banner
banner

تجارت گزینه ها چیست – هر آنچه باید بدانید

گزینه ها یکی از پویاترین انواع ابزارهای تجاری موجود هستند. می توان از آنها برای حدس و گمان در مورد جهت و نوسان قیمت سهام (یا هر قیمت دارایی دیگر) و برای محافظت یا تحسین موقعیت های دیگر استفاده کرد..

این پست توضیح می دهد که گزینه ها چیست ، چگونه کار می کنند و چگونه می توان بدون در نظر گرفتن شرایط بازار از آنها برای سودآوری استفاده کرد.

گزینه ها چگونه کار می کنند

یک گزینه مشتق است. به بیان ساده ، مشتقات قراردادهایی هستند که ارزش خود را از یک ابزار مالی دیگر دریافت می کنند ، که اغلب به عنوان یک ابزار اساسی نامیده می شود. قرارداد اختیار به دارنده این حق را می دهد ، اما نه تعهدی را برای خرید یا فروش ابزار اصلی با قیمت مشخص در آینده.

گزینه ها را قرار دهید و تماس بگیرید

گزینه های قرارداد به دارنده آنها این حق را می دهد که اوراق بهادار اساسی را با قیمت مشخص ، قبل یا در تاریخ خاصی در آینده بفروشد.

گزینه های تماس به دارنده آنها این حق را می دهد که اوراق قرضه اساسی را با قیمت مشخص ، قبل یا در یک تاریخ خاص در آینده خریداری کند.

گزینه هایی که می توانند در هر زمان قبل از تاریخ انقضا استفاده شوند “گزینه های آمریکایی” هستند. گزینه هایی که فقط در تاریخ انقضا قابل استفاده هستند “گزینه های اروپایی” هستند.

گزینه ها اصطلاحات معاملاتی

قبل از ادامه ، لازم است به اصطلاحات زیر توجه کنید که در بازار اختیار استفاده می شود:

بازار اسپات

بازار اوراق بهادار / ابزارهای اساسی.

قیمت نقطه ای

قیمت فعلی ابزار اساسی.

قیمت اعتصاب

یک گزینه به دارنده آن حق خرید (پایه تماس) یا فروش (گزینه قرار دادن) ابزار اصلی را با قیمت اعتصاب اختیار می دهد.

ارزش ذاتی

ارزش ذاتی یک گزینه مقداری است که در صورت استفاده از قیمت لحظه ای فعلی محقق می شود.

در پول

یک گزینه در صورتی است که ارزش ذاتی داشته باشد. اگر قیمت لحظه ای بالاتر از قیمت اعتصاب باشد ، گزینه های تماس پولی هستند. اگر قیمت اعتصاب بیش از قیمت لحظه ای باشد ، گزینه های خرید در پول هستند.

با پول

اگر قیمت اعتصاب یک گزینه با قیمت لحظه ای فعلی برابر باشد ، این گزینه با پول است.

بیرون از پول

اگر گزینه ای ارزش ذاتی نداشته باشد ، پس انداز می شود.

حق بیمه

حق بیمه قیمتی است که برای خرید یک گزینه پرداخت می کنید.

گزینه های تجارت مثال

یک سهام با 100 دلار معامله می شود. شما یک گزینه تماس در سهام خریداری می کنید که قیمت اعتصاب 110 دلار در مدت زمان سه ماه منقضی می شود. حق بیمه پرداختی شما 2 دلار است.

این گزینه به شما این امکان را می دهد که سهم را با 10 دلار بالاتر از قیمت فعلی خریداری کنید – بنابراین در حال حاضر پول شما کم است و ارزش ذاتی ندارد.

اگر قیمت لحظه ای به 110 دلار افزایش یابد ، این گزینه با پول است. اگر قیمت منقضی 110 دلار در انقضا باشد ، گزینه بدون اعتبار منقضی می شود. سپس حق بیمه 2 دلاری خود را از دست داده اید.

اگر قیمت لحظه ای به 112 دلار برسد ، این گزینه با پول ذاتی 2 دلار است. می توانید از گزینه خود برای خرید سهام 110 دلار استفاده کنید و سپس با تحقق سود 2 دلاری ، آن را در بازار spot 112 دلار بفروشید. با این حال ، در این سطح ، شما فقط شکست خواهید خورد زیرا در ابتدا 2 دلار برای خرید گزینه پرداخت کرده اید.

اگر قیمت لحظه ای به 115 دلار برسد ، با اعمال اختیار و فروش سهام می توانید 5 دلار سود کسب کنید. سود خالص شما بعد از کسر حق بیمه 2 دلاری که قبلاً پرداخت کرده اید ، 3 دلار خواهد بود.

خرید در مقابل گزینه های فروش

موقعیت گزینه طولانی به شما این حق را می دهد که ابزار زیربنایی را با قیمت اعتصاب خریداری یا بفروشید. چه گزینه خرید یا گزینه تماس بخرید ، خطر شما به حق بیمه پرداختی محدود می شود.

گزینه های اتصال کوتاه ، که به آن گزینه های نوشتن نیز می گویند ، بسیار متفاوت است. وقتی گزینه ای را می نویسید ، سود شما به حق بیمه دریافتی محدود می شود ، در حالی که ضرر شما نامحدود است.

اگر گزینه put بنویسید ، حداکثر ضرر شما برابر است با قیمت اعتصاب منهای حق بیمه دریافتی. اگر گزینه تماس بنویسید ، منفی احتمالی شما نامحدود است.

خطرات موقعیت های گزینه نوشتاری را می توان با حفظ موقعیت مربوطه در امنیت اساسی جبران کرد. یک تماس کتبی با یک موقعیت بلند محافظت می شود در حالی که یک قرارداد نوشتاری با یک موقعیت کوتاه پوشش داده می شود. یک موقعیت گزینه نوشتاری که پوشانده می شود ، موقعیت پوشیده نامیده می شود ، در حالی که یک موقعیت بدون پوشش به عنوان یک موقعیت برهنه شناخته می شود.

دو نوع گزینه ، قرار دادن و تماس ، و این واقعیت که می توانید گزینه های خرید یا نوشتن را به شما بدهید ، چهار موقعیت بالقوه به شما می دهد:

 • تماس طولانی – اگر قیمت منقضی در انقضا بالاتر از قیمت اعتصاب به اضافه حق بیمه باشد ، سود خواهید برد.
 • تماس کوتاه – اگر قیمت نقطه زیر قیمت اعتصاب به علاوه حق بیمه باقی بماند ، سود خواهید برد.
 • Long put – اگر قیمت لحظه ای در انقضا کمتر از قیمت اعتصابی منهای حق بیمه باشد ، سود خواهید برد.
 • کوتاه مدت – اگر قیمت نقطه بالاتر از قیمت اعتصابی منهای حق بیمه باقی بماند ، سود خواهید برد.

این چهار امکان برای موقعیت یک گزینه واحد است. با این حال ، هنگامی که بیش از یک موقعیت گزینه را ترکیب کنید یا گزینه ها را با یک موقعیت در امنیت زمینه ترکیب کنید ، امکانات بی پایان هستند.

نحوه استفاده از گزینه ها

ساده ترین گزینه تمرین به شرح زیر است:

 • گزینه Put – اگر دارنده گزینه از این گزینه استفاده می کند ، نویسنده گزینه امنیت اساسی را از دارنده با قیمت اعتصاب خریداری می کند. بنابراین ، دارنده اختیار ممکن است لازم باشد ابتدا اوراق بهادار را در بازار بازار خریداری کند.
 • گزینه تماس – اگر دارنده گزینه تماس از این گزینه استفاده کند ، نویسنده گزینه باید اوراق بهادار را به قیمت اعتراض به دارنده بفروشد. سپس دارنده اختیار در فروش اوراق بهادار در بازار بورس یا نگهداری آنها آزاد است.

روند واقعی تمرین گزینه ها بسیار متفاوت است. وقتی گزینه ها در بورس خرید و فروش می شوند ، هنگام استفاده از اختیار ، صرافی معمولاً به عنوان یک واسطه عمل می کند. برخی از گزینه ها به صورت نقدی تسویه می شوند ، فقط ارزش ذاتی گزینه تغییر می کند. استفاده از گزینه کالا ممکن است شامل تحویل فیزیکی باشد که عوامل لجستیکی مانند حمل و نقل و ذخیره سازی را به فرآیند اضافه می کند. در دنیای واقعی ، بیشتر معامله گران با فروش گزینه های قبل از انقضا ، از اعمال گزینه ها اجتناب می کنند.

حق بیمه و نوسانات ضمنی

مقدار نظری (حق بیمه) یک گزینه با استفاده از یکی از چندین فرمول بسیار پیچیده محاسبه می شود. می توانید به یک ماشین حساب گزینه آنلاین دسترسی پیدا کنید اینجا. محاسبه یک گزینه به متغیرهای زیر احتیاج دارد:

 • قیمت نقطه ای
 • قیمت اعتصاب
 • زمان انقضا
 • نرخ بهره
 • سود سهام پیش بینی شده (در صورت وجود)
 • نوع (آمریکایی یا اروپایی)
 • نوسانات ضمنی

شش مورد اول از این هفت متغیر ساده هستند. نوسان هفتم ، ضمنی ، منوط به عرضه و تقاضا است. نوسانات ضمنی میزان نوساناتی را که بازار انتظار دارد نشان می دهد. هرچه نوسان ضمنی بیشتر باشد ، حق بیمه بیشتر خواهد بود و بالعکس. وقتی نوسانات مورد انتظار افزایش می یابد ، تقاضا برای گزینه ها و همچنین حق بیمه افزایش می یابد.

یونانی ها’

برخلاف تقریباً هر ابزار مالی دیگر ، گزینه ها غیرخطی هستند. معنای این امر این است که بین تغییر در مقدار یک گزینه و تغییر در ارزش ابزار اساسی نسبت ثابتی وجود ندارد. به عنوان مثال ، حساسیت مقدار یک گزینه به قیمت اوراق بهادار اساسی با نزدیک شدن قیمت لحظه ای به قیمت اعتصابی افزایش می یابد. گزینه ها نیز با نزدیک شدن به تاریخ انقضا ارزش خود را از دست می دهند.

“یونانیان” مجموعه ای از عوامل قابل اندازه گیری است که برای نشان دادن میزان حساسیت حق بیمه یک گزینه به قیمت لحظه ای ، زمان ، نرخ بهره و نوسانات استفاده می شود.

دلتا اندازه گیری میزان حساسیت حق بیمه گزینه به تغییر در قیمت لحظه ای است. دلتا معمولاً به عنوان مقداری بین 1 تا 1 ثبت می شود. اگر یک گزینه تماس در سهام دلتا 0.5 باشد ، اگر قیمت نقطه ای 1٪ افزایش یابد ، مقدار آن 0.5٪ افزایش می یابد.

از دلتا می توان برای محاسبه اندازه پرچین گزینه استفاده کرد. با استفاده از مثال فوق ، می توان 100 گزینه تماس را با فروش کوتاه 50 سهم جبران کرد.

برای گزینه های تماس ، دلتا یک گزینه در پول نزدیک به 0.5 است ، برای گزینه های پول ، دلتا با کاهش قیمت لحظه ای به 0 نزدیک می شود و برای گزینه های پول ، دلتا با افزایش قیمت لحظه ای به 1 نزدیک می شود. گزینه های Put مقادیر منفی دارند که با کاهش قیمت لحظه ای به -1 نزدیک می شوند.

گاما منعکس کننده حساسیت دلتا یک گزینه به تغییرات قیمت لحظه ای است. گاما با نزدیک شدن قیمت لحظه ای به قیمت اعتصابی افزایش می یابد.

تتا حساسیت مقدار یک گزینه به زمان را نشان می دهد. مقدار تتا مقداری است که هر روز گزینه ای از دست می دهد با این فرض که قیمت لحظه ای تغییر نکند. تتا که به پوسیدگی زمان نیز معروف است ، با نزدیک شدن به تاریخ انقضا گزینه افزایش می یابد.

دو معیار آخر, وگا و رو, کمتر استفاده می شود. وگا میزان حساسیت یک گزینه را به تغییرات نوسان نشان می دهد. Rho حساسیت یک گزینه را به تغییرات نرخ بهره منعکس می کند.

گزینه های معاملاتی

از گزینه ها می توان به روش های مختلفی استفاده کرد. وقتی با یک ابزار معمولی وارد موقعیت بلند یا کوتاه می شوید ، صرفاً شرط بندی جهت دار می کنید. با استفاده از گزینه ها ، می توانید در مورد جهت ، نوسانات ، زمان بندی و میزان حرکت قیمت های لحظه ای حدس بزنید.

موارد زیر تنها چند مورد از روش های استفاده از گزینه ها است:

 • حدس بزنید که قیمت های نقطه جهت حرکت می کنند.
 • تجارت با اهرم – حق بیمه گزینه کسری از قیمت لحظه ای است ، به این معنی که با همان مقدار سرمایه بیشتر در معرض دید قرار می گیرید.
 • در مورد نوسانات با یا بدون دید جهت دار حدس بزنید.
 • از موقعیتی در امنیت اساسی جلوگیری کنید.
 • با نوشتن گزینه ها ، یک جریان درآمد ایجاد کنید.
 • در حالی که قیمت سهام ادغام می شود از موقعیت سهام طولانی سود ببرید. در حالی که از موقعیت سهام خود به عنوان پرچین استفاده می کنید ، می توانید گزینه های تماس را بفروشید. این به عنوان نوشتن تماس تحت پوشش شناخته می شود.

استراتژی های معاملات گزینه

مکالمه تحت پوشش فقط یکی از استراتژیهای مختلف گزینه معاملاتی است. موارد زیر برخی دیگر از استراتژی های معاملات گزینه محبوب است که می تواند در محدوده وسیعی از شرایط بازار برای سودآوری استفاده شود.

گره خوردن

یک straddle از گزینه put و call با همان قیمت اعتصاب تشکیل شده است. اگر قیمت لحظه ای بیش از مجموع دو حق بیمه افزایش یا کاهش یابد ، یک گره طولانی سودآور خواهد بود. معامله گران هنگامی که معتقدند قیمت دارایی در نقطه عطف قرار دارد یا اینکه نوسانات افزایش می یابد ، از رشته های طولانی استفاده می کنند.

غرق شدن

خفه شدن شبیه straddle است با این تفاوت که گزینه call از اعتصاب بالاتری نسبت به گزینه put برخوردار است. این باعث می شود موقعیت خفه شدن طولانی مدت کمی ارزان شود ، اما قبل از سودآوری استراتژی ، قیمت آن باید بیشتر حرکت کند.

گسترش

اگر اسپرد مکالمه بخرید ، شما در حال خرید گزینه تماس و گزینه تماس دیگری با قیمت اعتصاب بالاتر می فروشید. حق بیمه دریافتی شما از فروش گزینه تماس ، تا حدی حق بیمه پرداختی برای تماس دیگر را خنثی می کند. اسپرد سودآوری محدودی دارد اما روشی موثر برای سودآوری از افزایش متوسط ​​قیمت دارایی است.

یک اسپردن بلند از یک بلند و یک کوتاه با ضربه کمتر تشکیل می شود. این یک روش موثر برای سودآوری از سقوط متوسط ​​قیمت یک دارایی است.

یقه

یقه متشکل از گزینه طولانی out of the money put و یک short out از گزینه call money است. در بازار سهام از قلاده های بورس اوراق بهادار برای محافظت از ضرر برای موقعیت طولانی سهام استفاده می شود. حق بیمه دریافتی برای تماس کتبی ، حق بیمه پرداختی برای گزینه خرید را تا حدی خنثی می کند.

یقه هزینه صفر به گونه ای ساخته شده است که حق بیمه حاصل از نوشتن مکالمه کل حق بیمه پرداختی را خنثی می کند. این بدان معناست که موقعیت زیرین بدون هیچ گونه هزینه ای پوشش داده می شود ، اگرچه این روند صعودی محدود است.

تقویم پخش شد

گسترش تقویم شامل دو گزینه مشابه با ماه های مختلف تحویل است. یک معامله گر می تواند مکالمه ای را که ابتدا منقضی می شود بنویسد و یک تماس مشابه که بعداً منقضی می شود را بخرد. ارزش تماس کتبی به سرعت خراب می شود ، در حالی که مقدار تماس دیرتر نسبت به تغییرات نوسانات حساس تر خواهد بود. در صورت افزایش نوسانات یا افزایش قیمت لحظه ای پس از انقضا first اول ، این استراتژی سودآور خواهد بود.

پروانه پخش شد

یک استراتژی پروانه ای ترکیبی از یک اسپرد طولانی با یک اسپرد کوتاه است تا از کاهش بی ثباتی یا قیمت بقیه در محدوده محدود سود ببرد.

اگر موقعیت پراکندگی پروانه تماس را وارد کنید ، یکی را در گزینه تماس پولی خریداری می کنید ، دو گزینه را در گزینه های تماس پول می فروشید و یکی را از گزینه های تماس پولی خریداری می کنید. حداکثر سود شما در صورتی حاصل خواهد شد که قیمت لحظه ای برابر با اعتصاب گزینه های نوشته شده در انقضا باشد.

اسپرد بلند مدت شامل گزینه های قرار دادن با همان اعتصابات و مشخصات بازده یکسان است.

 کندور آهنی

کندور آهنی شبیه پخش پروانه است اما شامل یک پخش کوتاه و یک تماس کوتاه با چهار ضربه مختلف است. این استراتژی در صورت انقضای قیمت لحظه ای بین دو اعتصاب گزینه کتبی ، سودآوری بیشتری خواهد داشت. کندورهای آهنی منفی محدود بوده و آنها را به یک استراتژی محبوب برای درآمدزایی تبدیل کرده است.

 نتیجه

گزینه ها دنیای جدیدی از فرصت ها را برای معامله گران فراهم می کند. علاوه بر شرط بندی های جهت دار ، می توانید در مورد میزان حرکت قیمت ، افزایش یا کاهش نوسانات و زمان حرکت قیمت حدس بزنید.

گزینه ها با سهم خود از خطرات همراه هستند و به گزینه های معاملاتی باید با دقت نزدیک شد. تجارت کاغذ توصیه می شود تا زمانی که درک خوبی از گزینه ها و مدیریت ریسک داشته باشید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me