banner
banner

KuCoin 150 میلیون دلار سرقت رنج می برد ، و در آخرین خط شکسته شدن جدیدترین نسخه است

در تاریخ 26 سپتامبر سال 2020 ، صرافی محبوب ارز رمزنگاری شده KuCoin هک شد با تقریبا 150 میلیون دلار سرقت شده ، این یکی از بزرگترین سرقت های ارزهای رمزپایه تا به امروز است.

در مدتی که از این رویداد می گذرد ، بازارهای رمزنگاری نسبتاً از مرحله خارج شده اند. این س theال را ایجاد می کند ، “آیا هک های مبادله ای چنان عادی شده اند که وقوع آنها دیگر تاثیری بر فعالان بازار ندارد”?

اگرچه این ایده دور از ذهن به نظر می رسد ، اما نیاز به تغییر رویه ارائه دهندگان خدمات و مشتریان را برجسته می کند. مبادلات باید تلاش های امنیتی را افزایش دهند تا از این طریق چهره بی کفایتی پیش نرود. سرمایه گذاران هنگام سپردن بودجه به ارائه دهندگان خدمات ، باید مراقبت های لازم را افزایش دهند.

با توجه به این موضوع ، امروز نگاهی داریم به برجسته ترین هک ها با ارزش 40 میلیون دلار یا بیشتر که طی چند سال گذشته رخ داده است.

سرقت های قابل توجه

KuCoin – سپتامبر 2020

در زمان نوشتن مقاله ، Kucoin جدیدترین تبادل هک شده است. در 26 سپتامبر سال 2020 ، یک سارق دسترسی پیدا کرد و variousکیف پول گرم‘تحت مالکیت و اداره KuCoin است. دارایی های تحت تأثیر شامل BTC ، ETH ، LTC ، XRP ، BSV ، XLM ، TRX ، USDT و انواع توکن های مبتنی بر ERC-20.

خوشبختانه ، KuCoin چندین سال است که یک بیمه نامه قوی را حفظ کرده است. به این معنی که انتظار می رود در این حالت از وجوه کاربر محافظت شود.

کل از دست رفته: >150،000،000 دلار آمریکا

AltsBit – فوریه ، 2020

اگرچه برخی از صرافی ها پس از هک شدن توانستند طوفان را تحمل کنند ، اما AltsBit چندان خوش شانس نبود. این هک ، که تنها ماه ها پس از آغاز بورس رخ داده است ، سارقان دارایی های مختلفی را از جمله – BTC ، ETH ، KMD ، VRSC ، ARRR به دست گرفتند. در این حالت ، این رویداد گروه هکر LulzSev را متوجه مسئولیت خود کرد.

کل از دست رفته: >70،000،000 دلار دلار

QuadrigaCX – دسامبر 2019

پس از تحقیقات طولانی ، کمیسیون اوراق بهادار انتاریو (OSC) در ژوئیه سال 2020 تعیین شد مدیر عامل و موسس Gerald Cotten مسئول مستقیم از دست دادن دارایی ها به دلیل سالها کلاهبرداری و سو mis استفاده از وجوه مشتری بود. OSC Quadriga را “طرح ponzi” نامید که به دلیل استفاده Cotten از بودجه مشتری برای جبران خسارات تجاری غیرقانونی وی بود. هنگامی که کوادریگا در ابتدا سقوط کرد ، گمانه زنی شده بود که بودجه به سادگی از دست رفته است یا در حساب های رمزنگاری غیرقابل دسترسی است ، متأسفانه ، مشخص شد که چنین نیست. حسابرس ارنست و یانگ توانستند 45 میلیون دلار پس بگیرند و در نتیجه 169 میلیون دلار ضرر داشت. متأسفانه برای مشتریان آن ، بودجه از دست رفته توسط بیمه نامه ها محافظت نمی شود.

کل از دست رفته: >215،000،000 دلار دلار

UpBit – نوامبر ، 2019

بیشتر هک های رخ داده از طریق دسترسی غیر مجاز به “کیف پول های داغ” مورد استفاده توسط صرافی ها انجام می شود. این نمونه تا حدودی منحصر به فرد بود ، زیرا سرقت منجر به سرقت هکرها از UpBits شد …سردخانه‘ تنها دارایی متضرر در این سرقت ETH بود. ضرر مشتری توسط خود صرافی تأمین شد.

کل از دست رفته: >50،000،000 دلار دلار

Binance – مه 2019

بینانس یکی از بزرگترین مبادلات رمزنگاری جهان است ، بسیاری انتظار نداشتند که این سرقت رخ دهد. واقعیتی که این کار را انجام داد ، خطر ترک دارایی در اختیار دیگران را برجسته می کند. اگر یکی از بزرگترین صرافی ها آسیب پذیر باشد ، هر صرافی آسیب پذیر است. در این حالت ، Binance اطمینان حاصل کرد که هرگونه خسارت توسط بورس پوشش داده می شود.

کل از دست رفته: >40،000،000 دلار آمریکا

Coincheck – ژانویه 2018

هیچ کس نمی خواهد با یکی از بزرگترین سرقتهای همه دورانها در ارتباط باشد. متأسفانه برای Coincheck ، تصمیم آن برای ذخیره مقدار قابل توجهی وجوه کاربر در کیف پولهای داغ منجر به سرقت رکورددار شد. در این حالت ، تنها دارایی تحت تأثیر NEM بود. متأسفانه برای NEM ، این وقایع منجر به خسارت وثیقه قابل توجهی شد که قیمت آن را شکست – علی رغم اینکه تقصیری نداشت.

کل از دست رفته: >530،000،000 USD

زایف – سپتامبر 2018

2018 یک سال سخت برای مبادلات مستقر در ژاپن بود ، این هک خاص به دنبال حادثه فوق الذکر مربوط به Coincheck رخ داد. در اینجا ، دارایی های تحت تأثیر BTC ، BCH و MONA بودند. مشابه اکثر هک ها ، سارقان از طریق دسترسی غیرمجاز به کیف پول داغ صرافی ها می توانستند دارایی ها را بدزدند. در حالی که هک در سال 2018 اتفاق افتاد ، اخیراً توجه بیشتری را به خود جلب کرده است ، زیرا زایف تصمیم گرفته است از Binance شکایت کند. این ادعا می کند که Binance از طریق سیاست های ناکافی KYC / AML در پولشویی وجوه سرقت شده کمک می کند.

کل از دست رفته: >60،000،000 تومان

کوه Gox – فوریه ، 2014

اگرچه این سرقت بعنوان بزرگترین در نوع خود توسط Coincheck مورد ضرب و شتم قرار گرفته است. Gox بدون شک شناخته شده ترین هک در نوع خود است. علی رغم واقعه ای که در سال 2014 اتفاق افتاد ، پیامدها تا امروز ادامه دارد. تنها دارایی قابل توجه بیت کوین بود که در مجموع 850،000 BTC به سرقت رفت.

کل از دست رفته: >450،000،000 دلار آمریکا

اول ایمنی

متأسفانه ، این جایی در لیست جامع هک های مبادله ای نیست. اگرچه به نظر می رسد موضوع مشترکی شامل استفاده از کیف پول داغ وجود دارد ، اما این به هیچ وجه تنها راه خطر نیست. همچنین سرقت ها در نتیجه مشاغل داخلی ، دسترسی به کیف پول سرد و موارد دیگر اتفاق افتاده است.

اگر یک چیز کاملاً واضح و روشن شده است – از دارایی خود محافظت کنید. وجوه بی مورد را در مبادلات رها نکنید. به عنوان یک سرمایه گذار ، رویکرد فعالانه ای در مورد امنیت دارایی در پیش بگیرید – استفاده از کیف پول های سخت افزاری ، استفاده از خدمات محترمانه حضوری و غیره. حتی معتبرترین صرافی در برابر حملات آسیب پذیر است..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me