banner
banner

بیت کوین فاقد جهت گیری است زیرا سرمایه گذاران نهادی سود خود را پس از بازپرداخت دریافت می کنند

Market Watch Weekly مروری بر بازارهای رمزنگاری و تحولات هر هفته است.

هفته گذشته ، بیت کوین (BTC) از دسامبر 2017 از بالاترین سطح خود عبور کرد و صبح روز دوشنبه ، طبق قیمت شاخص OKEx BTC ، به 19،911 دلار رسید. با این وجود ، ارز دیجیتال پیشرو در عبور از 20،000 دلار ، وارد مرحله ادغام شد و این دومین هفته متوالی است که بیت کوین پس از بالاتر از 19،500 دلار ، فروش بالایی را تجربه می کند. گفته می شود ، در مقایسه با 3000 دلار بازپرداخت در روز شکرگذاری ، اصلاح 1800 دلار در دوشنبه گذشته کمتر چشمگیر بود ، اما از آن زمان به بعد قیمت ها به همان بالاترین حد نرسیده اند..

قبل از تصحیح شدید ، احساس بازار بیش از حد گرم در نرخ بودجه مبادله های دائمی منعکس شد. نرخ بودجه هشت ساعته در چندین صرافی از 0.1٪ فراتر رفت. از آنجا که تعقیب قیمت بسیار اهرمی توسط سرمایه گذاران خرده فروشی معمولاً ختم به خیر نمی کند ، از این قاعده مستثنی نبود.

با این حال ، افزایش امسال بیت کوین احساسی متفاوت از رونق سال 2017 دارد. مدیران حرفه ای سرمایه گذاری همچنان حمایت خود را از ارز رمزپایه اعلام می کنند. اخیراً ، S&شاخص های دا داون جونز تایید شده که اولین شاخص های ارز رمزنگاری شده در سال 2021 است. 

بودجه مبادله دائمی BTC. منبع: کج

عمده ترین آلت کوین ها نتوانستند از بیت کوین بهتر عمل کنند

با توجه به بازدهی های هفته گذشته برای خرید عمده آلت کوین ، هیچ یک از بیت کوین بهتر نبودند که 4.81٪ رشد داشت. Litecoin (LTC) ، Bitcoin SV (BSV) و Ether (ETH) به ترتیب بازدهی هفتگی 4.07٪ ، 3.10٪ و 1.80٪ را بدست آوردند ، در حالی که سایر altcoins عمده بازده منفی را ثبت کردند. بدیهی است ، هنگامی که بیت کوین جهت مشخصی ندارد, "مسن تر" ارزهای رمزپایه نمی توانند توجه معامله گران را به خود جلب کنند.

بازده هفتگی ارزهای رمزپایه اصلی ، 11 / 30–12 / 6. منبع: TradingView

SushiSwap بزرگترین برنده ادغام yearn.finance می شود

در بخش DeFi ، Ethereum 2.0 با موفقیت Beacon Chain را راه اندازی کرد – مرحله اول انتقال به اثبات سهام. در همین حال ، ارزش کل قفل شده در DeFi در روز جمعه به بالاترین رقم 14.8 میلیارد دلار رسید.

مقدار کل در DeFi قفل شده است. منبع: نبض DeFi

Yearn.finance (YFI) ادغام های مهم خود را ادامه داد و در اولین روز دسامبر ، yearn.finance با SushiSwap (SUSHI) ادغام شد تا منابع توسعه آنها را ترکیب کند. بر اساس این خبر ، SUSHI با 50.17 درصد افزایش بهترین عملکرد DeFi را به خود اختصاص داد. 

ترکیب (COMP) و AAVE نیز به ترتیب 24.36٪ و 22.75٪ افزایش یافت. 

بازده هفتگی نشانه های اصلی DeFi ، 11 / 30–12 / 6. منبع: TradingView

سرمایه گذاران نهادی به طور قابل توجهی موقعیت های طولانی را کاهش می دهند

CME جدیدترین معاملات آتی بیت کوین (از اول دسامبر) را منتشر کرد داده های موقعیت در 5 دسامبر بیت کوین یک الگوی معکوس V شکل ایجاد کرد و پس از بازپس گیری عمیق بیش از 3000 دلار به سرعت برگشت و تمام ضررهای خود را بازیابی کرد تا در پایان دوره گزارش به بالاترین سطح خود برسد. اگرچه سرانجام قیمت ها به بالاترین حد خود رسیدند ، اما این عقب گرد بزرگ تأثیر مهمی در احساسات بازار داشت.

ابتدا ، سود باز از 12336 به 11،812 کاهش یافت ، و به سه هفته سود منتهی شد. اصلاح 3000 دلار باعث وحشت شد و سرمایه گذاران موقعیت های خود را کاهش دادند.

داده های آتی Bitcoin CME – علاقه آزاد. منبع: کواندل

دوم ، موقعیت های بلندمدت مدیران دارایی از 668 به 626 کاهش یافت ، در حالی که موقعیت های کوتاه بدون تغییر باقی ماندند. مدیران دارایی در دو دوره گزارش گذشته همچنان به پایین آمدن موقعیت های طولانی خود ادامه می دهند ، نشان می دهد که آنها یک چرخش شدید به سمت 20،000 دلار دارند. 

داده های آتی بیت کوین CME – تعداد مدیران دارایی ، اشتیاق در مقابل شورت. منبع: کواندل

سوم ، موقعیت های بلند مدت وجوه به شدت از 5،441 به 4،509 کاهش یافت ، در حالی که موقعیت های کوتاه به طور همزمان از 9،864 به 9،375 کاهش یافت. کاهش در موقعیت های طولانی قابل توجه تر بود – تقریباً تمام موقعیت های اضافی در سه هفته گذشته را کاهش داد. این نشان می دهد که وجوه اهرمی در مورد چشم انداز کوتاه مدت BTC خیلی خوشبین نیستند ، زیرا آنها پس از اصلاح سریع مشتاق به گرفتن سود از موقعیت های طولانی خود بودند. 

داده های آتی بیت کوین CME – تعداد وجوه اهرمی ، اشتیاق در مقابل شورت. منبع: کواندل

با نگاه به جلو در این هفته

در جبهه اقتصاد کلان انتظار می رود با نزدیک شدن انتقال به دولت جدید ایالات متحده ، دور جدیدی از محرک های اقتصادی تسریع شود. خوش بینی بازار در حال افزایش است زیرا تولید واکسن COVID-19 شاهد پیشرفت بیشتری است. علاوه بر این ، با نزدیک شدن به پایان سال ، سرمایه گذاران نهادی شرط بندی می کنند که سال آینده اقتصاد بهبود یابد.

در رمزنگاری ، نشانه های SPARK در تاریخ 12 دسامبر برای دارندگان XRP ریخته می شود ، که به عنوان عاملی در افزایش اخیر قیمت XRP شناخته شده است. علاوه بر این ، JUST (JST) در 7 دسامبر پلتفرم وام غیرمتمرکز خود را ، Justllend ، در TRON (TRX) راه اندازی خواهد کرد.. 

تاجر OKEx نیستید؟ بیاموزید که چگونه تجارت را شروع کنید!

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me