banner
banner

بازتعریف بهشت ​​امن: نگاهی به گذشته

بررسی اجمالی

به نظر می رسد پس از آنکه قیمت بیت کوین نتوانست بالاتر از سطح روانشناختی 10000 در فوریه باقی بماند ، اضطراب در بازارهای رمزنگاری افزایش می یابد. ناامیدی کمتر از سه ماه پیش از انتظار نصف شدن بیت کوین رخ داد. اگرچه بیت کوین همچنان 21٪ سود QTD خود را پس از سوار شدن به ماشین غلتکی در ماه فوریه حفظ کرده است ، رویدادهای کلان اخیر در بازارهای رمزگشایی و بازارهای سنتی ظاهر شده و یک لایه اضافی عدم اطمینان ایجاد کرده است. با این حال ، هنگامی که به گذشته نگاه می کنیم ، سرمایه گذاران می توانند شرایط فعلی بازار را تا حدودی به سال 2012 بیابند. 2012 و 2020 هر دو سال نصف بیت کوین هستند ، با برخی بحران های جهانی اتفاق افتاده است و بازارهای سهام با تلاطم روبرو شده اند. آیا تاریخ می تواند از منظر کلان جزئیات بیشتری درباره قبل و بعد از نصف کردن را نشان دهد?

فروش ویروس محور

فوریه ماه سختی برای بازارهای ارزهای رمزپایه بود. با افزایش ترس از شیوع ویروس کرونا, BTC قیمت ها در اواسط ماه از 10400 دلار سقوط کرد و در پایان ماه در منطقه 8500 دلار بسته شد. احساس ریسک پذیری در بازارهای سهام جهانی نیز زیاد بود. داو قبل از وقوع جهش اولیه در 27 فوریه با افت 1190 واحدی مواجه شد که بدترین افت یک روزه تاریخ است. کالاها نیز با ضربه سختی مواجه شدند WTI به زیر 50 دلار در هر بشکه رسید.

از سوی دیگر ، تقاضا برای بهشت ​​امن افزایش یافت ، همانطور که US10Y قبل از اینکه در حدود 1.08٪ قرار بگیرید ، در یک نقطه کمترین سطح 1.03٪ را لمس کرد.

شکل 1: بررسی عملکرد Cross Asset YTD (منبع: TradingView)

در حالی که به نظر می رسد واکنش گسترده تری در بازار وجود دارد ، اما تصویری تیره به تصویر کشیده شده است و بازار ارزهای رمزپایه از این امر مصون نمانده اند. برخی حتی ویژگی بهشت ​​امن بیت کوین را زیر سوال بردند ، زیرا به نظر می رسد برای جلوگیری از عدم قطعیت نتوانست از آن محافظت کند.

خود را به گذشته بازگردانید

نصف شدن بیت کوین در آینده همچنان با وجود آشفتگی بازار جهانی اخیر ، تمرکز اصلی بیشتر ناظران رمزنگاری است. در حالی که اخیر BTC اقدامات قیمت و نوسانات زیاد در دارایی های دیگر می تواند برخی از سرمایه گذاران طولانی مدت رمزنگاری را دچار تردید کند ، این سوال را که آیا نصف کردن یک خود راضی بودن است یا یک عامل صعودی بلند مدت واقعی است

شاید بتوان به سال 2012 نگاه کرد ، جایی که بیت کوین اولین نصف شدن را تجربه کرد و در عین حال ، بازارها در اوج آشفتگی بودند ، در آن صورت ، بحران بدهی اروپا.

این در سال 2009 آغاز شد. برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا قادر به پرداخت مجدد بدهی های دولت خود نبودند ، و چند کشور قادر به نجات موسسات مالی عمیقاً بدهکار خود بدون کمک از بانک مرکزی اروپا یا صندوق بین المللی پول نبودند..

جدول 1: بازارها در سال 2012 و 2020 زمینه های مشابهی دارند (منبع: OKEx)

البته بازارهای سهام و فضای ارزهای رمزنگاری شده در سال 2012 با آنچه امروز داریم بسیار متفاوت بود. با این وجود ، احساس ریسک پذیری ، چشم انداز بدبینانه و ترس از رکود اقتصادی قابل مقایسه است.

شکل 2: عملکرد Bitcoin / STOXX50 / SPX در سال 2012-13 (منبع: Tradingview)

جالب اینجاست که قیمت بیت کوین در پی بحران بدهی منطقه یورو در سال 2012 حدود 160٪ جهش کرد و بیشتر این سودها قبل از نصف شدن اول اتفاق افتاد و سودها در سال پس از نصف شدن حتی بیشتر به چشم آمد. در مقایسه, SPX 14.5 gained به دست آورد ، و SX5E در سال 2012 حدود 11.2٪ جهش کرد.

بالاخره این یک موضوع ارزی است

ما مدام برجسته سازی ارزش طبیعی بیت کوین را برجسته کرده ایم و معتقدیم که بیت کوین به دلیل محدود بودن عرضه ، یک محافظ ایده آل در برابر تورم است. به عبارت دیگر ، بیت کوین می تواند یک محافظ خوب در برابر کاهش ارزش پول فیات باشد.

بحران بدهی اروپا با توجه به مشکلات ساختاری سیستم مالی و شرایط آسان اعتبار در اوایل سال 2000 بود. در نتیجه ، این منجر به یک برنامه نجات گسترده و کاهش نرخ بهره شده است ، این اقدامات باعث استهلاک قابل توجهی از یورو. در اواخر سال 2011, EURUSD در بالاتر از 1.4 معامله شد. تا اواسط سال 2012, EURUSD قبل از آنکه دوباره به 1.3 برسد ، به سطح 1.20 کاهش یافته است.

به هر حال ، بحران بدهی منجر به کاهش قابل توجه ارز شده است و بیت کوین در سال 2012 ، حتی قبل از وقوع اولین رویداد نصف شدن ، به این کاهش ارزش واکنش نشان داد..

اکنون ، با توجه به عدم اطمینان مستمر مربوط به ویروس کرونا ، تفاوت اساسی با بحران بدهی دارد. با این حال ، آنچه بازار تجربه می کند تا حدودی شبیه آنچه در سال 2012 تجربه کرده ایم است. ما معتقدیم که بازارها باید بیشتر به نحوه واکنش سیاست گذاران در برابر شیوع و عواقب اقتصادی ناشی از آن متمرکز شوند..

بانک فدرال ایالات متحده تحویل داده شده به عنوان یک اقدام اضطراری از شیوع ویروس ، نرخ نصف آن کاهش یابد. DXY از 99 دستگیره بالایی به مناطق کم 97 کاهش یافته است. بازارها انتظار بانک مرکزی در جلسه سیاست مارس نرخ ها را بیشتر کاهش می دهد. در عین حال ، روایت تخفیف از سایر بانک های بزرگ مرکزی نیز وجود دارد ظهور خیلی سریع این تغییرات می تواند باعث فشار بر روی شود G10FX, و این می تواند یک عامل سودآور اضافی برای قیمت بیت کوین در میان مدت / بلند مدت باشد.

وقتی نوبت به نصف می رسد … صبور باشید ، به یاد داشته باشید?

در نشریه قبلی ما “نصف شدن بیت کوین: زمان ورود به بیت کوین است?“OKEx Quant اشاره کرد که افزایش قیمت بیت کوین پس از نصف شدن تمایل به طولانی شدن دارد ، و انتظار نمی رود که این چرخه بازار تا سال 2022 کامل شود. اگرچه اقدامات اخیر قیمت ممکن است خیلی صعودی به نظر نرسد ، اما OKEx Quant معتقد است که در حال حاضر بازار در یک دوره ایده آل HODL باقی مانده است ، سرمایه گذاران طولانی مدت برای دیدن نتایج باید صبورتر باشند.

نتیجه

در زمان بروز بحران بدهی در اروپا ، بازار بیت کوین هنوز بسیار ناچیز بود و امروز در مقایسه با سایر طبقات عمده دارایی هنوز نسبتاً کوچک است. بیت کوین و ارز رمزنگاری شده ممکن است بهترین ابزار برای جلوگیری از رکود در مقیاس جهانی نباشد ، زیرا HODLers بیت کوین می تواند دارایی ها را تصفیه کند تا زیان آنها را در دارایی های دیگر جبران کند یا بدهی های خود را بازپرداخت کند. با این حال ، وقتی بحران فرا می رسد و سیاست گذاران تمایل به تخفیف دارند ، بیت کوین می تواند یک محافظ ایده آل در برابر کاهش ارزش پول باشد. تحولات بازار جهانی در این دوره قبل از نصف شدن می تواند برای همه سرمایه گذاران رمزنگاری ضروری باشد ، و چگونگی گسترش آن می تواند یک عامل غالب از نظر تخصیص رمزگذاری در آینده باشد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me