banner
banner

خرید خرده فروشی BTC باعث افزایش سه ماهه حق بیمه شد ، اما موسسات موقعیت های طولانی را کاهش دادند

Market Watch Weekly مروری بر بازارهای رمزنگاری و تحولات هر هفته است.

تجمع آخر هفته بیش از 1000 دلار بیت کوین به آن امکان داد تا بیشتر ضررهای نیمه هفته خود را بازیابی کند. ارز دیجیتال پیشرو پس از بسته شدن در 19،162 دلار طبق قیمت شاخص OKEx BTC ، ضرر هفتگی را به 1.34٪ کاهش داد. این افزایش پس از آنکه بیت کوین دو بار در هفته 17،600 دلار آزمایش کرد ، برای گاوها راحت شد. 

افزایش شدید آخر هفته نیز در حق بیمه آتی منعکس می شود. معاملات آتی OKEx BTC به صورت سه ماهه هم اکنون به بیش از 14 درصد رسیده است ، در حالی که در 24 نوامبر با افزایش BTC به سطح 19،400 دلار ، سطح مشابهی مشاهده شد. این نشان می دهد که اعتماد بازار به روند قیمت طی سه ماه آینده بسیار قوی است. علاوه بر این ، این حق بیمه سه ماهه بالا فرصت هایی را برای داوران فراهم می کند.

معاملات آتی BTC به صورت سه ماهه سالانه نورد می شود. منبع: کج

در حالیکه OKB 10٪ سود کسب می کند ، از مهمترین آلتکوین ها نمی تواند عملکرد بهتری داشته باشد

بازپس گیری اواسط هفته بیت کوین باعث شد که تقریباً همه آلت کوین های بزرگ نتوانند عملکرد بهتری نسبت به هفته داشته باشند. اتر (ETH) و Litecoin (LTC) به ترتیب 2.23 و 2.52 درصد افت کردند. با این حال, 

XRP در هفته گذشته پس از اتمام وضعیت فروش SPARK برای دارندگان XRP دچار فروش شد و 17 درصد از ارزش خود را از دست داد. یکی از نکات قابل توجه در میان آلت کوین های بزرگ OKB بود که در هفت روز گذشته بیش از 10 درصد سود کسب کرد. به طور کلی ، آلت کوین های بزرگ نتوانستند روند مستقلی ایجاد کنند و سلطه بیت کوین تغییر چندانی نکرده است. 

بازده هفتگی ارزهای رمزپایه اصلی ، 12 / 7–12 / 13. منبع: TradingView

SushiSwap بزرگترین برنده ادغام yearn.finance می شود

در بخش DeFi ، ارزش کل قفل شده برای اولین بار در سه شنبه گذشته به 15 میلیارد دلار رسید ، اما این تعداد در بازگشت بیت کوین کاهش یافت. و در همین زمان ، قیمت بسیاری از نشانه های اصلی DeFi طی هفته گذشته کاهش یافت.

مقدار کل در DeFi قفل شده است. منبع: نبض DeFi

Uniswap (UNI) 10.23٪ کاهش یافت ، اگرچه حجم هفت روزه آن همچنان 60٪ از معاملات DEX را شامل می شود داده های Dune. بازار SushiSwap (SUSHI) که هفته گذشته 7.32٪ افزایش داشت ، همچنان صعودی است و انتظار می رود روند نزولی بیشتری از ادغام آن با yearn.finance داشته باشد. مرکب (COMP) همچنین طی 5 هفته دیگر 5٪ افزایش یافت در حالی که اکثر نشانه های DeFi با 5٪ کاهش به 15٪ رسیده بودند. 

بازده هفتگی نشانه های اصلی DeFi ، 12 / 7–12 / 13. منبع: TradingView

سرمایه گذاران نهادی به طور قابل توجهی موقعیت های طولانی را کاهش می دهند

CME جدیدترین معاملات آتی بیت کوین (تا 8 دسامبر) را منتشر کرد داده های موقعیت در 12 دسامبر ، بیت کوین در محدوده محدود 1000 دلار کار می کرد و در طول دوره گزارش فاقد جهت مشخصی بود. 

بهره باز بیشتر کاهش یافت و از 11،812 به 11،750 رسید – به همان سطح سه هفته قبل رسید. اگرچه قیمت BTC در طول دوره گزارش کاهش چشمگیری نداشته است ، به نظر می رسد سرمایه گذاران نهادی موقعیت خود را برای کنترل ریسک کاهش داده اند.

داده های آتی Bitcoin CME – علاقه آزاد. منبع: کواندل

موقعیت های بلندمدت مدیران دارایی از 626 به 544 کاهش یافت ، در حالی که موقعیت های کوتاه از 0 به 11 افزایش یافت ، بیانگر عدم اطمینان به شکستن بالاترین سطح BTC.

داده های آتی بیت کوین CME – تعداد مدیران دارایی ، اشتیاق در مقابل شورت. منبع: کواندل

موقعیت های بلند مدت وجوه اهرمی از 4،509 به 4،365 کاهش یافت ، در حالی که موقعیت های کوتاه به طور همزمان از 9،375 به 9،354 کاهش یافت.

به طور کلی ، ترجیح سرمایه گذاران نهادی برای گرفتن سود و کاهش دارایی های خود در پایان سال از آخرین داده های گزارش مشخص شده است.

داده های آتی بیت کوین CME – تعداد وجوه اهرمی ، اشتیاق در مقابل شورت. منبع: کواندل

با نگاه به جلو در این هفته

اولین دوزهای واکسن COVID-19 که توسط Pfizer و BioNTech تولید شده است ، روز دوشنبه در ایالات متحده تحویل می شود که می تواند نقطه عطفی در همه گیری باشد.

در جبهه اقتصاد کلان ، اکنون بازار بر این موضوع متمرکز شده است که آیا دو حزب در کنگره ایالات متحده می توانند در مورد لایحه محرک دوم به توافق برسند. این بزرگترین عامل عدم اطمینان موثر در جهت گیری بازار گسترده در دو هفته آینده خواهد بود. فدرال رزرو همچنین آخرین نشست FOMC سال جاری خود را در این هفته برگزار می کند.

در رمزنگاری ، مهلت نهایی کردن طرح جبران خسارت برای کوه سابق. کاربران Gox 15 دسامبر است. این سومین افزونه است که در مجموع 140،000 BTC را شامل می شود. اگر دادگاه منطقه توکیو بتواند بسته به کوه منتظر مدت طولانی منتهی شود. پرداخت Gox ، گیرندگان می توانند بیت کوین خود را برای نقدینگی بفروشند و بازار را تحت فشار قرار دهند.

تاجر OKEx نیستید؟ بیاموزید که چگونه تجارت را شروع کنید!

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me