banner
banner

جمع بندی AMA: مدیرعامل OKEx جی هائو و والهپول

در 14 آوریل ، مدیر عامل شرکت ما جی هائو به یک جلسه زنده از من بپرسید (AMA) به میزبانی Whalepool ، یک جامعه تجارت رمزنگاری کاملاً ثابت ، پیوست و در کانال تلگرامی خود با بیش از 14000 عضو به س questionsالات پاسخ داد (https://t.me/whalepoolbtc) در طول چت 90 دقیقه ای ، جی عمیقاً به محصولات OKEx و همچنین سیستم ریسک فرو رفته است ، طیف گسترده ای از ابزارهای تجاری را که ارائه می دهیم ، و اقداماتی را که برای محافظت از بازرگانان در برابر نوسانات شدید بازار انجام می دهیم ، تحت پوشش قرار می دهد..

نمی دانید چه چیزی OKEx را از بازارهای رمزنگاری متمایز می کند ، و چگونه می توان رکورد بازدارنده صفر را در سراسر سقوط بازار در ماه مارس حفظ کرد؟ س belowال زیر را بررسی کنید&همانطور که ما برای شما آماده کرده ایم ، با تمام سوالات جی در چت پاسخ داده است.

Contents

OKExJay خوش آمدید ، شاید بتوانید در OKEx به گروه سابقه و زمان خود را معرفی کنید.

مطمئناً ، من بیش از دو سال است که به OKEx پیوسته ام ، آنچه اکنون به ویژه از آن لذت می برم فرهنگ آزاد شرکت های بلاکچین است. در OKEx ، ما بسیار سریع به یک شرکت با بیش از 1000 کارمند رشد کرده ایم ، اما هنوز ساختار بسیار مساوی داریم و تیم اجرایی ما می خواهد تا حد امکان نزدیک باشد.

اکنون من همچنین مدیر ارشد پشتیبانی مشتری هستم که مسئولیت رسیدگی به سوالات مشتری مربوط به محصولات ما را بر عهده دارد. بنابراین ، مرا در توییتر دنبال کنید @ jayhao8.

قسمت 1: محصولات OKEx

آیا می توانید کمی در مورد اینکه چه محصولی ارائه می دهید برای افرادی که رمزنگاری ندارند امکان خرید رمزنگاری برای ما بگویید?

در میان محصولات ما, خرید رمزنگاری و بازارهای C2C آنهایی هستند که در کاربرانی که تازه وارد بازارهای رمزنگاری شده اند و می خواهند از آن استفاده کنند مناسب است.

برای اینکه کاربران بتوانند از طریق Buy Crypto به طور مستقیم و به راحتی ارز رمزنگاری را خریداری کنند ، OKEx با هفت شریک دروازه فیات برای ارائه شش نوع ارز رمزپایه (به عنوان مثال بیت کوین ، Litecoin ، Ethereum ، Ripple ، Bitcoin Cash) همکاری می کند., & اتصال دهنده اینترنت) با استفاده از کارت های اعتباری می توانید این رمز ارزها را با بیش از 30 ارز فیات خریداری کنید. بیشتر اینجا ببینید: https://www.okex.com/buy-crypto/usd

شما همچنین می توانید رمزنگاری را با ارزهای فیات در بازارهای C2C ما خریداری کنید ، جایی که کاربران می توانند بین ارزهای فیات و رمزنگاری با یکدیگر معامله کنند.

آیا OKEx از معاملات ارز فیات پشتیبانی می کند یا فقط از معاملات توکن پشتیبانی می کند?

ما از خدمات سپرده ارزهای فیات از طریق دروازه های مختلف برای تجارت محلی و مشتقات پشتیبانی می کنیم. با این حال ، ما از جفت های fiat-crypto یا crypto-fiat پشتیبانی نمی کنیم. برای کسانی که به تجارت جفت های فیات علاقه مند هستند ، ممکن است به OKCoin ، یکی از شرکای استراتژیک ما مراجعه کنند – https://www.okcoin.com/

OKEx یک محصول وام دهی دارد که کاربرانی که هرگونه رمزنگاری دارند می توانند آن را انجام دهند "سپرده های مدت دار" یا "حساب های پس انداز". آیا می توانید درباره این پیشنهاد محصول بیشتر بگویید ، و بازده نرخ بهره از کجا ناشی می شود؟?

خدمات وام C2C ما (که در حال حاضر فقط در آخرین نسخه APP در دسترس است) خدمات وام بین افراد را به کاربران ارائه می دهد تا تقاضای مختلف وام و سرمایه گذاری کاربران تأمین شود. این اینفوگرافیک مختصراً از نحوه کار به شما توضیح می دهد:

تصویر

بنابراین ، بازگشت از کجا حاصل می شود؟ سؤال خوبی بود 🙂

بازگشت وام C2C به سرمایه گذاران سود پرداخت شده توسط وام گیرندگان است. وام گیرندگان ممکن است وام را برای سرمایه گذاری های دیگر بگیرند تا سود اضافی کسب کنند و برای سود وام پرداخت کنند.

اکنون می توانید BTC را وام بگیرید تا USDT را وام بگیرید. ما هنوز در حال برنامه ریزی هستیم که نشانه های دیگر را در سرویس وام C2C خود ادغام کنیم و زمان عرضه در آینده مشخص خواهد شد.

و چرا خدمات وام C2C ما از سایر محصولات مشابه متمایز است?

 1. – خط تصفیه ما 90٪ است ، در حالی که دیگران 83٪. تصفیه از طرف ما دشوارتر است و بنابراین وجوه وام را تضمین می کنیم.

 2. – ما به کاربران اجازه می دهیم نرخ وام را بر اساس وضعیت بازار سفارشی کنند – در حالی که دیگران نرخ وام را بالا تعیین می کنند ، بنابراین وام گیرندگان باید سود بیشتری بپردازند.

 3. – سود جریمه معوق ما نسبتاً کمتر است. برای دلایل بازپرداخت وام گیرنده به دلایل خاص مجازات هایی در نظر گرفته شده است اما هزینه آنها برای آنها بسیار زیاد است. سرمایه گذاران همچنان قادر به جمع آوری اصل ، از جمله سود جریمه به عنوان ضمانت OKEx خواهند بود.
 4. – ما در طول دوره تبلیغ هیچ هزینه خدمتی نمی گیریم (بله ، اکنون هنوز در دوره تبلیغ است)

  – خدمات C2C Loan ما هم از وام گیرندگان و هم از سرمایه گذاران سود می برد.

است معاملات حاشیه ای هنوز معامله گرانی هستند که گزینه معامله فیبرهای بالاتر ، Futures ، Swap و Options را دارند?

بله ، من می گویم که آنها محصولات مختلفی هستند که برای نیازهای مختلف طراحی شده اند.

معاملات حاشیه ای ، علیرغم شباهت های موجود در ماهیت اهرم ، به عنوان استفاده از وثیقه نیز سود می برد. در واقع شما می توانید BTC و altcoin را برای USDT یا بالعکس متعهد کنید تا قدرت خرید خود را در OKEx افزایش دهید.

البته ، محصول OKEx margin Trading از زاویه حمل و نقل معاملات محبوب است:

 • – اهرم فشار کمتری است ، و خطر آن را کنترل می کند
 • – معامله گران حاشیه ای نیازی به تحمل خطر انحلال یا بازپس گرفتن ندارند
 • – انواع بیشتری از دارایی های دیجیتال وجود دارد که از تجارت حاشیه پشتیبانی می کنند
 • – بدون تحویل ، تاریخ انقضا و هزینه های بودجه ، اما با داشتن منافع قابل کنترل تر هزینه ها

از نظر سایر کاربردها:

 1. – دارایی های دیجیتال قرض گرفته شده (بالاتر از نسبت حاشیه مورد نیاز) نیز می توانند برای استفاده از آن به سایر معاملات تجاری OKEx منتقل شوند
 2. – پرچین در برابر بازار معاملات آتی / معاملات آتی / گزینه ها

اکثر معامله گران احتمالاً با محصولات سنتی Future OKEx آشنا هستند. اما در حدود یک سال گذشته شما تعویض های همیشگی و اخیراً گزینه ها (در BTC) را اضافه کرده اید. می توانید کمی بیشتر در مورد این محصولات بگویید?

خوب ، ابتدا مقدمه مختصری از محصولات مشتقات را ارائه می دهم.

معاملات آتی OKEx یکی از اولین محصولاتی است که در سیستم عامل ما راه اندازی شده است و امروزه به بزرگترین بازار در بازارهای مشتقات رمزنگاری تبدیل شده است.

ما در حال حاضر قراردادهای آتی هفتگی ، دو هفته ای ، سه ماهه و دو فصلی از 9 دارایی دیجیتال اصلی را ارائه می دهیم تا در تلاش برای تحقق بخشیدن به تقاضاهای مختلف تجاری مانند پوشش ، داوری و غیره.

در مورد مبادله همیشگی ، این اواخر سال 2018 آغاز شده است. پس از آن حجم معاملات و نقدینگی به سرعت در حال افزایش است. و اکنون ، مسلماً محبوب ترین ابزار مشتق شده است که برای تجارت دارایی های دیجیتال ، به ویژه در بین کاربران خرده فروشی استفاده می شود.

بر خلاف معاملات آتی ، مبادله همیشگی از مکانیزم تأمین مالی برخوردار است که قیمت مبادله دائمی را به نقطه بازار متصل می کند. بدون تاریخ انقضا و اهرم بالا تا 100 برابر ، تعویض دائمی گزینه خوبی برای معامله گران روند است. به علاوه ، مکانیزم بودجه فرصتی عالی برای آربیتراژ فراهم می کند.

گزینه های OKEx بعداً در ژانویه امسال راه اندازی شد (در حال حاضر بازار گزینه های BTC / USD موجود است ، آینده بیشتر است). اگرچه در معاملات رمزنگاری نسبتاً جدید است ، گزینه ها یک ابزار مشتق محبوب در بازار سنتی است. معرفی گزینه های OKEx یک مکمل عالی برای کل زیرساخت های تجاری پلت فرم است.

در کنار معاملات محلی موجود ، معاملات حاشیه ای ، معاملات آتی و بازارهای مبادله دائمی ، گزینه ها کاربران OKEx را قادر می سازد تا استراتژی های معاملاتی و مصون سازی خود را در یک مرحله متنوع کنند.

برای کسانی که می خواهند بیشتر بدانند ، گزینه101 وجود دارد: https://medium.com/okex-blog/okex-options-101-68b6da96a7ac

آیا می توانید به ما بگویید که چرا هم Linear USDT (مشابه Binance) و هم Coin-Margin (بیشتر شبیه Huobi) ارائه می دهید؟?

تفاوت این دو نوع قرارداد اساسی است.

معاملات آتی حاشیه USDT یک قرارداد خطی است ، در حالی که معاملات آتی حاشیه سکه یک معکوس است. بیشترین تفاوت بین آنها دارایی حاشیه ای و ارزش اسمی یک قرارداد است.

معاملات آتی با حاشیه USDT به شما امکان می دهد USDT را به عنوان حاشیه تجارت هرگونه قرارداد واریز کنید. بگویید ، اگر می خواهید قراردادهای BTC ، ETH و EOS را معامله کنید ، فقط باید مقداری USDT واریز کنید. برای باز کردن موقعیت دیگر لازم نیست دارایی خود را به BTC ، ETH و EOS معامله کنید.

همچنین ، ارزش اسمی 1 دلار است ، به این معنی که آستانه باز کردن یک موقعیت کاهش می یابد. و برای کاربران بسیار آسان تر است که سود خود را با استفاده از USDT به عنوان حاشیه محاسبه کنند. هنوز هم برای رفع نیازهای مختلف کاربران است.

رقبای بیشتری در Futures مانند Binance ، FTX ، Bybit ، HuobiDM وجود دارد – چگونه OKEx قصد دارد با بسیاری از محصولات و بازیکنان جدید در بازار رقابت کند؟?

بله ، من هم از آن آگاه هستم. ما به گسترش عمق بازار و دامنه محصولات خود ادامه خواهیم داد ، به عنوان مثال ، دارایی های اساسی و دوره های انقضا بیشتری را ارائه می دهیم ، و غیره. خوب ، بگذارید افکار خود را به چندین نکته تقسیم کنم:

من معتقدم هر صرافی جایگاه خاص خود را در بازار دارد. در OKEx ، ما وسیع ترین محصولات تجاری را به معامله گرانی مانند معاملات نقدی ، معاملات آتی ، C2C ، سهام و غیره ارائه می دهیم. این یکی از راه های جلو ماندن از رقبا است..

نیازی به ذکر سیستم مدیریت ریسک ما نیست. ببینید ، ما از زمان راه اندازی OKEx آینده های آینده را ارائه می دهیم. و می دانید که بازار رمزنگاری این 2 سال وحشی بوده است. ما همچنان از این بازار غیر قابل پیش بینی یاد می گیریم و سیستم مدیریت ریسک را بهینه می کنیم تا یک بستر تجاری قابل اعتماد برای کاربران خود ارائه دهیم.

ما همچنین سفارشات مختلفی را برای کمک به کاربران در تجارت راحت ارائه می دهیم. آنها حتی می توانند از داده های بازار مشتقات ما برای کسب اطلاعات درباره معاملات خود استفاده کنند. می گویم ما ابزارهای بسیار مفیدی برای کاربران خود ارائه می دهیم. این چیزی نیست که بتوانید در سیستم عامل های دیگر داشته باشید.

و البته ، نقدینگی ما ، نیازی به گفتن نیست ، ما یکی از مبادلات برتر هستیم. نقدینگی خوب از کاربران ما در برابر بازارهای شدید محافظت می کند.

می توانید به طور خلاصه بگویید که چگونه سیستم OKEx حتی برای اوضاع ناپایدار برای معامله گران پایدار و قابل اعتماد طراحی شده است?

مطمئن! ما کارهای زیادی در این زمینه انجام داده ایم.

ما به عنوان یک رهبر صنعت ، استانداردهای بسیار بالاتری را برای سیستم های تجاری خود تعیین می کنیم. علاوه بر بروزرسانی در سیستم تجارت خود در آگوست 2018 ، ما سیستم نسل بعدی Lightning 2.0 خود را با عملکرد برتر جهانی پس از چندین بار به روزرسانی پیاده سازی کرده ایم.

تأخیر کم و توان عملیاتی کلیدی برای اطمینان از اینکه کاربران ما می توانند در زمان اوج مصرف مانند نوسانات شدید تجارت عادی داشته باشند. و این نیز راز دلیل غلبه بر سقوط 3.12 است – که عمدتا به لطف ارتقا سیستم ما است.

سیستم جدید ما اکنون می تواند به راحتی کمتر از 100000 سفارش در ثانیه انجام دهد. و مدیر بازارهای مالی ما لنیکس نیز بیشتر به این موضوع پرداخته است – https://medium.com/okex-blog/on-okex-lightning-2-0-674d47196721.

قسمت 2 – مدیریت ریسک

چقدر اهرم بالایی برای محصولات Futures / Swap / Options ارائه می دهید و چگونه از دستکاری نهنگ ها در بازار جلوگیری می کنید?

ارزش یک مقاله کامل را دارد که در سیستم مدیریت ریسک ما گام بردارید. اما به بیان ساده ، من در مورد گزینه ها توضیح می دهم – که می تواند برای بسیاری از معامله گران جدید باشد.

سیستم مدیریت ریسک ما برای بازار گزینه های OKEx عمدتا از قیمت مارک ، محدودیت قیمت ، حاشیه گزینه ها و همچنین صندوق بیمه تشکیل شده است..

قیمت مارک منعکس کننده قیمت دارایی عادلانه و عینی بازار است. ما برای تعیین قیمت عادلانه عقد قرارداد اختیارات ، از قیمت کلی بازار استفاده می کنیم و از آن برای محاسبه حاشیه حساب و مدیریت ریسک سیستم عامل استفاده می کنیم تا خطرات تصفیه ناشی از دستکاری بازار را به حداقل برسانیم..

محدودیت قیمت برای تنظیم محدوده قیمت سفارشات بر اساس قیمت مارک دارایی تنظیم شده است. برای محافظت از سرمایه گذاران و جلوگیری از دستکاری در بازار طراحی شده است.

خریداران گزینه محدودیت حداکثر قیمت پیشنهادی را دارند ، در حالی که فروشندگان محدودترین حد قیمت درخواست را دارند. حاشیه گزینه ها اطمینان از این است که معامله گران می توانند معاملات را به طور معمول انجام دهند ، یعنی خرید ، فروش ، نگهداری و اعمال قرارداد اختیارات پس از انقضا.

حاشیه سفارش ، حاشیه موقعیت و حاشیه نگهداری وجود دارد. دو مورد آخر تضمین گزینه هایی است که فروشندگان بودجه کافی برای انجام معاملات دارند.

صندوق بیمه یک شبکه ایمنی برای از بین بردن خطر عقب گردن ناشی از انحلال در مقیاس بزرگ تحت نوسانات شدید بازار است..

اگر می خواهید جزئیات سیستم مدیریت ریسک ما را درک کنید ، در صورت تمایل راهنمای کاربر ما را در اینجا مرور کنید: https://okexsupport.zendesk.com/hc/en-us/sections/360007491391-OKEx-Coin-Margined-Options-User-Agre-Guide- راهنمای

برای Futures و Swaps حداکثر 100 برابر اهرم در BTC و چیزی در حدود 50 برابر برای altcoins ارائه می دهید?

بله ، جفت اصلی معاملات تا 100 برابر است و altcoins از 20x تا 50x متغیر است.

چگونه OKEx باعث نقدینگی در بازارها می شود؟ آیا OKEx برای اطمینان از تأمین مداوم نقدینگی ، سازندگان بازار داخلی دارد؟ اگر مردم علاقه مند به تأمین نقدینگی در OKEx باشند ، چه کاری می توانند انجام دهند?

ریزساختار بازار ما کاملاً تعریف شده است تا معامله گران را برای تأمین نقدینگی واقعی ترغیب کند و در عین حال کارمزد ما را برای بازرگانان برای باز کردن موقعیت پایین نگه دارد. ما برنامه های مختلفی برای ساخت بازار داریم که در سطوح مختلف سازندگان بازار از طریق ابزارهای مختلف تهیه شده اند.

بنابراین ، بر خلاف همتایان ما ، OKEx سازندگان بازار داخلی ندارد و هیچ خطری وجود ندارد که سازندگان بازار داخلی بتوانند جریان مشتری را جلو بکشند ، سو mis استفاده از موجودی مشتری را در جهت مخالف قرار دهند و نه شکار تصفیه.

درآمد ما از کارمزد است ، و نه تجارت pnl. ما میز معاملات داخلی prop نداریم. با این وجود ما یک برنامه کاملاً شفاف نشانگر بازار برای ارائه دهندگان نقدینگی در نظر گرفته ایم. در صورت تمایل ایمیل ارسال کنید به [ایمیل محافظت شده] برای بحث بیشتر.

شما چندین صندوق بیمه دارید ، یکی در هر بازار ، و در حال حاضر با هم بیش از 75 میلیون دلار است.

ما معتقدیم کفایت صندوق بیمه میزان کنترل ریسک صرافی را نشان می دهد. در واقع ، ترکیب صندوق بیمه موجود OKEx و سیستم مدیریت ریسک ، از جمله سیستم حاشیه نگهداری لایه ای ، قیمت مارک ، محدودیت قیمت و غیره ، ما را به اندازه کافی قوی می کند تا در برابر همه افراطی که ممکن است در بازار رمزنگاری اتفاق بیفتد مقاومت کنیم..

همانطور که می بینیم ، برخی از حوادث شدید بازار مانند سقوط 12 مارس ما را از بین نبرد. حتی بیشتر ، ما فقط مقدار معقولی از صندوق بیمه را مصرف کردیم تا از سود تاجران خود در برابر بازپرداخت پول یا حذف خودکار به دلیل بازار فوق العاده محافظت کنیم.

درباره Clawback در مقابل حذف خودکار – OKEx در حال حاضر فقط از حذف خودکار (clawback فوری) استفاده می کند اما بازپرداخت های از دست دادن اجتماعی نیست ، درست است?

در واقع ما هنوز از مکانیزم آسیب پذیری اجتماعی از دست رفته استفاده می کنیم ، اما بسیار نادر است. با تشکر از سیستم مدیریت ریسک آزمایش شده ما ، 0 رکورد در مبادله های دائمی در میان تمام دارایی های دیجیتال ذکر شده ما از زمان راه اندازی بیش از یک سال وجود دارد.

برای قراردادهای آتی ، طی 1.5 سال گذشته هیچگونه بازپرداختی در میان دارایی های دیجیتالی مهم مانند BTC ، EOS و ETH رخ نداده است. 3،070 BTC ، 1.6 میلیون EOS و 42،000 ETH به ترتیب در صندوق بیمه ما جمع شده اند. و بعد از اینکه ما راه حل های مدیریت ریسک مانند سیستم نسبت حاشیه نگهداری لایه ای ، قیمت مارک و محدودیت قیمت و غیره را ارائه دادیم ، دیگر دارایی برای سرمایه های دیگر وجود ندارد

بنابراین ، تحت حمایت سیستم مدیریت ریسک صدا و صندوق بیمه به ارزش 80 میلیون دلار ، معاملات آتی و مبادله در OKEx نسبتاً ایمن است. از آنجا که clawbacks و ADL بسیار بعید است (من می گویم تقریبا 0٪ احتمالات) ، سود شما برای شما امن است.

سیستم OKEx با توجه به نگهداری وجوه مشتری چگونه است?

کاربران و امنیت هیچ چیز ثانویه نیستند ، چه امنیت وجوه ، تجارت ، داده و حریم خصوصی. ما برای تقسیم دارایی های خود به حدود 500 BTC در هر کیف پول ، کیف پول سرد چند منظوره اتخاذ می کنیم ، به این ترتیب که هیچ کیف پول سردی با مقدار زیادی دارایی همراه نداریم و خطراتمان را گسترش می دهیم و بهتر مدیریت می کنیم.

بنابراین ، هیچ تمایلی به راه اندازی نوعی از "SAFU" سرمایه?

در مورد صندوق ایمنی ، صندوق خاصی ایجاد نکردیم و آن را برای رسانه ها عرضه می کنیم. اما آنچه می توانم به شما اطمینان دهم این است که ما ذخیره بیش از اندازه کافی برای اداره هر موقعیت غیر منتظره داریم.

ما سالها تجربه در زمینه فناوری امنیتی داریم و برای محافظت از وجوه خود کیف پول سرد و گرم و فناوری چند سیگ توسعه داده ایم. تاکنون ، من افتخار می کنم که بگویم ما سابقه پاک عدم نقض امنیت را داریم. ما اطمینان داریم که در آینده می توانیم تخته سنگ تمیز را حفظ کنیم.

AMA بیشتر برای آمدن

هر موضوعی را که می خواهید پوشش دهید ، با ما در میان بگذارید!

هر وقت ما AMA را تمام می کنیم ، بسیار متعجب و متأثر می شویم که جوامع ما با اشتیاق می خواهند بیشتر در مورد ما بیاموزند. همانطور که قبلاً گفته شد ، جلسات بیشتر AMA ادامه خواهد داشت. اگر ایده خوبی در مورد موضوعی که می توانیم پوشش دهیم دارید ، لطفا در صورت تمایل به ما در کانال های رسانه های اجتماعی ما اطلاع دهید. تا دفعه بعد ، تجارت خوشحال!

OKEx را روشن کنید:

 

https://twitter.com/OKEx

 https://www.facebook.com/okexofficial/

 

https://www.linkedin.com/company/okex/

 

https://t.me/OKExOfficial_English

 

https://www.reddit.com/r/OKEx/

 

https://www.instagram.com/okex_exchange

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me