banner
banner

مبادله ارز چیست؟

همانطور که تجربه تجارت در بازار فارکس را کسب می کنید ، با تعداد فزاینده ای از اصطلاحات روبرو خواهید شد. یکی از این اصطلاح ها مبادله ارز است. این نوع معاملات در واقع مقدار زیادی از حجم معاملات در بازارها را تشکیل می دهند و معمولاً در معاملات معاملات فارکس در چند حالت اعمال می شوند. در اینجا ما با جزئیات بیشتری توضیح خواهیم داد که دقیقاً سوآپ ارزی چیست ، چگونه معمولاً رخ می دهد و چرا می تواند برای انواع خاصی از بازرگانان در بخش مفید باشد.

مبانی مبادله ارز

در ساده ترین اصطلاحات ، مبادله ارزی دقیقاً همانطور که از نامش پیداست انجام می شود. این مبادله ارز بین دو طرف به میزان معادل پول با ارز دیگر است. سپس قراردادی منعقد شده است که این پول را در یک تاریخ مشخص و نرخ ارز در آینده بازپرداخت می کند. در اصل ، این یک مبادله ارزی است. مبادله ارز می تواند شباهت زیادی به معاملات آتی ارز داشته باشد ، اگرچه از نظر مفهوم که تا زمان تسویه نگه داشته می شود ، متفاوت است و قسمت عمده ای از معاملات فارکس محسوب می شود ، در حالی که معاملات آتی ارز در سایر صرافی ها انجام می شود.

مثال مبادله ارز:

حزب A و حزب B توافق نامه ای را برای مبادله 1،000،000 یورو با 1،150،000 دلار انجام می دهند این نیاز هر دو طرف به ارز مقابله را پر می کند و نرخ ارز دلاری EUR / USD 1.15 دلار را ایجاد می کند.

سپس معامله در یک تاریخ مشخص شده در آینده و یا با استفاده از نرخ ارز اصلی 1.15 دلار یا توافق دیگری بر نرخ ارز انجام می شود. اساساً ، دو طرف یک ارز خارجی خاص به یکدیگر وام می گیرند. در برخی موارد با مبادله ارز ، این می تواند شامل پرداخت سود یا مبالغ اصلی وام ها باشد ، اگرچه این به جزئیات توافق نامه شخصی بستگی دارد.

چه کسی در مبادلات ارزی شرکت می کند?

مبادله ارز در گذشته در کشورهایی نگهداری می شد که نرخ ارز بسیار بی ثبات بود یا می توانست به عنوان مکانیزمی برای غلبه بر محدودیت های ارزی مورد استفاده قرار گیرد..

در حالی که این هنوز به صورت محدودتر وجود دارد ، با افزایش چند ملیتی سرمایه گذاران و شرکت ها ، استفاده از سوآپ ارزی در سراسر جهان افزایش یافته است. در اینجا چند نمونه از مواردی که معمولاً از سوآپ ارز برای تأثیر خوب در بازار فارکس امروزی استفاده می شود ، آورده شده است.

شرکت هایی که در خارج از کشور تجارت می کنند: مبادله ارز ممکن است خصوصاً برای مشاغل دارای منافع خارج از کشور مفید باشد و برای انجام این کار نیاز به وام دارند. آنها ممکن است لزوماً از شرایط وام مساعد بانکهای خارج از کشور خود بهره مند نشوند. بنابراین ، اگر آنها بتوانند در بهترین شرایط در کشور خود پول وام بگیرند و با یک شرکت مشابه در کشوری که به دنبال سرمایه گذاری هستند مبادله ارزی انجام دهند ، در نتیجه این تجارت می تواند به نفع همه افراد درگیر باشد..

ارزهای فرار: مبادله ارز ممکن است برای سرمایه گذاران نهادی و خرده فروشی در کشورهایی که پول محلی بی ثبات شناخته می شود ، سودآوری باشد ، تقریباً ضروری در بعضی موارد. این یکی از اهداف اصلی درگیر کردن مبادله ارزی برای جلوگیری از ریسک ارزی با ارزهای ناپایدارتر است. با تعویض ارز ، هر دو طرف می توانند شرایط را تعیین کرده و در مورد هزینه تجارت خود اطمینان داشته باشند.

همانطور که با این مثال ها مشاهده می کنیم ، بیشتر از همه مبادله ارزی توسط شرکت ها و سایر انواع سرمایه گذاران سازمانی مورد استفاده قرار می گیرد. مسلماً این وضعیت متداولتر از استفاده از مبادله ارز توسط سرمایه گذاران خرده فروشی است ، اگرچه در برخی شرایط ، خرده فروشان فارکس می توانند تحت تأثیر قرار بگیرند..

خطرات موجود در مبادله ارز

در حالی که مبادله ارز برای اکثر موارد برای نکاتی که در بالا ذکر شد می تواند سودمند باشد ، دقیقاً مانند هر نوع معامله ای ، اما کاملاً بدون خطر نیست. اگر درگیر مبادله ارزی هستید ، در اینجا چند خطر اصلی وجود دارد که می توانید انتظار داشته باشید با آنها روبرو شوید.

نوسان نرخ بهره: یکی از اهداف اصلی تعویض ارز ممکن است استفاده از نرخ بهره بهتر در ارزی باشد که به عنوان بخشی از معامله قرض می گیرید. این نرخ های بهره در قراردادها اغلب شناور است. بنابراین ، این احتمال وجود دارد که تغییر نرخ ارز بتواند هر یک از مزایای صرفه جویی در هزینه را که امیدوارید در مرحله اول از مبادله ارز بدست آورید ، نفی کند..

نرخ تبدیل: با سوآپ ارزی ، شاید مهمترین عنصر نرخ ارز باشد. این غالباً در قرارداد مبادله از قبل تعریف شده است تا در زمان آینده که معامله به سررسید می رسد ، یک نرخ تعیین شده باشد. در اینجا دوباره این احتمال وجود دارد که نرخ آینده برای یک طرف از نرخ اصلی یا فعلی بدتر باشد. در این حالت ممکن است اندکی ضرر در مبادله باشد.

هزینه های مبادله معاملات فارکس

حق تعویض هزینه یا مبادله فارکس چیزی است که اگر تاجر آنلاین فارکس باشید نیز با آن روبرو خواهید شد. این امر همچنین می تواند به عنوان هزینه شبانه یا کارایی برگشت شناخته شود و ممکن است گاهی با مبادله ارز اشتباه گرفته شود.

این یک “کارمزد” است ، اگرچه می تواند مثبت یا منفی باشد ، که برای موقعیت هایی که یک شب باز نگه دارید هنگام معامله از طریق کارگزار فارکس خود اعمال می شود. این مبلغ دائماً در حال تغییر است و اساساً نشان دهنده تفاوت نرخ بهره جفت ارزی است که در دست دارید. بنابراین ، داشتن یک موقعیت طولانی در جفت های ارزی خاص ، تفاوت سود مثبت را به شما اعتبار می دهد ، در حالی که موقعیت های کوتاه ، این هزینه را از مانده شما کسر می کند.

افکار نهایی

اگرچه معمولاً معامله گران باتجربه و موسسات بیشتر مورد توجه قرار می گیرند ، اما سوآپ ارزی هنوز هم به طور کلی نقش زیادی در تجارت فارکس دارد و تجارت بسیار مفیدی است که باید از آن آگاه باشید. این امر به ویژه اگر در جستجوی یکی از مطمئن ترین راه ها برای معامله با مقدار زیادی ارز و در شرایطی باشید که می خواهید درجه ای از امنیت یا کنترل را برای مدت طولانی به تجارت خود اضافه کنید ، این درست است..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me