banner
banner

سرمایه گذاران اولیه Filecoin به FIL کوتاه انگیزه می دهند ، اما استخراج کنندگان ممکن است به دنبال جمع شدن باشند

OKEx Insights نگاه عمیق تری به واگرایی جالب توجه در بازار Filecoin’s FIL می کند.

یادداشت سردبیر: OKEx Insights قبلاً در جدیدترین نسخه DeFi Digest درباره Filecoin و هدف آن از انقلابی در صنعت ذخیره سازی اطلاعات بحث کرده است..

شبکه اصلی مورد انتظار Filecoin سرانجام در 15 اکتبر – سه سال پس از مطرح کردن یک مورد تاریخی ، فعال شد 258 میلیون دلار. با این حال ، قیمت سکه بومی آن ، FIL ، از زمان عرضه تاکنون بسیار بی ثبات بوده است. مبادلات همیشگی FIL در OKEx در تاریخ 16 اکتبر به بالاترین رقم 56 دلار رسید اما در روزهای بعد در 23 اکتبر به کمترین میزان خود یعنی 20 دلار سقوط کرد. پس از آن ، حجم زیادی از خرید وارد بازار شد.. 

یک مشاهد جالب در طی دوره زمانی فوق الذکر این است که نرخ واقعی بودجه مبادله همیشگی FIL در قلمرو منفی شدیدی است اگر دامنه نرخ تأمین مالی 8 ساعته -0.03 to تا 0.03 as را به طور معمول در نظر بگیریم. 

بیایید نگاهی دقیق تر بیندازیم.

چگونه نرخ های بودجه منفی فشار کوتاه را تحریک کرد

نرخ های بودجه نحوه نگهداری قیمت مبادله های همیشگی با قیمت لحظه ای دارایی اساسی است. اگر نرخ تأمین مالی مثبت باشد ، موقعیت های بلند مدت هزینه تأمین مالی را پرداخت می کنند. برعکس ، اگر نرخ بودجه منفی باشد ، موقعیت های کوتاه مدت هزینه تأمین مالی را پرداخت می کنند. به این ترتیب, "تعادل" نگهداری می شود.

بین 17 اکتبر و 26 اکتبر ، متوسط ​​نرخ بودجه برای هر بازه زمانی هشت ساعته ، به میزان سرسام آور -1.35٪ رسیده است. یک معامله گر کوتاه مدت تعویض دائمی و حفظ موقعیت گفته شده در این دوره 28٪ بودجه را پرداخت می کرد – بدون در نظر گرفتن اضافه کردن اهرم فشار.

نرخ واقعی تأمین مالی ثابت FIL / USDT در OKExنرخ واقعی تأمین مالی ثابت FIL / USDT در OKEx. منبع: OKEx

اگر نگاهی به نمودار قیمت FIL / USDT بیندازیم ، قیمت مبادله دائمی آن معمولاً کمتر از قیمت لحظه ای آن بود. فاصله هرچه گسترده تر باشد ، هزینه بودجه برای شلوارک نیز بیشتر خواهد بود – مکانیزمی که به منظور فشار آوردن دوباره قیمت به داخل خط است. به این ترتیب ، مکانیک نرخ بودجه بر خلاف "محبوب" تجارت.

در 23 اکتبر ، قیمت FIL حدود 20 دلار پایین آمد. این معامله گران را بر آن داشت تا موقعیت های کوتاه خود را ببندند و منجر به جهش قابل توجهی در حجم خرید شود. پس از آن ، این منجر به یک فشار کوتاه شد – هنگامی که کسانی که شرط بندی در کاهش قیمت هستند منحل شده یا مجبور به بستن موقعیت های خود برای جلوگیری از ضرر بیشتر می شوند – که به طور موقت قیمت مبادله دائمی را به بالای 50 دلار در OKEx رساند.

نمودار 4 ساعته تعویض همیشگی FIL / USDT OKEx - 11/3نمودار 4 ساعته تعویض همیشگی FIL / USDT OKEx – 11/3. منبع: OKEx ، TradingView

انتظار می رود نرخ های منفی مالی FIL ادامه یابد

در حالی که پس از این فشار کوتاه سریع ، نرخ مالیات FIL به شدت افزایش یافته است ، نرخ تأمین مالی پیش بینی شده در حال حاضر -0.16٪ از زمان نوشتن مقاله – که بسیار کمتر از محدوده طبیعی است ، نشان می دهد. چندین دلیل قابل قبول برای این وضعیت وجود دارد.

در مرحله اول ، FIL به چهار گروه اصلی شرکت کننده در شبکه Filecoin توزیع می شود. همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است ، این شرکت کنندگان در یک برنامه ، نشانه های جلب شده دریافت کرده اند. از آنجا که قیمت فعلی FIL در بازار بسیار بالاتر از هزینه برای سرمایه گذار است ، بسیاری از سرمایه گذاران اولیه انگیزه زیادی برای باز کردن موقعیت های کوتاه مدت دارند تا سود خود را حفظ کنند. به دلیل طولانی بودن برنامه واگذاری ، از نظر تئوری سرمایه گذاران اولیه باید موقعیت های کوتاه خود را در بازار مشتقات برای مدت طولانی حفظ کنند.

سرمایه گذاران اولیه Filecoin به دلیل طولانی بودن دوره های تأیید ، انگیزه می گیرند که بازار مشتقات FIL را کوتاه کنند. منبع: سکهلاست

بعلاوه ، فعالان بازار ثانویه – پس از آخرین دور از رونق مالی غیرمتمرکز – از قیمت پروژه های دارای انحنای عرضه بسیار شیب دار و دوره های طولانی تأیید سکه یا نشانه های خود اطمینان ندارند. به همین ترتیب ، آنها نگرانند که توزیع رمز ارز Filecoin منجر به فشار فروش مداوم شود.

علاوه بر این ، ارزش بازار کاملاً ضعیف Filecoin’s FIL – به قیمت 30 دلار در هر سکه با عرضه کل 2 میلیارد دلار – در حدود 60 میلیارد دلار است. این تقریباً 20٪ از ارزش کاملاً رقیق شده BTC ، ارز رمزپایه بومی شبکه بیت کوین است و بالاتر از سرمایه بازار فعلی 45 میلیارد دلاری اتر (ETH) است. علاوه بر این ، اندازه بازار ذخیره سازی ابر فقط در ارزیابی شد 46.12 میلیارد دلار در سال 2019 ، اگرچه پیش بینی می شود تا سال 2027 به 222.25 میلیارد دلار برسد. 

علیرغم ماهیت ذاتاً گمراه کننده معیار سرمایه بازار کاملاً رقیق شده – همانطور که قبلاً در مورد OKEx Insights بحث شد – این ارزش بیش از حد عظیم و آشکار به احتمال زیاد بسیاری از معامله گران را تشویق به کوتاه کردن پرونده. 

تقاضا از استخراج کنندگان Filecoin ممکن است باعث افزایش قیمت ها شود

نرخ رشد استخراج کنندگان Filecoin پس از راه اندازی شبکه اصلی پروژه کاهش یافت ، زیرا سیستم Filecoin نیاز به وثیقه قبل از طریق فرم FIL دارد. این مکانیزم قرار است بازیگران مخرب را باز دارد. با این حال ، این کار همچنین برای معدنچیان دشوار است که سکه های FIL را به اندازه کافی برای بهینه سازی عملیات خریداری کنند ، مگر اینکه آنها FIL را در بازار ثانویه خریداری کنند. با این حال ، این هزینه اضافی علاوه بر هزینه های آنها است در حال حاضر گران است سخت افزار تخصصی.

حتی اگر Filecoin اخیراً یک پیشنهاد بهبود را فعال کرده است, FIP-004 – که 25٪ از هر پاداش بلوکی را بلافاصله در اختیار معدنچیان قرار می دهد ، به جای اینکه آن را بیش از 180 روز واگذار کنید – هنوز هم برای معدنچیان بسیار دشوار است که در یک بازه زمانی کوتاه با حداکثر ظرفیت به ظرفیت کامل برسند. طبق سازوکار Filecoin ، استخراج کنندگان برای شرکت در استخراج نیاز به تعهد در حدود 0.2 FIL / 32 گیگابایت دارند. نمودار زیر با استفاده از داده های استخر KaiYuan ، تعداد تعهدات مورد نیاز یک ماینر برای رسیدن به 9000 ترابایت ظرفیت م overثر در طول 90 روز – و همچنین سود و سرمایه روزانه را نشان می دهد.. 

جبران چنین تقاضای عظیمی در سهام دشوار است و این به همین دلیل است که این معدنچیان در مدت زمان طولانی تری به کندی به بهره برداری کامل می رسند. به دلیل این پویایی ، تقاضای مداوم معدنچیان ممکن است روند نزولی سریع قیمت های FIL را دشوار کند.

پویایی استخراج Filecoin انگیزه استخراج کنندگان برای جمع آوری FIL در تلاش برای کار در سطح بهینه استپویایی استخراج Filecoin انگیزه استخراج کنندگان برای جمع آوری FIL در تلاش برای کار در سطح بهینه است. منبع: استخر KaiYuan ، OKEx

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me