banner
banner

سرمایه گذاری در کاردانو (ADA) – همه آنچه باید بدانید

Cardano (ADA) چیست?

Cardano (ADA) نسل سوم بلاک چین و پلت فرم توسعه Dapp است. این پلتفرم به عنوان اولین زنجیره بلوکی که استراتژی تحقیق همتایان را در اصول اصلی خود گنجانده است ، مورد توجه رسانه های بین المللی قرار گرفت. امروزه ADA یکی از برترین ارزهای رمزپایه در جهان است.

معمول است که سرمایه گذاران و تحلیلگران از Cardano به عنوان ارز رمزنگاری شده نسل سوم یاد می کنند. قابل ذکر است که نسل اول ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین ، جهان را با یک سیستم نقدی غیرمتمرکز غیر امن معرفی کرد. اندکی پس از انتشار ، Ethereum با تمرکز کلی بر توسعه Dapp وارد بازار شد. این هدف ارزهای رمزنگاری شده نسل دوم بود.

ارزهای رمزنگاری شده نسل سوم دروس آموخته شده از مفاهیم بیت کوین و اتریوم را می گیرند و نقایص خود را بهبود می بخشند. رمزنگاری های نسل سوم مانند ADA از پیشرفت های جدیدی مانند معماری لایه ای برای بهبود مقیاس پذیری ، امنیت و پایداری استفاده می کنند. به این ترتیب ، آنها سودمندی بیشتری ایجاد می کنند ، نقص ها را برطرف می کنند و ناکارآمدی ها را اصلاح می کنند.

چرا Cardano (ADA) مهم است

کاردانو از بسیاری جهات با رقبا متفاوت است. برخلاف رقابت ، کاردانو بستگی زیادی به بخش دانشگاهی دارد. طراحی این پلت فرم از ابتدا با استفاده از روش های مبتنی بر شواهد در فلسفه علمی ، نظریه دانشگاهی ساخته شده و از طریق تحقیقات بررسی شده همگانی نهایی شده است.

صفحه اصلی کاردانو

صفحه اصلی کاردانو

جالب اینجاست که نام کاردانو از پلیمیت و پزشک مشهور ایتالیایی ، ژیرولامو کاردانو گرفته شده است. کاردانو پس از ایجاد اولین سیستماتیک ، جهان را تغییر داد محاسبات احتمالات میراث او امروز زنده است.

Cardano (ADA) موارد استفاده

توسعه دهندگان Cardano اهداف سنگینی برای پروژه دارند. این تیم سودمند به دنبال بازگرداندن اعتماد به سیستم های اقتصادی جهانی از طریق تلفیق فن آوری های کاردانو است. به طور خاص ، این پلت فرم راهی امن تر ، شفاف و پایدار برای انجام تجارت در سطح بین المللی را معرفی می کند.

علاوه بر این ، توسعه دهندگان Cardano به دنبال دسترسی بدون بانک جهان به خدمات مالی هستند. با ناراحتی, برآورد جمعیت بی بانک را در حال حاضر بیش از 1.7 میلیارد نفر قرار دهید. به همین میزان ، کاردانو پروژه هایی دارد که هم اکنون در آفریقا و سایر مناطق کشورهای در حال توسعه در دست اجرا است.

هدف سوم برای کاردانو کمک به ثبات بخش Dapp است. این پلتفرم بر امنیت و پایداری تمرکز دارد که به طور خاص در برنامه ها ، سیستم ها و جوامع غیرمتمرکز اعمال می شود. توسعه دهندگان کاردانو در مورد اهداف خود صحبت کردند و اظهار داشتند که قصد دارند:

“یک اکوسیستم متعادل و پایدارتر ارائه می دهد که پاسخگوی نیازهای کاربران و همچنین سایر سیستم هایی باشد که به دنبال ادغام هستند.”

کاردانو (ADA) چگونه کار می کند

کاردانو به عنوان ارز رمزنگاری شده نسل سوم ، سعی در مقابله با برخی از رایج ترین موضوعات پیش روی استفاده از بلاکچین در مقیاس بزرگ دارد. این مسائل دامنه بلاکچین را شامل موضوعاتی مانند مقیاس پذیری ، قابلیت همکاری و پایداری می کند. کاردانو از طریق توسعه اصول طراحی و بهترین شیوه های مهندسی به دنبال سلطنت بر این مسائل است.

مقیاس پذیری

کاردانو در روزهای ابتدایی خود تنها در حدود 10 تراکنش در ثانیه (tps) قابل انجام بود. با این حال ، هوسکینسون منتشر شد مقاله ای که اخیراً یک راه حل مقیاس جدید برای شبکه – Hydra توضیح داده است. Hydra یک راه حل مقیاس گذاری لایه 2 است که از کانالهای دولتی برای پردازش معاملات خارج از زنجیره استفاده می کند. با استفاده از این فناوری ، کاردانو قادر به پردازش بیش از یک میلیون تراکنش در ثانیه است.

قابلیت همکاری

امروزه هزاران ارز رمزپایه در بازار وجود دارد که هرکدام ویژگی ها ، مزایا و اکوسیستم خاص خود را دارند. کاردانو تلاش می کند استانداردهایی را به بازار وارد کند تا قابلیت همکاری بین شبکه ها را فراهم کند. این سیستم ها شامل مدل های حاکم بر بلاکچین ، پروتکل های ارتقا system سیستم و مجموعه ویژگی ها هستند.

امنیت

مجاز بودن قابلیت همکاری بلاکچین ، مجموعه جدیدی از خطرات را معرفی می کند که توسعه دهندگان باید از پس آن برآیند. این نگرانی های امنیتی منطقه ای است که کاردانو قصد دارد در آن سلطنت کند. در حال حاضر ، این پلتفرم دارای استانداردهای مدیریت حریم خصوصی ، امنیت و تمرکززدایی است..

Ouroboros

کاردانو سازوکار اجماع جدیدی را به نام Ouroboros. Ouroboros یک پروتکل PoS مبتنی بر زنجیره است. برای تأیید بلوک به رهبران انتخاب شده تصادفی متکی است. گره ای که بلوک بعدی را اضافه می کند ، مانند بیشتر بلاکچین ها پاداش تلاش هایشان را دریافت می کند.

Ouroboros PoS

Ouroboros PoS

در شروع هر دوره ، سیستم رهبران را از گروه سهامداران انتخاب می کند. Epochs به عنوان یک عکس فوری از بلاک چین از تاریخ قبلی عمل می کند. از نظر انتقادی ، دوران باید از بلوکی به اندازه کافی عمیق در زنجیره معاملات سرچشمه بگیرد. عمق برای اطمینان از امنیت شبکه و جلوگیری از احتمال تغییر زنجیره ضروری است.

مشخصات فنی این سیستم چشمگیر است. رهبران بر اساس توزیع سهام ثابت و یک بذر تصادفی انتخاب می شوند. این بذر با استفاده از یک محاسبه چند حزبی (MPC) بین ذینفعان در دوره قبل به طور تصادفی تولید می کند. سهامداران می توانند با توجه به میزان ADA مورد نظر خود ، شانس خود را برای انتخاب بهبود بخشند. در نتیجه ، کاردانو اولین مورد را معرفی می کند به طور اثبات امن پروتکل اثبات سهام.

تاریخچه کاردانو (ADA)

کاردانو در سپتامبر 2017 وارد بازار شد. موسس پروژه جرمی وود و چارلز هوسکینسون هر دو قبلاً روی پروژه Ethereum کار کرده بودند. با این حال ، تیم با استناد به تفاوت اهداف ، از Ethereum جدا شد.

کاردانو به دلیل نوآوری های خود در زبان و طراحی VM ، افراد فوری را در فضای رمزنگاری به دست آورد. این اضافات پاسخی مستقیم به مسائلی بود که در شبکه Ethereum پیش آمد. این پلتفرم خود را از این رقابت متمایز کرد و با اساتید دانشگاه های سراسر جهان شروع به کار کرد تا تحقیقات دانشگاهی بررسی شده را در طراحی خود بگنجاند.

برای جمع آوری سرمایه ، یک ICO انجام شد. این پلتفرم تقریباً 62 میلیون دلار از مخاطبان جهانی سرمایه گذاران تضمین کرده است. بودجه برای گسترش اکوسیستم ADA هزینه شد.

در 29 سپتامبر 2017 ، کاردانو اولین برنامه خود را در شبکه اصلی راه اندازی کرد. این آغاز یک سفر موفق برای تیم بود. سال بعد ، کاردانو چندین سطح بالا را تأمین کرد شراکت در بخشهای دانشگاهی و FinTech.

در سال 2019 ، Huobi ADA را ذکر کرد. در یک زمان Huobi به دلیل فشار تنظیم کننده ، بزرگترین صرافی در چین قبل از حرکت بود. اندکی پس از اضافه شدن آنها ، بزرگترین صرافی جهان ، Binance ADA را به سیستم عامل خود اضافه کرد. این افزودن کمک کرد تا قیمت های ADA به ارتفاعات جدید برسد.

رمز ADA نام خود را از ریاضیدان قرن نوزدهم گرفته است, آدا لاولایس. لاولیز اولین برنامه نویس کامپیوتر در جهان بود. در حال حاضر ، 25،927،070،538 ADA در گردش است. در مجموع ، کاردانو 45،000،000،000 ADA در طول عمر خود صادر خواهد کرد.

تیم کاردانو

کاردانو از یک تیم غیرمتمرکز توسعه دهندگان استفاده می کند. این توسعه دهندگان در سه نهاد مستقل کار می کنند. نکته مهم ، آنها از استانداردهای تعیین شده برای اطمینان از قابلیت همکاری در اکوسیستم استفاده می کنند. هر تیم پشتیبانی خود را از پروژه ارائه می دهد.

بنیاد کاردانو

بنیاد کاردانو نهادی غیرانتفاعی در پشت این سیستم عامل است. این پایه از فناوری پروتکل محافظت می کند و عملکرد آن را تضمین می کند. علاوه بر این ، آنها استاندارد سازی در بخش را برای همکاری بیشتر افزایش می دهند.

IOHK را کاوش کنید

Explore IOHK یک شرکت علمی و مهندسی است که فن آوری های موجود در شبکه را ایجاد می کند. آنها همچنین با استفاده از یک رویکرد دو جانبه این پروتکل ها را طراحی و نگهداری می کنند. در ابتدا ، این گروه در مورد مبانی ارزهای رمزنگاری شده تحقیق می کند تا نگرانی های اصلی را کشف کند. این موضوعات شامل مباحث نظری در مورد بهترین الگوریتم های اجماع و پروتکل های حفظ حریم خصوصی است.

سپس ، طرف مهندسی تیم روند توسعه را آغاز می کند. برای انجام این وظیفه ، تیم روش های رسمی را به روشی منحصر به فرد در بر می گیرد. این استراتژی به Cardano یک لایه تأیید اضافی می دهد.

EMURGO

قطعه آخر پازل ADA دستگاه جوجه کشی ژاپنی EMURGO است. این تیم بر روی مشاغل تجاری و چگونگی پیشرفت استفاده از فناوری بلاکچین در صنایع متمرکز است.

حکومت

سیستم حاکمیتی به کار رفته در کاردانو مشابه اتریوم است. این شبکه برای تأیید ابتکارات جدید به یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) متکی است. DAO برای تصمیم گیری در مورد آینده ارزهای رمزپایه ایده آل است زیرا به جلوگیری از تجزیه جامعه کمک می کند.

Cardano (ADA) را از کجا بخریم

کسانی که قصد سرمایه گذاری در ADA را دارند لازم نیست خیلی دور نگاه کنند. صرافی های بی شماری وجود دارد که این سکه بی نظیر را ارائه می دهند. بینانس یکی از آسانترین مبادلات برای عضویت است و آنها مجموعه بسیار زیادی از رمزها را ارائه می دهند. پس از تکمیل مراحل ثبت نام و تأیید ، می توانید مستقیماً BTC را خریداری کرده و در عرض چند دقیقه آن را به ADA تبدیل کنید.

سرمایه گذاری در کاردانو (ADA) - همه آنچه باید بدانید سرمایه گذاری در کاردانو (ADA) - همه آنچه باید بدانید سرمایه گذاری در کاردانو (ADA) - همه آنچه باید بدانید
★★★★★ ★★★★★ بررسی Binance

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) ده ها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

★★★★★ ★★★★★ بررسی کراکن

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) ده ها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

★★★★★ ★★★★★ بررسی Poloniex

رتبه بندی Securities.io توسط تیم تحریریه ما تعیین می شود. فرمول امتیازدهی برای کارگزاران دارایی های دیجیتال (ارزهای رمزپایه) ده ها عامل از جمله هزینه و حداقل حساب ، سیستم عامل های معاملاتی ، پشتیبانی مشتری ، نهادهای نظارتی و گزینه های سرمایه گذاری را در نظر می گیرد..

بهترین برای

بازرگانان پیشرفته

بهترین برای

بازرگانان ایالات متحده آمریکا

بهترین برای

راحتی در استفاده

هزینه های تجارت

0.10٪

هزینه های تجارت

0.16٪

هزینه های تجارت

0.125٪

تبلیغات

10٪ Cashback

کد تخفیف: EE59L0QP

تبلیغات

هیچ یک

تبلیغات

هیچ یک

نحوه ذخیره Cardano (ADA)

سه روش محبوب برای ذخیره ADA شما در کیف پول رومیزی ، برنامه تلفن همراه یا کیف پول سخت افزاری است. هر یک از این استراتژی ها ویژگی های خاص خود را دارد. ممکن است دریابید که همه موارد شما را برآورده نمی کند. در این حالت از ترکیب سه مورد استفاده کنید.

کیف پول موبایل راهی عالی برای ورود تازه واردان به فضا است. بارگیری آن رایگان است ، نصب آن آسان است و از امنیت بالایی برخوردار هستند. به همین دلیل ، سرمایه گذاران جدید رمزنگاری باید از اینجا شروع کنند. کاربران پیشرفته تر به دلیل امنیت بیشتر ، یک مشتری دسک تاپ را ترجیح می دهند.

هرکسی که می خواهد سرمایه گذاری زیادی در ADA انجام دهد ، باید خرید کیف پول سخت افزاری را در نظر بگیرد. امنیت کیف پول های سخت افزاری نسبت به کیف پول های موبایل بیشتر است زیرا رمزنگاری شما را به صورت آفلاین و در “سردخانه” ذخیره می کند. لجر نانو اس یا پیشرفته تر لجر نانو ایکس هر دو از این Cardano (ADA) پشتیبانی می کنند.

جنجال کاردانو

علی رغم وابستگی زیاد آن به دانشگاهیان ، هنوز برخی از افراد در صنعت وجود دارند که به مشکلات احتمالی شبکه اشاره می کنند. به طور خاص ، ولاد زمفر ، محقق Ethereum’s PoS استدلال می کند که رای گیری زنجیره ای خطرناک است. وی خاطرنشان می کند که نیروهای سیستم باعث تغییر قوانین در گره های کامل می شوند. این استراتژی یک بررسی و تعادل مهم را که توسط اپراتورهای گره آگاه ارائه می شود حذف می کند.

کاردانو – بلاکچین آکادمیک

با توجه به دنباله دار بودن و رشد روزافزون شبکه ، می توان گفت که Cardano سالها یک عنصر اصلی در بخش بلاکچین خواهد بود. رویکرد منحصر به فرد و پیشرفت های فنی آن مطمئناً با ادامه توسعه همچنان یک موضوع داغ در این بخش خواهد بود. در حال حاضر ، ADA در 15 ارز رمزپایه برتر جهان باقی مانده است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me