banner
banner

بررسی بازارهای رمزنگاری جهانی: ژانویه 2020

خلاصه ای از عملکرد بازار و عوامل محرک بازارها طی ماه گذشته ، شامل اقتصاد کلان و همچنین ارزهای رمزپایه اصلی

بهترین های OKEx

چشم اندازهای OKEx

فنی OKEx

OKEx Quant

استراتژی OKEx

رویداد OKEx & محصولات

خلاصه بازار رمزنگاری

ژانویه یکی از بهترین ماه ها برای فضای رمزنگاری گسترده تر در طی نیم سال بوده است که پس از کساد و شکنجه 4Q19 رخ داده است. شاخص BTCUSD OKEx در ژانویه 29.85٪ رشد کرد پس از افت 5 درصدی در دسامبر ، که پس از 10 درصد افت در سه ماهه آخر سال رخ داد. بازارها همچنان بر کاهش نصف پاداش بیت کوین در آینده تمرکز کرده اند. OKEx Quant با اشاره به پیش از این در حالی که ژانویه می تواند یکی از ایده آل ترین نقاط ورود به نصف باشد ، انتظار نمی رود این چرخه بازار تا سال 2022 کامل شود.

از سوی دیگر ، عدم قطعیت های کلان همچنان به نزول سهام و کالاها ادامه دارد. افزایش تقاضا برای پناهگاه های امن می تواند به نفع قیمت بیت کوین و بازار گسترده رمزنگاری باشد.

با وجود افزایش قیمت در BTC, تسلط بر بازار بیت کوین اندکی از 68.21٪ در ابتدای ماه به 66.02٪ در پایان ماه عقب نشینی کرده است. در مقابل ، کل محدودیت بازار سابق بیت کوین از 60.41 میلیارد دلار به 89.2 میلیارد دلار در این دوره افزایش یافته است.

اگرچه از ابتدای سال جاری تسلط بر بازار بیت کوین تاکنون نرم بوده است ، اما تعداد فعلی هنوز به طور قابل توجهی بالاتر از پایین ترین سطح 2019 زیر 50 درصد است. با این حال ، افت اخیر تسلط بر بازار بیت کوین می تواند نشان دهد که برخی از سرمایه ها از ارز رمزپایه پیشرو دور شده و به سمت فضای altcoin حرکت کرده اند. این می تواند تا حدی دلیل آن را توضیح دهد ETH در حالی که بیش از 40٪ در ژانویه تجمع کرد EOS 62٪ افزایش یافت.

با نگاه به جلو ، وضعیت شیوع ویروس کرونا می تواند عامل اصلی برای دارایی های سنتی و رمزنگاری ها باشد. نیازهای امن و همراه با انتظارات سرسام آور کاهش نصف پاداش می تواند همبستگی بالایی با قیمت بیت کوین داشته باشد ، حداقل برای دید کوتاه مدت / میان مدت. در عین حال ، ناظران رمزنگاری مایلند اعداد تسلط بر بازار بیت کوین / آلتکوین را که می تواند سرنخی از جریان سرمایه در فضای رمزنگاری فراهم کند ، دقیق بدست آورند..

شکل 1: معیارهای ارزهای رمزپایه اصلی در ژانویه (منبع: Messari.io؛ Coin360)

Mid-Caps رالی Altcoin را رهبری کرد

عمدتا altcoin های عمده عملکرد چشمگیری در ژانویه داشته اند BSV و BCH. با این حال ، فنی OKEx توضیح داد وضعیت بیش از حد خرید با تجزیه و تحلیل نسبت MVRV آن و معتقد است که BSV قیمتها ممکن است نتوانند در 300 سطح کاملاً خوب قبل از Genesis Hard Fork حفظ شوند. از آن به بعد, BSVنوسانات افزایش یافته و قیمت تا 240 کاهش یافته است.

شکل 2: عملکرد Altcoin در ژانویه (منبع: Coin360)

ما همچنین می خواهیم عملکرد آلت کوین های متوسط ​​را در مقایسه با کلاه های کوچک و بزرگ برجسته کنیم. شکل 3 عملکرد ماهانه شاخص های وزنی با استفاده از رمزنگاری Fundstrat را نشان می دهد. شاخص FS Crypto 40 (خط نارنجی) که 11 تا 50 ارز دیجیتال برتر را از نظر ارزش بازار و نقدینگی ردیابی می کند ، در ژانویه 46٪ رشد کرد. در مقایسه ، شاخص FS Crypto 10 – شاخص کلاه بزرگ (خط آبی) ، در حالی که فقط 36٪ رشد کرد BTC در همان دوره 34٪ ارزش افزوده است.

شکل 3: عملکرد Altcoin در ژانویه (منبع: Tradingview)

ما معتقدیم که ارزیابی کم می تواند یکی از دلایل عملکرد قوی اواسط سقف باشد. نشانه هایی مانند و غیره, XLM, و ADA در اواخر سال 2019 به پایین ترین سطح سالانه خود رسیده اند یا سقوط کرده اند ، و این می تواند برخی از سرمایه گذاران ارزش محور را برای خرید نرخ پایین جذب کند. با این حال ، با نزدیک شدن به رویداد نصف شدن پاداش بیت کوین ، بازارها می توانند انتظار داشته باشند که مقداری از سرمایه مجدداً به آن اختصاص یابد BTC و شاید نام های بزرگ دیگر در سه ماهه اول امسال.

اخبار برجسته Crypto News در ژانویه

 • شرکت کنندگان در بازار رمزنگاری انتظار ندارند که فیس بوک Libra را در سال 2020 راه اندازی کند ، این طبق یک نظرسنجی اخیر از بلوک. این شرکت با متخصصان بازار از سرمایه های مخاطره آمیز ، خدمات مالی و صنعت دارایی های دیجیتال مصاحبه کرده است ، بیش از نیمی از پاسخ دهندگان معتقدند که بازار شاهد راه اندازی Libra در سال جاری نیست.
 • غول بانکداری سرمایه گذاری JP Morgan معتقد است که ارزش ذاتی بیت کوین زیر قیمت بازار باقی مانده است. نیکولاس پانیگیرتزوگلو ، مدیر عامل استراتژی بازار جهانی در JPM, گفت, بیت کوین تقریباً 40٪ نسبت به اوج خود کاهش یافته است ، در حالی که ارزش ذاتی حدود 10٪ افزایش یافته است. وی همچنین گفت ، “شکاف هنوز کاملاً بسته نشده است ، که نشان می دهد برخی از خطرهای نزولی همچنان وجود دارد.”
 • ایلون ماسک ، مدیر عامل تسلا ، استفاده اصلی رمزنگاری را برای معاملات مشاهده نکرد. در اخیر پادکست, ماسک گفت ، “شما باید یک پل قانونی تا غیرقانونی داشته باشید. بنابراین ، جایی که من می بینم رمزنگاری به عنوان جایگزینی برای پول نقد موثر است. ” با این حال ، ماسک همچنین افزود که او “نه در Bitcoin و نه در Bitcoin” ، اذعان کرد مقاله سفید Satoshi “بسیار هوشمندانه” است.
 • مدیر عامل شرکت Ripple ، برد گارلینگهاوس معتقد است که در سال 2020 شرکت های رمزنگاری و بلاکچین بیشتری حضور خواهند داشت و Ripple می تواند یکی از آنها باشد. گزارش شده است که در داووس ، گارلینگهاوس گفت, “ما اولین نفر نخواهیم بود و آخرین نفر هم نخواهیم بود ، اما من انتظار دارم که در طرف اصلی باشیم.”
 • سیاست گذاران اکنون ابزار بیشتری برای درک ارز دیجیتال بانک مرکزی و مزایای بالقوه آن دارند. مجمع جهانی اقتصاد با هدف ارائه نگاهی جامع به تصویب CBDC به سیاستگذاران در سراسر جهان ، یک جعبه ابزار CBDC معرفی کرده است که همراه با بانک های مرکزی تهیه شده است. از طرف دیگر ، BoE ، BoJ ، BoC ، Riksbank و SNB اعلام کردند که در تحقیق خود برای CBDC همکاری می کنند.

بیت کوین بهترین عملکرد ماهانه از ماه ژوئیه را منتشر کرد

حتی اگر داده های تاریخی نشان می دهد که ژانویه یک ماه نرم برای بیت کوین بود ، اما پیشروترین ارز رمزنگاری شده بر دارایی های جهان سنتی تا فضای رمزنگاری حاکم است. ما انتظار داریم که نصف شدن بتواند اشتهای ریسک در بیت کوین را تقویت کند و با نزدیک شدن به نصف شدن ، احساسات ریسک پذیر می توانند بیشتر در قیمت تأثیر بگذارند..

در نشریه قبلی ما <فصلی Bitcoin>, چشم انداز OKEx اشاره کرد که بهترین عملکرد متوسط ​​ماهانه بیت کوین بیشتر در ماه های آوریل ، مه ، اکتبر و نوامبر اتفاق می افتد. در حالی که انتظار می رود نصف شدن در آینده در ماه مه اتفاق بیفتد ، بازار ممکن است انتظار داشته باشد که نوسانات بیت کوین در ماه های آینده افزایش یابد و با کاهش در نصف و انتظارات پیرامون آن بیشتر شود.

ما همچنین به تماشای عناوین و رویدادهای مربوط به گفتگوهای آشنا ادامه خواهیم داد: شیوع ویروس کرونا ، تنش های تجاری جهانی ، عدم قطعیت های ژئوپلیتیک و تنظیمات سیاست های بانک های مرکزی.

شکل 4: عملکرد ماهانه شاخص OKEx BTCUSD (منبع: OKEx) شکل 5: محدوده ماهانه OKEx BTCUSD (منبع: OKEx) شکل 6: همبستگی محقق شده Bitcoin-Gold / SPX (منبع: Skew) شکل 7: همبستگی محقق شده Bitcoin-Gold / SPX (منبع: Skew)

تغییر متفاوت در رابطه بین Altcoins عمده و بیت کوین

ما اقدامات متفاوتی را از نظر تغییر در همبستگی بین altcoins عمده و بیت کوین مشاهده کرده ایم. ETH یکی از مهمترین آلت کوین های مرتبط با BTC باقی مانده است ، اگرچه به نظر می رسد که این همبستگی در اوایل ژانویه به اوج خود رسیده و همچنان نرم بوده است. از سوی دیگر, XTZهمبستگی با بیت کوین در ژانویه روند نزولی به زیر 0.3 دارد و به پایین ترین سطح سالانه رسیده است. شایان ذکر است که BTC-ETCهمبستگی در این دوره به طور قابل توجهی کاهش یافته است. یک نوسان مشابه نیز در مشاهده می شود BSV.

شکل 8: همبستگی بیت کوین با عمده آلتکوین ها (منبع: Coinmetrics.io)

چشم انداز Bitcoin February: به تدریج به اوج ماه اکتبر

حرکت فعلی بیت کوین دست نخورده به نظر می رسد و به نظر می رسد این حرکت در اوایل فوریه انجام شود. با این حال ، علائمی وجود داشت که ممکن است گاوها قبل از افزایش قیمت ، کمی استراحت کنند.

 • BTCUSDT در انتهای باندهای هفتگی بولینگر قرار گرفته است ، و این نشان می دهد که قیمت ممکن است به ادغام در سطح 9800 تا 10000 نیاز داشته باشد.
 • RSI هفتگی به منطقه خرید بیش از حد نزدیک شده است ، این می تواند نشانه دیگری از تجمع فعلی باشد که ممکن است نیاز به مکث داشته باشد ، هرچند زمان ممکن است کوتاه باشد.
 • با این حال ، کراس اوور صعودی هفتگی MACD در حال گسترش است. حرکت بیشتر به سمت منطقه مثبت می تواند به معنی صعود صعودی باشد.
 • 9960 اولین سطح تماشای ماه فوریه خواهد بود اگر این جفت ارز بتواند با موفقیت ، بالاترین سطح اکتبر 10500 ، سطح بعدی باشد.

شکل 9: نمودار هفتگی BTCUSDT (منبع: OKEx؛ Tradingview)

استراتژی Altcoin: زمان نوبت دهی برای XRP است?

قیمت رمز پرداخت Ripple XRP ممکن است به زودی به دیوار برخورد کند. شکل 10 این موضوع را نشان می دهد XRPUSDT یک الگوی مثلث تشکیل داده است و به سطوح مقاومت بالای مثلث نزدیک شده است.

 • سه نشانگر حرکت نشان می دهد که جفت می تواند در حال حاضر بیش از حد خریداری شود ، اگر چه حرکت صعودی هنوز بیشتر سالم بود.
 • با وجود اصول صعودی ، مانند همکاری Ripple با International Money Express و لیست جدید تعویض دائمی BitMEX ، این جفت ارز می تواند حمایت پایین تر از میانگین متحرک 200 روزه و حمایت پایین تر از مثلث را دوباره آزمایش کند ، قبل از اینکه بالاتر برود.
 • میانگین متحرک 200 روزه ، که نزدیک منطقه 0.25 است ، می تواند اولین سطح تماشا باشد. پشتیبانی پایین مثلث نزدیک به 0.24 سطح خواهد بود.

شکل 10: نمودار روزانه XRPUSDT (منبع: OKEx؛ Tradingview)

OKEx را روشن کنید:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

وب سایت: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me