banner
banner

تأیید هویت مشتری خود (KYC) و مبارزه با پولشویی (AML) چگونه کار می کند

kyc و aml

مقررات مبارزه با پولشویی (AML) و مشتری خود را بشناسید (KYC) در جهان مالی معمول است. آنها همچنین در دارایی های رمزنگاری مبتنی بر بلاکچین و بیت کوین (BTC) نیز نقش مهمی دارند.

مقررات AML و KYC چگونه کار می کنند؟ چه زمانی نیاز به تأیید صحت AML / KYC دارید؟ آیا واقعاً باید سلفی خود را بارگذاری کنید که گذرنامه خود را در دست دارید فقط برای تجارت رمزنگاری؟ امروز ، ما در حال توضیح دادن همه مواردی هستیم که باید در مورد AML ، KYC و تأیید هویت در رمزنگاری بدانید.

مشتری خود را بشناسید (KYC)?

مشتری خود را بشناسید (KYC)

مشتری خود را بشناسید (KYC) فرآیند تأیید هویت مشتری است. در دنیای مالی ، بانک ها وظیفه دارند “مشتریان خود را بشناسند”. انتظار می رود بانک ها برای تأیید هویت مشتریان خود گام بردارند.

برای تأیید هویت و تأیید کامل KYC ، مشتریان ممکن است مجبور باشند اسناد شناسایی را بارگذاری کنند. برای انجام تأیید صحت KYC ممکن است مجبور شوید نام کامل ، آدرس و شماره تأمین اجتماعی (SSN) خود را به بانک خود ارسال کنید ،.

به همین ترتیب ، در دنیای رمزنگاری ، ممکن است سرمایه گذاران ملزم به تکمیل تأیید KYC قبل از شرکت در ICO یا معامله در بورس شوند.

به عبارت دیگر ، KYC فرآیند اصلی تأیید هویت است که توسط بانک ها ، صرافی ها و موسسات مالی مورد استفاده قرار می گیرد. در بیشتر حوزه های قضایی ، نمی توانید به صورت ناشناس برای حساب بانکی ثبت نام کنید. شما باید نام و سایر اطلاعات شخصی خود را به موسسه بدهید. به طور خلاصه این KYC است.

مقررات بین ایالت ها و کشورها متفاوت است. با این حال ، به طور کلی ، شرکت هایی که خدمات مالی ارائه می دهند باید از مقررات KYC یا AML پیروی کنند.

مبارزه با پولشویی (AML) چیست?

مبارزه با پولشویی (AML) چیست

مبارزه با پولشویی (AML) مشابه KYC است اما دامنه وسیع تری دارد: AML به اقدامات استفاده شده توسط م institutionsسسات مالی و دولتها برای جلوگیری و مبارزه با جرایم مالی ، به ویژه جرایمی که شامل پولشویی ، تأمین مالی مجرمانه یا فعالیت های تروریستی است..

پول شویی روشی است که می توان از طریق راه های غیرقانونی پول بدست آورد و با اجرای آن از طریق نوعی سیستم ، “تمیز کردن” پول را نام برد. به عنوان مثال شخصی که فقط 10 میلیون دلار داروی غیرقانونی فروخته است ، ممکن است 10 میلیون دلار BTC از طریق LocalBitcoins به صورت نقدی خریداری کند و سپس قبل از برداشت آن ، آن بیت کوین ها را در بورس دلار آمریکا بفروشد..

مبارزه با تأمین مالی تروریسم (CFT) چیست?

مبارزه با تأمین مالی تروریسم (CFT) چیست

بعضی اوقات ، هنگام صحبت در مورد KYC و AML ، مخفف سومی را ذکر می کنید. ممکن است بانک ها یا مبادلات رمزنگاری شده در مورد مبارزه با تأمین مالی تروریسم (CFT) صحبت کنند.

همانطور که از نام آن حدس می زنید ، تأیید CFT با اهداف مشابه تأیید KYC و AML طراحی شده است. با تأیید CFT ، بانک می خواهد مطمئن شود که شما برای اهداف تروریستی پولشویی نمی کنید.

به طور کلی ، CFT به عنوان بخشی از برنامه گسترده تر AML یک موسسه مالی ذکر می شود. به عنوان مثال بسیاری از موسسات مالی از سیستم تأیید هویت خود با عنوان “تأیید AML / CTF” یاد می کنند.

CFT از اواخر سال 2001 به بخشی مهم در تأیید مالی تبدیل شد. پس از حملات 11 سپتامبر 2001 ، کشورها دریافتند که برای مقابله با تأمین مالی تروریسم باید اقدامی انجام دهند..

چه تفاوتی بین AML و KYC وجود دارد?

اختلاف AML و KYC

KYC فرآیند اساسی تأیید هویت است که توسط بانک ها و سایر موسسات مالی مورد استفاده قرار می گیرد. وقتی نام و سایر اطلاعات شخصی خود را به بانکی می دهید ، روند KYC آن بانک را تکمیل می کنید.

در ضمن ، AML بسیار گسترده تر از KYC است. AML به اقدامات استفاده شده توسط بانک ها و سایر م institutionsسسات مالی برای مبارزه با فعالیت های غیرقانونی – مانند پولشویی یا تأمین مالی تروریسم اشاره دارد.

محو کردن خطوط بین KYC و AML آسان است. با این حال ، بانکهایی که KYC و AML را با هم جمع می کنند اغلب با جریمه های قانونی روبرو می شوند.

در اینجا توضیح واضح تر تفاوت AML و KYC وجود دارد:

KYC فرآیند تأیید هویت است که موسسات مالی برای شناسایی مشتریان خود استفاده می کنند

AML یک برنامه یا مجموعه رویه هایی است که توسط یک م institutionسسه مالی اجرا می شود و شامل م componentsلفه هایی مانند «دقت به مشتری» (CDD) ، «با توجه به پیشرفت پیشرفته» و سایر سیاست ها است

آنچه در یک برنامه AML درگیر است?

راهنمای مبارزه با پولشویی-آمل

در حالی که KYC تأیید هویت سرراست است ، AML می تواند از چندین ملفه تشکیل شود. یک برنامه مبارزه با پولشویی می تواند شامل همه موارد زیر باشد:

دقت در مشتری (CDD): CDD نوع اصلی رویه KYC است که در آن اطلاعات مشتری – مانند اثبات هویت و آدرس – جمع آوری می شود و برای ارزیابی مشخصات مخاطب مشتری استفاده می شود.

افزایش دقت کافی (EDD): EDD نوع پیشرفته تری از روش KYC برای مشتریان پر خطر است. CDD ممکن است تعداد معدودی از مشتریانی را که احتمالاً خطر بیشتری دارند ، شناسایی کرده باشد. این مشتریان ملزم به تکمیل EDD هستند. تصور می شود که این افراد ریسک بالاتری دارند زیرا به احتمال زیاد پولشویی می کنند یا با استفاده از موسسه مالی تروریسم را تأمین مالی می کنند. بنابراین ، افرادی که از طریق EDD شناسایی می شوند با استاندارد بالاتری تنظیم و نظارت می شوند.

اطلاعات نهایی مالکیت مفید (UBO): EDD می تواند شامل تأیید اطلاعات مالکیت نهایی سودمند باشد. مالک نهایی سودمند شخصی است که در نهایت مشتری یا / و شخصی را که از طرف او معامله انجام می شود مالک یا کنترل کند. بگذارید بگوییم برادر شوهر شما فردی پرخطر است اما شما نیستید. شما از طرف برادر همسر خود معامله می کنید تا از شروع اقدامات AML جلوگیری کنید ، اگرچه برادر همسر شما صاحب اصلی ترین سودمند است.

افراد در معرض سیاسی (PEPs): صتأیید صحت اشخاص در معرض چربی (PEP) می تواند افرادی را که در معرض رشوه یا مجبور به انجام برخی معاملات هستند ، شناسایی کند. این افراد ممکن است به دلیل اینکه مجبور به انجام معاملات مشکل ساز می شوند – حتی اگر فرد در غیر این صورت قابل اعتماد باشد – به عنوان افراد پر خطر شناخته شوند..

سیاست های AML مبتنی بر ریسک: ممکن است یک شرکت سیاست های مبتنی بر ریسک دیگری خارج از فرآیند CDD و EDD برای شناسایی یا نظارت بر افراد با خطر بالا داشته باشد.

ارزیابی خطر و نظارت مستمر در حال انجام: بعد از اینکه مشتری در آن مشغول به کار شد ، یک موسسه مالی به نظارت بر فرد و ارزیابی ریسک فرد با گذشت زمان ادامه می دهد. مشتری ممکن است به عنوان یک فرد بدون خطر شروع به کار کند ، به عنوان مثال قبل از اینکه به تدریج به یک فرد پر خطر برسد.

برنامه های آموزش انطباق AML برای کارکنان: موسسات مالی خوب سیاست های AML را در هر سطح سازمان – از سیستم حمل و نقل خودکار گرفته تا هر سطح از کارمندان – اجرا می کنند. کارمندان آموزش می بینند که چگونه افراد با خطر بالا را ردیابی ، نظارت و گزارش کنند.

کنترل های داخلی و ممیزی های داخلی: برای تحت کنترل نگه داشتن همه افراد ، یک سیاست خوب AML دارای کنترل های داخلی و ممیزی های داخلی است. این سیستم ها بررسی می کنند که هیچ فرد پر خطر یا معاملات پر خطر از شکاف ها عبور نکرده اند.

نرم افزار KYC / AML خودکار چگونه کار می کند

نرم افزار KYC / AML خودکار چگونه کار می کند

هنگام ثبت نام در صرافی ارز رمزنگاری شده ، ممکن است مجبور شوید تأیید KYC / AML را انجام دهید. به طور معمول ، صرافی خود تأیید را انجام نمی دهد – آنها برای تأیید اطلاعات شما به شخص ثالث یا نرم افزار خودکار اعتماد می کنند.

نرم افزار اتوماتیک AML برای هر موسسه مالی بسیار کارآمدتر است. این نرم افزار چیزی بنام را انجام می دهد تأیید هویت الکترونیکی (eIDV).

سیستم های eIDV معمولاً سه مرحله در تأیید هویت مشتری دارند:

مرحله 1) سند هویت (گذرنامه ، کارت شناسایی ملی یا گواهینامه رانندگی) را انتخاب کنید

گام 2) عکس سند انتخاب شده را بارگذاری کنید

مرحله 3) عکسی از شخصی که سند هویت انتخاب شده را در دست دارد بارگذاری کنید

سیستم های eIDV با گذشت زمان پیشرفته تر شده اند. برخی از سیستم های تأیید حتی از فناوری بلاکچین برای بهبود روند استفاده می کنند. فناوری Blockchain می تواند به موسسه مالی کمک کند تا از مشکلات قانونی و معتبر جلوگیری کند ، با اقدامات مجرمانه مانند پولشویی مبارزه کند ، از ایمنی دارایی های سرمایه گذاران اطمینان حاصل کند و اعتبار خود را نزد بانک ها ایجاد کند..

چه کسی مقررات AML را اجرا می کند?

مقررات AML

در سال 1989 ، بزرگترین کشورهای جهان با قدرت اقتصادی در اجلاس G-7 در پاریس گرد هم آمدند تا گروه ویژه اقدام مالی در مورد پولشویی یا FATF را ایجاد کنند..

مسئولیت بررسی تکنیک ها و روندهای پولشویی ، بررسی رویه های موجود در موسسات مالی جهان و تعیین رویه هایی که در نهایت پولشویی را در سراسر سیستم بانکی بین المللی کاهش می دهد ، به گروه ویژه داده شد..

در کمتر از یک سال از ایجاد آن ، FATF گزارشی را ارائه داد که حاوی 40 توصیه بود. این توصیه ها راهی را برای خاتمه پولشویی توصیف کرد.

از سال 2019 ، در مجموع 39 کشور یا ائتلاف منطقه ای به FATF پیوسته اند. می توانید لیست کامل را مشاهده کنید اینجا. سازمان های عضو شامل کمیسیون اروپا و شورای همکاری خلیج فارس هستند. کشورهای عضو بیشتر کشورهای پیشرفته جهان را شامل می شوند ، از جمله ایالات متحده ، انگلستان ، آلمان ، فرانسه ، کانادا ، استرالیا ، ژاپن ، کره جنوبی و سایر کشورها.

در سال 2001 ، مأموریت FATF گسترش یافت و شامل تأمین مالی تروریسم شد. رویه های جدید تأمین مالی ضد تروریسم (ATF) در اکتبر 2001 ، یک ماه پس از حملات تروریستی 11 سپتامبر ، اجرا شد.

یکی از مهمترین زمینه هایی که در مورد FATF در آن خواهید شنید ، شنیدن کشورهایی است که در لیست سیاه قرار دارند. FATF “لیست سیاه FATF” را نگهداری می کند ، به عنوان مثال ، کشورهای با خطر بالا برای پولشویی و FATF Greylist کشورهای با خطر متوسط.

پولشویی چگونه کار می کند?

پولشویی چگونه کار می کند

پول شویی ، همانطور که در بالا توضیح داده شد ، عمل “تمیز کردن” پول های کثیف است. مجرمی که از راه های غیرقانونی به پول دست یافته است ممکن است سعی کند این پول را از طریق یک تجارت قانونی – مانند هر تجارت مبتنی بر پول نقد – منتقل کند. درنهایت ، نمی توان پول را به فعالیت مجرمانه یا غیرقانونی بازگرداند.

انواع روشها برای پولشویی وجود دارد. برخی از مجرمان از مشاغل قانونی برای پولشویی استفاده می کنند. مجرمان دیگر از طریق کشورهای خارجی پول عبور می کنند. به عنوان مثال پول به حساب بانکی خارجی واریز می شود. دیگران پول را سرمایه گذاری می کنند. امروزه ، تعداد فزاینده ای از مجرمان با استفاده از مبادلات با حداقل اقدامات KYC / AML برای تمیز کردن پول خود ، رمزنگاری می کنند..

این موسسات مالی هستند که باید تأیید کنند این پول از کجا آمده و پول به کجا می رود. موسسات مالی برای شناسایی معاملات بزرگ به روشهای خودکار و دستی AML متکی خواهند شد. معاملات نقدی که بیش از 10،000 دلار است ، به عنوان مثال ، ممکن است برای تأیید مبدا و مقصد آنها ، دوباره بررسی شود.

در موارد جرایم بزرگ – مانند سرقت ، اختلاس یا شرور ، سازمان اجرای قانون ممکن است وجوه یا دارایی را در جریان تحقیقات پولشویی به قربانیان جرم بازگرداند. اگر یک مجرم مثلاً پول اختلاس کرده و سپس پول را شسته باشد ، قربانیان می توانند غرامت دریافت کنند.

در کدام مبادلات رمزنگاری از تأیید KYC / AML استفاده می شود?

در کدام مبادلات رمزنگاری از تأیید KYC / AML استفاده می شود

رویه های KYC / AML در صنعت رمزنگاری بسیار متفاوت است.

تقریباً هر مبادله رمزنگاری معتبر از نوعی تأیید KYC / AML استفاده می کند. با این حال ، برخی از مبادلات کمتر معتبر همچنان به معامله گران ناشناس اجازه تجارت می دهند.

محدودیت ها نیز نقشی اساسی در تأیید KYC / AML دارند. به عنوان مثال Changelly ، به شما امکان می دهد تا در معامله خود حداکثر 300 دلار مبادله کنید بدون اینکه چیزی بیش از آدرس ایمیل را تأیید کنید. در همین حال ، مبادلات سنتی ارز رمزنگاری شده ممکن است از شما بخواهد هویت خود را تأیید کنید تا بیش از 1000 دلار در ماه تجارت کنید.

عدم انطباق منجر به جریمه های جدی می شود

عدم انطباق منجر به جریمه های جدی می شود

موسسات مالی هر ساله میلیاردها دلار برای تأیید KYC و AML هزینه می کنند. یک دلیل خوب برای آن وجود دارد: عدم رعایت روشهای KYC و AML می تواند منجر به جریمه های جدی شود.

یکی از بزرگترین جریمه های مربوط به KYC / AML در سپتامبر 2018 اتفاق افتاد که بانک ING هلندی 900 میلیون دلار جریمه شد به دلیل عدم رعایت الزامات انطباق AML هلند.

تحقیقات در مورد ING توسط سرویس دادستانی عمومی هلند انجام شد ، که کشف کرد این بانک در اجرای سیاست های جلوگیری از جرایم اقتصادی اقتصادی (مانند پولشویی) کوتاهی می کند. بین سالهای 2010 و 2016 ، ING با غفلت در گزارش معاملات مشکوک در شبکه خود ، نتوانسته بود استانداردهای دقیق را رعایت کند.

مجازات ING موجی را در سراسر سیستم مالی اروپا ایجاد کرد. رگولاتورهای بانک مرکزی اروپا ، مرجع بانکی اروپا و کمیسیون اروپا با هدف جلوگیری از رویداد مشابه در آینده ، اقدامات شدیدی علیه مقررات کنونی KYC / AML انجام دادند. مقاله ای محرمانه با تشریح خلاs موجود در رویه های کنونی KYC / AML در اختیار دولت های سراسر اروپا قرار گرفت.

در نهایت ، تأیید KYC و AML فرایند کاملی نیست و هرگز نخواهد بود. از آنجا که رویه های KYC / AML با گذشت زمان بهبود یافته است ، پولشویی از طریق سیستم های بانکی موجود برای مجرمان دشوارتر شده است.

برترین ارزهای رمزنگاری شده بدون KYC / AML

مبادلات ارز رمزنگاری شده بدون KYC / AML

ما فقط 2000 کلمه را صرف توضیح چگونگی روندهای KYC و AML برای کاهش فعالیت مجرمانه در سیستم مالی جهانی کردیم. اکنون ، ما قصد داریم در مورد مبادلات ارزهای رمزنگاری شده که هیچ رویه KYC یا AML در کار ندارند ، به شما بگوییم.

بینانس

Binance یکی از بزرگترین مبادلات ارز رمزنگاری شده از نظر حجم معاملات در جهان است. یک دلیل ساده برای محبوبیت Binance وجود دارد: دارای نقدینگی قوی ، جفت ارز رمزنگاری شده و تقریباً هیچ الزامی به KYC یا AML ندارد.

امروز ، فقط با تأیید آدرس ایمیل خود می توانید در Binance تجارت کنید. تنها “محدودیت” واقعی برای کاربران تأیید نشده این است که شما می توانید هر روز حداکثر تا 2 رمز ارز BTC را برداشت کنید. اگر تأیید KYC / AML را کامل کنید ، این محدودیت ها از بین می روند. با این حال ، برای بیشتر معامله گرانی که به دنبال تجارت رمزنگاری ناشناس هستند ، محدودیت برداشت 2 BTC بیش از حد کافی است.

لطفا توجه داشته باشید که این قوانین در مورد تمام کاربران غیر آمریکایی اعمال می شود. از سپتامبر 2019 ، Binance برای انجام معاملات در سیستم عامل ، همه کاربران آمریکایی را ملزم به تأیید KYC / AML کرده است.

KuCoin

KuCoin یکی دیگر از مبادلات ارز رمزنگاری شده با حجم بالا است که در میان معامله گران ارزهای رمزپایه محبوب یک سیستم عامل ناشناس محبوب است. KuCoin بیش از آنکه به دلیل عدم وجود مقررات KYC / AML باشد ، شبیه Binance است: همچنین ارز دیجیتال اختصاصی خود به نام KuCoin Shares (KCS) دارد که عملکرد آن مشابه ارز بومی Binance ، Binance Coin (BNB) است..

امروز ، KuCoin کاربران رمزنگاری نشده را از سراسر جهان – از جمله ایالات متحده – می پذیرد. اگر می خواهید معاملات رمزنگاری را انجام دهید بدون نیاز به تأیید KYC / AML ، پس KuCoin گزینه خوبی است.

Bitfinex

Bitfinex با وجود داشتن مقررات محدود و شفافیت ، همیشه یکی از محبوب ترین صرافی های ارز رمزنگاری شده در جهان بوده است. Bitfinex برای کاربران نیازی به KYC ندارد. تنها محدودیت این است که کاربران تأیید نشده می توانند “فقط” حداکثر تا 10 BTC را در هر دوره 24 ساعت برداشت کنند.

سایر صرافی های کمتر شناخته شده

مبادلات ذکر شده در بالا شناخته شده ترین مبادلات رمزنگاری هستند و هیچ تأیید KYC / AML لازم نیست. بسیاری از مبادلات دیگر با کیفیت پایین و کم مایعات وجود دارد

حرف آخر

مشتری خود را بشناسید (KYC) یک سیستم تأیید هویت است که توسط بانک ها برای شناسایی مشتریان خود استفاده می شود. بانک ها وظیفه دارند “مشتریان خود را بشناسند” ، و اقدامات KYC یک بانک به آنها در انجام این کار کمک می کند.

در عین حال ، مبارزه با پولشویی (AML) دامنه گسترده تری دارد. رویه های AML با هدف مدیریت ریسک ساخته می شوند. به عنوان مثال ریسک مشتری با ثبت نام در سیستم عامل بررسی می شود و ریسک مشتری به طور مداوم کنترل می شود. مشتریانی که خطر بالایی در انجام معاملات مشکوک دارند – مانند معاملات پولشویی یا فعالیت های تروریستی – با اقدامات AML موسسه شناسایی می شوند.

امروزه ، هر دو روش KYC و AML نقشی اساسی در دنیای رمزنگاری دارند. آنها از استفاده بیت کوین برای پولشویی یا تأمین مالی فعالیت های جنایی جلوگیری می کنند.

البته ، رویه های KYC و AML نیز جنبه های منفی دارند: به عنوان مثال آنها موانعی را در فضای رمزنگاری وارد می کنند. آنها شما را مجبور می کنند قبل از خرید یا فروش رمزنگاری ، هویت خود را با یک سازمان متمرکز تأیید کنید.

نکات مثبت و منفی تأیید KYC / AML وجود دارد ، اما هر دو سیاست مشتری خود (KYC) و مبارزه با پولشویی (AML) را در آینده نزدیک نقش مهمی در اکوسیستم های مالی و رمزنگاری خواهند داشت..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me