banner
banner

تحلیل بیت کوین | 7-روند و چرخه های زمانی بازار را در این قسمت درک کنید

با خواندن زبان قیمت روند افزایش و نزولی وجود دارد.

سیگنالی برای خرید و فروش و وداع با احساس معامله وجود دارد.

سلام! ما در این قسمت در مورد روند بازار و چرخه های زمانی صحبت خواهیم کرد.

آیا تا به حال با این معضل روبرو شده اید: یک چرخه زمانی روند صعودی را نشان می دهد ، اما دیگری خلاف آن را نشان می دهد. به کی اعتماد کنم?

این نمودار 1 ساعته قرارداد سه ماهه EOS از بازار آتی OKEx است. قله ها و فرورفتگی ها برجسته هستند و روند صعودی را تشکیل می دهند.

نمودار روزانه چطور؟ قله ها و فرورفتگی ها به تدریج در حال نزول هستند و روند نزولی را تشکیل می دهند.

خوب ، باید طولانی بروم یا کوتاه بروم؟ چرخه روند برای کمک به شما در تصمیم گیری در مورد معاملات در اینجا است.

حرکت قیمتی که طی چند ساعت اتفاق می افتد اغلب به عنوان روند کوتاه مدت شناخته می شود ، این مهمترین مرجع چرخه برای تجارت کوتاه مدت است. حرکت قیمت که طی چند ساعت تا چند روز اتفاق می افتد به عنوان روند میان مدت شناخته می شود ، چرخه اصلی برای معاملات میان مدت. روندهایی که هفته ها طول می کشند به عنوان روند طولانی مدت شناخته می شوند.

روند بلند مدت مواج در واقع از چندین روند میان مدت تشکیل شده است ، در حالی که روندهای میان مدت شامل چندین روند کوتاه مدت است.

بیایید نگاهی به این نمودار بیندازیم که نشان می دهد روند چگونه با گذشت زمان پیشرفت می کند. فرض کنید این یک نمودار شمع 1 ساعته است ، سپس به یک نمودار روزانه با چرخه طولانی تر تغییر می دهید.

متوجه خواهید شد که روند صعودی کوتاه مدت بخشی از روند نزولی میان مدت است.

با تغییر چرخه به یک خط روند هفتگی یا سالانه ، می توان متوجه شد که روندهای کوتاه مدت و میان مدت بخشی از روند بلند مدت هستند.

معامله گران دوست دارند حدس بزنند که آیا بازار نزولی است یا صعودی ، و آنها اغلب به روند طولانی مدت ماه ها یا سال ها اشاره می کنند.

این نمودار شمعدانی چرخه 3 روزه BTC را نشان می دهد. هر شمعدان نشان دهنده 3 روز است. از نمودار مشاهده می کنید که اجرای صعودی BTC از اواسط سال 2015 تا پایان سال 2017 آغاز شده است ، یک اجرای صعودی بزرگ که 2 سال طول کشید.

نظریه Dow جدا از طبقه بندی روندها به صورت کوتاه ، میانی و بلند مدت بر اساس زمان ، آن را به روند اصلی ، روند متوسط ​​و روند سوم نیز طبقه بندی می کند.

روند اولیه به یک بازار گاو نر اشاره دارد که قله ها یا فرورفتگی های واضحی را نشان می دهد و در یک دوره زمانی گسترده تر گسترش می یابد. روند اولیه شکل گیری طولانی تری طول می کشد و به حجم سرمایه بیشتری نیاز دارد ، بنابراین روند از چرخه های طولانی قابل اعتماد تر است ، مانند روند روزانه و هفتگی ، بسیار بعید است که برای مدت طولانی دستکاری شود.

روند متوسط ​​بر خلاف روند اصلی حرکت می کند و انحراف معمولاً به طور خودکار اصلاح می شود.

این نسبت به روند اولیه است – اگر روند اولیه صعودی باشد ، روند متوسط ​​می تواند از طریق روند صعودی رشد کند.

اگر روند اصلی نزولی باشد ، روند میانی در آن زمان بازگشت در طول روند نزولی است. اصلاحات در 1/3 تا 2/3 از روند اصلی خواهد بود.

روند کوتاه مدت ، روندهای جزئی هستند که حرکت روند ثانویه را اصلاح می کنند ، که نشان دهنده نوسانات روز به روز در بازار است. دستکاری ساده ترین کار است ، بنابراین به بازرگانان معمولی توصیه می شود از معاملات روند کوتاه مدت خودداری کنند.

روندها با هم مرتبط هستند. وقتی روند معکوس شود ، روندهای کوچکتر اغلب انعطاف پذیرتر هستند.

روند ساختاری فراگیر دارد و برای همیشه دوام نخواهند داشت. گرایش ها همه چرخه های خاص خود را دارند. چگونه می توان فهمید که روند رو به پایان است?

هنگامی که نقطه اصلاح از آخرین نقطه صعودی در یک روند صعودی کمتر باشد ، این نشان می دهد که روند صعودی به پایان رسیده است.

وقتی نقطه برگشت از روند نزولی بیشتر از اولین نقطه نزولی باشد ، این نشان می دهد روند نزولی به پایان رسیده است.

این یک نمودار 4 ساعته از معاملات BTC / USDT در بازار نقطه OKEx است. نقاط A ، B و C به تدریج در حال افزایش هستند و روند صعودی را تشکیل می دهند. وقتی قیمت به نقطه D اصلاح می شود (کمتر از نقطه C) ، می توان گفت روند صعودی پایان یافته است.

این یک نمودار 6 ساعته از معاملات BTC / USDT در بازار نقطه OKEx است. نقاط A ، B و C به تدریج نزولی می شوند و روند نزولی را تشکیل می دهند. وقتی قیمت به نقطه D بازگشت (بالاتر از نقطه C) ، نشان دهنده پایان روند نزولی است.

سرمایه گذاران بلند مدت روند اصلی را بررسی می کنند ؛ ممکن است ماهها یا سالها در این بازار نگه داشته شوند ، بنابراین براساس نمودارهای شمعدانی روزانه ، هفتگی یا ماهانه تجارت می کنند.

سرمایه گذاران کوتاه مدت از روند متوسط ​​و کوتاه مدت استفاده می کنند تا در مدت زمان کوتاه حداکثر سود خود را کسب کنند.

Crypto 24/7 کار می کند و هر ثانیه تغییر می کند. این یک صنعت بسیار سریع است.

بنابراین ، به اولین سوال ما برمی گردیم: اگر یک چرخه زمانی نشان دهنده روند صعودی است ، اما دیگری نشان دهنده عکس این است ، چگونه تجارت کنیم؟ فقط سبک خود را دنبال کنید: روندی را که متناسب با تجارت شما است دنبال کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me