banner
banner

Alysa Xu: در بازار رمزنگاری ، مشتقات و جهانی سازی

COVID-19 ، سقوط بازار 3.12 ، نصف شدن بیت کوین و اکنون تقریباً در نیمه دوم سال 2020 قدم می گذاریم. تحت شرایط “عادی جدید” چیزهای زیادی را پشت سر گذاشته ایم و هنوز چه چیزهایی در مورد بازار آموخته ایم و چه انتظاری باید داشته باشیم بعدی؟ با ایستادن در فضای رمزنگاری ، OKEx چه کاری می تواند بهتر انجام دهد؟ در اینجا برخی از افکار من در مورد بازار رمزنگاری ، مشتقات و برنامه ریزی های آینده OKEx آورده شده است.

I. همبستگی بازار رمزنگاری و بازارهای مالی سنتی

بیایید ابتدا نگاهی بیندازیم به روند کلی بازار در نیمه اول سال 2020. از اواسط فوریه تا اوایل مارس ، اقتصاد جهانی رو به زوال است و نقدینگی سنتی بازار به تدریج کاهش می یابد. در همان زمان ، بازارهای رمزنگاری از بازارهای سنتی عقب ماندند ، زیرا به دلیل کاهش انتظارات ، احساسات بازار همچنان پر رونق بود.

در تاریخ 12 مارس ، بازار رمزنگاری در بحران نقدینگی جهانی متضرر شد. همراه با انباشت اهرم بالا قبلی ، بیت کوین در یک روز به 3800 دلار رسید. سقوط شدید باعث وحشت بازار شد و حجم معاملات و معاملات مشتقات به زیر سطح فوریه کاهش یافت. و با کاهش مشکل نقدینگی جهانی ، بهبودی تدریجی در پی داشت. با نگاه به گذشته ، می توانیم آن را ببینیم بازار دارایی های دیجیتال کاملاً مستقل نیست از بازارهای سنتی به دلیل ماهیت های مختلف آنها ، زمان لازم است تا خطر نقدینگی در حالت دوم به حالت اول منتقل شود.

این بحران ، بیت کوین را نیز در نظر افراد بیشتری قرار داده است. سرمایه گذاران سنتی بیشتری به بیت کوین توجه می کنند و شروع به سرمایه گذاری در آن کرده اند و این باعث همبستگی بیشتر دو بازار می شود.

علاوه بر این ، هیچ بازار واحدی نمی تواند کاملاً مستقل از دیگران باشد ، مگر اینکه کاملاً منزوی باشد. تا زمانی که فرصتی برای آربیتراژ وجود داشته باشد ، معامله گران از این مزایا استفاده می کنند تا اختلاف را از بین ببرند و دو بازار مختلف را بهم نزدیک کنند.

همه دارایی ها چرخه خرس گاو نر خود را دارند و بیت کوین نیز از این قاعده مستثنی نیست. نمی تواند همیشه بالا برود. با این حال ، با نگاهی به روند طولانی مدت آن ، فضای زیادی برای افزایش رمزنگاری معیار در آینده وجود دارد. در صورت تسهیل کمی ، برای جلوگیری از خطر کاهش ارزش پول فیات ، سرمایه گذاران موظف به انتخاب دارایی هایی هستند که بتواند بازده بیشتری ایجاد کند.

مزایای بیت کوین نسبت به دارایی های دیگر

(1) پس از رسیدن به اوج خود در 20 هزار دلار در سال 2017 ، BTC در سال 2018 وارد بازار خرس شد ، در سال 2019 یک صعود آهسته را آغاز کرد ، و اکنون هنوز در یک محدوده ارزیابی نسبتا مناسب در حدود 9 هزار دلار است..

(2) سرمایه کلی بازار بیت کوین کمتر از 200 میلیارد دلار است. از آنجا که حجم کم است ، تأثیر کلی کاهش نقدینگی در این بازار سریعتر و آشکارتر خواهد بود.

سرمایه گذاران سازمانی خارج از کشور در سه ماهه اول در بازار ارزهای رمزنگاری بسیار فعال بودند ، به عنوان مثال Grayscale ، با رکورد 389 میلیون دلار در سه ماهه سرمایه گذاری کرد و حدود 60،000 بیت کوین خریداری کرد که حدود 30 درصد از بیت کوین های جدید استخراج شده در این سه ماه است. در حال حاضر مقیاس خاکستری 310،000 بیت کوین در اختیار دارد که تقریباً زمان بیشتری را به خود اختصاص می دهد. 1.7 درصد از بیت کوین های در گردش.

همچنین ، با نگاهی به داده های زنجیره ای ، تعداد آدرس های نهنگ که بیش از 1000 بیت کوین در اختیار دارند ، در حال حاضر بیش از 2000 است ، و از اوج بازار گاو نر 2017 عبور می کند ، با سه آدرس دیگر بیش از 100000 بیت کوین. تعداد آدرسهایی که بیش از 0.1 بیت کوین دارند نیز به بیش از 3 میلیون رکورد همیشگی رسیده است. در طولانی مدت ، با پیوستن بیت کوین به صفوف دارایی های عمده جهانی ، افراد بیشتری بیت کوین را برای تخصیص دارایی در آینده می گیرند.

دوم رشد سریع بازار مشتقات

از ابتدای سال 2020 ، بازار مشتقات رونق گرفته است. ما انتظار داریم که به رشد سریع خود در طول سال ادامه دهد. از Q1 ، حجم معاملات در بازار مشتقات با 6/6 تریلیون حجم معاملات spot از 2 تریلیون دلار فراتر رفت. حجم معاملات مشتقات تقریباً یک سوم معاملات بورس بود ، با متوسط ​​حجم روزانه بازار مشتقات 23.3 میلیارد دلار برای سه ماهه گذشته ، 274 درصد نسبت به سال گذشته ، و حجم معاملات در حدود 104 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت.

OKEx حدود 7 سال است که در بازار مشتقات کاوش می کند. در حال حاضر ، پلت فرم یک مرحله ای ما جامع ترین محصولات معاملاتی ، شامل قراردادهای دائمی ، آتی و اختیارات را ارائه می دهد ، همه با گزینه های حاشیه USDT یا سایر ارزهای رمزپایه. OKEx از نظر حجم معاملات و موقعیت ها ، یک به یک با Bitmex پیشرو در بازار است. همانطور که ما به طور مداوم محصولات خود را از نظر ویژگی ها و مکانیزم های کنترل ریسک بهینه و ارتقا می دهیم ، اکنون 1-2 سال از این صنعت جلوتر هستیم.

ابتدا ، ما برای بهبود عملکرد ، یک ارتقا an در معماری فنی را اجرا کردیم. همانطور که بازار دارایی های دیجیتال سریع پیش می رود ، نیازهای همزمانی سیستم ، سرعت پردازش سفارش ، ظرفیت پردازش هر روز بیشتر می شود. بنابراین ، OKEx به روز رسانی سیستم رعد و برق 2.0 و موتور فوق العاده تطبیق سال گذشته برای اطمینان از اینکه حتی در شرایط شدید بازار نیز می تواند پایدار کار کند. در دسترس بودن سیستم آن به 99.999٪ رسیده است و در سطح صنعت قرار دارد. از زمان فعال شدن سیستم جدید این پلتفرم در سال 2019 ، بهبود کیفی در سرعت پردازش سفارش مشاهده شده است. تاخیر در ثبت سفارش در کل 50٪ کاهش یافت. در همان زمان ، ما راه اندازی شد ردیاب های بازار در زمان واقعی تیک تا تیک برای کلیه محصولات بازرگانی ، پاسخگویی به نیازهای بازرگانان حرفه ای.

دوم ، ما یک سیستم مدیریت ریسک پیچیده داریم. ما قرار داده است سیستم حاشیه چند لایه در محل برای بهینه سازی الگوریتم برای تصفیه اجباری و تقسیم سفارش ، و محاسبه به روز شده است قیمت مشخص شده. در حال حاضر ، ما رکورد صفر بازپرداخت برای بازار معاملات آتی و معاملات دائمی را حفظ می کنیم. و صندوق بیمه ما همچنان در حال رشد است ، در حال حاضر نزدیک به 100 میلیون دلار درآمد دارد.

سوم ، طیف محصولات ما جامع است. در اوایل سال 2018 ، ما معامله مبادله دائمی, که اکنون از 15 ارز اصلی پشتیبانی می کند. برای معاملات آتی ، ما اضافه کردیم قراردادهای دو ماهه, و پشتیبانی می کند گزینه های حاشیه USDT یا سایر ارزهای رمزپایه, تحقق استراتژی های متنوع سرمایه گذاری را برای کاربران بسیار راحت می کند. در ژانویه ، ما معاملات گزینه ها را نیز ارائه کردیم ، تاریخ انقضا multiple متعدد ، قیمت اجرای غنی و بیش از 100 قرارداد برای معامله گران. ما همچنین سه ویژگی جدید برای کمک به کاربران در درک بیشتر معاملات گزینه ها اضافه کردیم ، از جمله کشف گزینه ها ، ماشین حساب گزینه ها و ردیاب های بازار در زمان واقعی Tick-by-tick.

OKEx متنوع ترین بازار ارزهای رمزنگاری شده در صنعت است و ما در آینده بر تقویت عملیات سیستم ، بهبود تجربه کاربر و تسهیل نقدینگی بازار تمرکز خواهیم کرد..

III طرح جهانی سازی چرخه کامل OKEx

من می خواهم چند نظر دیگر در مورد تبادل ما ، از جمله موقعیت استراتژیک ما برای OKEx ، به اشتراک بگذارم.

با وجود یک دهه پیشرفت ، قوی ترین مدل تجاری در اکوسیستم رمزنگاری هنوز مبادلات است. پس از بازار اولیه ولرم ، مشتقات مورد توجه جدید قرار گرفتند. با توجه به تحولات مبادلات رمزنگاری ، انتظار می رود روندهای زیر را در آینده ببینیم.

اول ، کل بازار از قانون 80/20 پیروی خواهد کرد ، شرکت های درجه یک سهم اصلی بازار را به خود اختصاص می دهند و سیستم عامل های سطح دوم و سوم در بازار طاقچه رقابت می کنند.

دوم ، مبادلات ردیف اول یک سیستم اکولوژیکی غنی تر و جامع تر ایجاد کرده و به یک بستر خدمات یکپارچه و یک مرحله ای برای محصولات و خدمات دارایی رمزنگاری تبدیل می شوند. در حالی که صرافی های سطح دوم و سوم بر بازار تقسیم شده تمرکز می کنند.

سوم ، مبادلات متمرکز برای مدت زمان مشخصی در صنعت غالب خواهند بود ، اما DEX به تدریج تکامل می یابد و انتظار می رود این دو مکمل یکدیگر باشند.

سرانجام ، از نظر بازارهای جهانی ، مبادلات درجه یک ممکن است دوباره تعریف شوند. از آنجا که برخی از بازارهای نوظهور در حال افزایش هستند ، مانند اندونزی و روسیه ، جایی که مبادلات محلی تقریباً 50٪ یا بیشتر از بازار محلی را تشکیل می دهند.

در مورد OKEx چطور؟ ما در حال فكر كردن به روش هایی برای ارائه خدمات بهتر به کاربران فعلی خود بوده ایم ، اما محدودیت بازار كجاست؟ چگونه فضای جدیدی در بازار ایجاد کنیم؟ در کنفرانس اجرایی خود در ابتدای سال ، ما یک استراتژی جهانی با چرخه کامل پیشنهاد کردیم که در تمام جهات مشاغل ما گسترش می یابد.

از طرف دیگر ، ما به گسترش جهانی ادامه می دهیم. "جهانی سازی واقعی" به معنای بومی سازی محصول شما در هر کشور برای ارائه خدمات به کاربران محلی است. ریشه دواندن در بازارهای در حال ظهور برای ما یک چالش جدید است زیرا باید به فرهنگ محلی ، عادات کاربر نزدیک شویم و رقبای بازار محلی را درک کنیم..

مثل همیشه ، با یک ذهنیت کارآفرینی و فروتنانه برای یادگیری ، ما هرگز جستجوی محصولات و روندهای جدید بازار را متوقف نمی کنیم. در عین حال ، ما سیستم مدیریت ریسک خود را در اولویت قرار می دهیم. در تعادل بین توسعه بلند مدت و منافع کوتاه مدت ، ما همیشه مورد اول را انتخاب خواهیم کرد.

OKEx را روشن کنید:

https://twitter.com/OKEx

https://www.facebook.com/okexofficial/

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://t.me/OKExOfficial_English

https://www.reddit.com/r/OKEx/

https://www.instagram.com/okex_exchange

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me