banner
banner

بیت کوین در سال 2017 در مقابل 2020 – این بار فرق می کند

مقایسه عملکرد بیت کوین بول در سال 2017 تا 2020 و نحوه تغییر بازار

جامعه رمزنگاری هفته گذشته شاهد یک لحظه تاریخی بود زیرا قیمت بیت کوین – که در سال 2017 در 16 دسامبر سال 2020 شکسته بود – رکورد جدیدی را منتشر کرد 34،684 دلار در تاریخ 3 ژانویه 2021. با نگاهی به سال 2020 ، بیت کوین از کلاس های دارایی اصلی بهتر عمل کرد و یک پست ارسال کرد سود سالانه از 303.5٪ ، سال را با 7193 دلار شروع می کنند و آن را با 29،022 دلار پایان می دهند.

در حالی که اعتیاد به مواد مخدره بازار رمزنگاری در سال 2017 با ظهور پیشنهادات اولیه سکه و تجارت سوداگرانه انجام شد ، بازار در سال 2020 علائم بلوغ ناشی از اصول شبکه قوی ، تقاضای نهادی و رشد فزاینده در بخش خرده فروشی را نشان داد.

به منظور برجسته سازی این تغییرات ، OKEx Insights با توجه به عوامل زیر ، بازار فعلی گاو بیت کوین را در برابر رونق 2017 مقایسه و ارزیابی کرد:

  • مبانی شبکه
  • تقاضای ارز رمزپایه نهادی
  • بازارهای مشتقات ارز رمزنگاری شده
  • تصویب خرده فروشی ارزهای رمزپایه

مبانی شبکه

نرخ هش شبکه و تجزیه و تحلیل آدرس از جمله معیارهای کلیدی مورد استفاده برای ارزیابی وضعیت شبکه بیت کوین است.

نرخ هش قدرت پردازش کل شبکه را اندازه گیری می کند و هرچه تعداد بیشتری استخراج کننده به آن متعهد می شوند ، افزایش می یابد. نرخ هش بالا به طور م aثر شبکه ای را ایمن می کند و از وکتورهای حمله مانند حمله 51٪ جلوگیری می کند.

در مقایسه با سال 2017 ، نرخ هش شبکه Bitcoin فعلی به طور قابل توجهی بالاتر است ، که نشان دهنده اعتماد عمومی سهامداران است. در سال 2020 ، ما شاهد یک نرخ هش بالا در همه زمانها 146 میلیون نفر بودیم ، که همچنین منجر به یک سطح دشواری استخراج معدن در کل تاریخ یعنی 19.99 تریلیون در اوایل ماه نوامبر شد. این کاملاً در تضاد با سال 2017 است که فقط نرخ هش وجود دارد 15.26 میلیون در اوج خود و سختی استخراج در بیش از 1.93 تریلیون.

قابل توجه است ، همچنین شاهدیم که سومین پاداش بیت کوین در سال 2020 نصف می شود و در حالی که نگرانی هایی در مورد خروج استخراج کنندگان از شبکه به دلیل کاهش سودآوری وجود داشت ، از آن زمان شاهد رشد بیشتری بوده ایم ، که نشان دهنده اعتماد سهامداران به طول عمر بیت کوین است..

نرخ هش بیت کوین و دشواری استخراج در پایان سال 2020 به بالاترین حد خود رسیده است. منبع: Blockchain.com

رشد آدرسهای فعال در شبکه بیت کوین نیز تا حدودی نشان دهنده پذیرش است ، زیرا این نشان دهنده رشد کاربر است. در حالی که پس از رونق بیت کوین در سال 2017 ، تعداد آدرسهای فعال افت اولیه داشت ، تعداد آنها بار دیگر شتاب گرفت و در اواخر سال 2020 به 1.19 میلیون رسید. با این حال ، هنوز از بالاترین رقم 1.25 میلیون از 2017 گذشته نیست به دلیل کمبود نسبی ورودی جدید در سال گذشته.

یکی دیگر از معیارهای مفید روی زنجیره تعداد آدرسهایی با 1000 BTC یا بیشتر است. با نگاهی به آمار از شیشه گره, این تعداد از 1600 در اوایل سال 2018 به 2275 در دسامبر سال 2020 افزایش یافت. این نشان می دهد تجمع نهنگ ها و م institutionsسسات در این دوره ، که نشانه مثبت دیگری است و رای اعتماد به شبکه و چشم انداز ارزش بیت کوین است..

تعداد آدرس ها با مانده حداقل 1000 BTC از سال 2017 تا 2020. منبع: Glassnode

بابی اونگ ، بنیانگذار CoinGecko ، به OKEx Insights گفت که به طور کلی ، اصول شبکه بیت کوین از سال 2017 رشد چشمگیری داشته است:

"من می گویم که تمام معیارهای اساسی شبکه از سال 2017 به طور قابل توجهی رشد کرده اند. شبکه نسبت به گذشته رشد یافته است و ما شاهد موسسات بزرگتری هستیم که از BTC پشتیبانی می کنند. این روزها ، شرکت های بزرگی که در لیست عمومی مانند MicroStrategy و Square قرار دارند ، BTC را در خزانه داری خود حمل می کنند. PayPal همچنین فروش BTC را به مشتریان خود آغاز کرده است. بانک های بزرگ نیز پوشش گزارش بیت کوین را در گزارش های تحقیقاتی خود شروع کرده اند. همه اینها بلوغ در اکوسیستم بیت کوین را نشان می دهد."

تقاضای ارز رمزپایه نهادی

در مقایسه با رونق بیت کوین در سال 2017 ، جریان گاو نر در حال حاضر بیت کوین عمدتا ناشی از تقاضای نهادی قوی در ارزهای رمزپایه است. رشد این تقاضا در بخشهای زیر مشهود است:

  • سرمایه گذاری قابل توجه بیت کوین از موسسات مالی پیشرو
  • رشد گسترده در صندوق های رمزنگاری و نهنگ های بیت کوین سازمانی
  • رقابت میان غول های وال استریت برای راه اندازی خدمات مرتبط با رمزنگاری

سرمایه گذاری قابل توجه بیت کوین از موسسات مالی پیشرو

در طول رونق بیت کوین در سال 2017 ، موسسات نسبت به دارایی های رمزنگاری بسیار بدبین بودند و از نظر چشم انداز رشد بسیار مهم بودند. به عنوان مثال ، جیمی دیمون مدیر عامل JPMorgan Chase به طور مکرر محکم زد در آن سال بیت کوین تأثیر منفی بر قیمت آن گذاشت.

از آن زمان ، ما شاهد تغییر عمده ای در احساسات سازمانی هستیم زیرا نام های بزرگ در سال گذشته به دنبال بیت کوین و رمزنگاری قرار گرفته اند. به عنوان مثال ، MicroStrategy ، خرید 250 میلیون دلاری بیت کوین را در ژوئیه سال 2020 و به دنبال آن 50 میلیون دلار دیگر اعلام کرد خرید در اوایل دسامبر. سه ماه پس از اولین سرمایه گذاری MicroStrategy ، Square Inc. سرمایه گذاری کرد 50 میلیون دلار بیت کوین ، در حالی که غول بیمه MassMutual است اعلام کرد خرید 100 میلیون دلاری بیت کوین و خرید سهام NYDIG سهام 5 میلیون دلاری.

این روند ، که قرار است ادامه یابد ، کاملاً در تضاد با سال 2017 است ، و این نشان دهنده استقبال روزافزون بیت کوین به عنوان یک دارایی جایگزین است ، در نتیجه ارزش بیشتری به آن می دهد.

رشد گسترده صندوق های محافظ رمزنگاری و نهنگ های سازمانی

در حالی که در سال 2017 سرمایه گذاری نهادی کمی در بیت کوین انجام شده بود ، سرمایه گذاری های رمزنگاری شده از صندوق های سرمایه گذاری در سه سال گذشته رشد چشمگیری داشته است. رقم کل دارایی تحت مدیریت صندوق های هجینگ رمزنگاری جهانی دو برابر شد در سال 2019 بیش از 2 میلیارد دلار است و انتظار می رود تا پایان سال 2020 سه برابر شود. علاوه بر این ، درصد صندوق های سرمایه گذاری رمزگذار با بیش از 20 میلیون دلار AUM از 19 درصد به 35 درصد در سال 2019 افزایش یافته است.

انباشت بیت کوین توسط سرمایه گذاران نهادی را می توان در جریان و الگوهای معاملات مصرف نشده یا UTXO نیز مشاهده کرد. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می شود ، انباشت قابل توجهی از بیت کوین توسط وجود داشته است مسسات در این سال گذشته ، به ویژه از ماه نوامبر به بعد.

تجمع عظیم BTC توسط نهنگ ها در نوامبر و دسامبر دیده می شود. منبع: نقشه نهنگ, OKEx Insights

خاکستری خاکستری اولین و بزرگترین نهنگ بیت کوین در بین موسسات مالی است. Grayscale Bitcoin Trust به عنوان اولین وسیله نقلیه سرمایه گذاری ارز دیجیتال برای دستیابی به وضعیت شرکت گزارش دهنده کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ، اولین بار BTC را در سال 2015 خریداری کرد و سهام آن بیش از 30 سرمایه گذار نهادی. Grayscale همچنین در جریان اجرای اخیر گاو نر بیت کوین ، دارایی BTC خود را افزایش داد و افزود 55،015 BTC در ماه نوامبر و 72،950 BTC در ماه دسامبر. از تاریخ 4 ژانویه 2021 ، GBTC دارای 572،644 BTC یا 18.99 میلیارد دلار در سال است دارایی های تحت مدیریت.

منابع سرمایه گذاری Grayscale Investments BTC در شش ماه گذشته. منبع: bybt.com

غول های وال استریت برای راه اندازی خدمات تجارت رمزنگاری رقابت می کنند

در حالی که بیشتر افراد مشهور در وال استریت نسبت به بیت کوین در سال 2017 بسیار بدبین بودند ، ما شاهد تغییر عقاید همان افراد بدبین هستیم که اخیراً سرویس های مرتبط با رمزنگاری را شروع کرده اند.

Fidelity Investments یکی از غول های پیشگام وال استریت است که وارد فضای رمزنگاری شده است. این شرکت برای اولین بار بازوی دیجیتال خود ، دارایی های دیجیتال فیدلیتی را راه اندازی کرد و خدمات نگهداری رمزنگاری را در سال 2018 راه اندازی کرد. راه اندازی شد صندوق های دیجیتال فیدلیتی در ماه اوت. صندوق به طور منفعلانه توسط دارایی های دیجیتال فیدلیتی مدیریت و نگهداری می شود. جدا از وفاداری ، بازوی فین تک Standard Chartered ، SC Ventures نیز وجود دارد شریک شد با Northern Trust راه حل های رمزنگاری حضانت را برای مشتریان سازمانی راه اندازی می کند.

در مقایسه با حضانت رمزنگاری ، تجارت رمزنگاری به دلیل تقاضای نهادی بسیار زیاد ، میدان نبرد داغ تری در میان غول های بانکی است. به عنوان مثال Belarusbank, راه اندازی شد اولین پلت فرم تجارت رمزنگاری کشور در ماه نوامبر ، و به دنبال آن یک پیشنهاد ارائه شد پرتاب نرم DBS Digital Exchange در دسامبر توسط بزرگترین بانک سنگاپور پشتیبانی می شود. گفته می شود سایر غول های بانکی نیز میزهای تجارت رمزنگاری شده خود را راه اندازی می کنند ، از جمله استاندارد چارتر شده, BBVA, بانک دولتی هند و ژاپن SBI حقدیمی ها.

اونگ در CoinGecko معتقد است که رقابت در راه اندازی سرویس های مرتبط با رمزنگاری در میان غول های وال استریت در آینده فقط تشدید خواهد شد و نتیجه آن ادغام ها و ادغام های مطرح خواهد بود. او به OKEx Insights گفت:

"سرانجام وال استریت یک قطعه از این پای رمزنگاری را می خواهد و M فعال وجود دارد&A در فضایی که موسسات به دنبال به دست آوردن بازیکنان موجود برای خرید دانش صنعت و روابط مشتری هستند. ما هنوز آن را نمی بینیم اما به زودی اتفاق خواهد افتاد."

بازار مشتقات رمزنگاری بلوغ در سال 2020 را نشان می دهد

جدا از هیاهوی بازار که توسط ICO هدایت می شود ، رونق بیت کوین در سال 2017 نیز آغاز یک بازار رو به رشد مشتقات رمزنگاری است. Cboe اولین ارائه دهنده خدمات سنتی بود راه اندازی قراردادهای معاملات آتی بیت کوین در 10 دسامبر 2017 و هر قرارداد نشان دهنده 1 BTC است. CME Cboe را دنبال کرد راه اندازی معاملات آتی بیت کوین خود را یک هفته بعد انجام داد و هر قرارداد CME 5 BTC را نشان می داد.

در حالی که Cboe متوقف شد در لیست معاملات آتی بیت کوین در مارس 2019 به دلیل عدم علاقه به خرده فروشی ، از آن زمان مشتقات رمزنگاری رشد چشمگیری داشته اند. با توجه به تقاضای نهادی شدید ، علاقه کلی به معاملات آتی بیت کوین را نشان می دهد رسیده است بیشینه 10 میلیارد دلار در اوایل ژانویه 2021.

سود باز جمع شده برای معاملات آتی بیت کوین. منبع: کج

این بازار در حال رشد مشتقات رمزنگاری یکی از عوامل اساسی حمایت از بیت کوین است که در سال 2020 اجرا می شود. در مقابل ، همان بازار مسلما حباب 2017 ظاهر شد.

امانوئل گو ، بنیانگذار شرکت تجزیه و تحلیل داده skew ، در مورد وضعیت مشتقات رمزنگاری ، به OKEx Insights گفت:

"محصولات مشتقات از سال 2017 ، ابتدا با ظهور سریع معاملات آتی و معاملات دائمی و اکنون با گزینه های رشد ، رشد چشمگیری داشته اند. ما معتقدیم که این امر به روند بهتر کشف قیمت بیت کوین کمک کرده و در نهایت به کاهش نوسانات آن کمک می کند."

تصویب خرده فروشی بیت کوین

تصویب خرده فروشی بیت کوین در سال 2020 پس از تصمیم PayPal برای حمایت از بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه برجسته ، افزایش چشمگیری یافت. پیشنهادات رمزنگاری غول پردازش پرداخت اکنون ارائه شده است در دسترس به مشتریان ایالات متحده ، و این شرکت قصد دارد خدمات را به Venmo در سال 2021 گسترش دهد.

قابل توجه است ، بسیاری از تلاش های اولیه برای تقویت تصویب خرده فروشی بیت کوین در سال 2017 وجود داشت. به عنوان مثال ، بانک دیجیتال مستقر در انگلستان Revolut راه اندازی شد خدمات ارز رمزنگاری شده آن در سال 2017 ، به کاربران امکان می دهد BTC ، LTC ، ETH ، BCH ، XRP و XLM را در مناطق پشتیبانی شده خریداری و معامله کنند. در حالی که Revolut از آن زمان تاکنون رشد چشمگیری داشته است ، اما ارائه آن باعث صرف هزینه بیشتر بیت کوین نشد.

با پیوستن پی پال به فضا در سال گذشته ، می توان انتظار داشت که در سال آینده میلادی یک هجوم گسترده پذیرفته شود. در مقایسه با Revolut ، که دارد 12 میلیون کاربر, Paypal صدها میلیون سرمایه دارد و همچنین می تواند از شرکت تابعه Venmo استفاده کند 52 میلیون کاربر و غالب است بازار پرداخت موبایل در میان هزاره های آمریکا.

همانطور که توسط هنری ارسلانیان ، رهبر رمزنگاری جهانی PwC خلاصه شد ، PayPal یک پیروزی بزرگ برای بیت کوین است:

"در حالی که سایر شرکت های پرداخت در ایالات متحده ، مانند Robinhood یا Square ، قبلا دسترسی به رمزنگاری را ارائه داده اند ، PayPal بسیار بزرگتر و بین المللی تر است."

نتیجه

رونق بیت کوین 2017 عمدتا توسط گمانه زنی ها و اعتیاد به مواد مخدره ICO هدایت شد. این هیاهو در اوایل سال 2018 به دلیل فشار نظارتی SEC ایالات متحده که رئیس آن ، جی كلیتون است ، خنك شد, هشدار داد سرمایه گذاران در برابر ICO به دلیل دستکاری قیمت و مشکلات قانونی بودن. این پیشرفت ، همراه با در دسترس بودن آینده ، منجر به یک زمستان رمزنگاری شده در طول سال 2018 و بیشتر سال 2019 شد.

در مقایسه با رونق بیت کوین در سال 2017 ، اجرای اخیر گاو نر با هیاهوی ICO هدایت نمی شود. در عوض ، ما شاهد تغییرات گسترده ای – اعم از افزایش علاقه م institutionalسسات ، وضوح نظارتی ، بلوغ بازار ، پذیرش خرده فروشی یا اصول شبکه قوی تر – بودیم که بیت کوین را تأیید کرد و به عنوان یک کلاس دارایی معتبر قابل تأمل ارزیابی کرد. به طور خلاصه ، این بار واقعا متفاوت است.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me