banner
banner

خرده فروشی در تجمع هفته گذشته BTC افزایش یافت ، در حالی که به نظر می رسد موسسات این کار را از دست داده اند

Market Watch Weekly مروری بر بازارهای رمزنگاری و تحولات هر هفته است.

هفته گذشته برای بیت کوین تاریخی بود ، زیرا قیمت آن در همه مبادلات با موفقیت از مرز 20 هزار دلار عبور کرد و یک بالاترین رقم برای همیشه به ثبت رساند. روز یکشنبه ، بیت کوین بالاترین قیمت خود را تاکنون ، 24302 دلار اعلام کرد که به عنوان ارز دیجیتال پیشرو ، هفته ای 24 درصد بازدهی مطابق با نرخ شاخص OKEx BTC ارائه می دهد.

بازار وارد فعال ترین دوره معاملات سال می شود

همزمان با رسیدن بیت کوین به بالاترین حد خود ، حجم به سرعت در حال افزایش است. حجم هفتگی معاملات آتی BTC در صرافی های مشتقات به 270 میلیارد دلار رسید که نشان دهنده وضعیت بسیار فعال بازارها است.

معاملات آتی BTC – حجم روزانه جمع شده منبع: کج

در همان زمان ، نرخ بهره آزاد روز شنبه به بالاترین رقم 8.9 میلیارد دلار رسید و OKEx با 1.6 میلیارد دلار OI در همه مبادلات پیشرو بود. 8/8 میلیارد دلار نرخ بهره فعلی نیز 22٪ بیشتر از هفته گذشته است.

معاملات آتی BTC – سود باز جمع شده. منبع: skew

با افزایش موازی قیمت های بیت کوین و تب معاملات ، قیمت بازار مبادله های دائمی BTC از قیمت شاخص فراتر رفت و نرخ بودجه پس از هفته آخر ماه نوامبر به اوج دیگری رسید. نرخ های بیش از حد بودجه نشان دهنده افزایش اهرم در بازار است.

نرخ بودجه مبادله همیشگی BTC. منبع: skew

علاوه بر این ، از آنجا که تاریخ تسویه معاملات آتی و سه ماهه سه ماهه در این جمعه قرار دارد ، انتظار داریم بیت کوین در روزهای آینده نوسانات بیشتری را ببیند. تعداد زیادی از گزینه های منقضی ممکن است منجر به حرکت قیمت به سمت پایین شود "حداکثر درد," که قیمت اعتصاب با بیشترین قرارداد و مکالمه با قرارداد است و باعث خسارت مالی بیشترین تعداد دارندگان حق انتخاب پس از انقضا می شود. در حال حاضر ، طبق اطلاعات CoinOptionsTrack ، قیمت Max Pain در حدود 23،750 دلار است.

Max Pain برای قراردادهای گزینه 25 دسامبر منقضی می شود. منبع: CoinOptionsTrack

سرمایه گذاران نهادی این حرکت بزرگ را از دست دادند

CME جدیدترین معاملات آتی بیت کوین (تا 15 دسامبر) را منتشر کرد داده های موقعیت در 19 دسامبر. این دوره گزارش دقیقاً قبل از اتمام شکست تاریخی بیت کوین از مرز $ 20،000 به پایان رسید ، بنابراین موقعیت های حساب های مختلف را در پاسخ به تسریع در شکست بازار صعودی ارائه می دهد..

بهره باز در سه دوره گزارش گذشته به طور مداوم کاهش یافته و از 11،750 به 11،370 کاهش یافته است. این همچنان نشان می دهد که سرمایه گذاران نهادی سود می گرفتند و آنها تا حد زیادی در آخرین تجمع شرکت نکردند.

موقعیت های بلندمدت مدیران دارایی از 544 به 492 کاهش یافت ، در حالی که موقعیت های کوتاه از 11 به 26 افزایش یافت ، که نشان دهنده قضاوت اشتباه آنها در مورد شکست صعودی بازار است. موقعیت های بلند مدت صندوق های اهرمی از 4365 به 3946 کاهش یافت ، در حالی که موقعیت های کوتاه مدت به طور همزمان از 9354 به 8702 کاهش یافت. کاهش موقعیت در هر دو جهت نشان می دهد که آنها نیز نتوانسته اند افزایش قیمت را پیش بینی کنند.

حساب های غیر قابل گزارش نیز در طول دوره گزارش افزایش موقعیت های کوتاه مدت را نشان می دهند اما همچنان نسبت کوتاه مدت بسیار کوتاه را بسیار بالا نگه می دارند. موقعیت های بلند از 3403 به 3،134 سقوط کردند ، در حالی که موقعیت های کوتاه از 506 به 606 افزایش یافت.

داده های آتی Bitcoin CME – تعداد غیرقابل گزارش ، شورت و شورت. منبع: کواندل

سکه های PoW عملکرد بهتری در بازار داشتند

با نگاهی به مهمترین بازده های آلت کوین در هفته گذشته ، سکه های اثبات شده به طور کلی از سایر ارزهای رمزپایه بهتر عمل می کنند و از رشد شدید بیت کوین سود می برند. در میان آنها ، Litecoin با بازده هفتگی 44.23٪ همراه با بازده 33.79٪ از Bitcoin Cash (BCH).

در حالی که Ether (ETH) این هفته 9.99٪ افزایش یافت ، قیمت آن در برابر BTC رو به کاهش بود. قابل توجه ، نیروگاه مشتقات ، گروه CME ، است تنظیم شده است معاملات آتی اتر در 8 فوریه سال آینده. همانطور که بیت کوین همچنان در کانون توجهات باقی می ماند ، ایجاد یک فصل آلترناتیو ممکن است زمان لازم را ببرد.

بازده هفتگی ارزهای رمزپایه اصلی ، 12 / 14–12 / 20. منبع: TradingView

ارزش کل قفل شده در DeFi از مرز 20 میلیارد دلار گذشته است

در بخش DeFi ، ارزش کل قفل شده برای اولین بار شنبه گذشته به رقم 20 میلیارد دلار رسید که نشان می دهد رونق DeFi تا سال 2021 ادامه خواهد داشت.

مقدار کل در DeFi قفل شده است. منبع: دبانک

از نظر بازده ، هفته گذشته Synthetix (SNX) به دلیل لیست Coinbase 31.37٪ رشد کرد. و نشانه های بومی مبادلات غیرمتمرکز عملکرد بهتری نسبت به سایر بخش ها داشتند ، به ترتیب SushiSwap (SUSHI) و Uniswap (UNI) به ترتیب 19.47٪ و 17.44٪ جهش کردند. از سوی دیگر ، yearn.finance (YFI) در مقایسه با بازارهای گسترده عملکرد خوبی نداشت و در طول هفته فقط 1.85 درصد برداشت کرد.

یکی دیگر از نکات قابل توجه در هفته گذشته DeFi ، نمودار (GRT) بود. این پروژه یک پروتکل نمایه سازی غیرمتمرکز داده است که داده ها را در شبکه بلاکچین جستجو و ذخیره می کند. قیمت GRT تا 0.78 دلار افزایش یافت که 25 برابر بیشتر از قیمت فروش عمومی در یک ماه قبل بود.

بازده هفتگی نشانه های اصلی DeFi ، 12 / 14–12 / 20. منبع: TradingView

با نگاه به جلو در این هفته

رهبران دموکرات و جمهوری خواه امروز در مورد یک قرارداد جدید امداد ویروس کرونا به ارزش حدود 900 میلیارد دلار به توافق رسیدند. این می تواند یکی از دلایل به اصطلاح باشد "رالی بابانوئل" برای دارایی های خطرناک.

با شروع توزیع رسمی واکسن ، احتمالاً وضعیت اقتصادی به تدریج بهبود می یابد. اما تحت تأثیر بیماری همه گیر ، تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در سال 2020 به شدت 5 درصد کاهش خواهد یافت. امسال قرار است اقتصاد حتی بیش از بحران مالی سال 2009 خراب شود.

طبق نظرسنجی FactSet ، اکنون بازار انتظار S را دارد&شاخص P 500 تا پایان سال آینده به مرز 4000 برسد. بانک های سرمایه گذاری بزرگ نیز پیش بینی های خود را منتشر کرده اند ، JPMorgan Chase خوشبینانه ترین هدف یعنی 4،400 را اعلام کرده است. گلدمن ساکس سطح هدف 4300 را اعلام کرد. با این حال ، از آمار 15 سال گذشته ، به نظر می رسد که تحلیل گران بازار معمولاً در سمت خوش بینانه هستند.

سرانجام ، کل دارایی های ترازنامه فدرال رزرو از 30 تریلیون دلار فراتر رفته است. افزایش عمومی قیمت دارایی های ریسک در سال جاری تا حد زیادی به خرید دارایی های فدرال رزرو و نرخ های فوق العاده کم بهره متکی بوده است. نحوه خروج امن در سال 2021 کانون توجه بعدی بازار خواهد بود و هرگونه تغییر در سیاست های پولی می تواند بازار را تحت فشار قرار دهد.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me