banner
banner

Litecoin – Silver to Bitcoin’s Gold (قسمت دوم)

در مقاله قبلی ، ما از ابتدای توسعه Litecoin (LTC) مکانیسم کار و نحوه ثبت معاملات در بلاکچین ، توزیع استخر استخراج و موارد دیگر را معرفی کرده ایم. در این مقاله ، ما می خواهیم به طور متوسط ​​به کاهش نصف پاداش Litecoin و تأثیرات آن بر اکوسیستم آن بپردازیم..

1. تعریف واقعه نصف پاداش بلوک

وقتی Satoshi Nakamoto سازوکار بیت کوین را توسعه داد ، وی موظف کرد که تولید بیت کوین در هر بلوک پس از استخراج هر 210،000 بلوک به نصف کاهش یابد. 50 بیت کوین در ابتدا در هر بلوک تولید می شد و پس از تولید 210،000 بلوک به تدریج نصف می شد تا زمانی که تمام بلوک ها استخراج شوند. به زبان ساده ، هر بلوک در ابتدا می تواند 50 بیت کوین تولید کند و این رقم در هر چهار سال تا رسیدن 210،000 بلوک به نصف کاهش می یابد. همچنین ، دشواری محاسبه به طور مکرر تنظیم می شود تا اطمینان حاصل شود که پردازش یک بلوک به طور متوسط ​​حدود 10 دقیقه طول می کشد.

طبق محاسبه فوق ، همه 21 میلیون بیت کوین تا سال 2040 استخراج می شوند. بیت کوین پس از هر رویداد نصف شدن پاداش ، به طور چشمگیری افزایش یافت و پس از خنک شدن تبلیغات تبلیغاتی ، به تدریج به محدوده قیمت مناسب خود بازگشت. در نوامبر 2012 ، پس از رویداد نصف پاداش بیت کوین ، بیت کوین بیش از 80 درصد افزایش قیمت را تجربه کرد. به همین ترتیب ، قیمت بیت کوین پس از نصف شدن پاداش دوم در ژوئیه ، 2016 از 651 به 2518 دلار افزایش یافت. دو رویداد نصف بلوک هر دو با چرخه های بازار گاو همراه بود ، زیرا مردم به طور کلی نسبت به مسیرهای بعدی بازار نگرش مثبت داشتند.

1. نصف شدن پاداش Litecoin (LTC)

مشابه بیت کوین ، Litecoin تقریباً هر چهار سال یکبار پاداش می گیرد ، آخرین اتفاق در تاریخ 26 آگوست 2015 است که پاداش Litecoin از 50 LTC به 25 LTC کاهش می یابد. از نظر تئوری ، نصف شدن تولید بلوک منجر به قطع عرضه و افزایش قیمت می شود. از آنجا که قیمت Litecoin به شدت تحت تأثیر عامل عرضه و تقاضا است ، برخی حدس می زنند که کاهش عرضه منجر به افزایش بعدی قیمت Litecoin شود. با این حال ، در واقعیت ، ممکن است اوضاع به گونه دیگری رقم بخورد ، زیرا بسیاری از عوامل و متغیرهای دیگر وارد عمل شوند.

Litecoin (LTC) روند کاهش قیمت قبل و بعد از استخراج معدن نصف

طبق داده های تاریخی که در بالا نشان داده شد ، قبل از اینکه نصف شود در تاریخ 26 آگوست ، Litecoin (LTC) از 1.3 دلار به 8.96 دلار صعود کرد ، Litecoin حدود سه ماه مرحله ادغام را پشت سر گذاشت ، که 689.23٪ افزایش داشت. با این حال ، پس از آن عقب نشینی کرد و در روز نصف شدن با قیمت 2.95 دلار فرود آمد. همچنین ، Litecoin نتوانست به روند صعودی صعود کند و خیلی زود پس از نصف شدن عقب نشینی کرد.

پس از تجزیه و تحلیل داده های افقی رویداد نصف کردن پاداش Litecoin و تجزیه و تحلیل داده های عمودی از دو رویداد نصف بیت کوین ، ما نتایج زیر را می گیریم:

1) هر دو بیت کوین و Litecoin چندین ماه یک مرحله ادغام را پشت سر گذاشتند که منجر به رویداد نصف پاداش بلوک آنها شد.

2) واکنش بازار به نصف شدن پاداش بلوک Litecoin به زودی پس از رویداد منعکس شد و تأثیر آن به تدریج کمرنگ شد ، که این مورد بیت کوین نیست ، زیرا حتی پس از رویداد نیز شاهد افزایش قیمت بود.

3) برخی از سرمایه گذاران در مورد رویداد نصف پاداش Litecoin حدس زدند و سریع پول بدست آوردند ، اما پس از اتمام رویداد دستان خود را بیرون کشیدند.

Litecoin قرار است دومین رویداد نصف پاداش بلوک را در آگوست ، 2019 برگزار کند.

این بار چه تاثیری بر اکوسیستم Litecoin خواهد گذاشت?

بخش زیر تأثیر بازار آن از طریق عرضه را نشان می دهد & تقاضا و منافع & چشم انداز هزینه ها همراه با تأثیرگذاری ذینفعان.

دوم چگونه تأمین و تقاضا بر رشد Litecoin تأثیر می گذارد

ارتباط متقابل عرضه و تقاضا کلید اصلی قوانین اساسی اقتصاد بازار است. در عوض هر کالایی ، کاهش عرضه همراه با هیچ تغییری در تقاضا به طور کلی منجر به افزایش قیمت می شود. بنابراین ، بسیاری از سرمایه گذاران در پیش بینی کاهش عرضه Litecoin در آینده با افزایش تقاضا همزمان ، در رویداد نصف پاداش Litecoin قیمت گذاری می کنند.

رویداد نصف شدن Litecoin در هفته های منتهی به این رویداد واکنش کوتاهی از “فروش اخبار” از بازار را به دنبال دارد ، اما هنگامی که تقاضا به محدوده منطقی خود رسید ، قیمت عقب نشینی کرد.

(1) عرضه و تقاضا یک عامل کلیدی در تصمیم گیری قیمت Litecoin است

کاهش نسبی عرضه ، مردم را بر آن می دارد تا Litecoins را در بالاترین سطح خود بخرند و آن را به سمت بالاترین سطح سوق دهند که این مسئله کار را سخت تر می کند و برخی از کارگران استخراج از بازار خارج می شوند زیرا قدرت محاسباتی آنها نمی تواند با دیگران رقابت کند یا توانایی مالی ندارند هزینه بالاتر ناشی از افزایش توان استخراج با خارج شدن بیشتر معدن کاران از فعالیت معدن ، سختی استخراج کاهش می یابد و در نهایت قیمت کاهش می یابد. به طور خلاصه ، عرضه و تقاضا قیمت Litecoin را تعیین می کند ، که به نوبه خود بر قدرت استخراج و هزینه های آن تأثیر می گذارد.

2) بازیگر که بر تقاضای افراد برای Litecoin تأثیر می گذارد

Lighting Network و الگوریتم کاری که به عنوان نسخه سبکتر بیت کوین لقب گرفته است ، فناوری های پیشرفته Litecoin در SegWit ، سرعت معامله و تأیید آن را افزایش می دهد. زمان بلوک سریعتر litecoin ، خطر حملات دو برابر هزینه را نیز کاهش می دهد.

موارد زیر عواملی است که به طور بالقوه بر تقاضای بازار برای Litecoin تأثیر می گذارد,

* عملکرد شبکه و ارتقا Technology فناوری: فناوری های منحصر به فرد Litecoin در SegWit و Lighting Network باعث می شود سرعت آن در تأیید معامله در مقایسه با شبکه بیت کوین ، که به یک نقطه فروش برتر Litecoin تبدیل شده است ، سریعتر باشد..

* محصولات رقیب: توسعه رقیب یا محصولات در حال ظهور همچنین باعث کاهش علاقه از Litecoin می شود ، بنابراین بر وضعیت عرضه و تقاضا تأثیر می گذارد..

* احساسات بازار: احساسات بازار بر سرمایه گذاران و معامله گران بالقوه تأثیر می گذارد. رویداد نصف شدن بلوک Litecoin می تواند مردم را وادار به “فروش خبر” کند تا آن را به هیاهوی تبلیغاتی سوق دهد ، اما اخبار منفی به طور قابل توجهی به عملکرد قیمت آن آسیب می رساند.

* مقررات دولتی در مورد ارزهای رمزپایه: در صورت تغییر نگرش کشورهای بزرگ نسبت به ارزهای رمزپایه ، در کنار سایر سکه های بزرگ ، قیمت Litecoin نوسان خواهد کرد.

* حادثه هک شدن: حوادث جدی هک شدن باعث شد بسیاری از صرافی ها فروشگاه خود را برای همیشه تعطیل کنند. به همین ترتیب ، یک حادثه مشابه در یک بلاکچین ممکن است اعتماد مردم به ارزشهای اساسی آن را از بین ببرد و سکه آن نیز به طور قابل توجهی رنج خواهد برد.

2) قیمت عامل اصلی است که بر کل قدرت شبکه تأثیر می گذارد

منبع: LTC Block Explorer

نمودار فوق نشان می دهد که دشواری و قیمت معدنکاری به طور کلی دست به دست هم می دهند. افزایش قیمت سختی استخراج و قدرت محاسبات را افزایش می دهد و بالعکس. به طور کلی ، دشواری استخراج در Litecoin از فوریه 2018 به تدریج افزایش یافت و افزایش یا کاهش قیمت Litecoin با افزایش یا سقوط قیمت ارز ارتباط مثبت داشت.

(3) چرخه بازخورد قیمت ، توان محاسباتی و هزینه استخراج

افزایش قیمت Litecoin ، ماینرهای بیشتری را وارد شبکه می کند که به نوبه خود مشکلات استخراج و قدرت محاسباتی را افزایش می دهد. همانطور که سیستم در تنظیم سختی استخراج معمولاً عقب است. بنابراین ، هنگامی که برخی از معدنچیان نتوانند در میان هزینه های بالای استخراج سود کسب کنند ، پس از ریختن سکه های خود از بازار خارج می شوند و قیمت Litecoin پس از آن کاهش می یابد. این چرخه ممکن است باعث کند شدن نرخ Litecoin شود تا زمانی که بازار نقطه ثبات خود را پیدا کند و معدنچیان بیشتری دوباره به آن بپیوندند.

هزینه استخراج به نوبه خود روند قیمت Litecoin را تحت تأثیر قرار خواهد داد

3 ، عواملی که بر هزینه استخراج Litecoin تأثیر می گذارد

در حقیقت ، استخراج یک رقابت ریاضی است که در آن تمام تجهیزات استخراج در سراسر جهان برای اولین بار پیدا کردن مقدار هش مناسب رقابت می کنند. و احتمال یافتن مقدار هش مناسب ، قدرت محاسبه رایانه ماینر / کل توان محاسباتی جهانی است. بعلاوه ، عوامل زیر بر هزینه و سود یک معدنکار تأثیر می گذارد.

پاداش بلوک: پاداش بلوک به Litecoin یا سایر سکه های استخراج شده توسط شبکه برای استخراج کنندگان برای یافتن مقدار هش و حل موفقیت آمیز بلوک اشاره دارد.

Has Rate: سرعت Hash به سرعتی است که رایانه در حال انجام عملیاتی در کد Bitcoin / Litecoin است. هش ریت بالاتر هنگام استخراج بهتر است زیرا فرصت یافتن بلوک بعدی و دریافت پاداش را افزایش می دهد

نرخ هش شبکه: نرخ هش شبکه به کل قدرت محاسباتی در شبکه Litecoin اشاره دارد. هرچه نیروی استخراج یا استخر استخراج از قدرت هش بیشتری برخوردار باشد ، احتمال این که استخراج کننده یا استخر مجبور به استخراج یک بلوک باشد بیشتر است. همانطور که ماینرها میزان هش بیشتری را اضافه می کنند ، امنیت بیشتری در شبکه ایجاد می شود. پاداش بلوک به عنوان یارانه و مشوق معدنچیان عمل می کند تا هزینه های معامله می تواند به ماینرها پول کافی برای تأمین امنیت شبکه را پرداخت کند.

هزینه بهره برداری: هزینه عملیات عمدتا هزینه برق و شبکه را پوشش می دهد. هزینه خرید تجهیزات حرفه ای استخراج

4. Litecoin’s Break-even Cost

هزینه سرعتی به قیمت زمانی اطلاق می شود که سودآوری یک کارگر معدن در فعالیت های استخراج فقط می تواند هزینه های استخراج وی را از بین ببرد ، همچنین از آن به عنوان هزینه استخراج هر سکه یا قیمت خاموش کردن سکه های استخراج شده یاد می شود. هنگامی که قیمت Litecoin به زیر این نقطه می رسد ، ماینر به جای سودآوری ضرر می کند.

قیمت خاموش کردن ماینر عمدتا مربوط به عملکرد خود ماشین استخراج ، هزینه برق ، پاداش بلوک و نرخ هش شبکه است. در میان این عوامل ، عملکرد ماشین های استخراج و هزینه برق نسبتاً پایدار است ، سپس متغیر کمتر پاداش بلوک در یک زمان مشخص (4 سال) است ، و مهمترین عامل تعیین کننده نرخ هش شبکه است.

با در نظر گرفتن عوامل فوق ، نقطه سربه سر کار یک ماینر به شرح زیر است

نقطه تساوی: هزینه کارکرد یک ماشین استخراج در روز = سود استخراج LTC در روز

هزینه در حال اجرا برای هر دستگاه استخراج: تعداد سکه های استخراج شده در روز * قیمت سکه هنگام خاموش کردن دستگاه استخراج

قیمت خاموش کردن ماشین معدن: هزینه جاری ماشین استخراج در روز / تعداد سکه های استخراج شده ماشین معدن در روز.

اگر هزینه کارکرد دستگاه معدن ثابت باقی بماند ، و یک معدنکار پس از نصف کردن ، نصف سکه را در هر بلوک استخراج کند و شما بعد از نصف کردن ، قیمت خاموش کردن دستگاه استخراج را دو برابر بیشتر از قیمت اصلی دریافت خواهید کرد..

استخر استخراج خوب

همانطور که داده های استخراج OK Mining در بالا نشان داده شده است ، هزینه تک روزه استخراج Litecoin RMB7.128 است و هر دستگاه استخراج می تواند 0.0283 قطعه سکه در روز استخراج کند. بر اساس فرمول و داده های موجود ، قیمت خاموش کردن دستگاه 251.87 RMB یا حدود 37.63 دلار است (بر اساس نرخ ارز 69/6 RMB به ازای هر دلار)

قیمت ارز خاموش در واقع به صورت پویا تنظیم می شود. از عوامل تأثیرگذار می توان به نسبت کل ظرفیت استخراج ماشین معدن منفرد ذکر شده در بالا ، سختی استخراج ، پاداش بلوک و هزینه های عملیاتی اشاره کرد. تعداد ماینرهای اولیه درگیر کم بودند و ماشین استخراج منفرد نسبتاً بالایی از قدرت محاسبات را در کل شبکه به خود اختصاص داد. مقدار استخراج روزانه بیش از 0.0283 قطعه فعلی خواهد بود ، بنابراین قیمت بسته شدن زودهنگام پایین تر خواهد بود.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me