banner
banner

بیت کوین با پشتوانه نهادی از سهام جدا می شود تا با قیمت 13 هزار دلار بجنگد

Market Watch Weekly مروری بر بازارهای رمزنگاری و تحولات هر هفته است.

بیت کوین (BTC) از دوشنبه گذشته متحد شده و سطح مقاومت 12000 و 13000 دلار را شکست و طبق یک قیمت OKEx BTC در روز یکشنبه به 13،315 دلار رسید. ارز اصلی دیجیتال در هفته بیش از 13.50٪ سود کسب کرد زیرا کل ارزش بازار ارز رمزنگاری شده کمی بیش از 400 میلیارد دلار افزایش یافت.

عملکرد بیت کوین ، مطابق با روندهای تاریخی ، از مزیت های عمده فروش آلتکوین نیز برخوردار است. Litecoin (LTC) با عملکرد 24.63٪ در هفته گذشته بهترین عملکرد بود ، در حالی که Bitcoin SV (BSV) و Bitcoin Cash (BCH) نیز به ترتیب 15.40٪ و 9.72٪ افزایش داشتند.

لازم به ذکر است که Chainlink (LINK) نیز حرکت صعودی خود را از سر گرفت و در نزدیکی 10 دلار قرار گرفت و به سرعت بازپس گرفت تا 12.55٪ برای هفته بدست آورد.

بازده هفتگی ارزهای رمزپایه اصلی ، 10 / 19–10 / 25. منبع: TradingView

از زمان سقوط قیمت جهانی دارایی در مارس ، همبستگی بین بیت کوین ، بورس و طلا مورد توجه بازار قرار گرفته است. فعالان بازار همچنین در مورد استحکام بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش و دارایی امن ، حدس می زنند. با این حال جالب است که افزایش هفته گذشته BTC ارتباط چندانی با بازارهای مالی سنتی نداشت.

طبق پلتفرم تحلیلی بلاکچین داده های سانتیمنت, همبستگی 30 روزه نورد بیت کوین با S&P 500 برای اولین بار از ماه مه به 0 کاهش یافته است. این همبستگی در آگوست امسال به بالاترین رقم 0.80 رسید.

در همین حال ، معامله گران همچنان بر این موضوع تمرکز دارند که آیا بیت کوین می تواند روند مستقل تری در سه ماهه چهارم ایجاد کند یا خیر و اگر قیمت در کوتاه مدت از مارک 13000 دلار به سمت بالا حرکت کند ،.

خوانندگان علاقه مند به تحلیل فنی عمیق تر BTC و Ether (ETH) می توانند به مقاله Crypto Market Daily که اخیراً منتشر شده است ، بپردازند.

BTC در مقابل S&همبستگی نورد 30 روزه شاخص P 500. منبع: سانتیمنت

CME جدیدترین معاملات آتی بیت کوین (تا 20 اکتبر) را منتشر کرد داده های موقعیت در 24 اکتبر. در این دوره گزارش ، بازار صعود کرد ، و به سختی عقب نشینی چشمگیری داشت – و علاقه آزاد از 9353 به 10،896 افزایش یافت ، که نشان می دهد حرکت صعودی معامله گران است..

بر اساس این گزارش ، موقعیت های طولانی مدت توسط حساب های مدیر دارایی از 702 به 874 افزایش یافت و به بالاترین حد خود رسید. همچنین دو هفته متوالی موقعیت کوتاه صفر در حساب های مدیران دارایی وجود داشته است که نشان دهنده یک احساس صعودی قوی است.

در همین حال ، وجوه اهرمی بالاترین موقعیتهای بلند و کوتاه را طی دو ماه در اختیار داشتند. این ثابت می کند که وجوه اهرمی از طریق استراتژی های مختلف به طور کامل در بازار بیت کوین شرکت می کنند.

داده های آتی بیت کوین CME – تعداد وجوه اهرمی ، اشتیاق در مقابل شورت. منبع: کواندل

بیشترین افزایش روزانه هفته گذشته در روز چهارشنبه رخ داد ، زمانی که PayPal پشتیبانی خود را از بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه اعلام کرد. این پیشرفت ، همراه با اخبار مثبت از شرکت هایی مانند Square ، نشان دهنده جذابیت فزاینده بیت کوین برای سرمایه گذاری نهادی است.

قابل ذکر است ، نرخ سود آتی بیت کوین CME اکنون پس از OKEx دومین مورد بزرگ است ، که بیشتر افزایش بهره م institutionalسسه را تأیید می کند.

سود باز آتی BTC (میلیارد دلار). منبع: کج

بخش DeFi هنوز ضعیف به نظر می رسد ، با منحنی (CRV) 21.80٪ در طول هفته افت می کند ، در حالی که yearn.finance (YFI) و DFI.money (YFII) به ترتیب 3.96٪ و 9.55٪ کاهش یافت.

بازده هفتگی نشانه های اصلی DeFi ، 10 / 19–10 / 25. منبع: TradingView.

تنها مجری برجسته در فضا Filecoin (FIL) بود. هفته گذشته FIL در یک مقطع معامله ای در حدود 20 دلار انجام داد اما به سرعت با رسیدن به $ 40 به سرعت صعود کرد. این حرکت سریع قیمت نتیجه یک فشار کوتاه بود. هنگامی که نرخ های بودجه در مبادله های دائمی بسیار منفی است ، معامله گران مجبور به ترک موقعیت های کوتاه خود می شوند و یک فشار کوتاه را ایجاد می کنند. طبق مبادله همیشگی FIL OKEx ، نرخ بودجه فعلی و نرخ پیش بینی شده همچنان در هر هشت ساعت -2٪ خیره کننده است. بنابراین ، هزینه های حفظ موقعیت های کوتاه مدت بسیار زیاد است.

مطابق با دبانک, معاملات غیرمتمرکز Uniswap (UNI) ارزش کل قفل شده 3 میلیارد دلار را از امروز صبح حفظ کرد ، جلوتر از Maker (MKR) 2 میلیارد دلار. از طرف دیگر ، TVL تمام پروتکل های DeFi به دلیل بدست آوردن پروتکل تولید محصول (FARM) امروز از کار افتاد. هک شده توسط یک مهاجم وام فوری ، که 24 میلیون دلار خسارت دریافت کرد. این همچنین منجر به افت 25 درصدی TVL منحنی شد ، در حالی که Wrapped BTC (WBTC) با 1.4 میلیارد دلار TVL به مقام سوم صعود کرد.

مقدار کل قفل شده در پروتکل های DeFi – 26/10/26. منبع: دبانک

با نگاه به جلو در این هفته

انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در ایالات متحده ، رویداد مهم بعدی فعالان بازار است. در همین حال ، در رمزنگاری ، همه نگاهها به بیت کوین است و اینکه آیا ارز دیجیتال پیشرو می تواند جایگاهی بالاتر از 13000 دلار پیدا کند ، احتمالاً راه را برای یک تجمع altcoin فراهم می کند یا خیر..

تاجر OKEx نیستید؟ بیاموزید که چگونه تجارت را شروع کنید!

OKEx Insights تحلیل های بازار ، ویژگی های عمیق ، تحقیقات اصلی را ارائه می دهد & اخبار متشکل از متخصصان رمزنگاری.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me