banner
banner

لیوان نیمه پر یا نیمه خالی؟

بررسی اجمالی

بازگشت تکنیکی BTC قیمت ارزهای رمزپایه پیشرو را به سطح 7200 برگرداند. در حالی که ممکن است معامله گران تعجب کنند که گاوها چقدر می توانند پیش بروند ، اتاق هایی برای خرس ها وجود دارد تا در کوتاه مدت زمینه را برای خود فراهم کنند. با این حال ، با نزدیک شدن به فصل تعطیلات ، ممکن است عوامل فصلی در آن نقش داشته باشند.

بازگشت گاوها

قیمت بیت کوین در جلسه صبح پنجشنبه در آسیا ، از زیر 6500 یک شبه تا تقریبا 7500 سطح ، قبل از استقرار در منطقه 7200 ، چرخش زیادی داشته است. در حالی که گاوهای BTC هنوز ممکن است برای بازگشت طولانی مدت تشویق شوند ، عملکرد قیمت عمدتا می تواند تحت تأثیر عوامل فنی باشد.

معاملات آتی بیت کوین CME در اوایل هفته جاری شکاف ایجاد کرده است. این معاملات بین 7120 تا 7240 واقع شده است. معاملات آتی بیت کوین CME تمایل به پر کردن شکاف های تولید شده دارد و موارد مشابه بسیاری را قبلاً دیده ایم. به عنوان مثال ، معاملات آتی در نوامبر سه شکاف 3 ساعته ایجاد کردند همانطور که حلقه های زرد در شکل 1 نشان داده شده است و در نهایت تمام این شکاف ها پر شده اند. علاوه بر شرایط فروش بیش از حد ، ما معتقدیم که عامل فنی عامل اصلی ریباند است.

شکل 1: نمودار 3 ساعته CME Bitcoin Futures

منبع: Tradingview

نیمه شیشه نیمه کامل یا نیمه خالی?

علی رغم چرخش قاطع در بازار ، همچنان خواستار قیمت بیت کوین بخصوص برای کوتاه مدت زودرس است.

از نوزدهم دسامبر ، شاخص OKEx BTCUSD دارای بالاترین سطح 7775.7 و کمترین آن 6433.09 است ، به این معنی که دامنه تاکنون به 1342.61 رسیده است و این عدد هنوز هم زیر میانگین 2772.326 است. از پایان دوره به اصطلاح “زمستان رمزنگاری” ، دامنه ماهانه شاخص حدود 3000 بوده است. دامنه فعلی 1342.61 نشان می دهد که شاخص OKEx BTCUSD هنوز به طور بالقوه هنوز فضای مانور را دارد که باید به سمت بالا یا پایین برود ، و سوال این است که در کدام جهت?

می توانید اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده از اعداد دامنه ماهانه کسب کنید اینجا.

شکل 2: نمودار روزانه شاخص OKEx BTCUSD

منبع: OKEx؛ Tradingview

جدول 1: دامنه های ماهانه شاخص OKEx BTCUSD

منبع: OKEx

داده های مخلوط

با توجه به داده ها ، ما در اینجا یک کیسه مخلوط دیده ایم. شکل 3 نشان می دهد که نرخ بودجه همیشگی OKEx BTC در منطقه منفی باقی مانده است. در حالی که ما می دانیم نرخ منفی بودجه به این معنی است که شورتها در معاملات دائمی هزینه طولانی می پردازند ، این همچنین می تواند به معنای افزایش قیمت بیشتر باشد.

علاوه بر این ، ما متوجه ترس Crypto شدیم & شاخص طمع پس از وقوع جهش در سطح نسبتاً پایین باقی ماند. ترس & شاخص Greed شاخص روز چهارشنبه به 15 کاهش یافت و پس از جهش شبانه در رده 21 قرار گرفت. اگرچه 21 ممکن است کمترین نباشد ، اما شاخص همچنان در مرحله “ترس شدید” باقی مانده است. این مطالعه نشان می دهد که سرمایه گذاران می توانند بیش از حد در مورد بازار رمزنگاری نگران باشند ، و اغلب نشانه ای از صعود ورودی است.

شکل 3: OKEx BTC Perp. Swaps Funding Rate

منبع: Skew؛ OKEx

شکل 4: ترس از رمزنگاری & شاخص طمع

منبع: alternative.me

نسبت بلند / کوتاه OKEx BTC ممکن است قطعه دیگری از معما در اینجا باشد. نسبت پس از بازپرداخت قیمت یک شبه از 1.22 به 1.03 عقب نشینی کرد ، که این نشان می دهد سود بالقوه شلوارک کاهش یافته است. نسبت پایین تر اغلب نشانه بازگشت کوتاه مدت قیمت است.

شکل 5: نسبت بلند / کوتاه OKEx BTC

منبع: OKEx

از طرف دیگر ، ما دیده ایم که برخی از سرمایه گذاران نهادی با نزدیک شدن به فصل تعطیلات شروع به بستن کتاب های خود کرده اند. داده های Skew نشان می دهد که کاهش علاقه آزاد به معاملات آتی بیت کوین CME و Bakkt پس از بازگشت قیمت BTC به 7200 سطح.

شکل 6: CME Bitcoin Futures Total OI

منبع: کج

شکل 7: BakI Bitcoin Futures Total OI

منبع: کج

منطقی است که مدیران پول در انتظار پایان نهایی اوراق بهادار خود برای پایان سال کتاب ها را بسته بودند. بهره کم باز می تواند نوسانات قیمت کمتری را در کوتاه مدت نشان دهد و همچنین می تواند احتمال افزایش توقف قیمت ها در سطح فعلی را نشان دهد.

نتیجه

بازار پس از بازگشت به دلیل فاکتور تعطیلات علی رغم بازار کندتر از حد معمول ، بسیار مایع است. به همین دلیل تحولات آینده ، مانند تغییرات در معیارها و روندها ، از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهند بود.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me