banner
banner

بیت کوین در هفته انتخابات مقاومت های گذشته را شکست اما نتیجه این امر عدم تصمیم گیری است

Market Watch Weekly مروری بر بازارهای رمزنگاری و تحولات هر هفته است.

نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا فاش شد. پس از چند روز عدم اطمینان ، شبکه های بزرگ رسانه ای پیروزی بایدن را در آخر هفته اعلام کردند. اگرچه ممکن است برای تسویه حساب نهایی مدتی طول بکشد ، اما بزرگترین عدم قطعیتی که بازارهای اخیر را آزار داده است در پایان است. با حرکت به جلو ، بازارها احتمالاً برای آینده اقتصادی کلان برای سال جاری و سال آینده تمرکز خواهند کرد.

قابل توجه است که پس از شمارش آرا در پنج ایالت شماری از بیدن ، پنجشنبه شب ، بورس Bitcoin (BTC) مطابق با نرخ شاخص OKEx BTC تا 15،969 دلار افزایش یافت. با این حال ، پس از اینکه رسانه ها در آخر روز شنبه پیروزی بایدن را صدا زدند ، بیت کوین با بیش از 1000 دلار عقب نشینی کرد و تا 14357 دلار افت کرد.

ارز دیجیتال پیشرو از آن زمان بهبود یافته و بیش از 15،000 دلار معامله می شود و هفته با سود بیش از 13٪ به پایان رسید. در حالی که بلاتکلیفی بازار در معرض نمایش است ، مقاومت در برابر بحرانی ماهانه در دسامبر 2017 و ژانویه 2018 به پایان می رسد.

قیمت شاخص OKEx BTC از 9 نوامبر ساعت 12:00 صبح UTCOKEx شاخص BTC قیمت از ساعت 12:00 صبح UTC در تاریخ 9 نوامبر. منبع: OKEx ، TradingView

از مهمترین altcoins ، تنها Ether (ETH) در این هفته با سود 14.26٪ از Bitcoin بهتر عمل کرد که با قرارداد سپرده گذاری ETH 2.0 افزایش یافت منتشر شد. از دیگر آلت کوین های با سود خوب می توان به Chainlink (LINK) ، Litecoin (LTC) و Cardano (ADA) اشاره کرد که سودهای هفتگی بین 8 تا 10 درصد را به دست آورد..

در همان زمان ، ما متذکر شدیم که Bitcoin Cash (BCH) و Bitcoin SV (BSV) ، که از لحاظ تاریخی با بیت کوین ارتباط نزدیک داشتند ، نتوانستند از تجمع هفته گذشته بهره مند شوند. بازار در مورد هارد فورک BCH آینده نیز فعال نیست ، که برای 15 نوامبر تنظیم شده است.

بازده هفتگی ارزهای رمزپایه اصلی ، 11 / 2–11 / 8. منبع: TradingView

با ETH که به راحتی بیش از 400 دلار است ، رمزهای DeFi نیز از جمعه گذشته به سرعت بازگشتند و به کاهش دو ماه متوالی پایان دادند. Aave بزرگترین سودآور هفتگی بود – با 66.78٪ افزایش هفتگی – از پایین ترین قیمت روز 26 دلار در روز پنجشنبه به 56 دلار در سه روز افزایش یافت.

علاوه بر این ، قیمت Uniswap (UNI) به پایین 1.8 دلار رسید و سپس مقاومت شدیدی را در 3 دلار تجربه کرد. عملکرد yearn.finance (YFI) حتی خیره کننده تر بود و طی دو روز از پایین ترین سطح 7،500 دلار به بالاترین سطح 17،538 دلار رسید – هرچند که اکنون به ثبات رسیده است و در بازه 14000 $ معامله می شود.

در همان زمان ، معیارهای اصلی پروتکل DeFi به رشد خود ادامه دادند ، که از اصول اولیه قوی پشتیبانی می کند. ارزش کل قفل شده در پروتکل های DeFi از 13.8 میلیارد دلار به 14.9 میلیارد دلار افزایش یافته است ، با TVL 2.9 میلیارد دلاری Uniswap که رتبه اول را دارد.

بازده هفتگی نشانه های اصلی DeFi ، 11 / 2–11 / 8. منبع: TradingView

CME جدیدترین معاملات آتی بیت کوین (تا 3 نوامبر) را منتشر کرد داده های موقعیت در تاریخ 7 نوامبر ، حرکت قیمت واقعی بیت کوین در این دوره گزارش محدود بود ، اما لازم به ذکر است که BTC در اواخر این دوره شتاب زیادی در قیمت خود ثبت کرد.

بهره باز در آخرین بازه زمانی از 12،665 به 11278 کاهش یافت و به افزایش چهار هفته ای پایان داد. این کم و بیش نشان می دهد که سرمایه گذاران نهادی شروع به سودآوری یا کاهش موقعیت های خود کرده اند.

موقعیت های طولانی حساب های مدیر دارایی از 770 به 800 افزایش یافت ، در حالی که موقعیت های کوتاه بدون تغییر باقی ماندند. این نشان دهنده نگرش قاطع این حساب ها است و نتایج نشان می دهد که مدیران دارایی بار دیگر پیش بینی های درستی انجام داده اند.

در همین حال ، وجوه اهرمی در آخرین دوره گزارش ، موقعیت های بلند خود را از 5،462 به 4،379 سقوط کردند ، در حالی که موقعیت های کوتاه مدت آنها از 9،010 به 8،007 سقوط کرد. در نتیجه ، وجوه اهرمی در نیمه دوم هفته گذشته نتوانستند از افزایش زیر بهره مند شوند.

ما همچنان خواهیم دید که آیا مدیران دارایی پس از افزایش قابل توجه هفته گذشته ، به افزایش موقعیت های طولانی خود ادامه می دهند یا سودهایی کسب می کنند.

داده های آتی بیت کوین CME – تعداد وجوه اهرمی ، اشتیاق در مقابل شورت. منبع: کواندل

با افزایش بیش از 15000 دلار بیت کوین ، برخی از داده های بازار نشانه های گرمازدگی را نشان می دهند. طبق ارائه دهنده داده های مالی رفتاری sentix GmbH, احساسات بیت کوین در اوج شکوفایی بازار 2017 به بالاترین حد خود رسیده است. در همین حال ، نرخ سود آتی BTC ، طبق داده های Skew ، تا 5.6 ​​میلیارد دلار انباشته شده است که 0.1 میلیارد دلار از بالاترین رقم در 17 آگوست کاهش دارد. این معیارهای افزایشی نشان دهنده افزایش چشمگیر خطر است.

احساس برای قیمت بیت کوین و بیت کوین. منبع: sentix GmbH

با نگاه به جلو در این هفته

پس از انتخابات ایالات متحده ، شاخص نوسانات Cboe ، VIX ، به شدت کاهش یافته است – از 40 به حدود 25. از لحاظ تاریخی ، VIX در محدوده پایین تر معمولاً افزایش قیمت بیت کوین را ترجیح می دهد. شاخص دلار نیز در منطقه 92 به پایین ترین حد خود رسیده است. طلا هفته گذشته به دلیل ضعف دلار نزدیک به 100 دلار از 1880 دلار افزایش یافت و فعالان بازار باید مراقب واکنش بیت کوین به تغییرات پس از انتخابات باشند.

در رمزنگاری ، Bitcoin Cash هارد فورک خود را از 15 نوامبر آغاز می کند ، در حالی که ETH ممکن است همچنان به واکنش در مورد عرضه آینده Ethereum 2.0 ادامه دهد..

تاجر OKEx نیستید؟ بیاموزید که چگونه تجارت را شروع کنید!

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me