banner
banner

تجارت USDT Exposures با OKEx Linear و Invers Futures

توماس تسه

سر استراتژیست کمی

USDT ، معروف به Tether ، یک دارایی کاملاً مایع در بازار رمزنگاری است که به طور گسترده در مبادلات مختلف پذیرفته شده و می تواند به صورت 24/7 معامله شود. مانند صندوق قابل معامله در بورس (ETF) کار می کند ، جایی که دارایی اصلی دلار آمریکا است. و سازوکار ایجاد و بازخرید را به کار می گیرد که به معامله گر اجازه می دهد آن را با حق بیمه یا تخفیف در بازار معامله کند. امروز ، ما در مورد تخفیف USDT و حق بیمه و استراتژی های تجاری مربوط به مبنای USDT صحبت خواهیم کرد. ما از نسخه های معاملات معکوس USDE خطی و حاشیه ای سکه OKEx برای تکرار نرخ USDT و آربیتراژ کردن آینده متفاوت در دوره های مختلف آتی استفاده خواهیم کرد.

در چند ماه گذشته ، USDT با معاملات حق بیمه در خشکی چین معامله شده است ، در حالی که بازار فراساحل همچنان در حدود 1: 1 با کارآیی معامله می شد. نرخ CNY خشکی در زمان نوشتن مقاله 7.08 ~ است و در بازار OKEx’s C2C USDT با قیمت 7.21 پوند پیشنهاد می دهد. اساساً بازار به دلیل محدودیت های سرمایه ناکارآمد است ، USDT در چین با 2٪ -3٪ حق بیمه معامله می کند. این خیلی “قابل قبول” نیست ، مگر اینکه تنظیمات خاصی داشته باشید. با این حال ، باید شاهد برخی تقاضای چینی ها باشیم که منجر به ناکارآمدی بازار در سایر قسمت های بازار رمزنگاری می شود.

شکل 1. بلومبرگ شکل 2. در بازار USDC / USD OKCoin دریایی ، حق بیمه USDT بسیار مطیع تر است و با حق بیمه کمتری معامله می شود

عدم تقارن برگزاری USDT

بدون اطلاع از خطرات طرف مقابل Tether ، نمی توان در مورد تجارت با USDT صحبت کرد. به طور کلی ، به عنوان معامله گران کوانتومی ، سعی می کنیم ریسک طرف مقابل را به حداقل برسانیم. اگرچه خطر منفجر شدن Tether کم است ، اما با این وجود وجود دارد و تأثیرات آن می تواند کاملاً باینری باشد. در گذشته ، ما شاهد معامله USDT به 0.9 دلار و تا 1.05 دلار نیز بودیم.

وجه مثبت نگهداری USDT بسیار اندک است ، مانند ETF های بازار سنتی ، به طور کلی محدودیتی در ایجاد وجود ندارد. اگر USDT با حق بیمه معامله شود ، معامله گران می توانند به سرعت به Tether Limited (مدیر) دلار بدهند و USDT را برای فروش به بازار بگیرند و این تجارت را مرتباً تکرار کنند. بنابراین حق بیمه همیشه کوچک و فقط به ندرت بالای 0.5٪ می ماند ، بنابراین وقتی بزرگ است باید از آن استفاده کنیم.

اما اگر Tether بی نقص شود و شاهد یک بانک باشد ، USDT به سرعت به 0 دلار کاهش می یابد. مجوز ایجاد شده توسط Tether برای ایجاد یا استفاده از آن نامتقارن است. بنابراین این بازده بسیار نامتقارن است ، نقطه ضعف شما در نگه داشتن Tether 100٪ است اما روند صعودی شما بسیار محدود است.

چگونه می توان USDT را در OKEx محافظت کرد

معامله گران کمی سعی می کنند با کمترین حد ممکن نگه داشتن Tether یا در نظر گرفتن ضعف در معرض خطر قرار گرفتن در معرض Tether خود را به حداقل برسانند. پرچین سازی مانند خوردن سبزیجات است ، بعضی از ما این کار را می کنیم زیرا می دانیم که مجبوریم ، اما نه به این دلیل که می خواهیم. اگر USDT در دست دارید و می خواهید مقداری درآمد منفعل کسب کنید ، می توانید بورس اوراق بهادار را خریداری کرده و معاملات آتی حاشیه سکه معکوس (همانطور که قبلا در سایر مقالات من بحث شد) بفروشید.

اگر معاملات آتی ارزان انجام می شود ، می توانید معاملات آتی خطی ارزان را خریداری کرده و معاملات آتی معکوس غنی را بفروشید. این به شما برخی از حملات مثبت را از پایه می دهد.

ضمانت مقدار USDT از شاخص های OKEx و خرید معکوس USDT

صبح ناآرامی 13 مارس ، هجوم آوردن به پناهگاه امن (بله – Tether یک پناهگاه امن در رمزنگاری است ، زیرا می توانید آن را در کیف پول خود بیرون بیاورید). با استفاده از شاخص های BTC-USDT (5290USDT) و BTC-USD (5590 دلار) می توان به این معنا بود که USDT با 1.05 دلار معامله شد. اگر معتقدیم USDT به برابری سقوط می کند (به دلیل ضریب نامتقارن که در بالا بحث شد) ، باید شاخص دلار را بفروشیم و شاخص Tether را به دلار بلند و Tether کوتاه بخریم.

بیشتر معامله گران بازار با این استراتژی آشنا هستند ، بنابراین معکوس آینده دلار در واقع معادل آینده خطی USDT بود. از آنجا که شاخص دلار 5٪ بالاتر است ، پایه و اساس معاملات معاملات معاملات معاملات معاملات معاملات معاملات معاملات 5 درصد ارزان تر بود زیرا شرکت کنندگان در بازارهای آتی انتظار دارند که حق بیمه USDT با انقضا خرد شود. در حدود ساعت 11:25 دقیقه ، سرانجام شاهد قطع ارتباط هستیم ، هر دو معاملات آتی دلار و مبادله با 4٪ بالاتر از قیمت Tether معامله می شوند. اگر وارد این موقعیت (با اهرم 2 برابر) فروش آینده معکوس و خرید آینده ای خطی شوید ، فقط در 15 دقیقه بازدهی حدود 8٪ کسب خواهید کرد.

مثلا:

موقعیت خود را در ساعت 11:30:57 13 مارس باز می کنید (با فرض اینکه حاشیه کافی داشته باشید)

اگر در تاریخ انقضا در تاریخ 27 مارس نگه داشته شود و قیمت تحویل BTC-USD-200327 را که 6725.42 دلار بود ، برای BTC-USDT-200327 که 6703.4 دلار است ، در نظر بگیرید ، بازده شما در حدود 0.032 BTC (214.76 USD T) خواهد بود.

سوال بعدی شما ممکن است باشد ، با توجه به اینکه باید معاملات معاملات آتی را با BTC در نظر بگیرم ، شاید فقط منفی -10٪ منفی آینده معکوس را بدست آورم. همانطور که در مقاله تفاوت های ظریف Arb Index بحث شد ، حاشیه داشتن یک آینده معکوس در هنگام تجارت آربیتراژ معکوس بسیار سرمایه بر است و به دلیل ماهیت معکوس آن ، مدیریت حاشیه دشوار است..

خطرات آن چیست?

هیچ مقاله ای در مورد آربیتراژ بدون بحث در مورد خطرات موجود کامل نیست. بدیهی است که خطراتی مانند حفظ حاشیه ، بازپرداخت و خطرات طرف مقابل درگیر است ، اما شما همچنین باید خطر Tether را نیز در نظر بگیرید. هنگامی که ما معاملات آتی را با ارزهای مختلف قیمت گذاری می کنیم ، حتی پس از محافظت از ارز تجاری نیز در معرض قرار گرفتن در معرض ارز قیمت هستیم. در این حالت ، معامله هرگونه گسترش بین معاملات آتی معکوس و خطی باعث ایجاد موقعیت Tether یا USDT مصنوعی خواهد شد.

به طور کلی ، ما باید به سمت کوتاه کردن Tether منحرف شویم (مانند خرید آینده های خطی). کوتاه مدت USDT به معنای خرید معاملات آتی یا مبادله های خطی USDT یا خرید BTC با USDT است. در غیر احتمال سقوط USDT 50٪ ، شاخص BTC-USDT دو برابر شاخص BTC-USD خواهد بود و در واقع می توانید مقدار USDT دوبرابر و از نظر دلار ، P&L هنوز صاف خواهد بود.

نتیجه

OKEx طیف گسترده ای از مشتقات رمزنگاری را متناسب با نیازهای معامله گران مختلف ارائه می دهد. با توجه به نوسانات بازار ، قطع ارتباط برای این معاملات آتی بسیار آسان است و فرصت های آربیتراژ اغلب در اختیار کسانی است که همیشه آماده هستند. این استراتژی های تجاری به هیچ وجه آسان نیستند و غالباً اتفاق می افتند ، اگر سود بالایی داشته باشد ، فقط برای مدت کوتاهی ادامه می یابد و اغلب توسط ربات ها محافظت می شوند – فقط زمانی که رباتها از مهمات خارج شوند ، بازرگانان می توانند از آن جشن بگیرند. در این مقاله ، ما یک نمونه بارز را بررسی کردیم ، اما فرصت های بی شماری وجود دارد ، مانند این مثال زیر TRX 0925 را نشان می دهد (آینده ای که کمتر محافظت می شود).

OKEx را دنبال کنید:

https://twitter.com/OKEx

https://www.facebook.com/okexofficial/

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://t.me/OKExOfficial_English

https://www.reddit.com/r/OKEx/

https://www.instagram.com/okex_exchange

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me