزینه در این رشته می شود و به طور بالقوه به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا قبل از انقضا گزینه ها ، سود را ببندند..

در همین حال ، پوسیدگی زمان عنصر دیگری است که می تواند در نتیجه تأثیر بگذارد. هنگام ورود به تجارت ، حداقل یکی از قراردادها (تماس یا قرارداد) در ازای پول است و اگر قیمت بیت کوین برای مدت زمان طولانی راکد بماند ، می تواند ارزش کل این موقعیت را به دنبال داشته باشد به طور قابل توجهی کاهش می یابد علاوه بر این ، با نزدیک شدن به تاریخ انقضا ، میزان پوسیدگی زمان نیز افزایش می یابد.

نتیجه

با افزایش محبوبیت معاملات گزینه ها در فضای مشتقات رمزنگاری ، معامله گران می توانند از استراتژی های اثبات شده مانند straddle برای بهینه سازی موقعیت های خود و مدیریت ریسک استفاده کنند. با این حال ، تجارت مشتقات بدون درک پویایی و خطرات مختلف برای مبتدیان توصیه نمی شود.

سلب مسئولیت: این مطالب نباید مبنای تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری قرار گیرد و نه به عنوان توصیه ای برای انجام معاملات سرمایه گذاری تلقی شود. تجارت دارایی های دیجیتالی ریسک قابل توجهی دارد و می تواند منجر به از دست دادن سرمایه سرمایه گذاری شما شود. شما باید اطمینان حاصل کنید که ریسک موجود را کاملاً درک کرده و سطح تجربه ، اهداف سرمایه گذاری خود را در نظر گرفته و در صورت لزوم به دنبال مشاوره مالی مستقل باشید

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me