banner
banner

معاملات اجتماعی چیست؟

در سالهای اخیر معاملات اجتماعی محبوبیت زیادی پیدا کرده است. این به خاطر در دسترس بودن بسیاری از کارگزاران و سیستم عامل های برتر تجارت اجتماعی مانند این است اتورو و دیگران ، همراه با افزایش تمایل به تعامل اجتماعی آنلاین. در اینجا ما دقیقاً بررسی خواهیم کرد که معاملات اجتماعی چیست ، چگونه می توان در معاملات اجتماعی شروع به کار کرد و برخی از راه هایی که می تواند به سود آینده تجارت فارکس شما باشد.

مبانی تجارت اجتماعی

معاملات اجتماعی نوعی معامله است که به طور موثر به بازرگانان اجازه می دهد تا حرکت بازار معامله گران دیگر را کپی کنند. به این ترتیب معاملات اجتماعی می تواند دقیقاً مانند تجارت کپی باشد.

آنچه تجارت اجتماعی را منحصر به فرد و متفاوت از تجارت کپی می کند ، عنصر اضافه شده تعامل اجتماعی است. تفکر در مورد معاملات اجتماعی به عنوان تجارت کپی همراه با رسانه های اجتماعی شما را به تصویری دقیق از معاملات اجتماعی نزدیک می کند.

از طریق کارگزار و پلتفرم معاملات اجتماعی ، شما معمولاً این قدرت را دارید که نه تنها کپی معاملات دیگران را انجام دهید ، بلکه از طریق سیستم عامل با آن بازرگانان و دیگران تعامل داشته باشید. این یک لایه پویای اضافی به روند تجارت اضافه می کند که توانایی شما در برقراری ارتباط با سایر معامله گران هنگام معامله است.

تجارت اجتماعی چگونه کار می کند

اصول اساسی معاملات اجتماعی این است که یک کارگزار یک بستر معاملاتی را به شما ارائه می دهد که طیف وسیعی از ویژگی ها را کاملاً در بر می گیرد. این ویژگی ها شامل توانایی در تجارت کپی دیگران در سیستم عامل و همچنین تلفیق ویژگی های سبک شبکه های اجتماعی است. این بدان معنی است که شما می توانید معامله گران دیگر را دنبال کنید ، نظرات ، پیام ها را ارسال کنید و نظرات خود را از طریق شبکه به اشتراک بگذارید.

در قسمت معاملات ، این عملکرد همچنان به عنوان یک پلت فرم تجارت کپی عمل می کند. شما معمولاً تاجر مورد نظر خود را برای کپی انتخاب می کنید و می توانید با توجه به راحتی خود این کار را انجام دهید. عنصر اضافه شده در اینجا توانایی تعامل با دیگران است. این به شما این امکان را می دهد که بینش گسترده تری از دیگران در مورد یک تاجر خاص یا استراتژی مورد نظر خود کسب کنید.

بهترین نمونه از یک بستر تجارت اجتماعی کاملاً یکپارچه eToro است. از آنها اغلب به عنوان کپی شماره یک و پلت فرم معاملات اجتماعی در جهان یاد می شود. این میزان شباهت زیاد بین این دو سبک را برجسته می کند.

اگر نمی خواهید با یک بستر تجارت اجتماعی کاملاً مجهز درگیر شوید ، روش های دیگری وجود دارد که می توانید از طریق MT4 یا یک سیستم تجارت دیگر تجارت اجتماعی را شروع کنید. این کار به نمایندگی از شما نیاز به کار بیشتری دارد زیرا شما مجبورید داده ها را جداگانه جمع آوری و دنبال کنید ، اما این امکان وجود دارد. به عنوان مثال Metatrader 4 دارای ویژگی شناخته شده به عنوان “معامله گر احساسات” است که به شما امکان می دهد احساسات بازار و نحوه تجارت دیگران را تجزیه و تحلیل کنید..

جدا از این ، شما همچنین می توانید سیگنال های معاملاتی فارکس ، اطلاعاتی را که از سایر انجمن های تجاری جمع آوری می کنید یا داده های یکی از بسیاری از شاخص های احساس بازار را که به راحتی در دسترس هستند دنبال کنید. هرچند به عنوان یک تاجر جدید ، ثبت نام با یک کارگزار تجارت اجتماعی کاربر پسند ، کاملاً یکپارچه بسیار آسان تر است.

شروع در تجارت اجتماعی

شروع در تجارت اجتماعی فرایند دشواری نیست ، اگرچه ابتدا باید انتخاب کنید که کدام نوع تجارت اجتماعی را ترجیح می دهید در آن شرکت کنید..

اگر این یک تجربه کارگزار تجارت اجتماعی کاملاً یکپارچه است ، پس می توانید به سرعت یک کارگزار معاملات اجتماعی برتر را پیدا کرده و مراحل ثبت نام با آنها را برای شروع تجارت انجام دهید. شما همچنین می توانید شروع به معامله با یک سیستم عامل شخص ثالث کنید. بسیاری از این سیستم عامل های شخص ثالث را می توان به حساب کارگزار اصلی شما متصل کرد تا امکان تجارت اجتماعی را فراهم کند ، اگرچه ابتدا باید با کارگزار خود بررسی کنید.

سرانجام ، اگر شما یک تاجر باتجربه تر هستید ، ممکن است بخواهید “تجارت شخصی خود” را بسازید. با پشتیبانی از یک کارگزار برتر ، این امکان نیز وجود دارد. اگر کاربر Metatrader هستید در اینجا می توانید به گروه های تجارت جامعه مانند MQL4 بپیوندید. همچنین می توانید داده ها را از شاخص های نمودار مانند گزارش COT یا شاخص نوسانات (VIX) جمع آوری کنید تا به شما کمک کند تا در مورد استراتژی خود تصمیم بگیرید. شما همچنین می توانید تصمیم بگیرید که در یک سرویس سیگنال جداگانه ثبت نام کنید که می توانید به تنهایی دنبال کنید.

جوانب مثبت و منفی تجارت اجتماعی

دقیقاً مانند هر نوع معامله ، بسته به نیاز شما ، معاملات اجتماعی نکات خوب و بدی نیز دارد. در اینجا چند مورد از نکات کلیدی ذکر شده وجود دارد:

طرفداران

  • تجارت اجتماعی می تواند برای کسانی که تازه وارد تجارت می شوند عالی باشد. این می تواند راهی برای تجار مبتدی برای دریافت راهنمایی و اطلاعات عالی از تجار با تجربه تر باشد.
  • با تعامل اضافه شده با سایر کاربران ، می توانید تمام مزایای تجارت کپی را بدست آورید. این چیزی است که بسیاری احساس می کنند ارزش افزوده است و احساس جامعه به تجارت منجر می شود.
  • تجارت اجتماعی می تواند یک صرفه جویی در وقت عالی باشد. معامله گر را پیدا کنید که دوست دارید او را دنبال کنید و از او کپی کنید ، و زمان زیادی را برای تحقیق و انجام معاملات خود صرف می کنید.

منفی ها

  • فقط به این دلیل که تجارت دیگران را دنبال می کنید به این معنی نیست که نباید خودتان تحقیق و دقت خود را انجام دهید. صرف نظر از سبک تجارت شما ، این هنوز مهم است.
  • پیروی از معاملات دیگران حتی اگر معامله گران باتجربه ای باشند ، شما را در معرض خطر قرار می دهد که می تواند تا حدودی از کنترل شما خارج شود. برای این منظور مهم است که در مورد معامله گرانی که می خواهید آنها را دنبال کرده و کاملاً کپی کنید تحقیق کنید.
  • معاملات اجتماعی به همه این امکان را می دهد که نظرات خود را به خوبی آگاه باشند یا نه ، به اشتراک بگذارند. این شما هستید که تصمیم می گیرید کدام توصیه را دنبال کنید.

کارگزاران تجارت اجتماعی

مکان های زیادی وجود دارد که گزینه تجارت اجتماعی را ارائه می دهند. ما در حال حاضر موارد زیر را توصیه می کنیم:

اتورو – یک کارگزار چند منظوره که مورد اعتماد میلیون ها کاربر است. آنها محبوب ترین واسطه ای هستند که تجارت اجتماعی را ارائه می دهند. اگر می خواهید بیشتر بدانید ، بررسی Etoro ما را بخوانید.

هشدار: لطفاً توجه داشته باشید که کلیه معاملات خطرناک است. 67٪ از حساب های سرمایه گذاران خرده فروشی در هنگام معامله CFD با این ارائه دهنده ضرر می کنند. شما باید فکر کنید که آیا توانایی پرداخت خطر بالای از دست دادن پول خود را دارید یا خیر. این محتوا فقط برای اهداف آموزشی است و توصیه ای برای سرمایه گذاری نیست.

AvaTrade – آنها تجارت اجتماعی با ارزهای رمزنگاری شده ، سهام ، شاخص ها ، کالاها ، اوراق قرضه و ETF را فراهم می کنند. بررسی AvaTrade ما را بخوانید.

XM – آنها تجارت اجتماعی را ارائه می دهند و بیش از 1200 دارایی را برای تجارت ارائه می دهند. بررسی XM ما را بخوانید.

افکار نهایی

تجارت اجتماعی ، خواه از طریق یک کارگزار و بستر معاملات تجارت اجتماعی کاملاً تثبیت شده باشد و هم از طریق طیف وسیعی از خدمات ارائه شده توسط اشخاص ثالث که توسط خودتان ترکیب می شوید ، راهی عالی برای بهبود فضای تجارت شماست. این می تواند نظرات ، ایده ها و داده هایی را که قبلاً هرگز در نظر نگرفته اید به شما ارائه دهد و همچنین کل فرآیند معاملات را برای بسیاری از افراد ساده کند.

تا زمانی که شما در یک تحقیق صحیح شرکت می کنید ، و به یاد داشته باشید که از مدیریت ریسک محتاطانه استفاده کنید ، هیچ دلیلی وجود ندارد که تجارت اجتماعی نتواند به سود شما در تجارت فارکس ، CFD یا دارایی های دیگر باشد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me