banner
banner

OKEx Lightning 2.0 ارتقا دهید

یک سیستم تجارت نسل بعدی که عملکرد سریع تری را ارائه می دهد

I. توسعه سیستم تجارت الکترونیکی

افزایش نیازها به فناوریهای اصلی تجارت دارایی ، منعکس کننده رشد سریع صنعت مالی جهانی طی نیمه اول قرن بیستم است. در دهه 50 ، خریداران و فروشندگان با مذاکره معامله می کردند و درخواست می کردند قیمت ها به صورت دستی روی کاغذ ثبت شود. با توجه به انواع مختلف اوراق بهادار و افزایش حجم معاملات ، این روش برای مقابله با قیمت ها به تدریج در طی دهه های 60-70 به دلیل ناکارآمدی و هزینه بالای آن ، یک بحران کاغذ بازی ایجاد کرد. بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) برای محدود کردن فعالیت خود چاره ای جز توقف معاملات هر چهارشنبه و قطع ساعات دیگر روزهای معاملاتی نداشت. با توانایی بی نظیر خود در پردازش همزمان تعداد زیادی تراکنش ، رایانه ها شروع به کار کردند. یک روند بدون کاغذ یا انقلاب الکترونیکی ، یک نقطه عطف مهم در تاریخ مالی جهانی بود. معاملات به سیستم عامل های تجارت الکترونیکی مهاجرت کرده اند و عملیات سریعتر و ارزان تری را بدون موانع جغرافیایی و زمانی ارائه می دهند.

بحران بدون کاغذ ایالات متحده در دهه 70

سیستم های تجارت الکترونیکی از جمله Currenex State Street ، HKEX’s INET ، ICAP’s EBS Spot Ai و LIFFE’s LIFE CONNECT در سراسر جهان ظهور کرده اند. از آنجا که دارایی های رمزنگاری فقط به شکل الکترونیکی وجود دارد ، طبیعتاً با سیستم عامل های تجارت الکترونیکی مرتبط هستند ، اما الزامات تجارت رمزنگاری و سیستم های تجارت سنتی کمی متفاوت است. به طور کلی ، یک سیستم تجارت رمزنگاری باید دارای ویژگی های زیر باشد:

آ. تأخیر کم و توان عملیاتی بالا

تأخیر و توان عملیاتی شاخص های کلیدی برای اندازه گیری عملکرد یک سیستم تجارت هستند. هدف اصلی ما دستیابی به تأخیر کم و توان عملیاتی بالا هنگام طراحی یک سیستم تجارت است.

در زمینه تجارت ، تأخیر به یک فاصله زمانی بین درخواست دریافت شده و پاسخ داده شده توسط یک سیستم معاملاتی اطلاق می شود. افزایش حجم معاملات با فرکانس بالا ، تا حدود زیادی ، تقاضای بازار برای تأخیر کم را به دنبال دارد. برای فعال کردن معامله گران با فرکانس بالا در مبادلات رمزنگاری ، سیستم های معاملاتی آنها باید به موتورهای معاملاتی با تأخیر کم مجهز باشند تا به سرعت سفارشات را کنترل کنند و واقعیت های بازار را در بازار رمزنگاری بسیار رقابتی منعکس کنند..

توان عملیاتی به میزان درخواست ها یا رویدادهایی گفته می شود که یک سیستم تجارت می تواند طی یک ثانیه پردازش کند. توان عملیاتی می تواند به طور مستقیم بر کارایی معاملات تأثیر بگذارد ، بنابراین سیستم های معاملاتی رمزنگاری باید برای مقاومت در برابر سناریوهای شدید و استفاده از واحدهای پردازشی طراحی شوند..

ب قابلیت نگهداری و مقیاس پذیری

در مقایسه با دارایی های سنتی ، قیمت های رمزنگاری از نوسانات بیشتری برخوردار هستند و در برابر شوک های جهانی آسیب پذیر هستند. از آنجایی که سیستم های معاملاتی رمزنگاری به صورت مداوم درخواست های 24/7 را برطرف می کنند ، بنابراین برای تعمیر و نگهداری آفلاین تا آنجا که ممکن است ، طراحی شده اند. علاوه بر این ، بدیهی است که بخش رمزنگاری دچار تحول سریعی می شود زیرا سرویس های مشتق دیجیتال مختلف با تنوع معاملات حاشیه ، معاملات آتی و گزینه ها ، تنها در یک دهه پس از ظهور ، راه اندازی شده اند. گسترش خدمات نوآورانه ، الزامات مربوط به قابلیت نگهداری و مقیاس پذیری سیستم های تجارت رمزنگاری را افزایش داده است.

دوم OKEx Lightning System 2.0: عملکرد Lightspeed

OKEx به عنوان یکی از برترین مبادلات دارایی دیجیتال جهانی ، با دارایی های رمزنگاری جامع و محصولات مشتق شده خود ، با متوسط ​​حجم معاملات روزانه میلیاردها دلار ، به ده ها هزار کاربر خدمت می کند. ما به عنوان یک رهبر صنعت ، استانداردهای بسیار بالاتری را برای سیستم های تجاری خود تعیین می کنیم. علاوه بر ارتقا on سیستم معاملاتی خود در آگوست 2018 ، ما سیستم نسل بعدی Lightning 2.0 خود را با عملکرد برتر جهانی پس از چندین نسخه جدید پیاده سازی کرده ایم. ویژگی های اصلی ارتقا Light Lightning 2.0 به شرح زیر است:

چارچوب ارتقا Light Lightning 2.0

1. یادداشت برداری

در اوایل مرحله توسعه سیستم های معاملات رمزنگاری ، سیستم عامل ها معمولاً جزئیات سفارش پیشنهادی طرف مقابل را با تطبیق خودکار آن در پایگاه داده تا زمان انقضا یا پر شدن سفارش بازیابی می کنند. سپس سیستم مقدار معامله شده را محاسبه کرده و پس از تطبیق یک معامله ایجاد می کند. این روش می تواند سازگاری داده ها را تضمین کند اما به دلیل زمان پردازش طولانی ، در بسیاری از درخواست های بازار به طور همزمان رسیدگی نکرد.

سیستم تجارت نسل بعدی ما ، لایتنینگ 2.0 ، جدیدترین روش تطبیق حافظه را به کار برده است ، جایی که سیستم ما در هنگام تطبیق خودکار ، داده های حافظه سفارش را در موتور تطبیق سفارش ذخیره می کند و در هنگام تجارت کمتر به پایگاه داده دسترسی پیدا می کند. تمام نتایج مطابقت و داده های میانی نیز در حافظه ذخیره می شوند ، که می تواند مقادیر ورودی و خروجی را کاهش دهد ، بنابراین سرعت مطابقت سفارش را به طور قابل توجهی افزایش می دهد.

اگرچه به خاطر سپردن منبع تغذیه ، یادآوری می تواند تاخیر معاملات را تا حد زیادی کاهش دهد ، اما سیستم های معاملاتی رمزنگاری ممکن است خطر از دست دادن داده ها را داشته باشند. برای حل این مسئله ، ما برای تداوم وضعیت موجودیت یک بنگاه اقتصادی و ذخیره اطلاعات به روشی رویداد محور ، از رویکرد تأمین منابع رویداد استفاده می کنیم. سیستم تجارت به طور سنتی داده های وضعیت فعلی را در پایگاه داده ذخیره می کند ، اما رویدادها ذخیره می شوند تا تغییرات وضعیت را در رویکرد منبع یابی رویدادها منعکس کنند ، که سیستم را قادر می سازد دولت را دوباره بسازد. این سیستم به صورت دوره ای از ایالت عکس می گیرد و پس از ایجاد عکس فوری هنگام نیاز به بازسازی ، رویدادها را دوباره سفارش می دهد.

علاوه بر این ، واحدهای پردازش مرکزی مدرن (CPU) با سرعت کمتری از آنچه پیش بینی می شد به داده ها در حافظه دسترسی دارند. با توجه به الف تست, برای بازیابی اطلاعات از حافظه پنهان L2 پردازنده تنها 1/7 زمان زمان لازم است تا مقایسه با روش تطبیق حافظه. به منظور کاهش بیشتر تأخیر ، مهم است که درک کنیم چگونه می توان از حافظه پنهان CPU به خوبی استفاده کرد. واحد انتقال داده خط کش است که معمولاً 64 بایت است. در حالی که پردازنده اطلاعات را در حافظه بارگیری می کند ، داده های مجاور را در 64 بایت به حافظه پنهان منتقل می کند. بر این اساس ، با کنترل توزیع داده های حافظه ، در سیستم لایتنینگ خود بهبودهای زیر را ایجاد کرده ایم:

  • توزیع حافظه را با جمع آوری قطعات داده ای که برای پردازش مداوم مورد نیاز است ، کنترل کنید. پس از جمع شدن همه داده ها ، هنگام خواندن چندین قطعه از داده ها ، فقط بار اول از حافظه ذخیره شده در حافظه پنهان مورد نیاز است. پس از آن ، خواندن های بعدی می توانند حافظه پنهان را برای بهبود عملکرد سیستم بریزند.
  • توزیع حافظه را با قرار دادن داده هایی که ممکن است با سرعت بیشتری تغییر کنند (مانند داده ها روی شمارنده ها) در خطوط مختلف حافظه پنهان ، کنترل کنید. وقتی چندین CPU همزمان بایت های مختلف را در یک حافظه نهان تغییر می دهد ، اشتراک نادرست رخ می دهد. به عنوان مثال ، پس از اینکه CPU1 داده های خود را اصلاح کرد ، CPU2 هنگام بازخوانی مجدد داده های خود ، باید کل خط حافظه پنهان را بارگیری کند زیرا داده های موجود در حافظه نهان به روز شده است. در نتیجه ، هر دو CPU باید منتظر یکدیگر باشند. به همین دلیل است که ما داده ها را در خطوط مختلف حافظه پنهان از طریق padding ذخیره می کنیم تا از این مسئله جلوگیری کنیم.

2. انتشار و اشتراک مدل و پروتکل باینری

دو نوع اصلی مدل پیام رسانی به شرح زیر است:

مقایسه Lightning 1.0 و Lightning 2.0

در مدل انتشار-اشتراک ، از یک صف برای پیام رسانی استفاده می شود. هنگامی که یک سرویس نیاز به درخواست خدمات دیگر دارد ، اطلاعات مربوط به درخواست در یک پیام جمع می شود و روی صف قرار می گیرد. سایر خدمات برای به دست آوردن اطلاعات و پردازش درخواست ، در صف پیام مشترک می شوند.

در مدل درخواست پاسخ ، سرویس گیرنده و سرور به شدت با هم ترکیب می شوند. لازم است همزمان در دسترس باشند. مشتری فقط می تواند منتظر بماند تا سرور پردازش درخواست را تکمیل کند ، که سرعت پردازش آن را کاهش می دهد. با این حال ، در مدل انتشار-اشتراک ، پردازش درخواست پس از اینکه ناشر پیام را در صف قرار داد ، کامل می شود. ناشر از مشترک جدا شده است. از طرف دیگر ، اگر سرویس مشترک قطع شود ، پیام همچنان در صف است و پردازش با شروع مجدد سرویس بدون نیاز به ناشر برای ارسال مجدد پیام ، ادامه می یابد ، بنابراین قابلیت اطمینان ارتباطات سیستم افزایش می یابد. بنابراین ، این الگو تقریباً در همه سناریوها برای بهبود در دسترس بودن و توان سیستم سیستم Lightning 2.0 مورد استفاده قرار گرفته است.

بعد از اینکه الگوی درخواست پاسخ را انتخاب کردیم ، مرحله بعدی انتخاب قالب مناسب تبادل اطلاعات است. ماهیت ارتباطات تبادل پیام است که معمولاً شامل داده است. قالب های تبادل مختلف سرعت انتقال و سطح تحول در ارتباطات مختلفی دارند و همچنین از زبان های برنامه نویسی مختلفی استفاده می کنند. بنابراین ، این یک نکته اساسی در طراحی یک سیستم تجارت است.

دو نوع رایج از قالب های پیام: مبتنی بر متن & دودویی

کاستی های یک پروتکل ارتباطی متنی واضح است. وقتی تجزیه یک فایل متنی بزرگ اتفاق می افتد به راحتی خطا ایجاد می کند و از پهنای باند استفاده می کند ، که برای سیستم های تجاری که بسیار حساس به کارایی و عملکرد هستند بسیار خوب عمل نمی کند. از یک پروتکل دودویی ، به راحتی می توان برای تجزیه استفاده کرد ، بنابراین عملکرد بهتری را ایجاد می کند. بنابراین ، ما پروتکل باینری را در سیستم Lightning 2.0 خود پذیرفته ایم.

3. مقیاس گذاری افقی

به منظور بهبود و گسترش قابلیت پردازش یک سیستم تجارت ، مقیاس گذاری افقی و مقیاس گذاری عمودی هر دو مورد نظر هستند. مقیاس گذاری عمودی به ارتقا server سرور اشاره دارد ، در حالی که مقیاس بندی افقی به معنای اضافه شدن سرور است. عملکرد سخت افزاری یک سرور منوط به ظرفیت تولید انسانی است. در حالی که پیکربندی سخت افزار (عملکرد سخت افزاری) یک سرور به یک سطح (حد) مشخص می رسد ، اما نمی توان آن را بیشتر بهبود داد ، از این رو مقیاس بندی افقی تنها گزینه است. با این حال ، روش مقیاس گذاری افقی ممکن است منجر به متعادل سازی بار شود. نحوه توزیع منطقی بارهای کل سیستم در سرورهای مختلف?

اولین بررسی مسابقه داده است. اگرچه اضافه شدن سرورها می تواند توانایی سیستم را برای پردازش داده ها به طور موازی بهبود دهد ، اما اگر توزیع نامعقولی اتفاق بیفتد ، هنوز نمی توان ظرفیت پردازش آن را به طور م effectivelyثر بهبود داد ، زیرا محاسبات موازی باعث می شود سرورهای آن به طور مداوم برای داده های مشابه رقابت کنند.

یک سیستم تجارت اساساً داده های سفارش ، صندوق و موقعیت را ذخیره می کند. برای کاهش تعداد مسابقات داده ، تقسیم بار انجام می شود تا با توجه به تعداد کاربران موجود ، داده ها را به خرد تقسیم کند. داده های سفارش ، صندوق و موقعیت کاربران به طور مستقل پردازش می شوند ، که به شما در جلوگیری از رقابت داده ها کمک می کند. علاوه بر این ، ما با افزودن دور پردازش دسته ای برای هر قطعه ، سیستم خود را بیشتر بهینه کردیم تا ظرفیت پردازش سیستم خود را افزایش دهیم. از طرف دیگر ، داده های حاشیه معاملات جفت معاملات مشتقه یکی دیگر از اهداف برای ایجاد خرد شدن بار است. برای یک کاربر ، هر جفت معاملاتی کاملاً مستقل است. به این ترتیب ، ما در دو مرحله تقسیم بار را به کار می گیریم. هنگامی که سیستم ما به سرورهای بیشتری احتیاج دارد ، برای دستیابی به انعطاف پذیری گسترش سیستم ، از تعادل مجدد بار بر اساس sharding استفاده می شود.

4. مقیاس گذاری سیستم

یک روش اساسی برای افزایش قابلیت نگهداری و مقیاس پذیری سیستم تجارت ، تفکیک عملکرد آن است. در این بروزرسانی ، ما عملکرد سیستم خود را به 3 ماژول تقسیم می کنیم ، یعنی تطبیق سفارش ، شمارنده و کنترل ریسک. هر ماژول شامل داده ها و وضعیت داخلی خاص خود است. به طور خاص ، ماژول تطبیق سفارش وظیفه حفظ دفترچه سفارش را دارد و ماژول شمارنده داده ها را در موقعیت ها و مانده حساب ذخیره می کند ، در حالی که ماژول کنترل خطر عملکرد مدیریت ریسک را انجام می دهد.

همانطور که ماژول ها با یکدیگر کار می کنند تا عملکرد کل سیستم تجارت را فعال کنند ، مکانیزمی برای ارتباط آنها لازم است. برای ارتباط بین سرویس دو گزینه وجود دارد: اشتراک داده و پیام رسانی.

به اشتراک گذاری داده ها اساسی ترین روشی است که به روشی اجرا می شود که ماژول داده های خود را به روز می کند و ماژول دیگری پس از پرس و جو ، داده های جدیدی به دست می آورد. با این حال ، این روش دارای دو معایب قابل توجه است. اول ، اگر چندین ماژول در داده های یکسان تغییراتی ایجاد کند و از آنها درخواست کند ، معمولاً منجر به مسابقه داده می شود که در طی آن زمان پاسخ پایگاه داده بسیار بیشتر خواهد بود. دوم ، دستیابی به یک درک واقعی از تغییرات در سایر ماژول ها دشوار است و ما فقط می توانیم چنین تغییراتی را پس از سeryال بدانیم.

در نتیجه ، ماژول های سیستم Lightning 2.0 ما به گونه ای طراحی شده اند که داده های خود را ذخیره می کنند و داده ها را با یکدیگر به اشتراک نمی گذارند. اگر وضعیت داخلی ماژول ها تغییر کند ، تغییر در یک رویداد کپسول می شود و بر روی حلقه رویداد قرار می گیرد. این می تواند اتصال و رقابت بین ماژول های سیستم را کاهش دهد ، و آنها می توانند پس از کپسول شدن رویداد با سرعت بهینه با یکدیگر ارتباط برقرار کنند ، که سرعت ارتباط سیستم ما را بسیار افزایش می دهد.

III عملکرد داده های Lightning 2.0

ما در نیمه دوم سال 2019 یک به روزرسانی جامع از سیستم Lightning 2.0 خود را به پایان رسانده ایم. چگونه عملکرد آن در مقایسه با Lightning 1.0 بهبود یافته است?

در اینجا آخرین آمار آزمایش سرور هنگ کنگ در ماه نوامبر آمده است:

از نظر ظرفیت پردازش سفارش ، سیستم ما حداکثر ظرفیت پردازش سفارش 100000 txn / s را دارد ، قابل مقایسه با سیستم های اصلی تجارت در بازار سهام جهانی.

از سه شاخص زیر برای آزمایش تأخیر سیستم استفاده می شود:

سه شاخص متداول برای آزمایش تأخیر: ACK ، Live و لغو

ما از داده های آزمایشی سپتامبر و نوامبر برای مقایسه عملکرد قبل از ارتقا و پس از ارتقا of سیستم تجارت خود استفاده کردیم (به زیر مراجعه کنید). همانطور که در زیر نشان داده شده است ، میانگین تأخیر ACK از 50 میلی ثانیه به 25 میلی ثانیه کاهش یافته است ، میانگین تأخیر زنده از 134 میلی ثانیه به 63 میلی ثانیه رسیده است و میانگین تأخیر لغو از 230 میلی ثانیه به 180 میلی ثانیه کاهش یافته است.

این نشان می دهد که سیستم تجارت Lightning 2.0 ما تاخیر کمتری دارد.

قبل از بروزرسانی / پس از ارتقا

چهارم رهبر صنعت در فناوری

مقیاس پذیری ، قابلیت تکرار پذیری و انعطاف پذیری نامحدود بلاکچین به این معنی است که دارایی های جدید بیشتری در انتظار کشف هستند. توسعه مداوم فناوری بلاکچین باعث افزایش مالکیت معنوی ، حق چاپ و دارایی های خلاق در آینده به رمزنگاری می شود. ما شاهد بازار و کاربرانی خواهیم بود که به دنبال قابلیت اطمینان و عملکرد بالاتر در سیستم های معاملاتی هستند.

ما به عنوان یک مبادله ارز رمزنگاری پیشرو در جهان با خدمات جامع C2C ، spot و معاملات مشتقات ، در حال بهبود محصولات تجاری ، سیستم مدیریت ریسک ، موتور تطبیق سفارش ، خدمات ذخیره سازی دارایی های رمزنگاری و خدمات مشتری هستیم ، ما به بزرگترین رمزنگاری جهان تبدیل شده ایم سیستم عامل تجارت مشتقات محبوبیت زیادی در بین کاربران جهانی دارد. این هدف نهایی ماست که با تعهد منابع اضافی برای دنبال کردن امنیت و کارایی بیشتر در تجارت ، با بخش های بلاکچین و رمزنگاری رشد کنیم و توسعه جهانی مبتنی بر بلاکچین را که همه در فضای رمزنگاری آرزوی آن را دارند ، پیش ببریم..

OKEx را دنبال کنید:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

وب سایت: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me