banner
banner

چگونه معاملات آتی ارز رمزنگاری شده را در OKEx انجام دهیم

قراردادهای آتی مشتقاتی هستند که به دو طرف اجازه می دهند در آینده با یک تاریخ و قیمت از پیش تعیین شده قرارداد خرید و فروش دارایی اساسی را منعقد کنند. هم خریداران و هم فروشندگان می توانند قیمت پایه را برای جلوگیری از هرگونه تغییر قیمت نامطلوب قفل کنند. در مورد معاملات آتی ارز رمزنگاری شده ، دارایی اساسی در بیشتر موارد ، بیت کوین (BTC) یا ارز رمزنگاری شده برتر دیگر است..

OKEx از معاملات قراردادهای آتی برای نه دارایی برتر دیجیتال مانند بیت کوین و اتر (ETH) پشتیبانی می کند. هر قرارداد در OKEx نشان دهنده 100 دلار BTC یا 10 دلار دارایی دیجیتال دیگر است (به عنوان مثال ، ETH ، LTC و غیره).

در حالی که قراردادهای آتی نسبت به معاملات بورس محصولات نسبتاً پیشرفته ای هستند و شامل خطرات مختلفی هستند ، کاربران باتجربه می توانند برای شروع معاملات آتی در OKEx از این راهنمای گام به گام پیروی کنند.

مرحله 1: به بخش آینده بروید

به صفحه اصلی OKEx بروید و به آن بروید تجارت در منوی بالا برای دیدن بازارهای موجود سپس ، بر روی کلیک کنید پایه ای تحت "آینده ها" برچسب برای باز کردن بخش آینده. نسخه اصلی نقطه شروع خوبی برای مبتدیان است. اگر تاجر باتجربه ای هستید ، می توانید انتخاب کنید پیشرفته برای یک داشبورد جامع تر.

برای اهداف این راهنما در مورد نحوه معاملات آتی ارزهای رمزنگاری شده ، ما از داشبورد اصلی به عنوان مرجع معاملات آتی رمزنگاری در OKEx استفاده خواهیم کرد.

چگونه معاملات آتی ارز رمزنگاری شده را انجام دهیم

مرحله 2: معاملات آتی را فعال کنید

مبتدیان در معاملات آتی باید خطرات موجود را درک و تأیید کنند و تنها پس از علامت زدن جعبه امکان پذیر خواهد بود تجارت را فعال کنید همانطور که در صفحه زیر نشان داده شده است ، از مشتقات در OKEx استفاده می شود.

نحوه معامله فعال سازی آتی

مرحله 3: وجوه را به حساب آتی خود منتقل کنید

قبل از شروع معامله ، حساب آینده شما باید تأمین شود. اگر موجودی در حساب آتی خود ندارید ، بر روی کلیک کنید منتقل کردن (یا در "معاملات آتی" صفحه یا در "دارایی های" برای جابجایی وجوه بین حسابها ، از لیست کشویی در فهرست بالا).

اگر هیچ دارایی رمزنگاری در حساب OKEx خود ندارید ، می توانید رمزنگاری را خریداری کنید یا نحوه واریز رمزگذاری در OKEx را با راهنمای مبتدی ما در مورد نحوه شروع تجارت رمزنگاری یاد بگیرید..

به منظور تجارت قرارداد آتی با برچسب "BTCUSD0807," که یک قرارداد سکه ای است ، شما باید BTC را از خود منتقل کنید "حساب بودجه" به شما "حساب آینده." در این حالت ، حساب آینده است "حساب BTCUSD." مبلغی را که می خواهید منتقل کنید وارد کنید و سپس کلیک کنید تایید.

مرحله 4: قرارداد معاملات آتی را برای تجارت انتخاب کنید

پس از ورود به سیستم و مشاهده بخشهای آتی ، ابتدا باید نوع حاشیه واقع در بالای صفحه را انتخاب کنید (یعنی., سکه های حاشیه ای سکه, که در ارز دیجیتال اساسی مستقر شده اند ، یا معاملات آتی USDT, که در USDT تسویه حساب می شوند). در مرحله بعد ، مدت زمان مورد نظر برای انقضا قرارداد را انتخاب کنید. گزینه های موجود هستند هفتگی ، دو هفته ای ، فصلنامه و دو فصلنامه.

پس از این کار می توانید یکی از قراردادهای آتی موجود را از نوار سمت چپ انتخاب کنید. در این آموزش ، قرارداد آینده هفتگی را با برچسب انتخاب خواهیم کرد "BTCUSD0807" به عنوان مثال.

بر اساس نام آن ، BTCUSD0807 ، می توانیم بفهمیم که BTC واحد پول تسویه حساب است و USD واحد قیمت قرارداد آتی است. چهار رقم آخر ، 0807 ، تاریخ تحویل را نشان می دهد – که در این مورد 7 اوت سال 2020 است. قراردادهای آتی در OKEx هر جمعه ساعت 8:00 صبح UTC تنظیم می شوند.

مرحله 5: نوع اهرم برای معاملات آتی را انتخاب کنید

پس از تأمین اعتبار حساب آتی ، می توانید حالت حاشیه (یا یکی را انتخاب کنید) "درست شد" یا "صلیب") و ضریب اهرم مورد نظر را انتخاب کنید. اگر گزینه را انتخاب کنید "درست شد" حالت حاشیه ، بدون توجه به نوسانات قیمت ، حاشیه ثابت می ماند ، در حالی که اگر انتخاب کنید ، با قیمت متفاوت است. "صلیب" حالت حاشیه.

نوع اهرم برای معاملات آتی

مرحله 6: جزئیات سفارش را وارد کرده و اجرا کنید

پس از انتخاب نوع حاشیه و ضریب اهرم ، می توانید مورد نظر خود را وارد کنید "نوع سفارش," "قیمت" و "میزان" برای تجارت اگر می خواهید در اسرع وقت سفارش خود را اجرا کنید ، می توانید بر روی آن کلیک کنید BBO (به عنوان مثال ، بهترین پیشنهاد پیشنهاد).

پس از وارد کردن جزئیات سفارش ، می توانید بر روی کلیک کنید طولانی باز کنید برای قرارداد طولانی (برای خرید BTC) یا کلیک بر روی کوتاه را باز کنید اگر می خواهید موقعیت کوتاهی را شروع کنید (برای فروش BTC).

نمودار معاملات آتی - BTC-USD

به عنوان مثال ، شما می توانید یک حد مجاز 11،300 USDT تنظیم کرده و یک موقعیت طولانی را برای آن باز کنید "BTCUSD0807" با مقدار BTC مورد نظر شما.

مرحله 7: سفارش اجرا شده خود را مرور کنید

پس از اینکه تجارت شما انجام شد ، سفارش شما ارسال می شود و می توانید با کلیک بر روی وضعیت موقعیت خود را بررسی کنید موقعیت های باز در پایین صفحه اصلی معاملات کلیک کنید. این بخش اطلاعات مفیدی مانند "میانگین قیمت," "قیمت انحلال," "تحقق نیافته P&ل" و غیره.

مرحله 8: (اختیاری) موقعیت خود را ببندید

اگر می خواهید موقعیت باز خود را جبران کنید ، می توانید با کلیک کردن این کار را انجام دهید نزدیک در "موقعیت های باز" زبانه.

هزینه های معاملات آتی رمزنگاری در OKEx

برای معاملات آتی در OKEx ، هزینه تسویه 0.03٪ برای همه رمزها است. هزینه Maker و Taker نیز بسته به موقعیت معاملاتی (یعنی سازنده یا سازنده) که توسط کاربران در نظر گرفته شده اعمال می شود. درصد هزینه های سازنده و سازنده برای طبقات مختلف کاربران متفاوت است. برای جزئیات بیشتر ، می توانید جدول هزینه را مشاهده کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me