banner
banner

تقسیم بیت کوین به دو اردوگاه – کسانی که آن را می خواهند و کسانی که به آن نیاز دارند

نویسنده اصلی : آدری نسبیت

عکس توسط ریا کوماری از جانب پکسل

در جهان توسعه یافته ما یک سیستم مالی داریم که در بیشتر موارد کار می کند (به استثنایی که در سال 2007-2008 با سقوط مالی رخ داد که ساتوشی ناکاموتو با بیت کوین مطرح کرد). ما ممکن است هزینه ها را نفرین کنیم ، به خصوص در معاملات خارج از مرز یا ارز ، برخی از معاملات را نمی توان خارج از ساعت بانکی انجام داد ، و غیره. ما دولت هایی داریم که بر سیستم بانکی نظارت می کنند ، این سالها کار کرده است بنابراین ما واقعاً فکر نمی کنیم بدنبال گزینه های بانکی مانند بیت کوین برویم. بسیاری می گویند ما به ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین نیاز نداریم – ما بیت کوین می خواهیم.

اخیرا نظر سنجی توسط سرویس تحقیقاتی YouGov Omnibus نشان می دهد که نیمی از هزاره های آمریکایی علاقه مند به استفاده از ارز رمزنگاری شده به عنوان گزینه پرداخت هستند اما در نهایت آنها به آن نیازی ندارند – آنها آن را می خواهند. شرکتهایی مانند فیس بوک نیز برای تبدیل شدن به بستر پرداخت این هزاره ها در تلاشند. با توجه به امنیت و حریم خصوصی (که اغلب با طراحی) این شرکت ها انجام می شود ، آیا ما گزینه بهتری نمی خواهیم?

اگر در ونزوئلا زندگی کنید چه می کنید؟ ونزوئلا در بحران مالی گسترده ای است که به سرعت با کاهش ارزش پول ملی مواجه می شود ، جایی که تحمل نوسانات بازار ارزهای رمزنگاری شده نسبت به نگهداری ارز محلی ارجح است.

Localbitcoins, بازاری که در آن کاربران می توانند بیت کوین را به یکدیگر و از یکدیگر بخرند, گزارش کرده است که حجم در کلمبیا ، ونزوئلا و پرو افزایش چشمگیری داشته است. این هفته گذشته بازارهای Localbitcoins ونزوئلا برای هشتمین بار در 10 هفته گذشته حجم رکورد را ثبت کردند

بدون وقفه شخص ثالث

یکی از مهمترین مزایای بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه ساخته شده بر روی فناوری Blockchain این است که دولت ها و بانک ها نمی توانند معاملات را قطع کنند ، حساب ها را ضبط یا مسدود کنند – یکی از ویژگی های ارزهای رمزپایه ای که برای مناطق بی ثبات جذاب است. در کشورهایی که بیش از حد تورم مانند ونزوئلا را تجربه می کنند ، ارزهای رمزپایه پیشرفت بزرگی دارند. تورم بیش از حد زمانی اتفاق می افتد که عموم مردم ترجیح دهند ثروت خود را در دارایی های غیر پولی یا ارز خارجی با ثبات مانند دلار آمریکا نگه دارند. با این حال ، همانطور که در ونزوئلا وجود دارد ، به دلیل کنترل های دولتی ، توانایی به دست آوردن ارز خارجی به شدت محدود شده است و همین امر بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه را به گزینه ای محبوب تبدیل کرده است. می توان ادعا کرد که این مناطق به جایگزینی بانکی مانند بیت کوین نیاز دارند.

بلاکچین ، ارزهای رمزپایه & بیت کوین – گزینه های مالی برای افراد غیر بانکی و زیر بانکی

آیا تاکنون فکر کرده اید که اگر به بانکداری پایه دسترسی نداشته باشیم زندگی چگونه خواهد بود?

در حالی که بسیاری راحتی بانکداری الکترونیکی مدرن را مسلم می دانند ، اما بخش قابل توجهی از مردم در واقع فاقد دسترسی به خدمات بانکی هستند. با توجه به الف گزارش سال 2017 توسط FDIC ، بیش از 25 درصد آمریکایی ها یا اصلاً حساب بانکی ندارند یا نمی توانند از حساب خود برای تأمین تمام نیازهای مالی خود استفاده کنند. این مشکل فقط وقتی بیشتر فشرده می شود که به کشورهایی نگاه کنید که به اندازه ایالات متحده ثروتمند نیستند. طبق آخرین داده های این سازمان ، حدود 1.7 میلیارد بزرگسال در سراسر جهان از دسترسی به بانکداری برخوردار نیستند بانک جهانی بانک جهانی Findex.

عکس توسط ولادیسلاو رشتنیاک از جانب پکسل

بهبود دسترسی به ابزارهای مالی برای همه

عدم دسترسی به یک حساب بانکی یک مشکل اساسی است ، به طوری که سازمان ملل متحد آن را به عنوان بخش قابل توجهی از هفت مورد از آن قرار داده است. 17 هدف توسعه پایدار تشویق به توسعه پایدار ملت فقیر در سراسر جهان. اما توسعه پایدار با ادامه تسلط بر بانک های بزرگ بر فضای مالی دشوارتر می شود و بسیاری از بانک ها یا حضور خود را در مناطق فقیرنشین کاهش داده اند و یا به دلیل هزینه های زیاد و ریسک ، کاملاً از این کشور خارج شده اند. افرادی که در این مناطق کم برخوردار زندگی می کنند هنوز به امنیت بانک احتیاج دارند ، اما حتی از دسترسی اولیه به خدمات اولیه بانکی بصورت آنلاین برخوردار نیستند. مشکلات دسترسی ، آنچه به نظر ما خدمات مالی ضروری مانند چک نقدی است ، اضافه می شود ، بسیاری از افراد فاقد اشکال اساسی شناسایی هستند که اجازه دسترسی به آن خدمات پایه بانکی را می دهد.

اگر تاکنون شناسنامه ای را گم کرده اید یا به سرقت رفته اید ، می دانید که جایگزینی آن چقدر درد دارد. برای کسانی که در فقر زندگی می کنند ، موانع دیگری در زمینه بدست آوردن یا جایگزینی شناسنامه وجود دارد از جمله نداشتن اولین مدارک مناسب ، هزینه های بالا ، موانع زبان ، عدم وجود روابط خانوادگی یا اجتماعی برای تأیید هویت و غیره.

عدم تأیید اینکه آنها چه کسانی هستند ، بی خانمانها و کسانی که در فقر زندگی می کنند مجبور می شوند در یک وضعیت نامرئی سیستم زندگی کنند که منجر به محرومیت از خدمات اساسی مانند مراقبت های بهداشتی و مسکن می شود..

فناوری Blockchain کمک به افراد غیر بانکی و زیر بانکی

بلاکچین ، فناوری که بیت کوین ساخته شده است ، با توجه به ویکی پدیا یک لیست در حال رشد از سوابق ، بلوک نامیده می شود ، که با استفاده از رمزنگاری مرتبط هستند هر بلوک شامل یک هش رمزنگاری از بلوک قبلی ، یک مهر زمان و داده های معامله است (که به طور کلی به عنوان یک هش ریشه درخت مرکل نشان داده می شود). با طراحی ، بلاکچین در برابر تغییر داده ها مقاوم است. این است "یک دفتر باز و توزیع شده که می تواند معاملات بین دو طرف را به طور موثر و به روشی قابل تأیید و دائمی ثبت کند"

شفافیت و کارایی فناوری بلاکچین آن را به گزینه ای جذاب برای کمک به حل برخی از بزرگترین چالشهای پیش روی بانک و زیر بانک تبدیل کرده است..

شرکت راه حل های نرم افزاری کانادایی ساپین هوشمند در حال کار بر روی یک بلاکچین مبتنی بر راه حل هویت دیجیتال و بازار برای رفع مشکلات شناسایی و سایر چالش های جوانان بی خانمان است. این طرح Silver Linings نام دارد و با ایجاد یک منبع شناسایی همه گیر ، پول نقد دیجیتال با کنترل هزینه ها کار می کند.

"ما با استقبال از فناوری با سرعتی که داریم یکی از بزرگترین تحولات تاریخ بشر را پشت سر می گذاریم. اکنون ارتباطات رایگان و بدون مرز است ، زندگی روزمره ما در خرید ، تماشای فیلم و معاشرت از طریق فناوری ساخته شده است ، ما اکنون از فناوری برای آموزش و بهبود سلامت خود استفاده می کنیم ، با این حال هیچ راه حل هویت ملی وجود ندارد که بتواند راه حل اساسی را ارائه دهد. اثبات اینکه یک فرد کیست – ما یک دنیای دیجیتالی ایجاد کرده ایم که همه افراد ناشناس هستند. بلاکچین یک فناوری انقلابی است که توانایی ایجاد این شناسایی منحصر به فرد در دنیای دیجیتال را دارد و همچنین می تواند منبع ارزش فراگیر را از داده هایی که ما از لیست خدماتی که در بالا لیست کردم جبران کند ، ایجاد کند. من اطمینان دارم که بلاکچین سهم بزرگی در کاهش میزان فقر در این جهان خواهد داشت ، در حالی که به افراد کم بضاعت کمک می کند که تحصیلات بیشتری داشته و برای روند توانبخشی سریعتر به دیگران منتقل شوند.." – مت هینکلی, مدیر عامل شرکت هوشمند ساپین & م founderسس و مدیر عامل شرکت Liquidus

بانکداری از مزایای Blockchain:

– به شاخه فیزیکی نیازی نیست

– برای اجرای شبکه درنهایت به زیرساخت های پیچیده یا گران قیمت احتیاج نیست که منجر به هزینه های کمتری می شود

– افزایش شفافیت

– سرعت معاملات

– اثبات املاک ، عنوان های زمین ، شناسایی ، سوابق معاملات و سایر اسناد مهم را می توان در زنجیره بلوکی ذخیره کرد ، و این باعث کاهش فرصت فساد اسناد کاغذی می شود

– غیر متمرکز – توسط هیچ دولت یا نهاد دیگری کنترل نمی شود. معاملات از جمله پرداخت های مرزی را می توان مستقیماً به کسانی که به آن نیاز دارند انجام داد

– وام های مجهز به بلاکچین راهی مطمئن تر برای اعطای وام شخصی به تعداد بیشتری از کاربران ارائه می دهند که روند وام را ارزان تر ، کارآمدتر و ایمن تر می کند.

عکس توسط rawpixel.com از جانب پکسل

بیت کوین

بیت کوین ، اولین ارز رمزنگاری شده یا پول نقد دیجیتال ، به هیچ بانک مرکزی یا یک مدیر منفرد احتیاج ندارد و بدون نیاز به تسهیل کننده شخص ثالث می تواند از طریق کاربر به کاربر ، نظیر به نظیر ارسال شود. ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین یک راه حل مناسب برای مسائل بدون بانک / زیر بانک ارائه دهید. از نظر راه اندازی به کمی نیاز دارد – حداقل به تلفن همراه و اتصال به اینترنت احتیاج دارید. بیت کوین کارآیی ، هزینه ، سرعت ، امنیت را ارائه می دهد ، فرصت فساد توسط اشخاص ثالث را به حداقل می رساند و بدون مرز است.

چه Bitcoin ، Ethereum ، Ripple یا یکی دیگر از ارزهای رمزپایه دیگر باشد که در نهایت تبدیل به اصلی ترین ارز دیجیتال مورد استفاده در انتقال ارزش یا فیس بوک می شود یا هیچ یک از اینها بحث دیگری نیست.

وی گفت: “مسئله اساسی بانکداری و مسائل سیاسی اجتماعی تأثیرگذار بر ارزها و چگونگی تأثیر آن بر نیازمندان ، یک چالش اساسی است که باید برای بسیاری از ما در فضای فناوری Blockchain حل شود. همه چیز به یک چیز برمی گردد – غریزه اولیه ما در جستجوی ایمنی و ثبات (پناهگاه و غذا). در حال حاضر ، بلاکچین و ارزهای رمزپایه یک راه حل قابل دسترسی برای بانک های غیر بانکی است. ما نمی دانیم این یک مسئله ساز پایدار است ، با این حال ، ما می دانیم که در این زمان ، در این لحظه ، هیچ مورد بهتری وجود ندارد. ” – آنا نیمیرا ، مدیر توسعه تجارت در CryptoChicks

بازنشر شده از: https://medium.com/datadriveninvestor/ splitting-bitcoin-into-two-camps-tho-hat- می خواهد-و-آنها-که-نیاز-it-a067cab8920a

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me