banner
banner

چین آزمایش Blockchain را تحت فشار قرار می دهد ، بنیانگذار TRON در Weibo ممنوع شد (دوباره)

مروری هفتگی در مورد اخبار بلاکچین و ارزهای رمزپایه از چین و هنگ کنگ.

یک هفته شلوغ برای تنظیم کننده های چینی و بانک های مرکزی در زمینه تقویت توسعه بلاکچین است. شورای دولتی چین اطلاعیه ای را برای تشویق به پذیرش بلاکچین در چهار منطقه آزمایشی تجارت آزاد منتشر کرد. JD Digital ، بازوی دیجیتال غول تجارت الکترونیکی چینی JD.com ، از همکاری با موسسه تحقیقات ارز دیجیتال بانک خلق چین برای تحقیق در مورد ارز دیجیتال این کشور ، DCEP خبر داد. در همین حال ، بنیانگذار TRON ، جاستین سان ، حساب Weibo خود را برای چهارمین بار ممنوع اعلام کرد. 

در اینجا همه چیزهایی را که ممکن است در مورد این داستان ها (و موارد دیگر) از دست داده باشید در نسخه این هفته سازمان دیده بان بازار OKEx Insights در چین آورده شده است..

شورای دولتی چین بلاکچین را در چهار منطقه آزمایشی تجارت آزاد تحت فشار قرار می دهد

شورای دولتی چین با تقویت توسعه چهار منطقه آزمایشی تجارت آزاد در چین ، اهمیت فناوری بلاکچین را برجسته کرد:

  • پکن
  • هونان
  • آنهویی
  • ژجیانگ

طبق شورای دولتی اعلامیه, استفاده از فناوری بلاکچین یک فضای تجارت مرزی بدون کاغذ را تسهیل می کند و به تدوین استانداردهای فنی و نظارتی در مناطق آزمایشی تجارت آزاد کمک می کند.

غذاهای کلیدی

  • هدف از کاربردهای بلاکچین در هر منطقه آزمایشی تجارت آزاد اندکی متفاوت است. منطقه آزمایشی پکن با هدف ساخت یک اکوسیستم مالی تجارت دیجیتال و پشتیبانی از تحقیق و تصویب DCEP انجام شده است. برای منطقه آزمایشی هونان ، هدف افزایش پیشنهادات در خدمات مالی است. منطقه آزمایشی آنهویی هدف ساده سازی فرآیندهای اداری را دارد ، در حالی که منطقه آزمایشی ژجیانگ با هدف استفاده از فناوری blockchain برای ایجاد یک sandbox نظارتی برای پروژه های fintech.
  • مناطق آزمایشی تجارت آزاد بیشتر نشان دهنده فشار چین به عنوان رهبر جهانی در راه حل های بلاکچین است.

Weibo جاستین سان برای چهارمین بار محروم شد

جاستین سان ، بنیانگذار TRON ، حساب Weibo خود را داشت ممنوع برای چهارمین بار طبق حساب رسمی Weibo ، ممنوعیت حساب Sun به دنبال نقض قوانین جامعه Weibo رخ داده است.

علی رغم ممنوعیت حساب شخصی Sun ، Weibo پروژه های رمزنگاری شده خود را محاسبه می کند – مانند TRON و پروژه DeFi JustSwap – در حالت عادی بمانید.

غذای اصلی

  • سان بخاطر استراتژی بازاریابی تهاجمی (و مسلماً غیرمستقیم) در فضای رمزنگاری مشهور است. در 19 سپتامبر ، خورشید ادعا کرد که JustSwap صرافی غیرمتمرکز رتبه اول است و او در حال بررسی راه اندازی airdrop برای کاربران JustSwap است. بعلاوه ، اخیراً بنیاد TRON عذرخواهی کرد افکار عمومی برای اظهارات غلط سان مبنی بر اینکه TRON به 10 میلیارد کاربر رسیده است – این تعداد بیشتر از جمعیت کره زمین است. چهارمین ممنوعیت حساب شخصی وی ویبو ، بنابراین تعجب آور نیست.

JD Digital با PBoC در تحقیقات DCEP شریک است

JD Digital ، بازوی دیجیتالی غول تجارت الکترونیکی چینی JD.com, اعلام کرد همکاری با موسسه تحقیقات ارز دیجیتال بانک خلق چین برای انجام تحقیقات در مورد ارز دیجیتال رسمی چین ، DCEP.

در این اطلاعیه آمده است که JD Digital تحقیقات DCEP را در توسعه زیرساخت های بلاکچین و استفاده از موارد برای پرداخت های تلفن همراه تقویت می کند. به عنوان مثال ، این همکاری ممکن است از تخصص JD Digital برای تولید کیف پول دیجیتال برای DCEP استفاده کند.

غذای اصلی

  • JD Digital به دنبال بازارهای مالی چین اخیراً مورد توجه گسترده قرار گرفت برنامه IPO در بازار STAR بورس اوراق بهادار شانگهای در 11 سپتامبر همانطور که در این شرکت نشان داده شده است دفترچه, JD Digital در یک گزارش تحقیقاتی در مورد نوآوری ارز دیجیتال شرکت کرد که توسط PBoC و انجمن پرداخت و تسویه حساب چین هدایت شد.

قیمت سهام HSBC به پایین ترین سطح 25 ساله سقوط کرد

این هفته با سقوط بازار سهام هنگ کنگ ، سهام بورس چین اندکی افت کرد. از زمان پرس ، Shanghai SE Composite و CSI 300 در حال حاضر با قیمت 3،280 و 4،652 معامله می شوند و به ترتیب با از دست دادن هفتگی 0.13٪ و 0.6٪ معامله می کنند. در هنگ کنگ ، شاخص Hang Seng در این هفته 4.01 درصد افت کرد و در حال حاضر به 23734 رسیده است.

بازار سهام چین اندکی افت کرد ، در حالی که بازار سهام هنگ کنگ به شدت سقوط کرد. منبع: تجارت اقتصادی ، Investing.com

فعالان بازار سهام در این هفته توجه خود را به سمت پایین آمدن قیمت سهام HSBC (HKG: 0005) معطوف کردند. قیمت سهام HSBC سقوط کرد به پایین ترین سطح 25 ساله ، 27.90 دلار هنگ کنگ. این توسط اسناد FinCEN درز کرده است ، که دولت که برخی از بزرگترین بانکهای جهان در انتقال وجوه مشکوک بیش از 2 تریلیون دلار شرکت دارند.

علاوه بر این ، گزارش شده است که HSBC یک کاندیدای بالقوه تحت این است "لیست موجود غیر قابل اعتماد" توسط دولت چین.

غذاهای کلیدی

  • به غیر از HSBC ، برخی از بانک های مشهور جهان از این رنج می برند سقوط گسترده قیمت سهام به دنبال نشت پرونده های FinCEN. به عنوان مثال ، سهام استاندارد چارتر 6.18 درصد سقوط کرد. سهام دویچه بانک (ETR: DBK) بیش از 8 درصد و سهام JPMorgan Chase (NYSE: JPM) بیش از 3 درصد سقوط کرد.
  • مشاغل تحت "لیست موجود غیر قابل اعتماد" فعالیت های سرمایه گذاری ، واردات و صادرات در چین ممنوع است. علاوه بر این ، کارکنان آنها اجازه ورود به چین را ندارند.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me