banner
banner

چگونه OKEx با سیستم جدید حساب واحد متحرک انقلابی در محاسبه مارجین ایجاد می کند

یک ابزار جدید تجارت رمزنگاری برای الگوی جدید رمزنگاری

OKEx به این اصل متعهد است که کاربران در درجه اول قرار می گیرند. به همین دلیل است که ما با تلاش برای ایجاد یک سیستم نوآورانه تجارت جدید به کاربران ، گلوگاه های فنی موجود را شکسته و مدل محاسبه حاشیه خود را بهبود می بخشیم:.

سیستم حساب یکپارچه OKEx به سه حالت تقسیم می شود:

  • حالت تجارت ساده
  • حالت حاشیه تک ارز
  • حالت حاشیه چند ارز

هر یک از این حالت ها نیازهای تجاری کاربران مختلف را برآورده می کند و امکان تجارت با سطوح مختلف خطر را فراهم می کند. هدف این است که کاربران بسته به نوع ابزاری که می خواهند تجارت کنند و ریسکی که مایل به استفاده از آن هستند ، به راحتی تجربه تجارت خود را شخصی سازی کنند..

سه حالت حساب تحت سیستم حساب متحد جدید OKEx

کاربران تازه کار می توانند حالت معاملاتی ساده را انتخاب کنند که از تجارت اهرمی پشتیبانی نمی کند. به همین ترتیب ، خطر کاربران جدید را جدا می کند و تجارت در بازارهای محلی و گزینه های خرید را آسان می کند. کاربران با برخی از تجربه های تجاری ممکن است حالت حاشیه تک ارز را انتخاب کنند ، در حالی که کاربران پیشرفته می توانند از حالت حاشیه چند ارز استفاده کنند.

علاوه بر ساده سازی حساب های معاملاتی و پشتیبانی از اشتراک حاشیه ، سیستم حساب یکپارچه همچنین امکان تسویه حساب در زمان واقعی برای معاملات مشتقات را فراهم می کند – به کاربران امکان می دهد پس از بستن موقعیت های خود ، بدون اینکه منتظر تسویه حساب روزانه 8:00 صبح UTC باشند ، سود خود را بگیرند. این ویژگی جدید استفاده از سرمایه را بسیار افزایش می دهد.

حسابهای متحد ، توضیح داده شده است

باید تأکید کرد که حساب متحد به سادگی ترکیبی از حسابهای معاملاتی مختلف در یک حساب اصلی نیست. در عوض ، این یک پیشرفت بزرگ در انعطاف پذیری تجارت بین ارز و همچنین مقیاس موقعیت های قابل معامله است.

به دلیل محدودیت های فنی و محاسبات پیچیده ، حساب های مختلف خطوط تولید در بستر معاملات OKEx قبلاً مستقل بودند و شش دسته عمده از حساب ها وجود داشت: حساب های بودجه ، حساب های spot ، حساب های آتی ، حاشیه ، حساب های swap دائمی و گزینه های گزینه . از آنجا که حاشیه برای هر نوع حساب قابل اشتراک نیست ، میزان استفاده از سرمایه پایین بود.

با استفاده از سیستم جدید حساب واحد ، OKEx اکنون از انواع معاملات در یک حساب پشتیبانی می کند – حذف نیاز به انتقال وجوه بین چندین حساب و کاهش پیچیدگی عملیات برای کاربران.

حالت حاشیه ارز تک نرخی فعالیت های تجاری را با همان ارز تسویه حساب در یک حساب واحد قرار می دهد. حالت حاشیه چند ارزی دارایی ها را با ارزهای مختلف به مقدار USD تبدیل می کند و انواع معاملات spot و مشتقات در همه ارزها تحت این حساب قرار می گیرد.

شکستن محاسبه حاشیه

برای درک بهتر چگونگی ویژگی حساب های واحد در OKEx می تواند تجارت موثرتر و استفاده از سرمایه را ایجاد کند ، بیایید یک مثال خاص را بیان کنیم. با نگاهی به سیستم تجارت میراث OKEx ، بگذارید بگوییم یک کاربر موجودی 3 BTC در حساب تعویض همیشگی خود دارد و دارای یک موقعیت طولانی در یک مبادله ثابت سکه حاشیه BTC با حاشیه اولیه 1 BTC و سود غیرقابل تحقق 2 BTC است. ؛ در همان زمان ، کاربر موجودی دارایی 1 BTC در حساب spot خود دارد. در اینجا تجزیه و تحلیل مراحل بعدی کاربر و مقایسه میزان استفاده از سرمایه حاصل از آنها با استفاده از سیستم تجارت قدیمی و سیستم جدید حساب واحد در OKEx وجود دارد:

یادداشت
الزامات تجاری یک کاربر می خواهد با استفاده از اهرم 10 برابر آینده سه ماهه BTCUSD حاشیه سکه را تجربه کند.
قیمت وقتی قیمت مارکر BTC 10 هزار دلار است.
با سیستم تجارت میراث OKEx حداکثر تعداد قراردادهایی که می تواند مدت طولانی گشوده شود ، 1000 قرارداد است.

حاشیه اولیه * اهرم * قیمت مارک / ارزش اسمی هر قرارداد = 1 BTC * 10x * 10،000 $ / 100 $ = 1000 قرارداد

با حساب یکپارچه جدید OKEx سیستم اگر کاربر حالت حاشیه تک ارز را انتخاب کند ، مانده حساب کاربر 4 BTC (3 BTC + 1 BTC) خواهد بود. در همین حال ، 2 BTC در سود مبادله دائمی غیر واقعی وجود دارد.

حاشیه موثر در حساب ارزی BTC 5 BTC است. مانده دارایی ارز BTC + سود / ضرر – حاشیه = 4 BTC + 2 BTC – 1 BTC = 5 BTC

حداکثر تعداد قراردادهایی که می تواند افتتاح شود 5000 قرارداد است. حاشیه اولیه * اهرم * قیمت مارک / ارزش اسمی هر قرارداد = 5 BTC * 10x * 10،000 $ / 100 $ = 5000 قرارداد

نتیجه با استفاده از سیستم حساب واحد ، میزان استفاده از سرمایه کاربر 5 برابر افزایش می یابد

بعلاوه ، طبق سیستم تجارت قدیمی ، سود و زیان بین دسته های مختلف حسابها قابل جبران نیست. به عنوان مثال ، ضرر در حساب اهرمی کاربر نمی تواند با سود موجود در حساب تعویض دائمی وی جبران شود. این حسابهای زیان ده را در معرض خطرهای بیشتر انحلال قرار می دهد.

طبق سیستم جدید حساب واحد در OKEx ، سود و زیان هر حساب – و حتی موقعیت ها در ارزهای تسویه حساب مختلف – می تواند جبران شود ، و حاشیه به اشتراک گذاشته شود. این ویژگی ها خطر تصفیه موقعیت را تا حد زیادی کاهش می دهد.

سرانجام ، در حالت حاشیه چند ارزی با عملکرد وام گیری خودکار ، وقتی حاشیه کافی در ارزش USD وجود دارد ، کاربران می توانند مشتقات با موجودی ناکافی در آن ارز را معامله کنند. به عنوان مثال ، اگر یک کاربر 500 دلار حاشیه اضافی داشته باشد ، می تواند بدون خرید اولین BTC موقعیتی را در یک قرارداد BTC حاشیه سکه باز کند. این امر سهولت تجارت را بیشتر می کند.

مزایای رقابتی حساب های واحد

در حالی که سایر مبادلات عمده ارز رمزنگاری شده مزایای استفاده از مرزهای گسترده را تشخیص داده اند ، آنها معمولاً تقاضای این ویژگی را با ارائه خطوط اعتباری خارج از کتاب یا وام های وثیقه دار حل می کنند – بیشتر به دلیل پیچیدگی مدیریت ریسک و چالش های فنی بورس.

OKEx یکی از اولین مبادلات مهم ارزهای رمزنگاری شده است که به معامله گران حرفه ای توانایی استفاده از مزایای حاشیه نمونه کارها را همانند سودهای اصلی دارد. OKEx جابجایی حاشیه را برای موقعیت های مخالف امکان پذیر می کند ، که معمولاً منحصراً به مشتریان سطح بالا در دنیای مالی سنتی ارائه می شود.

برای درک بهتر مزایای تجارت از طریق حساب واحد در OKEx ، نگاهی به ویژگی های مشابه تجارت در دو صرافی رقیب اصلی – Binance و FTX انداختیم. OKEx یک مزیت آشکار در بهره وری سرمایه و انواع ابزارهایی دارد که می توانند در حاشیه به اشتراک گذاشته شوند.

از نظر انواع ارزهایی که می توان وام گرفت ، OKEx از همه ارزهای متناظر در صرافی پشتیبانی می کند. از طرف دیگر ، Binance فقط از BUSD ، BTC و ETH به عنوان وثیقه برای وام USDT پشتیبانی می کند. در همین حال ، FTX فقط از وام در USD پشتیبانی می کند. علاوه بر این ، Binance ایجاب می کند که کاربران برای تعیین مقدار دارایی های قابل وام ، وثیقه های خود را در مقابل قرار دهند.

حسابهای یکپارچه OKEx از اشتراک حاشیه در معاملات محلی ، معاملات اهرمی ، معاملات آتی ، مبادله های دائمی و گزینه ها پشتیبانی می کند. از طرف دیگر ، FTX فقط از همین ویژگی تحت معاملات آتی USD و مبادله پشتیبانی می کند ، در حالی که Binance فقط از دارایی به عنوان وثیقه برای وام USDT به عنوان حاشیه برای شرکت در معاملات آتی پشتیبانی می کند..

علاوه بر این ، FTX فقط به طور پیش فرض از اهرم متقابل استفاده می کند – به این معنی که ، هنگام باز کردن یک موقعیت حاشیه جداگانه ، کاربران باید یک حساب فرعی ایجاد کنند و وثیقه خاصی را در ابتدا اختصاص دهند.

مقایسه بین مبادلات

معاملات نقطه ای

یادداشت
الزامات تجاری یک کاربر 100 USDT و 20،000 UNI دارد و می خواهد 100 LTC را با USDT بخرد.
قیمت قیمت UNI 3 USDT و قیمت LTC 100 USDT است.
تجارت در OKEx در حالت استقراض خودکار چند ارزه در حسابهای یکپارچه ، کاربر می تواند 10،000 USDT پرداخت کند تا 100 LTC را مستقیماً از طریق جفت LTC / USDT خریداری کند ، که این امر به 9،900 USDT تعهد می رسد. (بدهی 9،900 USDT در حد وام بدون بهره است ، بنابراین هیچ بهره ای پرداخت نمی شود.)
تجارت با Binance / FTX کاربر می تواند 3،300 UNI به 9،900 USDT بفروشد و سپس 100 LTC را با 10،000 USDT خریداری کند که شامل دو هزینه معامله است.

نتیجه

OKEx یک راه حل کارآمدتر با کارمزد معاملاتی کمتر ارائه می دهد.

تجارت مشتقات

یادداشت
الزامات تجاری یک کاربر 20 ETH دارد و می خواهد تعویض های دائمی BTC را با اهرم 2 برابر انجام دهد.
قیمت در لحظه افتتاح موقعیت ، قیمت BTC 20،000 USDT و قیمت ETH 500 USDT است.

در یک لحظه خاص (T1) ، قیمت BTC 20،000 USDT و قیمت ETH 300 USDT است.

تجارت در OKEx در حالت استقراض خودکار چند ارزی ، 20 ETH به عنوان دارایی ممکن است 10،000 دلار وثیقه ارائه دهد ، زیرا نسبت وزن ETH در OKEx برابر 100٪ است. بنابراین ، کاربر می تواند یک را باز کند 20000 دلار موقعیت تعویض همیشگی با اهرم 2 برابر.

در T1 ، ارزش 20 ETH به عنوان وثیقه به 6000 دلار کاهش یافت. نسبت حاشیه نگهداری (یا MMR) به 30٪ (6،000 / 20،000) کاهش یافته و هنوز هم ثابت است به خوبی در بالا حداقل نیاز 0.5.

تجارت در Binance در حالت cross-margin ، کاربر نیاز دارد 20 ETH را به عنوان وثیقه برای وام 5،500 USDT واریز کند ، زیرا نسبت وام به ارزش ETH 55٪ از Binance است. بنابراین ، کاربر فقط می تواند یک باز کند 11،000 دلار موقعیت تعویض همیشگی با اهرم 2 برابر.

در T1 ، نسبت LTV به 91٪ (5،500 / 20/300) کاهش می یابد ، که بالاتر از 85٪ تصفیه بورس است. بنابراین ، 20 ETH به عنوان وثیقه خواهد بود تصفیه شده.

تجارت با FTX 20 دارایی ETH به عنوان وثیقه 9000 دلار ارزش دارد ، زیرا نسبت وزن آن در FTX 90 درصد تنظیم شده است. بنابراین ، کاربر می تواند یک باز کند 18،000 دلار موقعیت تعویض همیشگی با اهرم 2 برابر.

در T1 ، نسبت حاشیه به 30٪ (20 * 300 * 90٪ / 18،000) کاهش می یابد ، اما این مقدار است هنوز هم بالاتر حداقل 3٪ نیاز به حاشیه نگهداری.

نتیجه بهره وری سرمایه و ایمنی صندوق OKEx نسبت به مبادلات رقبا برتر است.

اجرای استراتژی های معاملاتی از طریق ابزارهای متعدد

یادداشت
الزامات تجاری با داشتن 0.5025 BTC و 10،000 USDT ، کاربر می خواهد با اشتیاق به قرارداد سه ماهه حاشیه BTC / USDT با اهرم 2 برابر و کوتاه کردن مبادله همیشگی حاشیه سکه BTC با اهرم 2 برابر ، یک استراتژی آربیتراژ را اجرا کند..

بنابراین کاربر ، تحت قرارداد سه ماهه BTC ، یک موقعیت طولانی BTC 20،000 USDT و یک موقعیت کوتاه 20،000 USD یا 1.005 BTC ، تحت تعویض همیشگی دارد..

قیمت در لحظه افتتاح موقعیت ، قیمت قرارداد سه ماهه BTC 20،000 USDT و قیمت مبادله دائمی BTC 19،900 USD است.

در T2 ، قیمت قرارداد سه ماهه BTC 9000 USDT و قیمت مبادله دائمی BTC 8500 USD است..

تجارت در OKEx در T2 ، ضرر واقع نشده قرارداد سه ماهه BTC 11000 USDT است. ارزش اسمی * تعداد قراردادها * ضرب قرارداد * (قیمت مارک – قیمت باز) = 0.01 $ * 100 * 1 * (9،000 USDT – 20،000 USDT) = -11،000 USDT

سود تحقق نیافته از مبادله همیشگی BTC 1.3479 BTC است. یا 11،457 USD. ارزش اسمی * تعداد قراردادها * ضرب قرارداد * (1 / قیمت مارک – 1 / قیمت باز) = 100 $ 200 * (1/8500 دلار – 1 / 19،900 دلار) = 1.3479 BTC

از آنجا که سود و زیان قابل جبران است ، خطر انحلال در هیچ یک از موقعیت ها وجود ندارد و این استراتژی آربیتراژ می تواند 457 دلار سود کسب کند..

تجارت در Binance در T2 ، قرارداد سه ماهه BTC در مورد Binance 11000 USDT ضرر خواهد داشت و منحل می شود. استراتژی آربیتراژ ناموفق بود.
تجارت با FTX FTX برای اجرای استراتژی فوق قرارداد BTC حاشیه سکه ارائه نمی دهد.
نتیجه OKEx فرصت های امن تر آربیتراژ و طیف گسترده تری از استراتژی های ممکن را فراهم می کند.

سیستم حساب واحد در OKEx در حال حاضر در حالت آزمایش بتا است – برای انتخاب کاربران از طریق تجارت آزمایشی در دسترس است. سیستم تجارت جدید در آینده نزدیک برای همه کاربران OKEx ارائه می شود. برای به روز بودن ، OKEx را در کانال های رسمی رسانه های اجتماعی زیر دنبال کنید.

OKEx را دنبال کنید

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me