banner
banner

مشتقات بیت کوین ، توضیح داد: معاملات آتی ، معاملات دائمی و گزینه ها

مشتقات اوراق بهادار قابل معامله یا قراردادهایی هستند که ارزش خود را از یک دارایی اساسی بدست می آورند. در مورد مشتقات ارز رمزنگاری شده ، دارایی اساسی در بیشتر موارد ، بیت کوین (BTC) یا سایر ارزهای رمزپایه برتر است..

به طور کلی ، مشتقات ابزاری پیچیده و معمولاً دارای ریسک بالا هستند که برای مدیریت ریسک از طریق مفید هستند هجینگ.

مشتقات سنتی

در حالی که بازارهای سنتی از اشکال مختلف مشتقات برای استفاده کرده اند هزاران سال, انواع مدرن آنها را می توان به دهه 1970 و 80, وقتی صرافی شیکاگو و هیئت تجارت شیکاگو قراردادهای آتی را معرفی کردند.

متداول ترین انواع مشتقات شامل معاملات آتی ، فوروارد و آپشن است که براساس دارایی های گوناگونی از جمله سهام ، ارز ، اوراق قرضه و کالاها بنا شده است. با توجه به تعداد زیاد مشتقات موجود امروز ، برای تعیین اندازه بازار دشوار است برآورد از تریلیون تا بیش از یک چهار میلیارد دلار.

معاملات آتی بیت کوین

در میان مشتقات رمزنگاری, معاملات آتی بیت کوین اولین کسانی بودند که به جریان اصلی وارد شدند و از نظر حجم بیشترین معاملات را داشتند. معاملات آتی BTC در حال معامله بود سیستم عامل های کوچکتر از اوایل سال 2012 ، اما اینطور نبود تا سال 2014 که تقاضای فزاینده مبادلات عمده ، یعنی CME Group Inc و Cboe Global Markets Inc ، را برانگیخت پیروی از آن.

امروز ، معاملات آتی بیت کوین از محبوب ترین ابزارهای معاملاتی در این فضا هستند که بورس های عالی مانند OKEx روزانه میلیاردها دلار حجم را ثبت می کنند..

حجم جمع آتی BTCآتی BTC حجم روزانه را جمع می کند. منبع: کج

قرارداد آتی بیت کوین چیست?

قرارداد آتی توافق نامه ای بین دو طرف است – به طور کلی دو کاربر در بورس – برای خرید و فروش یک دارایی اساسی (BTC در این مورد) با قیمت توافق شده (قیمت رو به جلو) ، در یک تاریخ خاص در آینده.

در حالی که جزئیات دقیق تر ممکن است از مبادله ای به مبادله دیگر متفاوت باشد ، اما پیش فرض اساسی قراردادهای آتی ثابت باقی مانده است – دو طرف توافق می کنند قیمت دارایی اساسی را برای معامله در آینده قفل کنند.

برای سهولت ، بیشتر صرافی ها به دارندگان قرارداد آتی نیازی ندارند که دارایی اصلی (مانند بشکه های نفت یا میله های طلا) را پس از انقضا قرارداد دریافت کنند و به جای آن تسویه حساب های نقدی را پشتیبانی کنند..

با این حال ، معاملات آتی بیت کوین که از نظر جسمی تسویه شده اند ، نظیر موارد ارائه شده توسط Bakkt Intercontinental Exchange محبوبیت رو به رشد, از آنجا که بیت کوین واقعی در مقایسه با اکثر کالاها با سهولت نسبی قابل انتقال است.

قرارداد آتی بیت کوین چگونه کار می کند?

بیایید از طریق معاملات آتی BTC قدم بزنیم بازار آتی هفتگی OKEx. اول از همه ، بازار معاملات آتی هفتگی فقط به این معنی است که دارنده قرارداد بیش از یک هفته روی قیمت بیت کوین شرط می بندد – OKEx همچنین بازه های زمانی دو هفته ای ، سه ماهه و دو فصلی را برای آینده ارائه می دهد.

بنابراین ، اگر امروز بیت کوین با 10 هزار دلار معامله شود و آدام معتقد است که قیمت آن خواهد بود بالاتر هفته آینده ، او می تواند باز کند موقعیت طولانی با حداقل یک قرارداد (هر قرارداد نشان دهنده 100 دلار BTC است) در بازار آتی هفتگی OKEx.

وقتی کسی بیت کوین می خرد و آن را نگه می دارد (طولانی می رود) ، آنها روی افزایش قیمت حساب می کنند ، اما در صورت کاهش قیمت نمی توانند سود کسب کنند. شورتینگ, یا فروش دارایی امروز با این انتظار که فردا قیمت آن کاهش یابد ، نحوه سودآوری معامله گران از کاهش قیمت است.

برای این مثال ، ما فرض می کنیم که آدام 100 قرارداد طولانی (100 100 100 دلار = 10 هزار دلار) گشوده است ، که مجموعاً نشان دهنده تعهد او برای خرید 1 BTC در تاریخ تسویه هفته آینده (8 صبح به وقت محلی UTC هر جمعه در OKEx) با این قیمت – 10 هزار دلار.

در طرف مقابل ، رابی را داریم که معتقد است قیمت بیت کوین خواهد بود پایین تر بیش از 10 هزار دلار هفته آینده و می خواهد برود کوتاه. رابی متعهد می شود که 100 قرارداد یا 1 BTC را در تاریخ تسویه حساب هفته آینده با قیمت توافق شده 10 هزار دلار بفروشد.

آدام و رابی با مبادله مطابقت دارند و به دو طرف در حال انعقاد قرارداد آتی تبدیل می شوند: آدام متعهد می شود که 1 BTC را با 10 هزار دلار بخرد و رابی نیز متعهد به فروش 1 BTC با 10 هزار دلار با پایان یافتن قرارداد.

قیمت بیت کوین یک هفته بعد ، در تاریخ تسویه حساب ، تعیین می کند که آیا این دو معامله گر سود یا زیان می بینند.

یک هفته می گذرد و بیت کوین با قیمت 15000 دلار معامله می شود. این بدان معنی است که آدام که با خرید 1 BTC به قیمت 10،000 دلار موافقت کرده بود ، از قرارداد خود سود می برد و 5000 دلار سود کسب می کند. طبق توافق ، آدام فقط 10 هزار دلار برای 1 BTC باید بپردازد ، که می تواند بلافاصله با ارزش فعلی بازار 15000 دلار بفروشد..

از طرف دیگر ، رابی 5000 دلار ضرر می کند ، زیرا مجبور است 1 BTC خود را به قیمت توافقی 10،000 دلار بفروشد ، حتی اگر اکنون 15000 دلار ارزش دارد.

بسته به اینکه آدام و رابی استفاده کرده باشند معاملات آتی USDT یا سکه های حاشیه ای سکه, OKEx قرارداد را با ثبات Bitcoin Tether (USDT) یا BTC تنظیم می کند ، حساب Adam یا Robbie را با سود یا زیان محقق شده اعتبار می دهد.

از آنجا که قراردادهای آتی انتظارات فعالان بازار را منعکس می کند ، شاخص هایی مانند نسبت بلند / کوتاه BTC می توانند نمای کاملی از احساسات عمومی را ارائه دهند. نسبت طولانی / کوتاه BTC ، تعداد کل کاربران با موقعیت های طولانی را در مقابل کسانی که دارای موقعیت های کوتاه هستند ، در هر دو معاملات آتی و معاملات دائمی مقایسه می کند..

نسبت طولانی / کوتاه BTC OKExنسبت طولانی / کوتاه BTC. منبع: OKEx.com

وقتی این نسبت به یک واحد برسد ، به این معنی است که تعداد مساوی از افراد موقعیت های کوتاه و کوتاه را در دست دارند (احساسات در بازار خنثی است). نسبت بالاتر از یک (بلندتر از شلوارک) بیانگر احساس صعودی است در حالی که نسبت زیر یک (شورت بیشتر از بلند) انتظارات نزولی بازار را نشان می دهد.

چرا مردم از طریق قراردادهای آتی BTC خرید و فروش می کنند?

چرا کسی به جای تجارت مستقیم BTC در بازار بورس ، قرارداد آتی را برای خرید یا فروش بیت کوین منعقد می کند؟ به طور کلی ، دو پاسخ مدیریت ریسک و حدس و گمان است.

مدیریت ریسک

قراردادهای آینده مدتهاست که بوده است مورد استفاده کشاورزان با اطمینان از اینکه می توانند تعهداتی را برای محصولات خود پیش از موعد ، با قیمت از پیش تعیین شده دریافت کنند ، ریسک خود را کاهش دهند و جریان نقدی خود را مدیریت کنند. از آنجایی که تولید محصولات کشاورزی می تواند در آماده سازی زمان بر باشد ، منطقی است که کشاورزان بخواهند از نوسانات قیمت بازار و عدم اطمینان در آینده جلوگیری کنند.

نوسانات و نوسانات بیت کوین همچنین مدیریت ریسک فعال را ضروری می کند ، به ویژه برای کسانی که برای درآمد منظم به دارایی دیجیتال اعتماد می کنند ، مانند استخراج کنندگان بیت کوین.

درآمد ماینرها به قیمت بیت کوین و هزینه های ماهانه آنها بستگی دارد. در حالی که اولی می تواند به طور روزانه نوسانات شدیدی داشته باشد ، دومی تا حد زیادی ثابت باقی مانده است ، و بدین ترتیب پیش بینی درآمد با اطمینان مشکل است.

علاوه بر این ، افزایش رقابت در فضای معدن باعث ایجاد چالش های جدید و غیرقیمتی مانند افزونگی سخت افزار به دلیل افزایش سختی. تنها راه برای ادامه کار ماینرها در چنین محیطی با حداقل خطر ، پرچین گیری با است مشتقات مانند آینده.

حدس و گمان

با این حال ، مدیریت ریسک یا پوشش است متفاوت از حدس و گمان, که همچنین یکی از عوامل اصلی قراردادهای آتی بیت کوین است. از آنجا که سوداگران و سوداگران قصد دارند از نوسان قیمت در هر دو جهت (بالا یا پایین) بهره مند شوند ، به توانایی شرط بندی از هر جهت – طولانی یا کوتاه نیاز دارند.

قراردادهای آتی راهی برای افراد بدبین برای تأثیر بر احساسات بازار می دهد ، پدیده ای که بانک فدرال رزرو سانفرانسیسکو در تحقیقات خود با عنوان چگونه معاملات آتی قیمت بیت کوین را تغییر داد.

سرانجام ، معاملات آتی بیت کوین محبوب هستند زیرا امکان استفاده از قدرت نفوذ, جایی که معامله گران می توانند موقعیت های بزرگتر از سپرده های خود را باز کنند ، به شرط آنکه نسبت حاشیه قابل قبولی را حفظ کنند – تعیین شده توسط صرافی. استفاده از اهرم هیچ یک از شرایط مرتبط با یک مشتق را تغییر نمی دهد و فقط به تقویت ریسک و پاداش کمک می کند.

وقتی بازار صعودی است ، قراردادهای آتی ارزش خود را از دست می دهند و می توانند با قیمت بالاتری نسبت به قیمت لحظه ای بفروشند و بالعکس. این تفاوت که مبنا نامیده می شود ، شاخص خوبی دیگر برای ارزیابی احساسات بازار است.

مبانی آینده BTCمبانی BTC. منبع: OKEx.com

هنگامی که پایه مثبت باشد (صعودی) ، این بدان معناست که قیمت آتی بالاتر از قیمت واقعی است. وقتی مبنای آن منفی باشد (نزولی) ، نشانگر پایین آمدن قیمت آتی از قیمت لحظه ای است.

معاملات آتی یا معاملات همیشگی بیت کوین

علاوه بر آینده های استاندارد مورد بحث در بالا ، بازارهای بیت کوین نیز پشتیبانی می کنند مبادله های همیشگی, که به نام آنها ، قراردادهای آتی بدون تاریخ انقضا هستند.

از آنجا که تاریخ تسویه وجود ندارد ، هیچ یک از طرفین مجبور به خرید یا فروش نیستند. در عوض ، تا زمانی که حساب آنها نگه داشته شود مجاز به باز نگه داشتن موقعیت های خود هستند به اندازه کافی BTC (حاشیه) برای پوشاندن آنها.

با این وجود ، برخلاف معاملات آتی استاندارد ، که در آن قیمت قرارداد و دارایی اساسی در نهایت با انقضا قرارداد بهم می رسند ، قراردادهای دائمی در آینده چنین مرجعی ندارند. معاملات آتی دائمی یا مبادله از مکانیزم دیگری برای اجرای همگرایی قیمت در فواصل منظم استفاده می کنند ، به نام نرخ تأمین مالی.

هدف از نرخ تأمین مالی این است که قیمت یک قرارداد را با قیمت لحظه ای دارایی اساسی هماهنگ کند ، و باعث انحراف عمده انحراف شود.

توجه به این نکته مهم است که نرخ بودجه هزینه ای است که بین دو طرف قرارداد (طرفین کوتاه مدت و کوتاه) رد و بدل می شود – نه هزینه ای که توسط صرافی جمع آوری می شود.

به عنوان مثال ، اگر ارزش قرارداد دائمی دائماً در حال افزایش است ، چرا شورت (افراد طرف فروش) به حفظ نامحدود قرارداد ادامه می دهند؟ نرخ بودجه به تعادل چنین شرایطی کمک می کند. نرخ خود متفاوت است و توسط بازار تعیین می شود.

مبادله های همیشگی BTC چگونه کار می کنند?

به عنوان مثال ، اگر یک قرارداد مبادله دائمی با 9000 دلار معامله شود اما قیمت قطعی BTC 9،005 دلار باشد ، نرخ بودجه منفی (برای محاسبه تفاوت قیمت). نرخ منفی بودجه به این معنی است که دارندگان کوتاه مدت باید به دارندگان طولانی پرداخت کنند.

از طرف دیگر ، اگر قیمت قرارداد بالاتر از قیمت لحظه ای باشد ، نرخ بودجه آن خواهد بود مثبت – دارندگان قرارداد طولانی باید به دارندگان قرارداد کوتاه پرداخت کنند.

در هر دو مورد ، نرخ بودجه باعث باز شدن موقعیت های جدید می شود که می تواند قیمت قرارداد را به قیمت نقطه نزدیک کند.

پرداخت نرخ بودجه هر 8 ساعت در بیشتر صرافی ها از جمله OKEx انجام می شود ، به شرطی که دارندگان قرارداد مواضع خود را باز نگه دارند. از طرف دیگر سود و زیان در زمان تسویه روزانه تحقق می یابد و به طور خودکار به حساب دارندگان واریز می شود.

داده های نرخ بودجه ، همانطور که در زیر نشان داده شده است ، می توانند برای ارزیابی سریع روند و عملکرد بازار در هر دوره زمانی استفاده شوند. دوباره ، الف بودجه مثبت نرخ به ما می گوید که بازار به طور کلی بیشتر است سرسخت – قیمت قرارداد swap بالاتر از قیمت های spot است. آ نرخ بودجه منفی نشان دهنده احساس نزولی است ، زیرا این بدان معنی است که قیمت مبادله از قیمت نقطه پایین تر است.

نرخ بودجه مبادله BTCنرخ بودجه مبادله ثابت BTC. منبع: OKEx.com

گزینه های بیت کوین

مانند معاملات آتی بیت کوین, گزینه ها همچنین محصولات مشتق شده ای هستند که به مرور قیمت بیت کوین را ردیابی می کنند. با این حال ، برخلاف معاملات آتی استاندارد – که دو طرف در مورد تاریخ یا قیمت خرید یا فروش دارایی اساسی توافق می کنند – با گزینه ها ، شما به معنای واقعی کلمه “گزینه” یا حق خرید یا فروش دارایی را با قیمت تعیین شده در آینده خریداری می کنید.

حتی اگر رمزنگاری شده باشد گزینه ها جدیدتر هستند نسبت به آینده ، در این ماه شاهد رسیدن گزینه های بیت کوین بودیم بالاترین تاریخ بیش از 1 میلیارد دلار از نظر Open Open (OI). OI ارزش کل قراردادهای گزینه های معوقه را که هنوز تسویه نشده اند ، نشان می دهد. افزایش بهره باز به طور کلی نشان دهنده ورود سرمایه تازه به بازار است.

گزینه های BTC باز کردن علاقه استمجموع گزینه های BTC بهره باز است. منبع: Skew.com

تماس می گیرد و می گذارد

دو نوع قرارداد اختیارات وجود دارد, گزینه های تماس و گزینه ها قرار دهید. گزینه های تماس به دارنده حق می دهد خریدن دارایی اساسی در یک تاریخ تعیین شده (انقضا) ، و گزینه های قرار دادن به دارنده حق می دهد فروش آی تی. هر گزینه بسته به شرایط مرتبط ، دارای یک قیمت بازار است که اصطلاحاً به آن گفته می شود حق بیمه.

قراردادهای اختیار نیز دو نوع آمریکایی و اروپایی است. یک گزینه آمریکایی را می توان استفاده کرد – یعنی دارنده آن خرید یا فروش می کند – در هر زمان قبل از تاریخ انقضا ، در حالی که گزینه اروپایی فقط در تاریخ انقضا قابل استفاده است. OKEx از گزینه های اروپایی پشتیبانی می کند.

داشتن یک گزینه به این معنی است که اگر دارنده تصمیم بگیرد در تاریخ انقضا از حق خرید یا فروش خود استفاده نکند ، قرارداد به سادگی از بین می رود. دارنده نیازی به جبران آن نیست ، اما حق بیمه را از دست می دهند – قیمتی که برای قرارداد پرداخت کرده اند.

گزینه ها نیز برای سهولت به صورت نقدی تسویه می شوند ، اما در مقایسه با معاملات آتی خطرات بسیار متفاوتی دارند. با آینده ، ریسک و پاداش هر یک از طرفین نامحدود است (قیمت بیت کوین می تواند قبل از تسویه حساب به هر جایی برسد). اما با داشتن گزینه ها ، خریداران سود بالقوه نامحدود و ضرر محدود دارند ، در حالی که فروشندگان آپشن ضرر بالقوه نامحدود و سود بسیار محدود دارند (همانطور که در زیر توضیح داده شده است).

قرارداد قرارداد گزینه های Bitcoin چگونه کار می کند?

اگر بیت کوین امروز 10 هزار دلار معامله کند ، و این بار رابی معتقد است که قیمت در آینده در یک تاریخ مشخص بالاتر خواهد بود (بگذارید یک ماه بعد بگوییم) ، او می تواند یک گزینه های تماس. گزینه تماس رابی دارای یک قیمت اعتصاب (قیمتی که می توان BTC را در آینده خریداری کرد) 10،000 دلار یا کمتر.

اگر یک ماه بعد بیت کوین با قیمت 15000 دلار معامله شود ، رابی می تواند گزینه تماس خود را اعمال کند و بیت کوین را به قیمت 10،000 دلار بخرید و سود فوری بدست آورید. از طرف دیگر ، اگر بیت کوین یک ماه بعد با 9000 دلار معامله شود ، رابی فقط می تواند گزینه خود را لغو کند.

با این حال ، ما حق بیمه گزینه را در هیچ یک از این موارد در نظر نگرفته ایم. حق بیمه همان چیزی است که رابی برای خرید گزینه تماس پرداخت خواهد کرد – قیمت بازار گزینه. اگر حق بیمه 1500 دلار باشد ، رابی امروز 1500 دلار پرداخت می کند تا یک ماه بعد حق خرید بیت کوین با 10،000 دلار را داشته باشد.

این بدان معنی است که ، برای رابی ، قیمت واقعی 10000 دلار + 1500 دلار = 11،500 دلار است – بنابراین بیت کوین برای سودآوری نیاز به بالاتر از 11،500 دلار BTC دارد. اگر رابی تصمیم بگیرد که گزینه اش باطل شود ، فقط حق بیمه 1500 دلاری خود را از دست خواهد داد.

بنابراین در واقع ، در حالی که استعداد رابی برای سود نامحدود است (یا بهتر بگوییم فقط با قیمت بیت کوین محدود می شود) ، ضرر وی با پرداخت حق بیمه ای که پرداخت کرده محدود می شود. در هیچ موردی رابی نمی تواند بیش از حق بیمه این قرارداد را از دست بدهد.

سپس آدام را داریم که معتقد است بیت کوین طی ماه آینده کاهش خواهد یافت. او می تواند خرید گزینه قرار دادن, با قیمت اعتصاب 10،000 دلار. این به این معنی است که او این گزینه را خواهد داشت بیت کوین را با 10 هزار دلار بفروشید در یک ماه دیگر ، بدون در نظر گرفتن قیمت لحظه ای.

پس از یک ماه ، اگر بیت کوین کمتر از 10 هزار دلار معامله شود ، بگذارید بگوییم 8000 دلار ، آدام با استفاده از گزینه خود سود می برد – فروش BTC به قیمت 2000 دلار بالاتر از قیمت بازار. اگر BTC بیش از 10000 دلار معامله می کند ، فقط می تواند اجازه دهد گزینه اش از بین برود.

آدام نیز برای خرید این گزینه باید حق بیمه پرداخت کند و مانند رابی ، حق بیمه نیز حداکثر مبلغی است که وی در این قرارداد به خطر می اندازد.

در طرف مقابل ، ما فروشندگان گزینه یا نویسندگان قرارداد را داریم طرفین به رابی و آدام توافق کردند که به ترتیب به آنها بفروشند و گزینه هایی را انتخاب کنند. این فروشندگان اساساً نویدبخش خرید و خرید BTC در صورت تقاضا هستند ، در ازای حق بیمه پرداختی توسط رابی و آدام.

از نظر ریسک ، سود فروشنده گزینه ها با حق بیمه ای که آنها می گیرند محدود می شود ، اما زیان آنها به طور بالقوه نامحدود است ، زیرا اگر گزینه اعمال شود ، مهم نیست که تفاوت بین قیمت نقطه و قیمت اعتصاب است.

این را می توان بیشتر از طریق توضیح داد بازار گزینه های بیت کوین OKEx نمای زیر.

تجارت گزینه های OKExگزینه های OKEx BTCUSD200925. منبع: OKEx.com

گزینه های تماس و قرار دادن تاریخ انقضا 25 سپتامبر 2020 در نمودار بالا نشان داده شده است. دایره آبی قراردادهای گزینه را با قیمت اعتصاب 11000 دلار علامت گذاری می کند ، به این معنی که دارنده a گزینه های تماس برای این قرارداد قادر خواهد بود خریدن بیت کوین در تاریخ 25 سپتامبر با 11000 دلار ، در حالی که دارنده یک گزینه قرار دادن قادر خواهد بود فروش آن را برای همان. دایره های سبز و قرمز نشانگر علامت گذاری قیمت, که یک شاخص متوسط ​​بر اساس ارزیابی های بازار است ، در حالی که "پیشنهاد 1" و "Ask1" ارقام نشان دهنده پیشنهادات فعلی بازار است.

اگر رابی امروز می خواست این گزینه مکالمه را بخرد ، بهترین س askال را – که 1،373.08 دلار در تصویر بالا است – به عنوان حق بیمه برای حفظ حق خریدن بیت کوین با قیمت 11000 دلار در تاریخ 25 سپتامبر. به همین ترتیب ، آدام 2،712.90 دلار برای خرید گزینه فروش خود برای حق فروش بیت کوین با قیمت 11000 دلار در 25 سپتامبر.

تفاوت در این حق بیمه نمایانگر احساسات در بازار است ، جایی که طرف مقابل با خرید Adam’s Bitcoin معتقد است که این یک شرط خطرناک تر از آن است که موافق فروش به رابی است.

Open Interest by Strike مجموعه داده دیگری است که می تواند چشم انداز بازار را با یک نگاه آشکار کند ، همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است.

گزینه های Skew توسط Strikeگزینه های BTC با اعتصاب بهره را باز می کنند. منبع: Skew.com

این نمودار مقدار (به BTC) گزینه های منقضی نشده (تماس + قرار دادن) با قیمت های مختلف اعتصاب را نشان می دهد. همانطور که در بالا مشاهده شد ، اکثر فعالان بازار دارای قراردادهای اختیارات با قیمت اعتصاب 10125 دلار و به دنبال آن 7،250 و 11،250 دلار هستند. با نگاهی به این داده ها ، سه قیمت متداول اعتصاب به عنوان قیمت های فعال بیت کوین – و دامنه های پیش بینی شده در آینده نزدیک ، برجسته می شود.

چرا مردم BTC را از طریق قراردادهای اختیار خرید و فروش می کنند?

قراردادهای اختیار معامله ، مانند معاملات آتی ، همچنین ابزاری برای مدیریت ریسک هستند ، اما کمی انعطاف پذیرتر هستند زیرا با خریداران تعهدی همراه نیست.

ما می توانیم یک بار دیگر در مورد استخراج کنندگان بیت کوین به عنوان ذینفعان بالقوه این قراردادها بحث کنیم ، جایی که آنها می توانند گزینه های خرید را برای اطمینان از نرخ مشخصی برای BTC استخراج شده خود در آینده خریداری کنند. با این حال ، برخلاف قراردادهای آتی ، که استخراج کنندگان موظف به فروش BTC خود بدون توجه به قیمت هستند ، در اینجا آنها می توانند در صورت افزایش قابل توجه بیت کوین ، اقدام به فروش نکنند..

حدس و گمان دلیل دیگری در استفاده از گزینه ها باقی مانده است ، زیرا آنها به فعالان محافظه کار بازار اجازه می دهند شرط بندی های خود را با مبالغ بسیار کم خطر (حق بیمه) در مقایسه با قراردادهای آتی انجام دهند..

مشروعیت مشتقات و بیت کوین

مشتقات مانند معاملات آتی و اختیارات از دارایی اساسی پشتیبانی می کنند کشف قیمت – تعیین قیمت بازار – با دادن ابزارهای لازم برای ابراز احساسات در بازار. به عنوان مثال ، بدون مشتقات ، سرمایه گذاران بیت کوین عمدتا به خرید و نگهداری دارایی منتقل شدند ، که باعث ایجاد یک دارایی شد حباب در سال 2017, در حالی که قیمت ها به بالاترین حد خود رسیده اند.

تنها پس از آغاز معاملات آتی بیت کوین توسط CME و Cboe بود که کوتاه ترهای بازار توانستند حباب بزن.

به اندازه سقوط بعدی و "زمستان رمزنگاری" 2018 نیز به سختی وارد بازار شد ، همچنین بلوغ و رشد را افزایش می دهد, با هم ترازی قیمت ها ، اجازه می دهد یک بار دیگر فناوری و تصویب در خط مقدم قرار بگیرند.

در همین حال ، راه اندازی مشتقات تنظیم شده ، مانند گزینه های Bitcoin توسط Bakkt, کمک می کنند فضای رمزنگاری را قانونی کنید و جلب کند سرمایه گذاران نهادی.

در نهایت ، برای اینکه بیت کوین به طور گسترده ای پذیرفته شود کلاس دارایی, بسیاری بحث می کنند ، این نیاز به یک بازار شفاف دارد دستکاری آسان نیست.

دستیابی به این امر مستلزم هجوم سرمایه جدید ، افزایش نقدینگی ، کاهش نوسانات ، تشکیل قیمت آلی و اعتماد سرمایه گذاران نهادی در مقیاس بزرگ است. هر محصول مشتق با کیفیت این پتانسیل را دارد که بیت کوین را یک گام به چنین قانونی بودن نزدیک کند.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me