banner
banner

Brexit چگونه بر رمزنگاری تأثیر می گذارد؟

آیا Brexit فرصتی برای رمزنگاری است تا جایگاه محکم تری در اروپا بدست آورد?

با تشدید جنگ تجاری ایالات متحده و چین ، عدم قطعیت بازارهای مالی را تحت الشعاع خود قرار داده است و تاکنون هیچ پایانی برای این اختلاف تجاری طولانی مدت بین دو اقتصاد بزرگ جهان وجود ندارد. متأسفانه ، بازارها هرگز عدم قطعیت ندارند و قطعاً Brexit یکی از آنهاست. با روی کار آمدن بوریس جانسون به عنوان نخست وزیر ، احتمال برجام بدون معامله بیش از هر زمان دیگری است. چگونه سرمایه گذاران رمزنگاری باید این بازی را انجام دهند؟ چه پیامدهایی می تواند از نظر اقدامات قیمت و توسعه رمزنگاری داشته باشد?

آخرین چیست?

وقتی صحبت از تحولات و به روزرسانی های Brexit می شود ، ممکن است نسبتاً آرام به نظر برسد ، با این حال ، این حالت بیشتر به آرامش قبل از طوفان شباهت دارد. پارلمان انگلستان در تعطیلات تابستانی در هفته دوم ماه سپتامبر بازمی گردد و انتظار می رود نخست وزیر جانسون یک سری بحث و جدل با نمایندگان مجلس داشته باشد تا از برجام بدون توافق جلوگیری کند. اولین درگیری احتمالاً در جریان است 9 سپتامبر که نمایندگان مجلس قرار است درباره گزارش پیشرفت تقسیم قدرت در ایرلند شمالی بحث و گفتگو کنند. در همین حال ، جرمی کوربین رهبر حزب کارگر می تواند خواستار رای اعتماد علیه نخست وزیر جانسون از همان اوایل شود 3 سپتامبر.

همانطور که جانسون سکان هدایت نخست وزیری را به دست گرفت ، احتمال خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بدون معامله روز به روز بیشتر می شود. در یک گزارش, موسسه دولتی مستقر در انگلیس معتقد است که احتمال خروج انگلیس از اتحادیه اروپا با یک معامله بسیار اندک است, حتی رای اعتماد نیز نمی تواند جلوی خروج بدون توافق را بگیرد.

بنابراین ، پس از تحویل برجام بدون توافق چه اتفاقی خواهد افتاد؟ اگرچه بعید است ، اما اگر توافق Brexit تغییر کند چه اتفاقی می افتد?

چالش ها

هنوز مقیاس اثری که Brexit بدون توافق می تواند بر انگلیس و اقتصاد جهانی ایجاد کند مشخص نیست. با این حال ، آخرین بیانیه بانک انگلیس می تواند سرنخی ارائه دهد. با وجود ثابت نگه داشتن نرخ بهره معیار ، BoE برجسته شده خطر آهسته شدن رشد زمینه ای ناشی از Brexit ، گفت: رشد “به نظر می رسد از سال 2018 به یک نرخ کمتر از پتانسیل کاهش یافته است ، که هم تأثیر تشدید عدم قطعیت های مربوط به Brexit بر سرمایه گذاری کسب و کار و هم ضعف رشد جهانی در تجارت خالص را منعکس می کند. “علاوه بر این ، MPC همچنین گفت ،” شواهد شرکت ها ، تا اواسط ژوئیه ، نشان می دهد که عدم اطمینان در مورد روابط تجاری آینده انگلستان با اتحادیه اروپا بیشتر ریشه دوانده است. “

“شواهد شرکت ها ، تا اواسط ژوئیه ، نشان می دهد که عدم اطمینان در مورد روابط تجاری آینده پادشاهی متحده با اتحادیه اروپا بیشتر ریشه دوانده است.” – بانک انگلیس

داده های اقتصادی نیز همین داستان را بیان کرده اند. PMI تولید انگلستان در ماه ژوئیه 48 بود ، کمترین میزان در 6.5 سال گذشته. شاخص خوش بینی کسب و کار CBI امسال با 19 واحد افت به 32- در 3Q امسال ، این ضعیف ترین رقم سه ماهه از 3Q16 است و عدم قطعیت های مربوط به Brexit سهم عمده ای در آن داشته است.

منبع: IHS Markit؛ tradingeconomics.com منبع: CBI UK؛ tradingeconomics.com

تجارت یکی از مهمترین نگرانیهای بازارهاست زیرا اتحادیه اروپا بزرگترین شریک تجاری انگلیس است. داده ها نشان می دهد تقریبا نیمی از کالاها و خدمات صادراتی انگلیس به کشورهای اتحادیه اروپا رفته است. در حالی که برای تعیین وضعیت تجارت انگلیس و اتحادیه اروپا در دوران پس از Brexit خیلی زود است ، اما به طور کلی انتظار می رود که بازارها هزینه تجارت مرزی برای مشاغل انگلستان را افزایش دهد و در نهایت می تواند تأثیر منفی داشته باشد. به بازارهای مالی.

بررسی دارایی متقابل

اگرچه نتیجه نهایی Brexit هنوز هم تا حد زیادی متغیر است ، اما به نظر می رسد بازارها تأثیر منفی بالقوه یک سناریوی بدون توافق را تا حدی قیمت گذاری کرده اند. در نشریه قبلی ما “بیت کوین و یک دنیای آشفته”, ما عملکردهای متقابل دارایی را در مرحله آغاز Brexit و منطق موجود در آن بررسی کرده ایم و مشخصاً دارایی های امن مانند طلا در این بازه زمانی از پوند و FTSE بهتر عمل کرده اند. وقتی ما جدول زمانی را به اواخر سال 2018 می رسانیم ، این روند مشهودتر شده است ، به ویژه پس از تأخیر در رای گیری معنی دار.

با نگاهی به جایگاهی که اکنون در آن قرار داریم ، GBPUSD در پایین ترین سطح چند ساله قرار دارد ، بازده 10Y-tilt سقوط کرده و به پایین ترین سطح زیر 0.5٪ رسیده است. البته ، ما می توانیم نگرانی های مربوط به جنگ تجاری ایالات متحده و چین را در مورد آن لایه بندی کنیم ، با این حال ، Brexit نقشی اساسی در آن داشته است ، و ما انتظار داریم که Brexit در کوتاه مدت تأثیرات خود را بر دارایی های اصلی مربوط به انگلیس ادامه دهد.

علاوه بر طلا ، نادیده گرفتن عملکرد چشم نواز بیت کوین بسیار دشوار است. این که آیا بیت کوین یک طلای دیجیتال است یا نه ، به نظر می رسد آن بحث های داغ قادر به جلوگیری از گاو نرهای ارز رمزپایه نیست. بدون شک ، بیت کوین نه همه ، بلکه برخی از ویژگی ها و ویژگی های طلا ، مانند ذخیره ارزش را دارد. در دنیایی که پر از عدم اطمینان و بازارها به پول ارزان و نرخ بهره کم معتاد بودند ، بیت کوین برای برخی از سرمایه گذاران جذابیت ویژه ای دارد.

منبع: tradingview.com

تأثیر Brexit بر رمزنگاری

از زمان اعلام نتایج همه پرسی Brexit ، بیت کوین بیش از 1000 درصد افزایش یافته است و انتظار می رود همچنان تمرکز کند زیرا پارلمان انگلیس حدود دو هفته دیگر از سر می گیرد. یک بررسی اخیر نشان می دهد که تحلیلگران رمزنگاری بر این باورند که Brexit تأثیر مثبتی بر قیمت گسترده تر رمزنگاری خواهد داشت.

منبع: Cindicator Analytics

آ مطالعه از Cindicator Analytics منتشر شده در 28 مارس 2019 نشان می دهد که 63٪ از تحلیلگران بررسی شده فکر می کنند که Brexit همچنان یکی از منابع عمده خطرات و عدم اطمینان در بازارها خواهد بود و رمزنگاری می تواند از این احساسات بهره مند شود. بیشتر از 73٪ از تحلیلگران گفتند که روی ارز رمزنگاری شده سرمایه گذاری می کنند وقتی اشتهای ریسک در بازارها کم است ، آنها را در سبد سهام خود قرار می دهند. در میان آنها, رمزگذاری بزرگ کلاه مانند BTC ، ETH و LTC تنظیمات آنها خواهد بود.

برعکس ، حدود 19٪ از تحلیلگران بر این باورند که Brexit هیچ تأثیر معنی داری بر رمزنگاری نخواهد داشت. 19٪ دیگر فکر می کنند Brexit تا حدودی تأثیر منفی رمزنگاری خواهد داشت.

برعکس ، حدود 19٪ از تحلیلگران بر این باورند که Brexit هیچ تأثیر معنی داری بر رمزنگاری نخواهد داشت. 19٪ دیگر فکر می کنند Brexit تا حدودی تأثیر منفی رمزنگاری خواهد داشت.

این مطالعه همچنین نشان می دهد که بیش از 51٪ از متخصصان تصور می کنند که استفاده از رمزنگاری در حال افزایش است و می تواند تحت شرایط نامشخص اقتصادی به عنوان پرچین عمل کند. از سوی دیگر ، 15.6٪ معتقدند که استفاده از رمزنگاری کم است و هنوز هم برای استفاده به عنوان پرچین در نمونه کارها بسیار خطرناک است.

با این حال ، بسیاری از پیش بینی کنندگان معتقدند که پذیرش سریع فناوری blockchain در انگلستان ممکن است ، زیرا به طور فزاینده ای در تجارت مرزی استفاده می شود.

نتیجه

تنش های ژئوپلیتیکی در حال رشد باعث شده است که کلمه “پرچین” آخرین حرف در بازارهای مالی باشد. چه بیت کوین یا رمزنگاری گسترده تر ، ابزاری برای پوشش دادن است یا نه ، ارتباط آن با دارایی های سنتی روز به روز نزدیکتر می شود. توسعه Brexit قطعاً یک موضوع اصلی در 4Q است ، انتظار می رود نوسانات افزایش یابد زیرا Brexit بزودی تحت هدایت نخست وزیر جانسون آشکار می شود. معامله گران رمزنگاری و مدیران سنتی پول می توانند از این شرایط ناپایدار برای سوار شدن به بازارها استفاده کنند.

علاوه بر این ، انگلیس پس از Brexit همچنین فرصتی را برای تغییر شکل دادن به تنظیم مقررات فراهم می کند ، زیرا این کشور دیگر به قوانین اتحادیه اروپا ملزم نخواهد بود. انتظار می رود انگلیس رویکرد فعالانه تری را در پذیرش نوآوری در بلاکچین در پیش بگیرد ، که همچنین می تواند منجر به پذیرش بالاتر دارایی های رمزنگاری شود.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me