banner
banner

هفتگی فنی: نصف شدن انجام شد ، بعدی چیست؟

غذاهای کلیدی

 • بازارهای ارز رمزنگاری شده پس از نصف شدن سوم سوم BTC در آسیا یک شبه ، نسبتاً آرام بودند.
 • معامله گران و سرمایه گذاران بر توسعه نرخ هش متمرکز هستند زیرا برخی از تحلیلگران معتقدند که این میزان می تواند تا 30٪ در نیمه کاهش یابد.
 • شاخص های فنی نشان داد که هنوز آلت کوین های اصلی هنوز از جنگل خارج نشده اند.

بررسی اجمالی بازار

بازارهای ارزهای رمزنگاری شده سه شنبه پس از رویداد نصف شدن بیت کوین ، یک کیسه مخلوط بودند. قیمت BTC محدوده بین بوده است دلار آمریکا 8500 تا دقیقاً زیر 9000 در جلسه اولیه آسیا. در همان زمان ، بازارها دیده اند ADA بیش از 9٪ جهش کرد ، و BSV حدود 4٪ به دست آورد. آن روی سکه, XEM و DGB حدود 6٪ از ارزش را داد.

به عنوان قیمت های BTC به نظر می رسد برای به دست آوردن دلار آمریکا در 9000 سطح ، بازارها می توانند انتظار داشته باشند که در روزهای آینده وضعیت بسته شدن موقعیت کوتاه تری داشته باشند. توماس تسه ، رئیس استراتژیست کمی در OKEx ، خاطرنشان کرد که معامله گران ممکن است بخواهند در سه روز اول پس از نصف کردن ، موقعیت های کوتاه قبلی خود را باز کنند.

داده های زنجیره ای تمرکز دیگری در بازار پس از نصف شدن خواهد بود. داده های سایت blockchain.com نشان می دهد که نرخ هش بیت کوین در هنگام وقوع نصف شدن در بالاترین حد خود بوده است. ممکن است سرمایه گذاران بخواهند دریابند که آیا این روند صعودی نرخ هش پایدار است ، زیرا این امر می تواند احساس معدنچیان در مورد قیمت و نحوه مشاهده آنها در بازارها را نشان دهد.

مولی ، رئیس بازاریابی در HashKeyhub, پیچیده که قدرت هش BTC در چند روز آینده با کاهش درآمد استخراج می تواند تا 30٪ کاهش یابد. بیشتر در مورد آنچه که فعالان بازار داده باید در دوره پس از نصف کردن تمرکز کنند ، اینجا بخوانید.

شکل 1: نرخ Bitcoin Hash (از 12 مه) شکل 2: نسبت قرار دادن / تماس BTC

معامله گران همچنین ممکن است بخواهند از نزدیک نسبت نرخ تماس / تماس BTC را که از اوج اخیر خارج شده است ، زیر نظر بگیرند. در نشریه قبلی ما <بازارهای گزینه اشتیاق کمتری به نصف شدن BTC نشان می دهند>, تیم ما خاطرنشان کرد که نسبت بالاتر می تواند نشان دهنده این باشد که معامله گران در قیمت پایین تر هستند. اگر چرخش نسبت تأیید شود ، این می تواند نشان دهد که تغییر چشمگیری از احساس در میان معامله گران گزینه وجود دارد.

در جای دیگر ، ممکن است برخی از اقدامات قیمت محور را در فضای altcoin مشاهده کنیم. بازارها خواهند دید و غیره, ATOM, و XLM این هفته رویدادهای مهم برگزار می کند. تتا ناظران احتمالاً بر روی راه اندازی Mainnet 2.0 تمرکز خواهند کرد که انتظار می رود در اواخر این ماه اتفاق بیفتد.

آنالیز قیمت

BTCUSDT – لیوان نیمه خالی نیمه پر

 • BTCUSDT پس از ناکامی در بازپس گیری سطح مقاومت ژوئن ، به دستگیره های میانی 8000 عقب نشینی کرد. در حالی که قیمت پشتیبانی اولیه را در نشان داده است دلار آمریکا منطقه 8000 ، ما نمی توانیم احتمال پایین رفتن زیر 8000 را کاملاً رد کنیم.
 • حرکت در اینجا می تواند فیل موجود در اتاق باشد. MACD فقط یک کراس اوور نزولی روزانه تولید می کند ، که نشان می دهد حرکت مثبت در حال کند شدن است.
 • نشانگر MOM به سطح پشتیبانی قبلی عقب نشینی کرد. اگر تخلف دیگری از اینجا مشاهده شود ، می تواند کوتاه مدت را تقویت کند BTC مورد خرس.
 • با این حال ، بازگشت قیمت از اینجا نیز ممکن است. شکل 4 نمودار روزانه معاملات آتی CME را نشان می دهد که از 9820 به 9275 شکاف ایجاد کرده است. خوانندگان ما احتمالاً باید بدانند که نمودار آتی CME تمایل دارد فاصله هایی را که ایجاد کرده برطرف کند ، اگرچه تعیین زمان بندی برای آن دشوار است. به عبارت دیگر ، فعالیت های پر کردن شکاف می تواند قیمت را به دسته های بالای 9000 برگرداند.
 • 8400 می تواند اولین سطح تماشای خرس ها باشد. اگر دیده شود ، این می تواند احتمال آزمایش 38.2٪ اصلاح فیبوناچی نزدیک 7900 را افزایش دهد. برای گاوها ، بالاترین سطح در 11 مه در 9160 بسیار مهم است. اگر امروز این جفت بتواند شمعدانی تولید کند که سایه بالایی آن از شمعدان 11 مه بیشتر باشد ، می تواند مورد رالی را تقویت کند.

شکل 3: نمودار روزانه BTCUSDT

شکل 4: نمودار روزانه CME Bitcoin Futures

اتوسد – تلاش ها بی نتیجه ماند?

 • ما تحت پوشش ETHUSD نمودار هفتگی در اواخر آوریل در نشریه ما و برجسته شده این جفت ارز یکی از مقاومت های چند ساله خود را آزمایش کرده است. این جفت ارز در بازپس گیری چنین سطوح مقاومتی ناکام مانده است (شکل 5).
 • این جفت ارز هنوز ممکن است با آزمایش دیگری برای حمایت از روند روزانه روبرو شود (شکل 6) ، که نزدیک به 180 سطح است.
 • MACD در ناحیه منفی گسترش یافته و RSI در حال حاضر در سطح نسبتاً پایینی قرار دارد. هنوز هم به نظر می رسد که جفت هنوز فروش بیش از حد نداشته است. بنابراین ، ما معتقدیم که هنوز هم می توان جایی برای حرکت نزولی داشت.
 • 175 تا 180 یک منطقه کلیدی برای تماشاست. وقفه در زیر این منطقه می تواند فروش بیشتری ایجاد کند. در حالی که 193 می تواند کانون اصلی باشد.

شکل 5: نمودار هفتگی ETHUSD

شکل 6: نمودار روزانه ETHUSD

XRPUSDT – نکات منفی بیشتر در آینده?

 • XRPUSDT ممکن است فشار فروش بیشتری داشته باشد زیرا قیمت در حدود 50 روزه در حال حرکت است.
 • حرکت به طور قابل توجهی محو می شود. اسیلاتور نهایی در دو هفته گذشته کمترین تولید را انجام داده است و تصادف از پایین ترین سطح قبلی شکسته است.
 • ما اعتقاد داریم که این جفت ارز می تواند کمترین قیمت 11 مه 0.1957 را دوباره آزمایش کند. اگر جفت ارز نتواند در چنین سطحی پشتیبانی کند ، بازپس گرفتن 38.2٪ اصلاح فیبوناچی تا 0.1644 در میان مدت می تواند احتمال بیشتری داشته باشد.

شکل 7: نمودار روزانه XRPUSDT

ADAUSDT – بخار رالی تمام می شود?

 • ADAUSDT در جلسه آسیا در روز سه شنبه یکی از بالاترین جفتهای ارتفاع بوده است که بیش از 9٪ افزایش داشته است.
 • با این حال ، گاوها ممکن است از اینجا خسته به نظر برسند. RSI با سه پایین پایین تر ، یک واگرایی نزولی سه برابر ایجاد کرده است ، در حالی که روند قیمت همچنان در نزدیکی سطح 0.05 حفظ می شود.
 • علاوه بر این ، کراس اوور نزولی MACD در حال گسترش است ، که نشان می دهد حرکت مثبت در حال کند شدن است.

از نظر سطح ، ما معتقدیم 100-SMA می تواند اولین مرجع باشد ، که نزدیک به 0.043 است. در صورت مشاهده ، آزمایش مجدد 0.0422 که 61.8٪ اصلاح فیبوناچی است ، احتمال بیشتری دارد.

شکل 8: نمودار روزانه ADAUSDT

نویسنده: Cyrus Ip

تحلیلگر تحقیق ، OKEx

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me