banner
banner

خلاصه صحبت های آکادمی OKEx: نصف شدن بیت کوین

اصطلاح Bitcoin Halving موشکهای حجم جستجو و نزدیک شدن تاریخ ، دقیقاً قبل ، در حین و بعد از نصف شدن بیت کوین چه اتفاقی می افتد؟ آکادمی OKEx یک وبینار آنلاین را با مهمانان بسیار ویژه گردآوری کرده است تا بینش خود را در مورد این موضوع در کانون توجهات به اشتراک بگذارد ، این مقاله شما را در خلاصه بحث راهنمایی می کند.

سخنرانان مهمان:

Avaneesh Acquilla – CIO در Arrano Capital

جیسون چوی – رئیس پژوهش در اسپارتان

ویلی وو – ووبول

مجری:

Lennix Lai – مدیر بازارهای مالی در OKEx

لنیکس: قبل از اینکه به فرصت های معاملاتی در رابطه با این رویداد نصف سازی دسترسی پیدا کنیم ، می خواهم از جیسون بپرسم ، اخیراً ما یک مقاله تاریخ محور منتشر کردیم که نشان می دهد از نظر تاریخی ، بیت کوین یا دیگر توکن های بزرگ PoW ، احتمالاً یک گاو خوب خواهد داشت – قبل از وقوع نصف واقعی اجرا کنید و پس از آن به تدریج استهلاک کنید. آیا فکر می کنید دلیل اساسی یا منطقی اساسی وجود دارد?

جیسون: من چند نظریه در این باره دارم اما فکر می کنم مهم است که ابتدا هشدار داده شود ، داشتن یک رویداد مهم است و این مسئله کمبود برنامه ای چیزی مانند بیت کوین را برجسته می کند ، همان چیزی است که به آن ویژگی هایی می دهد که از نظر تاریخی در دارایی های ارزش ذخیره معتبر هستند ، اما در عین حال من نسبت به جدا کردن آن به عنوان یک متغیر ، به نوعی مردد هستم. متوسط ​​بازده بیت کوین در طول عمر آن در صورت استقرار واقعاً تفاوت معناداری ندارد ، شما می دانید بلافاصله پس از این دو اتفاق در افق سه ماهه یا یک ساله رخ می دهد. همچنین لازم به یادآوری است که نصف شدن در طولانی ترین بازار گاو در نوع دارایی های خطر سنتی. برای ما ، ما تمایل داریم که تأثیر طولانی مدت آنچه را که برای کاهش عرضه به معنای آن است ، بررسی کنیم. و از آنجا که برنامه عرضه مشخص است ، تمایل داریم بیشتر روی تقاضا تمرکز کنیم.

من فکر می کنم یک مطالعه موردی جالب این واقعیت است که نصف شدن می تواند تأثیر کوتاه مدت بر قیمت داشته باشد ، می تواند به این دلیل باشد که ارزش پزشکی درست بوده است ، بنابراین ما این را در سال 2019 با چیزی مانند Litecoin دیدیم که در آنجا فکر می کنم قیمت افزایش یافت ، حدود 500 in در 200 روز ، و پس از آن تمام دستاوردهای خود را رها کرد ، در اصل 40٪ در 30 تا 40 روز منتهی به نصف شدن قبل از تسلیم بیشتر.

بنابراین من فکر می کنم که به نظر من ، این نشان می دهد که مردم در تلاش بودند تا رویداد نصف کردن را اجرا کنند و این یک پیشگویی خودکفا بود ، زیرا افراد بیشتری حدس می زدند و سعی داشتند روی یکدیگر تمرکز کنند. قیمت در واقع قبل از وقوع حتی رخ داده است ، بنابراین مورد اساسی حتی در آنجا بازی نکرده است. اینکه برای بیت کوین چگونه متفاوت خواهد بود ، فکر می کنم تقاضا به این صورت گذرا نخواهد بود ، فکر می کنم این تنظیم جالب تری برای بیت کوین باشد.

من به عوامل جانبی تقاضا که منجر به این وجود و فراتر از آن می شوند ، می گشتم ، ابتدا به بخش خرده فروشی نگاه می کردم ، فکر می کنم مواردی مانند حجم رسانه های اجتماعی و حجم جستجو برای نصف در حال حاضر تقریباً در همه اوج ها است ، در مقایسه با آخرین اوج در ماه جولای ، در سال 2016 ، تقریباً پنج برابر تعداد افرادی که علاقه مند به نصف شدن هستند ، هستیم. از نظر سکه های پایدار در مبادلات ، اکنون میلیاردها دلار در حاشیه داریم که ممکن است مستقر شوند یا نشوند ، و اگر آنها مستقر نشوند ، فکر می کنم بیت کوین به عنوان مایع ترین جفت ، سودآورترین باشد و در بخش آگاهی نسبت به آخرین وضعیت نیز در نیمه آخر 2016 بسیار بهتر است. بیت کوین هنوز هم به عنوان معامله ای برای فعالیت های غیرقانونی در اینترنت شناخته می شد ، در حالی که این بار ، تقریباً یک مسابقه تسلیحاتی داریم بین دو قدرت ژئوپلیتیک. ما چین را با DCEP آماده می کنیم ، ایالات متحده را نیز با Libra عرضه می کنیم ، بنابراین بلاکچین در آن FUD برای سرمایه گذاران خرده فروشی مشروعیت بیشتری پیدا می کند و از آن انگ می زند.

من فکر می کنم ما اخیراً به سطح بالاتری رسیده ایم و در شش ماه گذشته شواهدی را مشاهده کرده ایم که نشان می دهد معدن کاران نیز مقادیر قابل توجهی از تابلوهای بلوک خود را جمع آوری کرده اند. بنابراین این برای ما نشان می دهد که نشانه هایی از انباشت وجود دارد که منجر به این اتفاق می شود.

داستان کوتاه کوتاه ، من فکر می کنم مورد اساسی در کاهش عرضه این است که این تصویری از چیزی است که چیزی مانند Bitcoin را به یک دارایی منحصر به فرد تبدیل می کند اما فکر می کنم اصول جانبی تقاضا در این مورد احتمالاً اهمیت بیشتری دارند ، منتهی به نصف شدن و فراتر از آن کاملاً مثبت است برای بیت کوین.

لنیکس: بازار دارای دو دیدگاه مخالف است که اکثریت آنها از دو اردوگاه اصلی است. اولین اردوگاه استدلال می کند که این رویداد از قبل قیمت گذاری شده است. مورد دوم معتقد است که نصف شدن قیمت ندارد و باعث چرخه بعدی بازار گاو خواهد شد. طرفداران اولین فرضیه بازار کارآمد را ذکر می کنند ، در حالی که طرفداران نکته دوم برای مکانیک عرضه / تقاضا و همچنین چرخه های قبلی بازار نصف شدن.

آیا فکر می کنید بازار بیت کوین در حال حاضر به همان اندازه بازار سهام برای اتخاذ فرضیه بازار کلاسیک کارآمد است؟ یا فکر می کنید تغییر تقاضا در Halving به نفع قیمت بیت کوین است?

آوانایش: من فکر می کنم اینجا چندین فاکتور وجود دارد. بازار از این نظر کارآمدتر است که اطلاعات به طور گسترده تری در دسترس هستند. واقعاً درک گسترده ای در مورد بیت کوین و رویداد وجود دارد و من فکر می کنم در نهایت وقتی این اطلاعات را منتشر می کنید ، همیشه مقداری موقعیت از قبل وجود دارد. به همین اعتبار ، ما در مورد معدنچیان کوچکتر شنیده ایم که به این رویداد می فروشند تا بتوانند بازار را از نظر تقاضای فعلی و عرضه متعادل کنند. چیزی که ما می دانیم این است که معادله تقاضا و عرضه پس از نصف شدن جذاب تر می شود ، بنابراین من شخصاً فکر می کنم با ارائه مطلوب فضای نقدینگی جهانی ، شانس بیشتری برای دیدن پیشروی قیمت در نیمه دوم سال داریم.

لنیکس: وقتی صحبت از عرضه و تقاضای بیت کوین شد ، من نسبت انرژی Willy’s Bitcoin Miners ‘- نسبت بین کلاهک بازار بیت کوین و مصرف انرژی آن را بررسی کردم. آیا می توانید رابطه بین قیمت بیت کوین و مصرف انرژی را توضیح دهید؟ آیا فکر می کنید هزینه های انرژی ماینرها عامل اصلی در تعیین قیمت بیت کوین است?

ویلی: استخراج تأثیر زیادی بر پایین ترین قیمت بیت کوین دارد ، آنچه استخراج کنندگان نشان می دهند اساساً محدوده پایین قیمت است. این اقتصاد سمت تأمین است. هنگامی که نسبت قیمت به انرژی شروع به کاهش به پایین ترین سطح تاریخی می کند ، این بدان معناست که بسیاری از کارگران معدن از کار خارج شده اند و قوی ترین و کارآمدترین معدنچیان را ترک می کنند ، این معدنچیان در این مدت فروش نخواهند کرد چرا تو میخواهی؟ معدنچیان ضعیف منحل شده اند ، فشار فروش آنها از بین رفته است ، بنابراین قیمت آماده افزایش است. معدن کاران قدرتمند در این مرحله حداقل فروش خواهند داشت و تا آنجا که ممکن است HODL خواهند داشت ، فشار فروش بر بازار را کاهش می دهند.

لنیکس: نصف شدن توسط مدیر اصلی یک انگیزه اقتصادی برای استخراج کنندگان از طریق کاهش برنامه ریزی انتظار برای عرضه است و از لحاظ تئوری ، پس از وقوع 32 رویداد دقیق ، شبکه بیت کوین فقط توسط هزینه های معامله پایدار خواهد بود – بنابراین هیچ پاداش بلوکی لازم نیست.

آیا فکر می کنید مدل نصف شدن در بیت کوین – که کاملاً مخالف ارز فیات است – به احتمال زیاد (BY DESIGN) سرمایه گذاری را به جای صرف هزینه ترغیب می کند?

اگر این درست باشد ، بیت کوین نوعی کالاهای جمع آوری کننده دیجیتال یا طلای دیجیتال است ، آیا فکر می کنید بیت کوین تاکنون ثابت شده است که یک ابزار جایگزین خوب برای محافظت از رویدادهای کلان مشابه طلا است?

ویلی: BTC از طلا تقلید می کند ، به این دلیل که کمیاب طراحی شده است ، هرچیزی که کمیاب باشد می تواند ذخیره خوبی برای ارزش باشد ، طراحی آن به ذخیره ارزش می بخشد ، بنابراین سرمایه گذاری می کند. این به عنوان یک پرچین برای کلان به اثبات نرسیده است ، از لحاظ تئوری در طراحی آن یک پرچین است ، معیارهای قوی پیرامون آن کمتر با کلان دیگر ارتباط دارد. من فکر می کنم که این زمان بیشتری برای اثبات نیاز دارد ، ما باید قبل از اعتماد افراد بیشتر به این رفتار ، رفتار آن را ببینیم. به عنوان مثال یک پناهگاه امن در زمان جنگ ، یا یک پرچین سقوط پولی. همچنین نباید فراموش کرد که چقدر کوچک است ، قبل از اینکه برای بازارهای اصلی مفید باشد ، واقعا به یک کلاه $ 1T نیاز دارد. در حالت ایده آل 10 دلار ، اندازه تقریبی طلا.

آوانایش: من فکر می کنم بیت کوین با طراحی خود مناسب تر از یک راه حل پرداخت به عنوان ذخیره ارزش است. استدلال های موجود در بازار چگونگی مقایسه کمبود با طلا و نقره را نشان می دهد. این در حال حاضر دارای خواص بسیاری است که در برابر طلا مانند قابل حمل بودن و تقسیم پذیری مفید هستند اما طلا از هزاران سال پیش وجود داشته است بنابراین مردم به آن اعتماد می کنند. در حال حاضر ، مردم فقط با بیت کوین راحت هستند بنابراین به طور طبیعی زمان بیشتری برای ایجاد این اعتماد طول می کشد – اگر آنجا باشد مطمئناً می تواند یک سرمایه گذاری جایگزین برای طلا باشد.

لنیکس: ما در حال ورود به دوره ای هستیم که QE بی نهایت است و بدهی عمومی در جهان ثروتمند به 66 تورن ، یا 122٪ تولید ناخالص داخلی تا پایان سال می رسد. کتابهای درسی به ما می گویند که چاپ بی رویه پول منجر به تورم فوق العاده می شود. و CB در یک زمان مجبور شد بدهی خود را با کاهش شدید مالیات و افزایش مالیات خود بپردازد – اما در زمینه تجارت الکترونیکی در میان کشورهای ثروتمند مشکلات سیاسی وجود دارد.

آیا فکر می کنید QE های لجام گسیخته در نهایت ما را به سمت تورم بیش از حد سوق می دهد – که دلیل بیشتری برای خرید بیت کوین به ما می دهد؟ یا فکر می کنید دولت به نوعی می تواند تورم را کنترل کند و در عین حال کسری بودجه عظیم را حفظ کند?

ویلی: به راحتی می توان گفت اگر ما پول را به بی نهایت چاپ کنیم ، به سمت تورم فوق العاده خواهیم رفت. تجربه من در بازارها این است که اثرات سفارش دوم تخفیف ندارند. وضعیتی که ما در آن قرار داریم از این نظر منحصر به فرد است که همه دنیا همزمان در حال چاپ پول هستند در زمانی که اقتصاد جهانی در اوج پیوستگی قرار دارد ، جایی که مطالعات قبلی در یک کشور واحد بسیار منزوی بود. ما همچنین هرگز ارز ذخیره جهانی را به عنوان فیات خالص ندیده ایم ، ما در سرزمینی ناشناخته هستیم و نظر شخصی من این است که نتیجه گیری سریع و ساده از: چاپ پول پس از آن تورم فوق العاده خطرناک است. مطمئناً این اتفاق خواهد افتاد ، اما سالها طول می کشد ، شاید یک دهه یا بیشتر ، بازی کردن در یک تفاوت ظریف است و این تفاوت های ظریف مهم خواهد بود.

اگر بخواهم بزرگنمایی کنم ، این تنظیم مجدد چرخه بدهی بلند مدت است. هر 70-100 سال اتفاق می افتد ، این تنظیم مجدد معمولاً با یک ارز جهانی جدید همراه است ، اساساً یک توافق نامه جدید درباره اینکه پول چیست. آخرین تنظیم مجدد دلار آمریکا بود که پس از جنگ جهانی دوم GBP را در اختیار گرفت ، تاریخچه نشان می دهد که این انتقال ده ها سال طول خواهد کشید.

آیا فکر می کنم خرید بیت کوین ایده خوبی در این زمان ها باشد ، خوب جهنم بله. این یک پرچین است ، غیرمتمرکز است ، غیرقابل جبران نیست ، دیجیتال است و ما در عصر دیجیتال هستیم و نسل پررونقی که طلا را دوست داشت به عنوان آن پرچین در شرایط اقتصادی مشابه قبل از این انتقال می گذرد ، و نسل هایی را که راحت هستند عصر دیجیتال و بنابراین بیت کوین.

جیسون: من فکر می کنم برخی از افراد در رمزنگاری دیدگاه کاملا ساده ای از چاپ پول و تورم بیش از حد دارند که به محض وقوع QE ، ما شاهد یک باره شدن دلار هستیم و پول معنایی نخواهد داشت. اما همانطور که ویلی درست در سال 2008 اشاره کرد ، و بسیاری از مردم در آن زمان همین روایت ها را انجام می دهند ، آنها می گفتند که پس از QE شاهد تورم در ایالات متحده خواهیم بود اما تورم به طور مداوم انتظارات را کاهش داده و CPI پایین است.

و من فکر می کنم این به این دلیل است که مردم این نوع نگاه تقلیل آمیز را نسبت به چاپ پول در واقع دارند. و همه ما اقتصاد ضریب پول را مطالعه کرده ایم ، بنابراین تنها راه جریان پایه پولی در اقتصاد این است که اگر این پول به یک پول واقعی برای بانکها تبدیل شود تا وام را به نسبت متناسب افزایش دهند ، من مطمئن نیستم که بلافاصله این اتفاق بیفتد. فکر نمی کنم نوعی پیش بینی باشد که ممکن است تورم بیش از حد اتفاق بیفتد یا نباشد. من فکر می کنم من همیشه به طور پیش فرض به سمت تقاضا برمی گردم. چه مدرکی به ما می گوید؟ شواهد می گوید که اخیراً تقاضای زیادی برای سکه های پایدار وجود دارد ، به ویژه در میز OTC آسیا ، کل بازار کل سکه های پایدار دلار آمریکا به 9 میلیارد دلار رسیده است ، بنابراین سیگنال ها تا حدی ، تقاضای گسترده برای دلارهایی که اکنون می بینیم در مورد اینکه آیا قرار است در بیت کوین مستقر شود ، در رمزنگاری فکر می کنم این سوال دیگری است ، اما این یک تنظیم زیبا ارائه می دهد که شما 9 میلیارد دلار دارید ، شما میلیاردها دلار سکه پایدار در صرافی ها دارید ، همه این عوامل جانبی تقاضا را دارید که من در ابتدای این پنل ذکر کردم.

ما این نوع روایت را داریم که به طور همزمان کاهش نصف نیز اتفاق می افتد ، بنابراین من فکر می کنم این یک نقطه ورود بسیار خوبی برای رمزنگاری است ، اما در مورد اینکه آیا تورم فوق العاده کاتالیزور فوری برای پذیرش بیت کوین است؟ من شخصاً اینطور فکر نمی کنم. فکر نمی کنم این اتفاق بیفتد ، حتی اگر هم اتفاق بیفتد اتفاقی نخواهد افتاد که هفته آینده یا ماه آینده می دانید.

آوانایش: یک استدلال قوی وجود دارد که QE و سیاست های محرک مالی تأثیر کمتری بر اقتصاد واقعی دارند. ما چنین سیاست هایی را در ایالات متحده دیده ایم و دستاوردهای بهره وری و رشد تولید ناخالص داخلی به طور فزاینده ای محدود می شوند. یکی از پیامدهایی که مشاهده می شود تأثیر بر قیمت دارایی است ، بنابراین ما اقتصادی داریم که همزمان با افزایش قیمت دارایی ها دست به گریبان است و نرخ تورم اصلی پایین است. در کوتاه مدت فکر می کنم برای مدتی با تورم دست و پنجه نرم خواهیم کرد اما به نظر من احتمالاً رکود تورمی است نه تورم بیش از حد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me