banner
banner

بازار وام دهی DeFi در میان رقابت CeFi جدید به اوج جدیدی می رسد

OKEx Insights ‘DeFi Digest یک بررسی هفتگی از صنعت مالی غیرمتمرکز است.

عکس فوری از بازار DeFi

بازار مالی غیرمتمرکز این هفته حرکت صعودی خود را حفظ کرد زیرا ارزش کل قفل شده در محصولات DeFi از 12.01 میلیارد دلار به 13.65 میلیارد دلار افزایش یافت. 

Uniswap موقعیت خود را به عنوان رهبر بازار حفظ کرد و 22 درصد از ارزش کل USD قفل شده است. بورس غیرمتمرکز همچنین بیشترین حجم نقدینگی را داشت و بر حجم تجارت خود تا 48٪ رسید. قابل ذکر است ، متوسط ​​حجم معاملات هفتگی DEX در این هفته 5 درصد افزایش یافته است.

در حوزه وام های غیرمتمرکز ، کامپوند با سهم 56 درصدی از بازار به پیشروی خود ادامه داد.

با رشد وام دهی ، بازار DeFi در کل ارزش قفل شده 13.6٪ رشد کردبا رشد وام دهی ، بازار DeFi در کل ارزش قفل شده 13.6٪ رشد کرد. منابع: نبض DeFi و دبانک

بازار وام های DeFi این هفته پس از توقف کوتاه مدت در اواسط سپتامبر ، دوباره هیاهوی خود را به دست آورد. همانطور که توسط ارائه دهنده داده DeFi Pulse نشان داده شده است ، ارزش کل قفل شده فقط در پروتکل های وام غیرمتمرکز است رسیده است بالاترین رقم 5.1 میلیارد دلار. 

ارزش کل قفل شده در DeFi و بازارهای وام به بالاترین رقم 13.65 میلیارد دلار و 5.1 میلیارد دلار رسید.ارزش کل قفل شده در DeFi و بازارهای وام به ترتیب به بالاترین رقم 13.65 میلیارد دلار و 5.1 میلیارد دلار رسید. منبع: DeFi Pulse ، OKEx Insights

سازنده پروتکل وام غیرمتمرکز نیز در این هفته به یک مرحله مهم رسیده است. پایدار بورس کوین آن ، Dai ، طبق چهارشنبه ، از مارک سرمایه بازار $ 1 میلیارد دلار فراتر رفت داده های CoinGecko.

پروتکل های وام دهی با یک رقابت متمرکز روبرو هستند

در حالی که بازار وام های غیرمتمرکز جنبش مثبت خود را بازیافت ، پروتکل های وام DeFi با رقابت شدید مبادلات رمزنگاری و ناشران پایدار کوین روبرو شده اند.

Circle ، صادرکننده USDcoin با ثبات ، قصد دارد معرفی کنید ساخت یک حساب تجاری با بازده بالا. این شرایط و نرخ ها از بازده 8.5 درصدی سالانه برای شرایط باز تا یک حساب 12 ماهه 10.75 درصدی APY متغیر است. علاوه بر این ، پرداخت سود USDC هفتگی پرداخت می شود و روزانه به آن تعلق می گیرد. 

مقایسه بازده DeFi و CeFi

با افزایش پیشنهادات رمزنگاری از دو سیستم عامل وام متمرکز و غیرمتمرکز ، امروزه کاربران می توانند به راحتی ارزهای رمزپایه را وام دهند یا وام بگیرند. Stablecoins که هدف آن حفظ ارزش به مرور زمان است ، در میان وام گیرندگان و وام دهندگان رمزنگاری محبوب است. با ورود بیشتر شرکتهای رمزنگاری به بازار اعطای وام ، کاربران اکنون می توانند بازدهی ارائه شده توسط سیستم های مالی متمرکز و غیرمتمرکز را مقایسه کنند.

DAI ، USDT و USDC سه سکه ثابت هستند که بیشتر توسط سیستم عامل های مالی متمرکز و غیرمتمرکز ارائه می شوند. به طور کلی ، سیستم عامل های DeFi بازده وام بیشتری نسبت به سیستم عامل های CeFi ارائه می دهند. Fulcrum ، پلت فرم وام دهی DeFi که بر اساس پروتکل bZx ساخته شده است ، بیشترین بازده را برای DAI و USDC ارائه می دهد – به ترتیب 17.11٪ و 12.05٪. Compound v2 در حال حاضر با 12.9٪ بالاترین بازده را برای USDT ارائه می دهد.

بازده فعلی وام های DA ، USDC و USDT در میان سیستم عامل های اصلی CeFi و DeFi از 12 نوامبربازده فعلی وام های DA ، USDC و USDT در میان سیستم عامل های عمده CeFi و DeFi ، از 12 نوامبر. منبع: نرخ DeFi

از نظر استقراض با ثبات Bitcoin ، Fulcrum بالاترین میانگین بازده ماهانه برای وام DA ، USDC و USDT را دارد.

وام های پایدار کوین قبلاً برای سیستم عامل های CeFi به طور گسترده ای استفاده نشده بود. با این حال ، این سیستم عامل ها پس از اعلامیه های اخیر پشتیبانی USDT از BlockFi و Bitfinex ، با سیستم عامل های DeFi شروع به رقابت می کنند.

بازدهی فعلی وامهای DA ، USDC و USDT در میان سیستم عاملهای عمده وام CeFi و DeFi بازدهی داردبازدهی فعلی وامهای DA ، USDC و USDT در میان سیستم عاملهای عمده وام CeFi و DeFi بازدهی دارد. منبع: نرخ DeFi

سیستم عامل های وام CeFi از سرمایه گذاران اضافی محافظت می کنند

سیستم عامل های CeFi شروع به تنوع بخشیدن به پیشنهادات رمزنگاری شده خود برای وام دهندگان و وام گیرندگان کرده اند و آنها دو مزیت اساسی نسبت به سیستم عامل های وام دهی دارند.

در وهله اول ، سیستم عامل های وام متمرکز وام دهنده دارای توقیف هستند. وثیقه کاربران توسط سکوی وام یا متولی شخص ثالث نگهداری می شود. در مورد BlockFi ، حافظ آن ، Gemini, مجوز اعتماد به دست آورد از وزارت خدمات مالی امور خارجه نیویورک – الزامی برای انطباق با نیازهای خاص ذخیره سرمایه و استانداردهای انطباق بانکی تحت 100 § قانون بانکی نیویورک.

علاوه بر این ، سیستم عامل های وام رمزنگاری متمرکز الزامات انطباق سخت تری نسبت به سیستم عامل های غیرمتمرکز دارند. در حالی که سیستم عامل های وام DeFi تا حد زیادی تنظیم نشده اند ، اما برخی از سیستم عامل های وام دهی متمرکز با افشای اطلاعات شخصی ، کاربران را ملزم به رعایت مقررات ضد پولشویی مانند چک مشتری خود می دانند. به عنوان مثال ، BlockFi نیاز دارد کاربران می توانند شماره تأمین اجتماعی و اطلاعات بانکی خود را در هنگام درخواست وام ارائه دهند.

آیا سیستم عامل های وام CeFi معتبر هستند?

با وجود حمایت اضافی از سرمایه گذاران ، عدم اعتبار برخی از سیستم عامل های وام متمرکز منجر به تغییر کاربران به سیستم عامل های وام DeFi شد.

به عنوان مثال ، اخیراً Cred (US) LLC ، یک وام دهنده دارای مجوز تحت قانون وام دهندگان امور مالی کالیفرنیا ثبت شده برای حمایت از ورشکستگی فصل 11 در دلاور. وام دهنده به دلیل سوhand استفاده از وجوه ، موقتاً ورودی و خروجی صندوق را متوقف کرده است. علاوه بر این ، کیف پول و پلت فرم تجارت Uphold همکاری خود را متوقف کرده و در حال برنامه ریزی اقدامات قانونی است علیه Cred به دلیل نقض قرارداد و کلاهبرداری. 

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me