banner
banner

جوامع سطح بعدی: دوره جدیدی از حاکمیت خودمختار غیرمتمرکز

در OKEx ، ما دائماً به آینده نگاه می کنیم – و معتقدیم که این به معنای مالی غیرمتمرکز است.

برای انتشار پیام ، مدیر عامل شرکت ما ، جی هائو ، یک سری گفتگوی میزگرد مجازی OKExDeFi جدید با رهبران صنایع مختلف برگزار می کند تا درباره پیشرفت DeFi ، بینش و برنامه های آینده خود بحث کند..

در این میزگرد ، جی با لوئیس کونده ، بنیانگذار و مدیرعامل آراگون مصاحبه کرده است. 

در اینجا مهمترین نکات مهم در این میزگرد آورده شده است.

جی: من در مورد محصول جالب توجه سازمان مستقل غیر متمرکز به طور مستقیم از شبکه اصلی Ethereum – دادگاه آراگون مطلع شدم. به نظر می رسد دادگاه آراگون به عنوان ابزاری برای هماهنگی آسان تر و حل اختلاف در DAO ها عمل می کند. آیا می توانید در مورد دادگاه آراگون و اهمیت آن بیشتر توضیح دهید?

لوئیس کونده: بنابراین ، اساساً DAO ها قراردادهای هوشمندی هستند. آنها عالی هستند اما بسیار ایستا هستند. در پایان روز ، آنها کدهای رایانه ای هستند – و رایانه ها از هر آنچه در مغز انسان می گذرد نمی دانند. قراردادهای هوشمند می توانند تشخیص دهند که تعادل شما از یک عدد بالاتر است یا کمتر ، اما آنها نمی توانند به شما بگویند که آیا شما از حقوق بشر پیروی می کنید – مانند آزادی ، حریم خصوصی یا هر چیز دیگری. 

بنابراین ، امروزه عنصری وجود دارد که DAO از دست رفته است ، این همان عنصر ذهنی موجود در سیستم های حقوقی در جهان است که توسط دادگاه ها اجرا می شود – و بنابراین ، ما این دادگاه غیرمتمرکز را ایجاد کردیم. با این دادگاه غیرمتمرکز ، DAO ها می توانند “قانون اساسی” خود را ایجاد کنند و اگر کسی به آن پایبند نباشد ، کسی می تواند اختلاف را باز کند و به دادگاه مراجعه کند یا طرفی را که به این عمل نمی کند جریمه کند. این اجازه می دهد تا یک سری چیزها زیرا هزاران نفر می توانند به دنیای جدیدی از ذهنیت دسترسی پیدا کنند. 

شباهت زیادی به دادگاه دنیای واقعی دارد. تفاوت در این است که ، در دادگاه آراگون ، اعضای هیئت منصفه ناشناس هستند و آنها با استفاده از چیزی شبیه به اثبات سهام ، انگیزه اقتصادی می گیرند. بنابراین ، از این نظر متفاوت است ، اما روند کار در واقع بسیار شبیه است. 

تفاوت دیگر این است که پرونده هایی که در حال حاضر در دادگاه آراگون هستند ، با مواردی که شما در دنیای سنتی اداره می کنید بسیار متفاوت است. به عنوان مثال ، ما در حال مشاهده موارد آسان مانند تعدیل محتوا هستیم. ما در حال بررسی مواردی از این قبیل هستیم: آیا این پیشنهاد برای بودجه با این سند کوچک که کدام کمک هزینه ها می توانند از این DAO پول دریافت کنند مطابقت دارد؟ اینگونه نیست که بتوانید از یک شرکت دارویی یا مواردی از این قبیل شکایت کنید. 

نکته مهم دیگر این است که ، در دادگاه آراگون ، مسئولیت آن کاملاً محدود است.

جی هائو: شما امیدوارید که بازیکنان متمرکز مانند OKEx بتوانند کارهای بیشتری برای تسهیل فضای DeFi انجام دهند?

لوئیز کونده: من یک پیشنهاد دارم – و آن این است که DAO راه اندازی کنیم و به دارندگان OKB چیزی را که فکر می کنید ارزشمند است ، بدهید. من معتقدم که قدرت DeFi جامعه است ، بنابراین من منتظر اولین مبادله متمرکز هستم که DAO و نوعی برنامه تولید محصول با برخی رمزها را راه اندازی می کند. فکر می کنم باورنکردنی باشد. 

جی هائو: برخی از بازیکنان اولیه در فضای رمزنگاری ، مانند ما ، هنوز هم حمله DAO در سال 2016 را به وضوح به یاد می آورند. این هک باعث شد تا ما در مورد توسعه سازمانهای خودمختار غیرمتمرکز تأمل کنیم. از این حادثه می توان آموخت که می تواند به ایجاد آینده DAO کمک کند?

لوئیز کوئنده: بدیهی است که وقتی در سال 2016 تصمیم می گرفتیم ، چند ماه پس از هک DAO بود. بنابراین ، یک چیزی که می خواستیم جدی بگیریم امنیت بود. 

بنابراین ، امروز ، در DeFi ، می بینید که پروتکل ها در یک ساعت بدون حسابرسی صد میلیون دلار در دارایی مدیریت دارند. ما بسیاری از ممیزی های کد ، ممیزی های امنیتی ، ممیزی های پس زمینه امنیتی را انجام خواهیم داد و مدیریت دارایی خود را بسیار کند رشد خواهیم داد. اگر امروز آراگون را می بینید ، پس از دو سال حضور در شبکه اصلی ، اخیراً دارایی های تحت مدیریت بسیار رشد کرده اند. مثل این است که ، شاید ، 4 میلیون دلار در یک سال قبل به 150 میلیون دلار امروز. 

اگر به نشانه های دارای وثیقه در آراگون نگاه کنید ، تحت نظارت آراگون یا DAO اداره می شود ، ما میلیارد ها دلار در نظر داریم. DAOs در این ماه ها رشد سهموی داشته است ، اما رسیدن به اینجا سالها طول کشید. بنابراین ، من فکر می کنم بسیاری از ممیزی ها و تمرکز ما روی امنیت واقعاً نتیجه داد.

جی هائو: یک سوال آخر ، بسیار آسان – یک کلمه را برای توصیف آینده DeFi پیشنهاد دهید. و چرا?

لوئیس کونده: استرس آور است ، زیرا شما باید 24/7 حضور داشته باشید. اگر یک هفته به تعطیلات بروید و برگردید ، همه چیز تغییر کرده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بلاکچین ، ارز رمزپایه ، به کانالهای ما بپیوندید & DeFi:

جی هائو ، مدیرعامل OKEx 

OKEx رسمی

اعتبار به میزبان میزگرد OKExDeFi ما:

لوئیس کونده ، بنیانگذار & مدیرعاملAragon

https://twitter.com/licuende

https://www.linkedin.com/in/luisivancuende/

آراگون

https://twitter.com/AragonProject

https://www.linkedin.com/company/aragonproject/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me