banner
banner

بانک رایفایسن با همکاری FinTech Billon برای خلبان ارز ملی دیجیتالی

تحول صنعت پرداخت در حال جابجایی است. نوآوری در فناوری پرداخت که توسط FinTechs هدایت می شود ، روش های جدیدی را برای معامله در مقیاس جهانی ، با آسان تر سوار شدن ، کاهش زمان انتظار و هزینه های کمتر به ارمغان می آورد.

جای تعجب نیست که FinTechs همچنین با سیستم عامل های مبتنی بر بلاکچین آزمایش می کند که امکان نمایش توکن دارایی ها را فراهم می کند. یکی از این سیستم عامل ها توسط Billion ، یک FinTech انگلیس-لهستانی در حال توسعه است که در حال حاضر با بانک Raiffesen برای انتقال ارز دیجیتالی دیجیتالی شده از پایان به پایان کار می کند.

Raiffeisen to Pilot Digital National Project

با توجه به الف گزارش, غول بانکی اتریش با موفقیت پلت فرم توکن سازی Billon را که RBI لقب گرفته است آزمایش کرد و پروژه را از اثبات مفهوم به پروژه آزمایشی منتقل کرد.

پلت فرم توکن سازی که از برنامه شتاب آزمایشگاه آسانسور Raiffeisen Bank International (RBI) به وجود آمده است ، مبتنی بر فن آوری دفتر توزیع شده Billon (DLT) است که هدف آن امکان ایجاد رمزگذاری ارز ملی است..

Billon در سال 2015 تاسیس شد و یک شرکت FinTech است که در زمینه ادغام معاملات پول ملی ، ابزار مدیریت اسناد و هویت در یک معماری واحد کار می کند..

هدف این است که قابلیت های بلاکچین را به دنیای تنظیم شده وارد کنید. این مطابق با روند جهانی ایجاد زیرساخت های مبتنی بر بلاکچین توسط بانک های تجاری و مرکزی است که با مقررات پرداخت و داده مطابقت دارند.

بانکهای افزایش دهنده FinTechs

این سیستم از Billon بانک ها را قادر می سازد تراکنشهایی را انجام دهند که دارای سرعت تسویه بیشتر ، وضعیت پرداخت دقیق ، کاهش استثنا exception و کاهش درخواست مشتری هستند..

معاملات با این سیستم می توانند داده ها یا اسناد اضافی به آنها متصل شوند ، روند تأیید و تأیید را برای مثال تسریع می کنند. منبع بودجه در نتیجه ، نقل و انتقالات به سرعت تسویه و پاک می شوند در حالی که یک ردیابی حسابرسی تمیز و شفافیت کامل دارند.

هر دو شرکت Billon و Raiffeisen Bank International قصد دارند تا پایان سال جاری ارز دیجیتال را خلبانی کنند. این محاکمه قرار است شامل مشتریان سازمانی و RBI باشد. در صورت موفقیت آمیز بودن دوره آزمون ، بانک اتریشی می تواند استفاده از آن را در کشورهای اروپای مرکزی و شرقی (CEE) که در آن حضور گسترده دارد آغاز کند..

استفان آندلیچ ، رئیس مرکز بلاکچین در Raiffeisen Bank International ، در مورد ضرورت همکاری بانک ها با FinTechs برای پاسخگویی به تقاضاهای جدید مصرف کنندگان صحبت کرد:

“Billon یک نمونه عالی از fintech است که می فهمد چگونه بلاکچین را برای تأمین نیازهای بانک ها و مشتریانشان سازگار می کند. به طور خاص ، در شرایط COVID-19 ، بانک ها باید با fintech شریک شوند تا سریعتر نوآوری کنند و در پردازش پرداخت ها و نیازهای نقدینگی به مشتریان کمک کنند. “

میزان کامل مزایای یک بستر توکن سازی هنوز در صورت استفاده در یک محیط کاری کامل احساس نمی شود ، اما بیلون انتظار دارد که بانک در چندین مرحله از تجربه مشتری را بهبود بخشد ، پیشنهاد خود را متفاوت کند و به بازده هزینه برسد..

بلاکچین و بانکداری

در میان بانک های تجاری و مرکزی روند قابل توجهی برای ایجاد راه آهن پرداخت جدید و بررسی راه حل های مبتنی بر بلاکچین وجود دارد.

JP Morgan با اولین سکه JPM سکه اختصاصی خود در دنیای مالی که از ایده های مالی دیجیتال لذت می برد ، نام خانوادگی بود که برای تسویه حساب های داخلی مشتریان اصلی خود مشخص شده است. با این وجود ، تا به امروز هیچ خبری از غول بانکی درباره استقرار کامل سکه JPM وجود ندارد.

در همان زمان ، بسیاری از بانک های مرکزی در سراسر جهان اقدامات قاطعی را برای راه اندازی ارزهای دیجیتال خود انجام می دهند که نمونه بارز آن می توان به “بانک مردم چین” با یوان دیجیتال و “بانک فرانسه” در حال آزمایش نسخه دیجیتالی یورو اشاره کرد..

در بالاترین سطح ، موسسات در حال بررسی امکان سنجی ارزهای دیجیتال و چگونگی اجرای این ارزها در فضای پولی فعلی هستند.

VISA شرکت دیگری است که درگیر شدن آن با ارزهای دیجیتال شاهد تغییر در نحوه پرداخت ها است. غول پرداخت ها همچنین برای ثبت ارز فیات دیجیتال درخواست ثبت اختراع در ایالات متحده را داده است.

روند رفتن به دیجیتال

تمایل به ارائه نسخه دیجیتالی ارز نیز توسط همه گیر کنونی COVID-19 بیشتر شده است. انتقال به یک تجربه تقریباً کامل دیجیتالی می تواند برای بسیاری از شرکت ها به یک حق امتیاز تبدیل شود.

به دنبال طغیان همه گیری ، بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) گزارشی در مورد چگونگی انتقال پول نقد فیزیکی از طریق COVID-19 منتشر کرد. در نتیجه ، BIS به موسسات مالی توصیه کرد که از روش های دیجیتالی معاملات پرداخت استفاده کنند ، در حالی که از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) حمایت می کند.

با این ابتکار مبتنی بر بلاکچین با Billon ، Raiffeisen Bank قطعاً در تلاش است تا روش های پرداخت دیجیتال بهتری را برای ارائه خود ارائه دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me