banner
banner

اریش اسپانگنبرگ ، مدیر عامل IPwe – سری مصاحبه

اریش اسپانگنبرگ مدیرعامل و بنیانگذار IPwe است ، شرکتی که از بلاکچین و هوش مصنوعی برای ایجاد کلاس دارایی ثبت اختراع استفاده می کند. وی همچنین بنیانگذار nXn Partners بود ، شرکتی که بر تجزیه و تحلیل پیش بینی متمرکز است. وی بنیانگذار و مدیرعامل IPNav بود ، شرکتی که یکی از پیشگامان کسب درآمد از حق ثبت اختراع بود.

AT: آیا می توانید مختصراً در مورد چگونگی برنامه ریزی IPwe در ایجاد انقلابی در بازار ثبت اختراعات توضیح دهید?

EP: IPwe از فناوری استفاده می کند – به ویژه هوش مصنوعی و بلاکچین ، تجربه و تغییر در نگرش بازار برای ایجاد کلاس دارایی ثبت اختراع. میلیاردها دلار برای تنظیم ، به دست آوردن و نگهداری حق ثبت اختراع هزینه شده و بازدهی به صاحبان و جامعه کم است. ما قصد داریم به رفع آن کمک کنیم. هوش مصنوعی و بلاکچین درک مسائل را بسیار راحت تر و شفاف تر می کند. دارایی های نامشهود – و حق ثبت اختراع یکی از کلیدی ترین دارایی های نامشهود برای بسیاری از شرکت ها است – بسیار مهم است که نمی توان آنها را نادیده گرفت و تحت مدیریت افرادی که مدیر دارایی نیستند ، عملکرد کمتری داشته باشد.

AT: آیا شما از بلاکچین عمومی یا خصوصی استفاده می کنید?

EP: ثبت جهانی ثبت اختراعات IPwe – اولین ثبت اختراع ثبت شده در جهان – و بستر معاملات ما بر روی پارچه Hyperledger ساخته شده است. پس از ارزیابی سایر راه حل ها ، به این نتیجه رسیدیم که بازار ما به بهترین وجه از طریق بلاکچین خصوصی ارائه می شود – ما با کالایی قابل حمل روبرو نیستیم که مسائل مربوط به کسانی که با آنها معامله می کنید هیچ اهمیتی ندارند. ما به عنوان بخشی از نقشه راه محصولات خود ، م componentsلفه های عمومی را خواهیم ساخت – اما پذیرش این راه حل ها برای بازار زمان می برد.

AT: چگونه می توانید شرکت ها را برای ثبت اختراعات در بلاکچین آموزش دهید?

EP: ما خوشبختانه تیم مدیریتی ما در فضا شناخته شده است و ارتباطات گسترده ای با بازیگران اصلی صنعت و بخشهای غیرانتفاعی و دولتی دارد. با بهره گیری از این ارتباطات ، ما به گستره وسیعی از صاحبان حق ثبت اختراع در جهان می رسیم. در سال 2019 خواهید دید که IPwe با شدت بیشتری تبلیغات و تبلیغات خود را تبلیغ می کند.

AT: یکی از اهداف شما امکان دسترسی آسان به هر حق ثبت اختراع از هر دفاتر در جهان است. آن دفاتر چه انگیزه ای برای استفاده از بلاکچین خواهند داشت?

EP: بسیاری از 200 دفاتر ثبت اختراع در جهان اهمیت بلاکچین و توانایی آن در افزایش شفافیت و بهبود مواردی مانند نحوه ثبت عنوان را درک می کنند. آینده نگرترین دفاتر در حال گفتگو با ما هستند و ما در سال 2019 اعلامیه ابتکاراتی را با آنها خواهیم داد. ما چیزی به این دفاتر ثبت اختراع نمی فروشیم – ما از دفاتر ثبت اختراع به دنبال درآمد نیستیم. آنچه ما ارائه می دهیم راهی است که این دفاتر می توانند رسالت عمومی خود را بهتر انجام دهند. آیا همه آنها شرکت خواهند کرد؟ نه ، چون بعضی از دفاتر وجود دارند که عقاید کنجکاوی دارند که مأموریت آنها انجام کاری غیر از خدمت به مبتکران و جامعه است – ما برای آنها آرزوی سلامتی داریم و معتقدیم که آنها به زودی درک می کنند که می توانند نقش مهمی در بهبود سیستم ثبت اختراع داشته باشند.

AT: بلاکچین IPwe به پلتفرم تجزیه و تحلیل حق ثبت اختراع شما ، Zuse مرتبط است. آیا می توانید توضیح دهید که Zuse چگونه قادر است ارزش حق ثبت اختراع و اعتبار آن را تخمین بزند?

EP: Zuse به مدت 10 سال در دست توسعه بوده است و تنها سیستم تحلیلی است که ما از آن آگاه هستیم و می تواند ادعا کند که در بیش از 3 میلیارد دلار معاملات صدور مجوز و تأمین مالی شناسایی شده و به طور مستقیم درگیر بوده و بیش از 1.4 میلیارد دلار سرمایه به عنوان سرمایه در اختیار دارد. بخشی از یک استراتژی برای بی اعتبار کردن حق ثبت اختراع. Zuse توسط کارشناسان در موارد اخیر ثبت اختراعات ایالات متحده استفاده شده است. “چگونگی” کاملاً پیچیده است و مقاله های سفید در وب سایت ما برای کسانی که می خواهند بیشتر جستجو کنند وجود دارد ، اما این سیستم از روش متخصصان روش برای ارزیابی اعتبار بسیار تقلید می کند. تلاش های ارزیابی ما در حال پیشرفت است و ما در ماه دسامبر ابتکاری را به عنوان بخشی از تلاش مشترک با شرکت های اصلی صنعت ، حسابداری و دانشگاهی اعلام خواهیم کرد که ارزیابی ثبت اختراع را به سطح جدیدی ارتقا می دهد.

AT: یكی از اهداف IPwe معاملات ارزان تر ثبت اختراع است. بلاکچین چگونه به این صرفه جویی در هزینه کمک خواهد کرد?

EP: ما قبلاً قیمت گذاری خود را برای معاملات سنتی – 10٪ از قیمت خرید یا قیمت پروانه – اعلام کرده ایم که با نرخ فعلی 25٪ در بازار مقایسه می شود – و قیمت گذاری سایر خدمات که مالکان برای چیزهایی مانند هزینه نگهداری سالانه بیش از 50 پرداخت می کنند ٪ کمتر از آنچه صاحبان حق ثبت اختراع در حال حاضر پرداخت می کنند. ما برای کاهش هزینه های معامله از انواع فناوری – از جمله قراردادهای هوشمند ساخته شده بر روی Hyperledger – استفاده می کنیم. از آنجا که ما پای را بزرگتر می کنیم ، هنوز نقش اساسی برای ارائه دهندگان خدمات حقوقی ، کارگزار و سایر اختراعات وجود دارد که ما می خواهیم با بهبود سیستم کار کنیم و حجم معاملات را افزایش دهیم. هدف اصلی IPwe کاهش چشمگیر هزینه مالکیت حق ثبت اختراع است.

AT: IPwe ICO را دنبال نکرد – خوشحال از این تصمیم?

EP: ICO گزینه مناسبی برای IPwe نبود. در پایان روز ما یک راه حل برای بازار B2B هستیم. امروزه اکثر شرکت های بزرگ به سادگی نمی توانند از موضوعات نظارتی مطرح شده توسط ICO های سنتی عبور کنند. این تغییر خواهد کرد – اما زمان می برد. ما همچنین معتقدیم که مجبور کردن مشتریان به معامله با شما فقط از طریق یک هدف واحد راهی مناسب برای معامله یا ساخت یک بستر نیست.

AT: در مورد پیشنهادات رمز امنیتی چطور – آیا آنها در آینده IPwe یا آینده بازار ثبت اختراعات نقشی دارند?

EP: STO ها از نظر ما کاملاً متفاوت از ICO هستند. ما طرفداران بسیار زیادی برای STO های سازگار با مقررات هستیم و از ساختارهای STO برای IPwe و راه حل های مالی ثبت اختراع استفاده خواهیم کرد. این یک تحول عظیم در فضای ثبت اختراع است که به زودی با اعلام اولین تأمین مالی STO ماه آینده مشخص خواهد شد.

AT: به نظر نمی رسد که IPwe به دنبال حذف واسطه هایی است که در بازار ثبت اختراع فعلی وجود دارد – چرا?

EP: حق ثبت اختراع در واقع دارایی های پیچیده ای است و برخی از واسطه ها نقش حیاتی در پیش رو دارند و انتظار داریم برخی مدل های تجاری خود را تغییر دهند یا از بین بروند. بسیاری از تفکیک وکلا به عنوان واسطه هایی که ارزش ایجاد نمی کنند ، لذت می برند و گرچه ممکن است در برخی از زمینه ها این واقعیت داشته باشد ، اما در فضای ثبت اختراع درست نیست. ما فکر می کنیم که نقش آنها ممکن است تغییر کند زیرا آنها روی خدمات با ارزش بالاتر متمرکز می شوند ، اما ما معتقدیم که آنها نقش مهمی در بازار جدید ایفا می کنند که IPwe به ایجاد آن کمک می کند. واسطه های ثبت اختراع که نرخ های گزافی را دریافت می کنند ، به عنوان مثال ، چیزی بیشتر از پرداخت سالانه به دفاتر ثبت اختراع انجام نمی دهند – ما فکر می کنیم روزهای بهره برداری از این نوع ناکارآمدی ها محدود است.

ما فکر می کنیم برخی از سو ab استفاده ها و نکات منفی در سیستم – به عنوان مثال ، ترول های ثبت اختراع ، متخلفان کارآمد و حق ثبت اختراع با کیفیت پایین ، با همین تغییرات رفع و اصلاح می شوند. واسطه هایی که از هوش مصنوعی و بهره وری معاملات قابل تحقق از طریق بلاکچین و تمرکز بر خدمات با ارزش بالا استقبال می کنند ، با گسترش بازار حتی بهتر عمل می کنند. تنبل ها و لودیت ها ناپدید می شوند.

AT: اگر چند سال دیگر دوباره با IPwe سر بزنیم ، در مورد حق ثبت اختراع و بازار ثبت اختراع در مورد چه صحبت خواهیم کرد?

EP: بزرگترین تغییری که هوش مصنوعی و بلاکچین می توانند ایجاد کنند این است که مدیران جدید احتمالاً کلاس دارایی های ثبت اختراع را به دست می گیرند و با راحت تر شدن سرمایه با اختراع ثبت شده ، بودجه های مبتنی بر حق ثبت اختراع به طور چشمگیری افزایش می یابد و صاحبان بزرگ و کوچک ثبت اختراع به طور منظم استفاده می کنند حق ثبت اختراع برای دسترسی به سرمایه. دارایی های نامشهود – که شامل حق ثبت اختراع است – اکثریت ترازنامه اکثر شرکت ها هستند. امروزه ، این دارایی ها عمدتاً توسط ادارات دیگری غیر از امور مالی اداره می شوند و انواع مالی آنها به خوبی درک نمی شود. این تغییر خواهد کرد و یک تغییر به سمت بهتر خواهد بود.

AT: از مصاحبه شما متشکرم. هرکسی که مایل به کسب اطلاعات بیشتر است می تواند از IPwe وب سایت یا می توانید مقاله نمایه IPwe ما را بخوانید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me