banner
banner

Block Group Cross-Border Blockchain در آستانه تعطیلات هفته طلایی رونمایی شد

مروری هفتگی در مورد اخبار بلاکچین و ارزهای رمزپایه از چین و هنگ کنگ

موضوعات مربوط به انطباق و امنیت این هفته پس از اعلام وزارت امنیت عمومی چین مبنی بر اینکه ارزهای دیجیتال به یک کانال پولشویی برای اپراتورهای غیرقانونی قمار تبدیل شده اند ، منجر به اخبار در حوزه رمز ارز و بلاک چین می شود ، که منجر به خروج سالانه RMB به تریلیون ها می شود. در همین حال ، پایگاه داده آسیب پذیری ملی چین با انتشار اولین استاندارد رتبه بندی برای آسیب پذیری های بلاکچین ، راهنمایی های بیشتری در مورد امنیت بلاکچین ارائه داد.

در اینجا همه چیزهایی را که ممکن است در مورد این داستان ها (و موارد دیگر) از دست داده باشید در نسخه این هفته سازمان دیده بان بازار OKEx Insights در چین آورده شده است..

اپراتورهای قمار غیرقانونی با استفاده از ارزهای دیجیتال تریلیون RMB جابجا کردند

لیائو جینرونگ ، مدیرکل بخش همکاری های بین المللی تحت وزارت امنیت عمومی چین, گفت که اپراتورهای قمار غیرقانونی مسئول خروج سالانه بیش از یک تریلیون RMB هستند.

لیائو تأکید کرد که برخی از قمار بازان برای انتقال غیرقانونی وجوه از ارزهای دیجیتال استفاده می کنند. وی معتقد بود که مقصر خروج از کشور عدم نظارت بر معاملات مشکوک توسط موسسات شخص ثالث ، ارائه دهندگان خدمات پرداخت ، بازرگانان و سیستم عامل های تجارت الکترونیکی است..

غذاهای کلیدی

 • به گفته لیائو ، ردیابی معاملات در ارزهای دیجیتال دشوارتر از معاملات ارزهای فیات است که به دلیل همکاری بین شرکت های پرداخت و سازمان های مجرمانه انجام می شود – این روایت دائمی مبنی بر استفاده ارزهای رمزپایه توسط مجرمان را تداوم می بخشد.
 • دولت چین سعی کرده است با افزایش هزینه برای باز کردن حساب های پرداخت در موسسات غیر مالی ، افزایش کارایی هنگام شناسایی معاملات غیرمعمول و الزام به استفاده از نام های واقعی برای دارندگان انتقال ، انتقال وجوه توسط اپراتورهای غیرقانونی قمار را سرکوب کند..

اولین استاندارد رتبه بندی آسیب پذیری بلاکچین که توسط پایگاه داده آسیب پذیری ملی چین منتشر شده است

پایگاه داده آسیب پذیری ملی چین منتشر شد استاندارد رتبه بندی آسیب پذیری بلاکچین در تاریخ 27 سپتامبر. این از شدت اشکال و مشکل در حل و فصل به عنوان دو معیار اصلی در ارزیابی آسیب پذیری های بلاکچین استفاده کرده و آنها را به عنوان ریسک بالا ، متوسط ​​یا کم خطر رتبه بندی کرده است..

طبق CNVD ، چهار استاندارد در استاندارد رتبه بندی آسیب پذیری بلاکچین وجود دارد:

 1. بلاک چین های عمومی
 2. زنجیره بلوک کنسرسیوم
 3. قراردادهای هوشمند
 4. اکوسیستم ها

غذاهای کلیدی

 • همانطور که توسط CNVD بیان شد ، نیاز به ایجاد یک استاندارد رتبه بندی برای آسیب پذیری های بلاکچین از عدم استاندارد سازی در برنامه های bug bounty ارائه شده توسط تیم های مختلف پروژه بلاکچین ناشی می شود..
 • CNVD همچنین اظهار داشت که 412 آسیب پذیری بلاکچین در چین یافت می شود که 100 مورد از آنها در گروه ریسک بالا طبقه بندی می شوند.

Ant Group از Trusple برای تجارت بین مرزی رونمایی کرد

Ant Group ، یک شرکت وابسته به غول تجارت الکترونیکی چینی ، گروه Alibaba, بی حجاب سیستم عامل بلاکچین فرامرزی آن "سه قلو" برای حمایت از شرکتهای کوچک و متوسط.

ساخته شده با مفهوم "اعتماد ساده شده است" در نظر داشته باشید ، Trusple قصد دارد مشکلات اعتماد را که منجر به تاخیر حمل و نقل و پرداخت می شود ، کاهش دهد. قرارداد هوشمند Trusple برای اجرای سفارشات تجاری و پردازش تسویه حساب به طور خودکار برای بانک های خریدار و فروشنده استفاده می شود.

غذاهای کلیدی

 • برای بهینه سازی فرایندهای مرزی Trusple ، گروه Ant با بانک های مشهور جهانی – مانند BNP Paribas ، Citibank ، Deutsche Bank و Standard Chartered همکاری کرده است..
 • جدا از ابتکارات بلاکچین ، اخیراً گروه مورچه نیز فعالیت کرده است راه اندازی شد بانک مجازی آن ، مورچه بانکی ، در هنگ کنگ. Ant Bank ششمین وام دهنده بدون شعبه در هنگ کنگ است و برای ارائه خدمات وام به 2 میلیون کاربر خود با AlipayHK شریک خواهد شد.

پیش از تعطیلات هفته طلایی ، فعالیت های تولیدی چین همچنان قوی است

در این هفته ، بازار سهام در چین و هنگ کنگ اندکی افت کرد. از زمان مطبوعات ، Shanghai SE Composite و CSI 300 در حال حاضر با 3218 و 4587 معامله می شوند – با از دست دادن هفتگی 1.88 و 1.4 درصد. در هنگ کنگ ، شاخص Hang Seng این هفته 2.24٪ کاهش یافته و در حال حاضر به 23503 رسیده است.

 بازارهای سهام چین و هنگ کنگ اندکی افت کردند. منبع: تجارت اقتصادی ، Investing.com

اداره ملی آمار چین اعلام کرد که شاخص مدیران خرید در سپتامبر به 51.5 رسید – 0.5 نسبت به ماه آگوست. طبق NBS ، PMI قوی در ماه سپتامبر نتیجه بهبود از عرضه و تقاضا است. 

غذاهای کلیدی

 • تعطیلات هفته طلای آینده احتمالاً تقاضای مصرف کنندگان را در اوایل ماه اکتبر افزایش می دهد.
 • NBS افزود: افزایش تولید و سفارشات جدید مواد غذایی و آشامیدنی عامل اصلی PMI در ماه سپتامبر است.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me