banner
banner

بیت کوین بوسیله مناطق پشتیبانی در غیاب علائم صعودی: جمعه آینده

تصویر جمعه آینده

Futures Friday یک بررسی هفتگی از معاملات آتی بیت کوین در OKEx است.

این هفته دیدم بیت کوین (BTC) رنج می برند از یک سری کاهش شروع از ساعات اولیه صبح دوشنبه ، با آینده سه ماهه OKEx (BTCUSD0925) قبل از بهبود سریع ، از حدود 9،300 دلار به پایین 8،933.51 کاهش می یابد. از آن زمان ، BTC با کاهش نوسانات و حجم بیشتر در محدوده 9،300 تا 9700 $ معامله شد.

در نمای فنی ، شاخص مقاومت نسبی (RSI) همچنان خنثی باقی می ماند در حالی که میانگین متحرک 60 روزه (MA 60) تا 9،120 دلار تغییر کرده است و نقش مهمی در عقبگرد دوشنبه دارد. از منظر کوتاه مدت ، هیچ علامت صعودی آشکاری وجود ندارد.

در حالی که طی چند روز گذشته اختلاف اندکی بین سهام بیت کوین و سهام ایالات متحده وجود داشته است ، اما فعالان بازار همچنان برای مشاهده اثرات احتمالی سرریز نیاز به تماشای بازارهای سهام دارند..

مطابق با داده های تجارت OKEx, احساسات بازار به وضوح نزولی بوده است. نسبت طولانی / کوتاه در بیشتر هفته به زیر 1.0 رسیده است و در صورت عدم وجود Open Open (OI) قیمت ممکن است در کوتاه مدت از احساس بازار پیروی کند.

نمودار BTC USD OKExنمودار 1 بعدی OKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD0925). منبع: OKEx

خواندن داده های معاملاتی OKEx

برای کاوش در شاخص های بیشتر به صفحه داده های معاملاتی OKEx مراجعه کنید.

نسبت طولانی / کوتاه BTC

نسبت طولانی / کوتاه BTC در طول هفته تلاش کرده است تا به بالاتر از 1.0 برسد ، که نشان دهنده تمایل گسترده نزولی در بین معامله گران خرده فروشی است. اگرچه این نسبت در صبح پنجشنبه به طور خلاصه تا 1.1 افزایش یافت ، اما از آن زمان به سرعت به سطح فعلی 0.87 رسیده است.

اگر این نسبت به زیر 0.8 برسد ، این نشان دهنده نزولی بیش از حد و احتمالاً تغییر قیمت بازار است.

زمان جمع آوری اطلاعات: 6/12 4:00 صبح تا 6/19 4:00 صبح (UTC)

نسبت بلند / کوتاه تعداد کل کاربرانی را که موقعیت های طولانی را باز می کنند در مقایسه با کسانی که موقعیت های کوتاه را باز می کنند مقایسه می کند. این نسبت از کلیه معاملات آتی و معاملات دائمی وارد شده و سمت کوتاه / کوتاه کاربر با موقعیت خالص وی در BTC تعیین می شود..

در بازار مشتقات ، هر زمان که یک موقعیت طولانی باز می شود ، با یک موقعیت کوتاه متعادل می شود. این بدان معنی است که تعداد کل موقعیت های بلند باید برابر با تعداد کل موقعیت های کوتاه باشد. وقتی این نسبت زیر 1 باشد ، این نشان می دهد که افراد بیشتری شورت گرفته اند و بالعکس.

مبانی BTC

آینده سه ماهه (BTCUSD0925) حق بیمه آخر هفته گذشته در حدود 80 دلار بود. پس از آن در طی سقوط روز دوشنبه به 50 دلار کاهش یافت و روز پنجشنبه به 110 دلار رسید. با این حال ، امروز حق بیمه دوباره به 60 دلار کاهش می یابد که نشانگر کاهش اعتماد به نفس در میان فعالان بازار است.

زمان جمع آوری اطلاعات: 6/12 4:00 صبح تا 6/19 4:00 صبح (UTC)

این شاخص قیمت آتی سه ماهه ، قیمت شاخص نقطه ای و همچنین تفاوت پایه بین آنها را نشان می دهد. اساس یک زمان خاص برابر است با قیمت آتی سه ماهه منهای قیمت شاخص نقطه ای.

قیمت آتی انتظارات معامله گران از قیمت بیت کوین را منعکس می کند. وقتی اساس مثبت باشد ، نشانگر صعودی بودن بازار است. وقتی پایه منفی باشد ، نشان دهنده نزولی بودن بازار است.

حجم باز و سود باز

آخرین آینده سه ماهه جمعه گذشته با حرکت از BTCUSD0626 به BTCUSD0925, از آن زمان ، با این حال ، ما هیچ تجمع قابل توجهی از نهنگ مشاهده نشده است.

Open Interest (OI) این هفته اساساً با نوسانات قیمت مطابقت دارد. در حال حاضر ، II با 6.1 میلیون قرارداد (1 قرارداد = 100 دلار) در حال انجام است که بالاترین میزان در هفت روز گذشته است ، اما هنوز 0.5 میلیون پایین تر از بالاترین میزان پنجشنبه گذشته است.

زمان جمع آوری اطلاعات: 6/12 4:00 صبح تا 6/19 4:00 صبح (UTC)

سود آزاد مجموع معاملات آتی / مبادله معوق است که در یک روز مشخص بسته نشده است.

حجم معاملات کل حجم معاملات آتی و سوآپ دائمی در یک بازه زمانی خاص است.

اگر 2000 قرارداد طولانی و 2000 قرارداد کوتاه منعقد شود ، سود باز 2000 خواهد بود. اگر حجم معاملات افزایش یابد و سود باز در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد ، ممکن است نشان دهد که بسیاری از موقعیت ها بسته شده اند یا مجبور به انحلال شده اند. اگر هم حجم معاملات و هم سود باز افزایش یابد ، این نشان دهنده باز شدن موقعیت های جدید زیادی است.

نسبت وام دهی BTC

نسبت وام وام حاشیه در روز سه شنبه به پایین ترین سطح ماهانه 0.91 سقوط کرد و این نشان می دهد که معامله گران نسبت به قیمت کوتاه مدت بسیار نزولی هستند. اگرچه اکنون این نسبت به 1.8 رسیده است ، اما هنوز هم نشان دهنده احتیاط در بازار حاشیه نقطه است.

زمان جمع آوری اطلاعات: 6/12 4:00 صبح تا 6/19 4:00 صبح (UTC)

نسبت وام حاشیه داده های معاملات بازار بورس است که نسبت بین کاربران وام گیرنده USDT نسبت به افرادی که BTC را با ارزش USDT در یک دوره زمانی مشخص وام می گیرند نشان می دهد.

این نسبت همچنین به بازرگانان کمک می کند تا احساسات بازار را ارزیابی کنند. به طور کلی ، کسانی که USDT را وام می گیرند قصد دارند BTC بخرند و کسانی که BTC را وام می گیرند کوتاه می کنند.

هنگامی که نسبت وام دهی بالا باشد ، این نشان دهنده صعودی بودن بازار است. وقتی پایین باشد نشان دهنده نزولی بودن بازار است. مقادیر شدید این نسبت از نظر تاریخی روند معکوس را نشان می دهد.

بینش معامله گر

رابی ، تحلیلگر سرمایه گذاری OKEx

روند کوتاه مدت به نفع خرس ها است ، اما میانگین متحرک 60 روزه تقریباً به قیمت فعلی نزدیک است که حاشیه اصلاح را محدود می کند. با توجه به نحوه معامله بیت کوین در محدوده محدود حدود نیم ماه ، ممکن است به زودی نوسانات بزرگی روبرو شود.

در حالی که شاخص های داده های معاملاتی OKEx نمایانگر یک احساس نزولی است ، میانگین متحرک 60 روزه با قیمت 9،120 دلار پشتیبانی مهمی را ارائه می دهد در حالیکه مقاومت عمده در محدوده 9،600 – 9،700 $ است..

سلب مسئولیت: این مطالب نباید مبنای تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری قرار گیرد و نه به عنوان توصیه ای برای انجام معاملات سرمایه گذاری تلقی شود. تجارت دارایی های دیجیتالی ریسک قابل توجهی دارد و می تواند منجر به از دست دادن سرمایه سرمایه گذاری شما شود. شما باید اطمینان حاصل کنید که ریسک موجود را کاملاً درک کرده و سطح تجربه ، اهداف سرمایه گذاری خود را در نظر گرفته و در صورت لزوم به دنبال مشاوره مالی مستقل باشید

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me