banner
banner

قرارداد تعویض دائمی چیست؟

هر آنچه برای شروع معاملات مبادله دائمی در OKEx باید بدانید

مبادله های دائمی ، مانند معاملات آتی و اختیارات ، نوعی مشتقه ارز رمزپایه هستند. در حالی که آنها بسیار شبیه به قراردادهای آتی هستند ، معاملات از دو طریق عمده با معاملات آتی متفاوت هستند ، و این ابزارها را منحصر به فرد و در فضای تجارت رمزنگاری بسیار محبوب می کند..

در این مقاله ، ما به سالات متداول در مورد مبادله های دائمی ، پرداختن به آنچه که هستند و نحوه کار آنها و همچنین برخی از جزئیات مبادله های همیشگی OKEx ، خواهیم پرداخت..

اگر تازه وارد تجارت هستید ، ممکن است راهنمای عمیق معاملات ارزهای رمزنگاری شده ما را مفید بیابید. همچنین می توانید در OKEx و BTC به ارزش 10 دلار به صورت رایگان دریافت کنید برای شروع تجارت.

مبادله های همیشگی چگونه کار می کنند?

مبادله های دائمی اساساً مانند قراردادهای آتی هستند ، جایی که به معامله گران اجازه می دهد موقعیت های کوتاه یا کوتاه در یک دارایی اساسی داشته باشند. مانند معاملات آتی ، مبادله همچنین به معامله گران انعطاف پذیری بیشتری می دهد ، از جمله توانایی استفاده از اهرم نیرو و قرارداد بدون داشتن هرگونه مالکیت یا نگهداری دارایی اساسی.

با این حال ، یک تفاوت عمده بین معاملات آتی و مبادله ، انقضا است. در شرایطی که قراردادهای آتی از قبل تاریخ انقضا دارند ، معاملات دائمی می توانند به صورت تئوری ، به مدت نامعلومی ادامه داشته باشند ، به شرط آنکه سوداگران برای پوشش خسارت و جلوگیری از تصفیه سود ، حاشیه کافی داشته باشند..

تفاوت دوم بین معاملات آتی و مبادله مربوط به هزینه های تأمین مالی است که برای متعادل نگه داشتن قیمت مبادله های دائمی ضروری است. از آنجا که تاریخ انقضا معاملات آتی از قبل تعیین شده است ، قیمت های آنها به طور خودکار با نزدیک شدن به تاریخ انقضا با قیمت لحظه ای موضوع اصلی همگرا می شوند. بدون چنین مکانیزمی ، مبادله های همیشگی می توانند به طور قابل توجهی از قیمت لحظه ای زیر بنای اصلی متفاوت شوند.

نرخ بودجه و کارمزد

این شکاف در مبادلات با کارمزد بودجه پر می شود که اساساً به عنوان ضد تعادل عمل می کند و جنبه کمتر محبوب بازار را تحریک می کند. این هزینه ها بر اساس نرخ بودجه است که با مقایسه تفاوت قیمت بین قرارداد مبادله دائمی و قیمت قطعی دارایی که قرارداد دنبال می کند ، محاسبه می شود..

به عنوان مثال ، اگر یک قرارداد مبادله دائمی بیش از قیمت لحظه ای مبنای تجاری معامله شود ، نرخ تأمین مالی مثبت می شود ، به این معنی که دارندگان موقعیت طولانی باید تا زمانی که موقعیت خود را باز نگه دارند ، هزینه مالی را به دارندگان موقعیت کوتاه پرداخت کنند. به همین ترتیب ، هنگامی که مبادله قیمت کمتری از قیمت نقطه زیرمجموعه داشته باشد ، نرخ بودجه منفی می شود و دارندگان موقعیت کوتاه مدت به کارمندان بلند مدت کارمزد پرداخت می کنند.

در صورت عدم وجود چنین مکانیزمی ، هیچ انگیزه ای برای معامله گران وجود ندارد که بر خلاف روند و موقعیت های باز برای مقابله با مسیر مبادله دائمی حرکت کنند – و همچنین یک مبادله به دارایی اصلی که قرار است ردیابی کند ، متصل نخواهد شد..

تعویض های همیشگی OKEx

OKEx ، به عنوان یک مبادله رمزنگاری پیشرو در جهان ، برخی از محصولات مایع ترین مشتقات موجود در بازار را ارائه می دهد ، از جمله معاملات آتی ارزهای رمزپایه ، گزینه ها و مبادله های همیشگی.

در حال حاضر ، OKEx مبادلات همیشگی حاشیه سکه و USDT را برای انواع ارزهای رمزپایه از جمله BTC ، ETH ، LTC و غیره ارائه می دهد. معامله گران همچنین می توانند تا 125 برابر از اهرم فشار استفاده کنند ، این بستگی به طبقات جایگزینی ثابت OKEx دارد. به طور کلی ، هرچه تعداد قراردادهای معامله شده بیشتر باشد ، اهرم در دسترس معامله گران کمتر است.

به همین ترتیب ، با استفاده از اهرم ، معامله گران باید مراقب حداقل نسبت اولیه حاشیه و نسبت حاشیه نگهداری باشند ، که هر دو در صفحه طبقه بندی موقعیت های پیوند داده شده در بالا ذکر شده اند. به طور خلاصه ، مورد اول حداقل مبلغ مورد نیاز برای افتتاح موقعیت با حداکثر اهرم موجود است ، در حالی که مورد دوم حداقل مقدار مورد نیاز برای جلوگیری از تصفیه کامل و / یا جزئی است.

به منظور ارائه یک تجربه تجاری قابل اعتماد ، مبادلات همیشگی OKEx همچنین از یک قیمت مارک برای مرجع استفاده می کنند و این قیمت براساس شاخص های اساسی ، همان چیزی است که برای محاسبه سود و زیان غیر واقعی کاربران استفاده می شود. هدف از این قیمت مرجع جلوگیری از سناریوهای غیرضروری تصفیه در صورت شرایط بسیار بی ثبات در بازار است.

سرانجام ، مبادله های دائمی OKEx معمولاً به صورت روزانه تسویه می شوند ، اما با معرفی ویژگی حساب واحد ، این سیستم عامل شروع به تسویه حساب در زمان واقعی برای مبادله های دائمی ، قراردادهای آتی و اختیارات کرده است.

معاملات مبادله در OKEx نیز هزینه های معاملاتی را در پی دارد و کاربران توصیه می شوند برای کسب اطلاعات بیشتر توضیح دهنده هزینه های تجارت ما را بررسی کنند.

خلاصه

 • مبادله های دائمی نوعی معاملات آتی است ، با این تفاوت که تاریخ انقضا یا تحویل ندارند و از نظر تئوری می توانند به طور نامحدود باز بمانند.
 • به منظور نزدیک نگه داشتن مبادله های همیشگی با قیمت زیربنایی ، از مکانیزم منحصر به فرد و هزینه تأمین مالی استفاده می شود.
 • اگر یک مبادله بالاتر از قیمت معامله شود ، هزینه بودجه مثبت است و توسط دارندگان موقعیت بلند به دارندگان موقعیت کوتاه پرداخت می شود.
 • اگر مبادله زیر قیمت نقطه معامله شود ، هزینه بودجه منفی است و توسط دارندگان موقعیت کوتاه به دارندگان موقعیت بلند پرداخت می شود.
 • OKEx انواع معاملات دائمی را برای تجارت از جمله BTC ، ETH ، LTC و موارد دیگر ارائه می دهد.
 • کاربران OKEx همچنین می توانند در هنگام معامله مبادلات حداکثر 125 برابر از اهرم استفاده کنند و می توانند نسبت های حاشیه حداقل و نسبت های حاشیه نگهداری مربوطه را در صفحه رده های موقعیتی مشاهده کنند..
 • هزینه های مالی برای مبادله های OKEx هر هشت ساعت اعمال می شود و بین معامله گرانی که موقعیت های کوتاه و کوتاه دارند مبادله می شود.
 • با معرفی ویژگی حساب واحد در OKEx ، تسویه حساب در زمان واقعی برای همه مبادله ها ، معاملات آتی و گزینه ها در دسترس است.
 • هزینه های معاملاتی قابل استفاده در معاملات مبادله را می توان در اینجا بررسی کرد.
 • تاجر OKEx نیستید؟ امروز برای شروع معاملات سوآپ دائمی و سایر مشتقات پیشرو در صنعت ثبت نام کنید.

  OKEx را دنبال کنید

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me