banner
banner

Lumi Wallet: استاد راهنمای بررسی کاربر رمزنگاری

Lumi یک کیف پول و مبادله رمزنگاری شده است که ادعا می کند “نرمترین کیف پول رمزنگاری” است. بررسی ما از لومی را بخوانید و نحوه استفاده از برنامه امروز را بیاموزید.

امکانات

 • برنامه کیف پول رمزنگاری برای iOS ، Android یا به عنوان کیف پول وب در دسترس است
 • دسترسی آسان به کد پین یا عبارت 12 کلمه ای حافظه
 • مناسب برای کاربران مبتدی یا پیشرفته

روش های سپرده گذاری

 • بیت کوین
 • اتریوم
 • بیت کوین کش
 • EOS
 • نشانه های ERC20
 • نشانه های ERC721

طرفداران

 • صدها نشانه مختلف را کنترل می کند
 • استفاده آسان در هر دستگاه تلفن همراه
 • پشتیبانی تعیین گرایانه سلسله مراتبی (HD)

منفی ها

 • هزینه های مبادله بالا هنگام خرید رمزنگاری (1٪)
 • بدون پشتیبانی از چند امضا
 • منبع باز نیست
 • نگرانی در مورد ارسال کلیدهای خصوصی به سرورهای از راه دور

معرفی

کیف پول Lumi یک کیف پول رمزنگاری با کاربرد آسان است که برای کاربران مبتدی و پیشرفته نیز مناسب است. کیف پول ، مانند اکثر کیف پول های رمزنگاری شده ، کنترل کلیدهای خصوصی کاربران را در اختیار شما قرار می دهد ، این بدان معناست که شما مالکیت کامل کلیدهای خصوصی و ارزهای رمزپایه خود را دارید.

فراتر از آن ، کیف پول لومی دارای تمام ویژگی هایی است که انتظار می رود در یک کیف پول رمزنگاری کاملاً خوب طراحی شده مشاهده کنید ، از جمله قابلیت پشتیبان گیری (از طریق یک عبارت یادداشتی 12 کلمه ای) ، پشتیبانی از HD ، مدیریت آسان صندوق رمزنگاری و سایر موارد. ما همچنین قدردانی می کنیم که Lumi اکنون فراتر از BTC پشتیبانی می کند: کیف پول همچنین از نشانه های ETH ، BCH ، EOS ، ERC20 و ERC721 پشتیبانی می کند. این بدان معنی است که شما به طور بالقوه می توانید بیش از 1200 سکه مختلف را در کیف پول Lumi خود ذخیره کنید ، از جمله Tether (USDT).

Lumi Wallet در دستگاه های تلفن همراه بهترین عملکرد را دارد. این بارگیری رایگان از فروشگاه برنامه iOS یا Android است. با این حال ، می توانید در LumiWallet.com در دستگاه های دسک تاپ یا هر دستگاه متصل به اینترنت نیز ثبت نام کنید ، در این صورت کیف پول وب خود را دریافت خواهید کرد.

ویژگی جالب دیگر با Lumi این است که شما می توانید رمزنگاری را با استفاده از کارت های اعتباری خریداری کنید – شبیه Coinbase. شما هزینه ای پرداخت خواهید کرد ، اما به طرز شگفت انگیزی سرراست است. شما فقط مبلغ خود را انتخاب می کنید ، یک فرآیند KYC ساده طی می کنید ، اطلاعات کارت اعتباری خود را وارد می کنید ، سپس رمزنگاری خود را دریافت می کنید. خودشه.

اگر هرگز از طریق Lumi ارز رمزنگاری خریداری نمی کنید ، دیگر نیازی به دادن اطلاعات شخصی به کیف پول Lumi نیست. می توانید از برنامه یا کیف پول وب به روشی کاملاً ناشناس استفاده کنید. این ویژگی از نظر طراحی است و به روشی مشابه بیشتر کیف پول های رمزنگاری شده دیگر کار می کند.

سرانجام ، Lumi Wallet دارای یک مرورگر DApp یکپارچه است. به جای اینکه هزاران DApp جداگانه در تلفن خود داشته باشید و چندین برگه در مرورگر خود داشته باشید ، می توانید از طریق مرورگر DApp درون Lumi به همه چیز دسترسی پیدا کنید ، و به شما دسترسی فوری به صدها برنامه غیرمتمرکز را می دهد..

به نظر می رسد Lumi Wallet در نگاه اول کیف پول رمزنگاری خوبی است. با این حال ، برخی از نگرانی ها در مورد کیف پول وجود دارد. بزرگترین نگرانی این است که کیف پول در حال ارسال کلیدهای خصوصی کاربران به یک سرور از راه دور (از طریق برنامه وب) است. پس از فاش شدن این مسئله ، برخی از افراد ادعا كردند كه Lumi كلاهبرداری است كه پس از بارگیری کافی برنامه توسط کاربران ، برای سرقت کلیدهای خصوصی کاربران طراحی شده است. اوضاع بدتر این بود که لومی ادعا را انکار نکرد.

برخلاف اکثر کیف پول های رمزنگاری محبوب امروزی ، لومی منبع باز نیست. توسعه دهندگان کد کیف پول را به صورت آنلاین فاش نکرده اند ، که به ویژه با توجه به مسئله کلید خصوصی که در بالا فاش کردیم ، بسیار نگران کننده است. در ابتدا توسعه دهندگان Lumi ادعا کردند که این کد را در تابستان 2019 منتشر می کنند ، اما این کد از اکتبر 2019 منتشر نشده است.

ویژگی های کلیدی

ویژگی های اصلی لومی عبارتند از:

خرید و فروش ارزهای رمزپایه: Lumi به شما امکان خرید و فروش ارز رمزنگاری شده را از طریق برنامه و با استفاده از روش های پرداخت متداول مانند کارت های اعتباری (VISA و MasterCard) می دهد. شما می توانید BTC ، ETH ، EOS و همه نشانه های ERC20 را خریداری و بفروشید (از طریق Changelly).

مرورگر DApp مجتمع: کیف پول Lumi دارای یک مرورگر DApp درون برنامه ای است که با تمام برنامه های غیرمتمرکز کار می کند.

نقل قول ها و نمودارها: این برنامه از قیمت ها و نمودارهای قیمت برای همه سکه ها و نشانه ها برخوردار است.

ناشناس: برای استفاده از کیف پول Lumi نیازی به ارائه اطلاعات شخصی نیست. کاملا ناشناس است. اگر می خواهید ارز رمزنگاری شده را از داخل برنامه خریداری کنید ، پس باید تأیید KYC را تکمیل کنید.

کنترل کامل کلید خصوصی: Lumi Wallet کنترل کامل کلیدهای خصوصی شما را در اختیار شما قرار می دهد و این کلیدها هرگز به جایی ارسال نمی شوند یا در خارج از دستگاه شما ذخیره نمی شوند. به عبارت دیگر ، شما کنترل کامل کلیدهای خصوصی خود را دارید.

رایگان: کیف پول Lumi ، مانند اکثر کیف پول های رمزنگاری ، کاملاً رایگان است.

منبع باز نیست: کیف پول لومی منبع باز نیست ، به این معنی که کد کیف پول برای بازبینی در دسترس عموم قرار نگرفته است. این با توجه به مسئله افشای کلید خصوصی لومی نگران کننده است.

هر دارایی رمزنگاری را فوراً در داخل برنامه مبادله کنید: اگر ارزهای رمزنگاری شده در کیف پول خود دارید و می خواهید آنها را مبادله کنید ، می توانید این کار را در کیف پول Lumi از طریق Changelly انجام دهید. فقط با چند کلیک دارایی رمزنگاری را مبادله کنید.

موجود برای Android ، iOS یا وب: Lumi به صورت یک برنامه iOS یا Android ارائه می شود که محبوب ترین روش استفاده از Lumi است. با این حال ، یک برنامه وب نیز وجود دارد که می توانید از طریق هر مرورگر یا دستگاه متصل به اینترنت استفاده کنید.

برنامه Lumi Collect: Lumi اخیراً برنامه دوم خود را به نام Lumi Collect راه اندازی کرده است که فقط برای دستگاه های iOS در دسترس است. این نشانه های قابل جمع آوری ERC721 را ذخیره می کند – شبیه Metamask ، اما برای دستگاه های تلفن همراه. Lumi Collect همچنین می تواند هرگونه معامله DApp را از طریق مرورگر درون برنامه امضا کند.

ارزها و جفت های لومی

کیف پول لومی در اصل فقط از BTC پشتیبانی می کرد. با این حال ، به روزرسانی های اخیر پشتیبانی از نشانه های ETH ، EOS ، BCH ، ERC20 و ERC721 را ایجاد کرده است. می توانید تمام نشانه های پشتیبانی شده را در برنامه کیف پول Lumi ذخیره کنید. همچنین می توانید این رمزها را از طریق Changelly با یکدیگر مبادله کنید.

روش های سپرده گذاری و برداشت لومی از لومی پشتیبانی می کند

با استفاده از ویزا یا مسترکارت می توانید ارز رمزنگاری شده را در برنامه کیف پول لومی خریداری کنید. یا مانند هر کیف پول دیگری می توانید رمز ارزهای پشتیبانی شده را در داخل برنامه ارسال یا دریافت کنید. به عنوان مثال اگر قبلاً بیت کوین یا رمزهای ERC20 دارید ، می توانید این نشانه ها را به برنامه کیف پول ارسال کرده و در هر زمان به آنها دسترسی پیدا کنید. به طور کلی ، Lumi از 1200+ روش سپرده و برداشت پشتیبانی می کند.

مراحل ثبت نام و ورود Lumi

ثبت نام برای کیف پول Lumi به آسانی بارگیری برنامه برای iOS یا Android است. برای استفاده از کیف پول نیازی به وارد کردن اطلاعات شخصی نیست. اگر می خواهید ارز رمزنگاری شده را از داخل کیف پول خریداری کنید ، باید مراحل KYC را انجام دهید. دستورالعمل های بیشتر برای ثبت نام در پایین این صفحه موجود است.

تجارت لومی

Lumi به شما امکان می دهد 1200+ ارز را در داخل برنامه با استفاده از Changelly معامله کنید. همچنین می توانید با استفاده از VISA یا MasterCard رمزنگاری را خریداری و بفروشید.

هزینه های لومی

هنگام ارسال پول به و از کیف پول لومی ، می توانید هزینه استخراج را براساس سرعت مورد نظر معامله خود تنظیم کنید. برای پردازش فوری معاملات خود ، به عنوان مثال ، می توانید هزینه بالاتری پرداخت کنید. Lumi Wallet هزینه های استخراج استاندارد بیت کوین را دریافت می کند:

 • هزینه تبادل کیف پول Lumi:
 • هزینه معدنچی استاندارد: 40 تا 250 ساتوشی در بایت (2 تا 24 ساعت)
 • هزینه سریع ماینر: بیش از 250 ساتوشی (1 ساعت)
 • هزینه معدنچی ارزان: 20 ساتوشی در بایت (حداکثر 1 هفته)
 • هزینه ماینر سفارشی: مبلغ هزینه شخصی خود را وارد کنید (متفاوت است)

تنها هزینه قابل توجهی که توسط Lumi (جدا از هزینه استاندارد استخراج شبکه بیت کوین) دریافت می شود ، هزینه مبادله 1٪ است.

مسائل امنیتی و خرابی Lumi

Lumi Wallet از زمان راه اندازی هیچ مورد هک و نقض امنیتی خاصی نداشته است – حداقل هیچ تخلفی که به صورت عمومی کشف یا افشا شده باشد. با این حال ، برخی نگرانی ها در مورد نحوه مدیریت کلیدهای خصوصی توسط لومی وجود دارد (که در زیر در مورد آنها صحبت خواهیم کرد).

سهولت استفاده از لومی

استفاده از Lumi بسیار آسان است و بسیاری موافقند که یکی از آسانترین برنامه های کیف پول رمزنگاری برای استفاده در دستگاه های تلفن همراه یا دسک تاپ است. اگر از برنامه های کیف پول رمزنگاری دیگری استفاده کرده اید ، تجربه Lumi Wallet بسیار آشنا به نظر می رسد. حتی اگر در رمزنگاری کاملاً جدید هستید اما مهارت های ابتدایی رایانه دارید ، در مورد چگونگی عملکرد لومی هیچ مشکلی نخواهید داشت.

Lumi اعتماد و حریم خصوصی

در سال 2018 ، کاربران Lumi Wallet هنگامی که مشخص شد این برنامه عبارات mnemonic (عبارت بازیابی 12 کلمه ای شما) را به سرورهای خود ارسال می کند ، کمی ترسناک بودند. یک محقق امنیتی موضوع را توضیح داد اینجا. این مسئله آنقدر جدی بود که محقق امنیتی نتیجه گرفت: “این یا از نظر استراتوسفری غیرمسئولانه است یا Lumi کیف پول کلاهبرداری است که هدف آن سرقت بودجه همه در بعضی از مراحل آینده است.” لومی در نهایت ادعاها را انکار نکرد اما اصرار داشت که کیف پول ایمن است. همچنین لازم به ذکر است که به نظر می رسد این مسئله فقط بر روی نسخه کیف پول وب Lumi تأثیر می گذارد – نه برنامه های Android یا iOS.

خدمات مشتری Lumi

Lumi آدرس ایمیل آنها را فاش می کند ، تماس با شرکت (در [email protected]) را آسان می کند. جدا از این ایمیل ، به نظر نمی رسد Lumi گزینه های قابل توجهی برای خدمات مشتری داشته باشد. به یاد داشته باشید: Lumi یک برنامه کیف پول رایگان است و یک مبادله نیست ، بنابراین این لزوما غیر معمول نیست.

راهنمای کاربر Lumi: نحوه تنظیم و استفاده از Lumi

1. ثبت نام کنید

با مراجعه به سایت LumiWallet.com می توانید در Lumi ثبت نام کنید.

ایجاد-کیف پول-لومی

یا ، از فروشگاه Android ، جایی که کیف پول Lumi به عنوان بارگیری رایگان در دسترس است ، بازدید کنید. فقط روی «نصب» کلیک کنید.

دانلود-کیف پول-لومی

برنامه Lumi Wallet iOS نیز وجود دارد که به صورت بارگیری رایگان نیز در دسترس است.

برنامه lumi-wallet

2. ایجاد یا وارد کردن کیف پول

نحوه استفاده از کیف پول lumi

کاربران جدید کیف پول Lumi مایل به انتخاب گزینه ایجاد کیف پول هستند.

کیف پول-لومی-باز

با این حال ، اگر قبلاً یک کیف پول رمزنگاری ایجاد کرده اید و می خواهید با استفاده از عبارت بازیابی 12 کلمه ای ، کیف پول را در Lumi بازیابی کنید ، می توانید این کار را در گزینه وارد کردن کیف پول انجام دهید. شما می توانید کیف پول را به سه روش مختلف وارد کنید: با وارد کردن عبارت mnemonic خود ، بارگذاری پرونده کیف پول و وارد کردن رمز عبور یا وارد کردن کلید خصوصی.

راه اندازی کیف پول lumi

3. احراز هویت دو عامل

Lumi گزینه های احراز هویت دو عاملی (2FA) را در هر دو برنامه کیف پول وب و کیف پول تلفن همراه خود ارائه می دهد. می توانید به عنوان مثال اثر انگشت 2FA یا ایمیل 2FA را با ایمیل یا پیامک تنظیم کنید.

4. روش پرداخت

در این مرحله ، شما برنامه Lumi Wallet خود را راه اندازی کرده اید و آماده هستید وجوه رمزگذاری را به برنامه واریز کنید. اگر از قبل رمزنگاری کرده اید ، می توانید آن را به کیف پول ارسال کرده و پول خود را ذخیره کنید.

lumi-wallet-buy-crypto

اگر در حال حاضر رمزنگاری ندارید ، می توانید آن را مستقیماً از برنامه کیف پول Lumi خریداری کنید ، در این صورت 1٪ هزینه پرداخت می کنید. با استفاده از VISA یا MasterCard می توانید هزینه پرداخت کنید.

5. معامله ارز رمزنگاری شده

شما می توانید ارز رمزنگاری شده را از طریق برنامه Lumi Wallet معامله کنید. Lumi Changelly را یکپارچه کرده است ، این بدان معناست که شما می توانید به راحتی 1200+ نشانه را ترک کنید بدون اینکه از برنامه خارج شوید.

lumi-trading-cryptocurrency

6. برداشت

برای برداشتن رمزها از برنامه کیف پول Lumi ، می توانید با استفاده از روش های پرداخت موجود در برنامه ، نشانه ها را بفروشید. یا می توانید رمزها را به یک کیف پول رمزنگاری جداگانه منتقل کنید.

با استفاده از کیف پول Lumi ، کلیدهای خصوصی خود را کاملاً کنترل می کنید ، این بدان معناست که برای “ساختن آن” مجبور نیستید ارز رمزنگاری شده خود را به مکان دیگری پس بگیرید..

حرف آخر

Lumi به نظر می رسد یک برنامه کیف پول رمزنگاری خوب ، کاربر پسند است. برخی از موارد قابل توجه وجود دارد ، از جمله عدم پشتیبانی از چند امضا و امتناع مستمر از افشای کد منبع Lumi.

کمبود کد منبع به ویژه پس از گرفتار شدن Lumi در ارسال کلیدهای خصوصی به سرورهای از راه دور نگران کننده است. هنگامی که در توییتر روبرو شد ، لومی حتی انکار نکرد که آنها این کار را می کردند.

به طور کلی ، Lumi به شما امکان می دهد 1200+ ارز رمزنگاری شده را به روشی کاربر پسند ذخیره کنید. با این وجود افراد متمرکز بر امنیت می خواهند یک برنامه کیف پول رمزنگاری تثبیت شده انتخاب کنند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me