banner
banner

سقوط فلش ​​بیت کوین در تاریخ 2 ژوئن برخی از مبادلات را درگیر کرد – آنچه اتفاق افتاده است

هفته گذشته ، قیمت بیت کوین (BTC) از شب دوشنبه 1 ژوئن تا بعد از ظهر سه شنبه 2 ژوئن (به وقت UTC) با یک سوار غلتکی حرکت کرد. قبل از سقوط 800 دلاری در کمتر از 24 ساعت ، این قیمت به بالاترین سطح سه ماهه 10396 دلار رسید ، در حالی که 800 دلار در کمتر از 24 ساعت سقوط کرد – قطع سکه.

در اول ژوئن ، قیمت بیت کوین از 9،450 دلار به بالاتر از 10،000 دلار رسید و هشت درصد افزایش یافت. بعد از پمپ ، قیمت اصلاح شد و در طی 10 ساعت آینده بین 10،050 تا 10،200 دلار – محدوده بسیار باریک – تغییر دست داد. حدود ساعت 2 ژوئن ، 2:45 بعد از ظهر UTC ، قیمت در عرض 10 دقیقه ناگهان نزدیک به 800 دلار سقوط کرد و از 10،150 دلار به زیر 9،400 دلار رسید در حالی که فقط در یک ساعت 347 میلیون دلار از طریق مبادلات مشتقات را نقد کرد.

سقوط ناگهانی باعث شد قیمت بیت کوین در مبادلات مختلف مشتقات بسیار متفاوت باشد. BitMEX برجسته ترین مورد فروش بود ، که در طول اقدامات ناپایدار با کمترین قیمت 8،600 دلار قرارداد مبادله دائمی داشت. مبادله های دائمی در سایر صرافی های بزرگ در هر نوبت از 9،232 دلار به 9350 دلار رسید ICO Analytics داده ها.

مبادلات قیمت بیت کوینپایین ترین سطح در بورس های مشتقات در تاریخ 2 ژوئن. منبع: ICO Analytics

چرا قیمت Bitcoin کاهش یافت?

تاجران خرده فروشی FOMO در

از اطلاعات معاملات OKEx ، ما همچنین خطر جمع شدن پس از پمپ فوق را تشخیص دادیم. نسبت BTC Long / Short در کمتر از شش ساعت به 1.76 از 1.19 افزایش یافت – این نشان می دهد که معامله گران خرده فروشی در حال دنبال کردن تجمع برای ترس از دست دادن (FOMO) در آن بودند.

نسبت طولانی / کوتاه okex btcنسبت بلند / کوتاه OKEx BTC – 29/5/5 6:00 صبح تا 6/5 6:00 صبح (UTC). منبع: OKEx

علاوه بر این ، طبق داده های Glassnode ، تعداد نقل و انتقالات پایدار Bitcoin Tether (USDT) به صرافی ها یک شبه افزایش یافته و به بالاترین میزان خود در حدود 20،000 رسیده است. Glassnode همچنین در توییتر خود اشاره کرد که “با توجه به اینکه حجم مبادله ورودی به طور قابل توجهی افزایش نیافته است ، این به معنای مقدار زیادی سپرده Tether در اندازه کوچک است.”

حق بیمه و نرخ بودجه داوران را جذب کرد

حق بیمه آتی منقضی شده در ماه ژوئن در مبادلات عمده ، طبق داده های شرکت وام دهی رمزنگاری ، در صبح روز سه شنبه 26.78 تا 41.92 درصد بود. بابل. از طریق OKEx’s BTC Quarterly Futures ، ما شاهد افزایش حق بیمه از 160 دلار به 160 دلار هستیم.

از آنجا که بازرگانان و سرمایه گذاران خرده فروشی FOMO را با اهرم بالا آغاز کردند ، نرخ بودجه در بورس های مشتقات دیوانه شد. با توجه به ارائه دهنده داده مبادله مشتقات مشتقه Bybt ، همه نرخ های پیش بینی شده بودجه در صبح روز سه شنبه به بالاتر از 0.15 درصد رسید.

حق بیمه بالا در معاملات آتی و نرخ بالای بودجه در مبادلات دائمی بسیاری از معامله گران آربیتراژ را به خود جلب کرد ، آنها برای استفاده از اختلاف قیمت وارد موقعیت های کوتاه مدت شدند.

شاخص های فنی نسبت به برگشت هشدار می دهند

پس از پمپ بزرگ در 1 ژوئن ، چندین شاخص فنی هشدارهای خطر را نشان می دهند.

QCP Capital بلافاصله پس از پمپ در پخش تلگرام خود اشاره کرد که “ما این را به عنوان یک بالاترین حالت ممکن در کوتاه مدت با چندین سیگنال برگشت TD در بازی مشاهده می کنیم – هفتگی TD 9 (تأیید شده) ، TD 13 روزانه (تأیید شده)”.

نشانگر TD 9/13 در بازه های زمانی بالاتر دقیق است زیرا برای بستن در یک ساختار خاص به 13 شمع نیاز دارد.

تخلیه احتمالی از استخر استخراج ناشناخته BTC

CryptoRank کشف کرد که استخر ناشناخته استخراج مقدار زیادی BTC را در تاریخ 2 ژوئن منتقل کرده است – در کل 4513 بیت کوین (حدود 45 میلیون دلار). همین خروج از این استخر معدن در تاریخ 20 مه با کاهش قیمت در 20 مه مطابقت داشت.

علاوه بر این ، CryptoQuant در توییتر خود اشاره کرد که نهنگ ها فقط چند ساعت قبل از تخلیه سکه ها را به برخی از بورس های مشتقات منتقل کرده اند..

Open Interest (OI) در OKEx همچنین حرکات احتمالی نهنگ رمزنگاری را نشان داد. وقتی قیمت بیت کوین به بالاتر از 10300 دلار رسید ، OI از 640 میلیون قرارداد (1 قرارداد = 100 دلار) به 810 میلیون قرارداد افزایش یافت. دوشنبه شب افزایش قیمت باعث انحلال موقعیت کوتاه مدت شد اما کاهش نرخ بهره کاهش پیدا نکرد. این نشان می دهد که وقتی دستورات تصفیه قیمت را بالا می برد ، برخی از نهنگ ها موقعیت های کوتاهی را در بالای محدوده باز می کنند.

چرا اینقدر قیمت گسترده بین مبادلات دائمی وجود داشت?

سپس ، بعد از ظهر سه شنبه (UTC) ، 2 ژوئن ، قیمت بیت کوین ناگهان سقوط کرد. در حالی که سایر مبادله های همیشگی BTC به سطح قیمتی نزدیک به 9،300 دلار سقوط کرد ، قیمت همیشگی BitMEX به 8600 دلار سقوط کرد.

گسترش -5.98 درصد بین مبادلات همیشگی BitMEX و قیمت Coinbase’s BTC توسط ارائه دهنده داده ثبت شد کج. در مجموع مبلغ 96 میلیون دلار موقعیت در BitMEX در یک ساعت منحل شد.

کج پایه bitmex xbtusd coinbase btc-usdBitMEX – مبنای Coinbase. 6/1 – 6/4. منبع: کج

در آن گزارش 5 ژوئن, تحقیقات Arcane گفت که این وضعیت ناشی از اهرم بیش از حد گسترده است ، که منجر به فروش موقعیت های بزرگ به طور خودکار با کاهش قیمت می شود:

وی گفت: “این سفارشات فروش قبل از پر شدن همه قیمتها به 8،600 دلار کاهش یافت. این انحلال انحلال همان چیزی است که منجر به انحراف 1000 دلار در BitMEX از مبادلات دیگر شد. “

یک مدیر محصول مشتقات رمزنگاری ، که می خواهد ناشناس بماند ، به OKEx Insights گفت:

“سفارشات توقف ضرر و تصفیه های بسیار زیاد ، نقدینگی موجود در دفترچه سفارش را از بین بردند و منجر به مارپیچ انحلال شدند. در نهایت 8600 دلار بود که سرانجام سفارشات در BitMEX پر شدند. بعد از 12 مارس ، ما متوجه شدیم که کتاب سفارش BitMEX عمیق سابق نیست – اما در روزهای عادی معاملات مشخص نیست. ”

یو چینگ از SkyLine Capital در توضیحات به OKEx Insights گفت:

“یک انحلال بسیار بزرگ می تواند موقعیت های کوچک زیادی را به هم بزند. این منجر به تخلیه نقدینگی می شود و یک فتیله طولانی روی نمودار باقی می گذارد – اما اینکه چه سطح قیمتی می تواند باعث تصفیه بسیار بزرگ شود تصادفی تر است. “

با نگاهی به نمودار انحلال BitMEX XBTUSD ، می توانیم موقعیت 10 میلیون دلاری را در ساعت 14:46:46 UTC تصفیه شده و به دنبال آن مجموعه ای از تصفیه ها مشاهده کنیم. این موقعیت 10 میلیون دلاری تصفیه شده بزرگترین موقعیت در بین صرافی های روز سه شنبه بود.

تصفیه های bitmex xbtusdنقدینگی BitMEX XBTUSD. 6/1 – 6/4. منبع: کج

مسائل مربوط به نقدینگی در حال انجام در BitMEX

تمام نظرات ذکر شده به یک چیز اشاره دارند: BitMEX با مشکل نقدینگی روبرو بود.

مطابق با CryptoDiffer, سه صرافی عمده مشتقات دیگر – OKEx ، Huobi و Binance – تقریباً به همان مقدار تسویه حساب BitMEX در 2 ژوئن داشتند. با این حال ، قیمت مبادله دائمی در این سه صرافی بسیار مشابه حدود 9،300 دلار بود.

okex bitmex huobi binance ftxمیزان تصفیه توسط صرافی ها در تاریخ 2 ژوئن. منبع: CryptoDiffer

علاوه بر این ، با نگاهی به نرخ متوسط ​​پیشنهاد و پیشنهاد برای معامله 10 میلیون دلار مبادله های دائمی BitMEX در تاریخ 2 ژوئن ، نقدینگی BitMEX خشک شد و ضرب پیشنهاد قیمت را در 40 برابر ضرب کرد – این یک گسترش بزرگ از میانگین 0.16 درصد به 6.36 درصد است با 10 میلیون دلار سفارش خرید.

xbtusdمبادله همیشگی BitMEX – قیمت طبقه ای: 10 میلیون دلار ($). منبع: کج

طبق گفته ارائه دهنده داده Skew ، حجم معاملات روزانه BitMEX در 14 مارس ، دو روز پس از افت 50 درصدی قیمت بیت کوین ، به میزان قابل توجهی کاهش یافت. در همین حال ، OKEx ، Huobi و Binance در روزهای بعد شروع به عملکرد بهتر از BitMEX در حجم معاملات روزانه کردند.

معاملات آتی btc حجم روزانه را جمع می کندFutures BTC – حجم روزانه جمع شده. منبع: کج

به عنوان مثال در 8 ژوئن ، OKEx ، Huobi و Binance در 24 ساعت به ترتیب معاملات 3.66 میلیارد دلار ، 3.27 میلیارد دلار و 2.49 میلیارد دلار معاملات آتی را انجام دادند. BitMEX به ترتیب 1.92 میلیارد دلار معامله کرد کج داده ها. اگرچه OI در سطح بالایی از 0.83 میلیارد دلار در BitMEX باقی مانده است ، حجم معاملات 24 ساعته آن به سختی در میان سه برتر قرار دارد.

معاملات آتی btcمبادله 24 ساعته BTC Futures Volumes در مقابل Open Open (دلار میلیارد دلاری). منبع: کج

کاهش حجم معاملات BitMEX با عملکرد ضعیف آن در دوره های بی ثباتی بازار ارتباط دارد.

در حوادث 12 تا 13 مارس ، سقوط فلاش بیت کوین بیشترین تصفیه در مبادلات مشتقات رمزنگاری را ایجاد کرد. بالاترین ارز رمزنگاری شده با سرمایه بازار از 7200 دلار به زیر 4000 دلار سقوط کرد. BitMEX تجارت را قطع کرد به مدت 25 دقیقه در آن زمان ، کمترین قیمت معاملات سوآپ همیشگی BitMEX ، Binance و OKEx به ترتیب 3،596 دلار ، 3،621 دلار و 3،811 دلار بود. BitMEX همچنین در پایین بورس با کمترین قیمت معامله شد.

در یک مصاحبه با Cointelegraph ، بنیانگذار و مدیر عامل شبکه سلسیوس (CEL) ، الکس مشینسکی ، گفت:

“من فکر می کنم آنها مشتریانی را که مجبور بودند در ماه مارس تصادف کنند در هنگام سقوط فلاش از دست دادند. همچنین ، بسیاری از صرافی های دیگر دقیقاً همین محصول را ارائه می دهند و دارای ویژگی های بسیاری دیگر هستند که BitMEX ندارد ، بنابراین بازسازی مشتری برای BitMex دشوارتر است. “

در اوایل سال جاری ، BitMEX مورد دیگری را تجربه کرد موضوع نقدینگی در جفت تجاری Ripple (XRP) خود. قیمت XRP / USD در BitMEX به سرعت از 0.33 دلار به 0.13 دلار سقوط کرد – تقریباً افت 60 درصدی – حدود ساعت 14:00 UTC 13 فوریه. ظرف یک دقیقه به 0.3277 دلار رسید.

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق و اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me