banner
banner

پرسیدن از مدیرعامل OKEx: 10 سوال در مورد DCEP چین

عکسهای صفحه رابط آزمایش مورد انتظار چین DCEP (پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال) بمبی برای فضای مالی ، بلاکچین و فضاهای رمزنگاری است. افشای این رابط نشان می دهد که DCEP احتمالاً در مرحله نهایی توسعه است و شایعات حاکی از آن است که بانک خلق چین (PBOC) در حال آماده سازی برای راه اندازی خلبانان یوان دیجیتال در چهار شهر از جمله Xiong’An ، Suzhou ، Chengdu ، و شنژن.

با هیاهو و علاقه زیاد ، ما با مدیرعامل OKEx جی هائو صحبت کرده ایم و از او ده سوال متداول در مورد DCEP پرسیده ایم.

رابط آزمایش DCEP

Q1 چیست DCEP و تفاوت آن با چیست یوان چینی موجود?

جی: به زبان ساده ، DCEP اسکناس و سکه های یوان چینی است که هر روز از آن استفاده می کنیم دیجیتالی شده.

Q2 آیا DCEP و Bitcoin موارد مشابهی هستند?

جی: نه ، آنها چیزهای کاملاً متفاوت با دو تفاوت بارز هستند:

اول ، DCEP 100٪ توسط صندوق ذخیره دولت پشتیبانی می شود. به عبارت دیگر ، این بدهی های بانک مرکزی است که توسط PBOC تضمین شده است. بنابراین ، این یک پول ملی حاکم است. از طرف دیگر ، بیت کوین توسط هیچ بانک مرکزی پشتیبانی نمی شود. به همین دلیل نوسان زیادی در قیمت آن وجود دارد.

از نظر طراحی ، DCEP یک سیستم عامل دو لایه را اتخاذ می کند – PBOC ابتدا DCEP را به بانک ها یا سایر موسسات مالی تبدیل می کند و سپس این موسسات ارز دیجیتال را بیشتر به مردم توزیع می کنند. بیت کوین به روشی غیرمتمرکز به نام استخراج صادر می شود که شامل هیچ بانک مرکزی یا بانک تجاری نمی شود و مستقیماً در بین مردم توزیع می شود.

Q3 آیا DCEP فقط پایدارترین Bitcoin مانند Libra و USDT است?

جی: نه ، DCEP است پشتیبانی شده و توسط دولت چین صادر شده است, در حالی که Libra و USDT توسط موسسات خصوصی صادر می شود و توسط دلار آمریکا یا سایر ارزهای فیات وثیقه ارائه می شود.

از دیدگاه حقوقی ، DCEP یک است مناقصه قانونی, یعنی وقتی ما از DCEP برای پرداخت استفاده می کنیم ، بازرگانان نمی توانند آن را رد کنند. برعکس ، Libra و USDT جریمه قانونی نیستند و اگر می خواهیم با آنها پول پرداخت کنیم ، بازرگانان حق دارند نه بگویند.

Q4 آیا فناوری بلاکچین در DCEP اعمال می شود?

جی: برای PBOC سخت است که فناوری Blockchain را به طور کامل در DCEP اعمال کند زیرا فناوری موجود نمی تواند از پس همزمانی بالایی که رخ خواهد داد ، برآید. تا آنجا که من مطلع هستم ، DCEP برخی از مفاهیم موجود در فناوری بلاکچین را وام گرفته است ، زیرا بلاکچین در واقع ترکیبی هوشمندانه از بسیاری از فناوری های بالغ موجود است ، مانند رمزنگاری نامتقارن ، اثبات کار و زمان سنجی از زمان. همانطور که از آخرین پتنت افشا شده آن دیده می شود ، DCEP با رمزنگاری نامتقارن ، خروجی معامله هزینه نشده (UTXO) و فناوری های قرارداد هوشمند ادغام شده است. با این حال ، بعید است که سازوکار اجماع ، که کلید اصلی بلاک چین ها است ، تصویب شود.

Q5 تفاوت بین DCEP و مانده های Alipay / WeChat Pay چیست?

جی: Alipay و WeChat Pay محبوب ترین برنامه پرداخت موبایل در چین هستند. با این حال ، DCEP چیزی فراتر از موجودی کیف پول مجازی دیگر است.

از نظر عرضه پول, DCEP برای جایگزینی پول اندوخته فعلی طراحی شده است (M0) ، که پول نقد است ، در حالی که وجوه ذخیره شده در Alipay و WeChat Pay متعلق به M2, سپرده های موسسات مالی غیر سپرده گذاری. به این معنی است که DCEP پول نقد جدید است.

علاوه بر این ، وضعیت حقوقی و سطح امنیتی ارز دیجیتال بانک مرکزی بسیار بالاتر از مانده های Alipay و WeChat Pay است. مشابه بانک های تجاری ، وقتی این شرکت های پرداخت شخص ثالث روزی ورشکسته می شوند ، مردم باید با خطر از دست دادن وجوه خود روبرو شوند. اما دارندگان DCEP هرگز مجبور به مقابله با این مشکل نخواهند شد.

Q6 مزایای DCEP چیست?

جی: DCEP مزایای زیادی دارد.

در مرحله اول ، راه حلی برای هزینه بالای انتشار ، برداشت و ذخیره اسکناس و همچنین مزاحمت در حمل و استفاده از پول نقد ارائه می دهد..

ثانیاً ، مسئله سیاستگذاری پولی بانک مرکزی فعلی این است که نظارت بر گردش و استفاده از ارز پس از استفاده از آن غیرممکن است. با DCEP ، جمع آوری داده های معامله و اطلاعات گردش بسیار آسان تر می شود ، و مرجع عالی برای تدوین و اجرای سیاست های پولی آینده است..

ثالثاً ، DCEP کار مبارزه با پولشویی ، فرار از مالیات ، ضد فساد و تأمین مالی ضد تروریسم را تسهیل می کند. بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط PBOC ، اگرچه ارز دیجیتال ناشناسی قابل کنترل را تصویب می کند ، PBOC هنوز هم می تواند از داده های بزرگ و سایر فناوری ها برای شناسایی معاملات مشکوک و نظارت بر پولشویی و نظارت بر مالیات ضد تروریستی استفاده کند.

علاوه بر این ، DCEP می تواند توسعه اقتصاد دیجیتال چین را تقویت کند. به عنوان مثال ، DCEP می تواند داده های عظیم بزرگی را تولید کند که ممکن است توسعه صنعت اعتباری چین را ارتقا دهد و در نتیجه نرخ بدهی بد و ریسک های موسسات مالی کاهش یابد..

نکته آخر اینکه کیفیت خدمات مالی در مناطق توسعه نیافته و دوردست را بهبود می بخشد. در حال حاضر ، مردم در آن مناطق هنوز نمی توانند از خدمات مالی مفید مانند انتقال پول ، سپرده و وام بهره مند شوند. با این حال ، DCEP می تواند یک تغییر دهنده بازی باشد.

Q7 آیا معرفی PBCE از DCEP به معنای حرکت چین به سمت جامعه ای بدون پول است?

جی: به طور کلی ، یک جامعه بدون پول می تواند بدون هیچ گونه ارز فیزیکی فعالیت کند. ایالات متحده از قرن بیستم شروع به استفاده از کارت های اعتباری کرده است. سریع به یک دهه پیش ، برنامه های پرداخت شخص ثالث تلفن همراه در چین ظهور کردند. در واقع آنها سیستم های معاملاتی بدون وجه نقد هستند. جهان زودتر از آنچه تصور می کردیم به سمت جامعه ای بدون پول نقد حرکت کرده است.

صحبت از عرضه پول ، پول نقد به M0 طبقه بندی می شود و کارت های اعتباری و Yuebao به ترتیب به M1 و M2 تعلق دارند. و همانطور که در بالا ذکر کردم ، DCEP به عنوان M0 طبقه بندی می شود. بنابراین ، چین واقعاً بدون نقد پیش می رود. با این حال ، بدون پول نقد رفتن به زمان نیاز دارد – رسیدن به آن ممکن است دهه ها یا حتی یک قرن طول بکشد.

Q8 DCEP چگونه می تواند از بین المللی شدن یوان چین سود ببرد?

جی: دیجیتالی شدن یوان چین انجام می شود. پرداختها و معاملات مرزی را ساده کرده و گردش ارز در خارج از کشور را افزایش دهید. با این حال ، این تنها عامل موثر در بین المللی شدن یوان نیست.

تسهیل گردش دریایی تنها بخشی از برنامه بین المللی سازی است. هدف نهایی یوان تبدیل شدن به پیشروترین ارز ذخیره جهانی و ارز تسویه حساب تجاری است. به طور خاص ، دارایی های یوآن باید به یک ذخیره ارزی عمده در بانک های مرکزی تبدیل شوند و معاملات تسویه شده توسط یوان باید نسبت معینی در معاملات بین المللی داشته باشد. رقمی سازی یوان تا رسیدن به هر یک از اینها دور است.

Q9 DCEP چگونه عادات پرداختی مردم چین را تغییر می دهد?

جی: در واقع ، DCEP به همان روشی است که Alipay ، WeChat Pay یا سایر خدمات پرداخت شخص ثالث کار می کنند. اما DCEP می تواند تا حدی موانع موجود در صنعت پرداخت را از بین ببرد. به عنوان مثال ، در حالی که نمی توانیم مستقیماً از Alipay به WeChat پول برداریم و بالعکس ، DCEP می تواند به حساب های بانکی و همچنین کیف پول های Alipay و WeChat واریز شود.

Q10 آیا DCEP به طور کامل جای پول نقد را می گیرد?

جی: گفتن این خیلی زود است. با این وجود ، بدون سایه ای از تردید ، DCEP سیاست گذاری پولی دولت چین را تسهیل می کند. پول جیب شما هنوز متعلق به شماست ، اما گردش آن در سراسر کشور و حتی کره زمین بسیار کارآمدتر خواهد بود.

PBOC در حال توسعه یک فناوری “پرداخت دو برابر آفلاین” است که اجازه می دهد معاملات حتی در صورت آفلاین بودن هر دو طرف معامله انجام شود. چنین فناوری بدون شک DCEP را در بیشتر موارد بسیار قابل استفاده می کند و افراد را به سمت استفاده از آن برای سهولت استفاده جلب می کند.

OKEx را روشن کنید:

https://twitter.com/OKEx

https://www.facebook.com/okexofficial/

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://t.me/OKExOfficial_English

https://www.reddit.com/r/OKEx/

https://www.instagram.com/okex_exchange

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me