banner
banner

A Beginner’s Guide to Stellar Lumens (XLM)

XLM واحد پول محلی پلت فرم Stellar است. هدف این شبکه کمک به موسسات مالی و افراد در جهان برای انجام معاملات مرزی با سهولت و هزینه معاملات کم با بهره گیری از فناوری دفتر توزیع شده است..

شبکه Stellar توسط جد مک کالیب, که همچنین یکی از بنیانگذاران Ripple است و جویس کیم ، یک وکیل.

بانکداری بدون بانک با استفاده از بلاکچین

اگرچه همان شخص Stellar و Ripple را ایجاد کرده و ظاهراً هر یک سعی در حل همان مشکلات در بخش مالی دارد, ستاره ای هدف اتصال است “مردم برای مقابله با فقر و توسعه پتانسیل فردی به خدمات مالی کم هزینه استفاده می کنند.”

از سوی دیگر, موج دار شدن هدف از برقراری ارتباط بین بانک ها ، ارائه دهندگان پرداخت ، مبادلات دارایی دیجیتال و شرکت ها و امکان آنها برای انجام انتقال جهانی پول در عرض چند دقیقه است..

زنجیره بلوک Stellar قادر است تراکنش را در کمتر از 5 ثانیه تأیید کند.

تاریخچه ستاره ای

استلار در سال 2014 توسط مک کالب و کیم تاسیس شد. بنیاد توسعه ستاره ای (SDF) ، یک سازمان غیر انتفاعی برای اجرای این پلت فرم تشکیل شد. این سیستم عامل بلافاصله خود را با بخش پرداخت با استفاده از XLM به عنوان واحد پول اصلی خود همسو کرد.

در سال بعد ، SDF شبکه Stellar را به روز کرد و نام دارایی بومی خود را از Stellar به Lumen تغییر داد. هدف از تغییر نام ، انعکاس تغییر ایجاد شده در شبکه و ترسیم خط مشخصی بین Stellar ، سازمان غیر انتفاعی توسعه دهنده این پلتفرم و دارایی بومی آن بود..

SDF عملیات خود را از 5 درصد ذخیره 100 میلیارد سکه XLM تأمین می کند. SDF می تواند بخشی از 5٪ را به حراج بگذارد یا مقادیر زیادی از سکه های XLM ذخیره شده را به اشخاص خصوصی علاقه مند به یک رابطه کاری مشترک بفروشد.

به روزرسانی شبکه الگوریتم اجماع جدیدی را معرفی کرد, پروتکل اجماع ستاره ای (SCP) توسعه یافته توسط دیوید مازیرس ، استاد دانشگاه استنفورد و دانشمند اصلی در بنیاد توسعه ستاره ای.

SCP الگوریتمی را ارائه داد که امکان کنترل غیرمتمرکز ، امنیت مجانبی و اعتماد قابل انعطاف را بر روی سیستم عامل فراهم می کند..

در سال 2017 ، یک بخش تجاری ستاره ای, Lightyear.io, راه اندازی شد.

اهمیت دارایی XLM در شبکه ستاره ای

ابتدا ، پلت فرم Stellar با 100 میلیارد لومن راه اندازی شد. با این وجود هر ساله یک درصد تورم وجود دارد. این بدان معنی است که XLM های جدید هر ساله با نرخ 1 درصد به شبکه اضافه می شوند.

برای اینکه بتوانید در بلاکچین Stellar معامله ای انجام دهید ، باید هزینه های معامله را پرداخت کنید. این هزینه ها باید با استفاده از لومن (XLM) پرداخت شود.

اگرچه هزینه ها حداقل 0.00001 XLM است ، اما مانع از این می شود حمله به Denial of Service (DoS) در شبکه برای اینکه پلت فرم Stellar یک حساب را حفظ کند ، حساب ها باید حداقل مانده 0.5 XLM را حفظ کنند. طبق بنیاد توسعه ستاره ای ، این حداقل ها به حذف حساب های رها شده کمک می کند.

XLM با تمرکز بر معاملات مالی ، معاملات بین جفت ارز را امکان پذیر می کند.

این تصمیم کمی بحث برانگیز است و ممکن است به خصوص در صورت افزایش شدید قیمت ، معضلات خاصی را ایجاد کند. می خواهید بدانید که دیگران درباره آن چه فکری می کنند? بررسیهای ستاره ای در Revain را بررسی کنید.

با این حال ، این قابلیت به نقدینگی بین ارز درگیر و XLM نیاز دارد.

برنامه های آینده Stellar

Stellar در بدو تأسیس خود شروع به سرمایه گذاری در آینده کرد. به عنوان مثال ، SDF گاهاً سکه های رایگان XLM را با هدف جلب بیشتر افراد درگیر ارزهای رمزپایه به عموم مردم توزیع می کند.

چنین حرکتی به تعهد SDF در بانکداری غیر بانکی مرتبط است. با داشتن تعداد بیشتری از افراد در مناطق محروم ، به ویژه در آفریقا و آسیا ، که به تلفن های هوشمند نسبت به بانک ها با XLM دسترسی دارند ، آنها فقط برای دریافت و پرداخت نیاز به اتصال به اینترنت دارند.

Stellar در حال حاضر با توجه به مشارکت های سطح بالایی که در گذشته ایجاد کرده است ، قابلیت دوام خود را ثابت کرده است. این شامل همکاری با IBM ، KlickEx ، SureRemit و غیره است.

در سپتامبر سال جاری ، Stellar یک مچ بند ارز مجازی ایجاد کرد که از فناوری Near Field Communication (NFC) و فناوری دفتر توزیع شده Stellar برای پرداخت استفاده می کند.

Stellar همچنین به دنبال معرفی یک شبکه رعد و برق برای بهبود مقیاس پذیری و جنبه های امنیتی پلت فرم است. SCP همچنین با عملکرد Bump Sequence برای بهبود علامت گذاری شده است.

ریحان سه سال تجربه مستقل نوشتن در زمینه فن آوری های مخرب دارد. او بر اخبار و اخبار منتشر شده آموزش و پرورش تمرکز دارد. کمک به گسترش انجیل Blockchain. او امیدوار است که روزی شرکت بلاکچین خود را داشته باشد. کمک به جهان از طریق فناوری نوآورانه دفتر خود.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me