banner
banner

پروژه TON با غلبه بر SEC دربهای خود را کرکره می کند

مات.

مانند بسیاری از دنیا ، ما ماه هاست که وضعیت اطراف تلگرام در برابر SEC را دنبال می کنیم و گزارش می دهیم.

پس از یک نبرد طولانی ، مدیر عامل تلگرام ، پاول دوروف ، این کار را انجام داده است اعلام کرد که این شرکت در حال نبرد خود علیه SEC است و درهای TON را می بندد.

“من این پست را می نویسم تا رسما اعلام کنم که درگیری فعال تلگرام با TON به پایان رسیده است.”

تحقیر ایالات متحده.

اگر یک چیز از پیام منتشر شده توسط پاول دوروف مشخص شود ، این یک میزان بی احترامی نسبت به نهادهای نظارتی در ایالات متحده است. از منظر بیرونی ، این یک ذهنیت قابل درک است.

هنگام مراجعه به تصمیم دادگاه ایالات متحده در مورد منع فروش جهانی توکن GRAM (نه فقط در مرزهای ایالات متحده) ، پاول دوروف گفته های زیر را داشت.

“این تصمیم دادگاه به این معنی است که سایر کشورها حق تصمیم گیری در مورد خوب و بد بودن برای شهروندان خود را ندارند.”

او ادامه داد

“… ما ، مردم خارج از ایالات متحده ، می توانیم به رidentsسای جمهور خود رأی بدهیم و پارلمان های خود را انتخاب کنیم ، اما در مورد امور مالی و فناوری هنوز هم به ایالات متحده وابسته هستیم (خوشبختانه نه قهوه). ایالات متحده می تواند از کنترل خود بر دلار و سیستم مالی جهانی برای خاموش کردن هرگونه حساب بانکی یا بانکی در جهان استفاده کند. این برنامه می تواند از کنترل خود بر روی اپل و Google برای حذف برنامه ها از App Store و Google Play استفاده کند. بله ، این درست است که کشورهای دیگر حاکمیت کاملی بر آنچه در سرزمین خود اجازه می دهند ندارند. متأسفانه ، ما – 96٪ جمعیت جهان که در جاهای دیگر زندگی می کنند – به تصمیم گیرندگان 4٪ ساکن آمریکا وابسته هستیم. “

یک جدول زمانی

شاید بهترین راه برای درک جدول زمانی ، حوادث پیرامون این حماسه ، نگاهی دوباره به مقالات گذشته ما باشد.

مسلماً ، این حادثه تحریک کننده ، که باعث افزایش اختلافات بین تلگرام و SEC شد ، به سپتامبر سال 2019 برمی گردد. در این زمان ، ایمیلی به بیرون درز کرده بود که نشان می داد تلگرام توزیع توکن های GRAM را زودتر از آنچه در ابتدا برنامه ریزی شده بود ، توزیع می کند.

GRAM Token – Telegram Mulls در اوایل انتشار

در حالی که سر و صدا در مورد مسائل نظارتی قبل از 12 اکتبر 2019 رخ داده بود ، در این تاریخ بود که SEC درخواست صدور قرار منع تعقیب علیه تلگرام و شرکت تابعه آن ، TON را صادر کرد. در آن زمان ، نمایندگان SEC اظهار داشتند ، “اقدام اضطراری امروز ما برای جلوگیری از سیل تلگرام در بازارهای ایالات متحده با نشانه های دیجیتالی است که ادعا می کنیم غیرقانونی فروخته شده اند …”.

SEC اقدام اضطراری ، متوقف کردن صدور “گرم” را صادر می کند

از این مرحله به بعد ، جنگ سختی درگرفت و SEC همچنان موضع خود را نسبت به رمزهای GRAM حفظ کرد. در این مسیر ، تلگرام پیروزی های کوچکی را تجربه کرد. در ژانویه سال 2020 ، آنها رئیس دادگاه را با موفقیت متقاعد کردند که دسترسی SEC به سوابق کامل بانکی تلگرام را منع کند. این تلاش های SEC باعث ایجاد سخنان محکم تلگرام شد و تلاش های SEC را به یک “سفر ماهیگیری” تشبیه کرد

دادگاه منطقه می گوید “درخواست رد شد” به SEC

Telegram Likens SEC درخواست به ‘سفر ماهیگیری’

در این مرحله ، فقط اخبار نبودند که به وضعیت توجه می کردند. فوریه سال 2020 اولین باری بود که یک نهاد نظارتی خارج از کشور برای بررسی وضعیت آنها مورد تحقیق قرار گرفت. در این حالت ، دادگاه ها با CFTC تماس گرفتند و از آنها پرسیدند كه چگونه GRAM ها را بر اساس عمل استاندارد خود طبقه بندی می كنند. گرچه توسط دادگاه درخواست نشده است ، گروههای خارج از آن مانند انجمن بلاکچین نیز وقت گذاشتند تا وضعیت را بسنجند.

CFTC موضع خود را در مورد طبقه بندی GRAM Token اعلام می کند

انجمن بلاکچین (BA) خطاهای موجود در SEC Telegram ICO Case را نشان می دهد

زمانی که مارس سال 2020 میلادی شروع به کار کرد ، سرمایه گذاران از این روند خسته شده بودند. بین ماه ها که فکر می کردیم چه اتفاقی برای این پروژه خواهد افتاد و همه گیر شدن COVID-19 ، بسیاری مفهوم بازپرداخت را پذیرفتند.

سرمایه گذاران تلگرام در میان همه گیر COVID-19 آماده بازپرداخت هستند

وقتی خبر علاقه به پرداخت پرداخت شد ، تنها چند هفته بعد بود که تلگرام اولین ساختار برنامه بالقوه بازپرداخت سرمایه گذار را اعلام کرد. اگرچه این خبر برای بسیاری خوشحال کننده بود ، اما تنها اندکی بعد سرمایه گذاران آمریکایی برای این امکان واجد شرایط نبودند.

تلگرام صدور توکن GRAM را به تعویق انداخته و به سرمایه گذاران بازپرداخت پیشنهاد می دهد

سرمایه گذاران ایالات متحده واجد شرایط پرداخت 110٪ تلگرام نیستند

این ما را به زمان حال می رساند و به نبردی طولانی منتهی می شود که هر دو طرف پیروزی های کوچکی را کسب می کنند. فرایندی که توزیع رمز را چندین بار به تأخیر انداخت ، تأثیرات بیرونی و برنامه های بازپرداخت برای بسیاری از ریل خارج شد.

درس آموخته شده

صرف نظر از اینکه طرف SEC یا Telegram باشید ، در این حالت ، این یک ابزار آموزشی برای هر شرکتی است که در فکر مسیر مشابهی است..

شاید ، تلگرام و پروژه TON به همین منوال نمونه هایی از بخش رمزنگاری شده باشند – یا شاید SEC دادگاه ایالات متحده مرزهای خود را زیر پا بگذارد. ادراکات نوسان می کند ، اما این بار تلقی می شود که تلگرام اشتباه کرده است.

برای کسانی که علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنچه که یک رمز امنیتی را از یک توکن متمایز می کند ، مطمئن شوید که یک مشارکت گذشته در مجموعه “رهبران فکر” توسط کنستانتین کوگان از BitBull Capital را مرور می کنید.

تست Howey: خط خوب بین یک رمز امنیتی و یک برنامه کاربردی

تلگرام

Telegram یک پلت فرم پیام رسان محبوب است که در رایانه های شخصی ، iOS و Android موجود است. پروژه TON تلاشی بود که بر اساس تلگرام ساخته شد و انتقال ارزش را با استفاده از نشانه های GRAM تسهیل می کند. در حالی که این پروژه اکنون تعطیل است ، تلگرام مانند همیشه محبوبیت خود را ادامه می دهد.

مدیر عامل شرکت ، پاول دوروف ، در حال حاضر نظارت بر عملیات شرکت را بر عهده دارد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me