banner
banner

کیف پول دیجیتال چیست؟

اصطلاح “کیف پول دیجیتال” به لطف معرفی فناوری بلاکچین محبوبیت بیشتری نسبت به گذشته دارد. این پروتکل های مفید تا حد زیادی نیاز به کیف پول سنتی شما را از بین می برند. در عوض ، کیف پول های دیجیتال تمام اطلاعات ارزشمند شما را از طریق یک برنامه ذخیره می کنند. کیف پول های دیجیتال نیز با نام “کیف پول الکترونیکی” شناخته می شوند.

کیف پول های دیجیتال امروز می تواند اهداف مختلفی را تأمین کند. این برنامه های تلفن همراه به شما امکان می دهد مواردی مانند گواهینامه رانندگی ، کارت های هدیه ، کارت های اعتباری ، بلیط برای رویدادهای سرگرمی و کارت حمل و نقل را بارگذاری کنید. به این ترتیب کیف پول های دیجیتال فعالیت های روزمره شما را ساده می کنند. با دانستن اینکه لازم نیست اسناد اصلی خود را حمل کنید ، امنیت بیشتری به دست می آورید. علاوه بر این ، می توانید داده های از دست رفته را از طریق پشتیبان گیری بازیابی کنید. سعی کنید این کار را با کیف پول گمشده انجام دهید.

کیف پول دیجیتال چگونه کار می کند؟?

خوشبختانه کیف پول های دیجیتال ماهیت پیچیده ای ندارند. در بیشتر موارد ، برای شروع باید فقط یک برنامه موبایل کیف پول دیجیتال را بارگیری کنید. این کیف پول های موبایل به چند دلیل ایده آل هستند. برای اولین بار ، آنها می توانند تقریباً در هر دستگاه هوشمندی کار کنند. این دستگاه ها شامل تلفن های هوشمند ، تبلت ها و ساعت های هوشمند هستند.

برای کسانی که نگران نگه داشتن این اطلاعات در دستگاه تلفن همراه خود هستند ، نسخه های کیف پول دیجیتال مبتنی بر پردازنده نیز در دسترس است. این سیستم عامل ها به اندازه همتایان تلفن همراه خود محبوب نیستند. با این حال ، آنها بخصوص در اثر از دست دادن یا سرقت کمی ایمن ترند. ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین ، گزینه های کیف پول دیجیتال CPU را به عنوان گزینه جایگزین امن تری برای برنامه های تلفن همراه به کاربران ارائه می دهند.

از کجا می توان کیف پول دیجیتال تهیه کرد?

امروزه کیف پول های دیجیتال بیش از هر زمان دیگری در دسترس هستند. این برنامه ها را می توانید در مکان های مختلف پیدا کنید. یکی از اولین مکان هایی که می توانید کیف پول دیجیتال قابل اطمینان را پیدا کنید ، مربوط به بانک شما است. همه بانک های بزرگ نوعی کیف پول دیجیتال برای تکمیل خدمات بانکی خود ارائه می دهند.

کیف پول دیجیتال پذیرش پرداخت های کارت اعتباری

کیف پول دیجیتال پذیرش پرداخت های کارت اعتباری

علاوه بر این ، گزینه های کیف پول تلفن همراه موجود از اشخاص ثالث نیز کم ندارند. به سادگی به Google Play یا Apple Store بروید و با گزینه های محبوب متنوعی روبرو می شوید. نکته مهم ، همیشه قبل از بارگیری محصولشان ، روی ارائه دهندگان برنامه کیف پول الکترونیکی تحقیق کنید. به یاد داشته باشید ، این برنامه میزبان تعداد زیادی داده خصوصی و مهم برای شما خواهد بود. شما باید مطمئن باشید که فقط با گزینه های قابل اعتماد پیش می روید.

در مورد ارزهای رمزپایه ، گزینه های دیگری وجود دارد که باید در نظر بگیرید. معمولاً کیف پول ارائه شده توسط توسعه دهندگان رمزنگاری بهترین گزینه است. امن ترین خواهد بود. با این حال ، ممکن است تمام انعطاف پذیری مورد نیاز شما را فراهم نکند. خوشبختانه ، توسعه دهندگان شخص ثالث نیز تعدادی گزینه معتبر چند رمزنگاری را برای شما معرفی کرده اند که باید در نظر بگیرید.

استفاده از کیف پول دیجیتال برای خریدهای روزمره

استفاده از کیف پول دیجیتال برای خریدهای روزمره ساده است. اولین قدم یافتن تاجری است که پرداخت های کیف پول دیجیتال را بپذیرد. این مرحله به اندازه کافی آسان است. به سادگی به دنبال نماد کیف پول دیجیتال در POS تاجر باشید. نکته مهم ، امروزه معمولاً دو نوع سیستم POS کیف پول دیجیتال وجود دارد – بدون تماس و مغناطیسی.

پایانه های بدون تماس به شما امکان می دهند از طریق NFC ، بلوتوث ، WI-FI یا هر نوع انتقال بی سیم تراکنش هایی انجام دهید. Near Field Communications یا فناوری NFC یکی از سریع ترین رشد فناوری های کیف پول موبایل است که در حال حاضر در بازار وجود دارد. این فناوری به شما امکان می دهد تا به راحتی و با قرار گرفتن در مجاورت POS وجوهات خود را بدون زحمت ارسال کنید. در مقایسه ، اکثر اشکال دیگر معاملات کیف پول همراه شما را ملزم می کند تا تلفن را مستقیماً روی POS نگه دارید تا معاملات را انجام دهید.

پس از یافتن یک خرده فروش شرکت کننده ، آماده هستید کیف پول تلفن همراه خود را برای استفاده قرار دهید. به سادگی گوشی هوشمند خود را در POS نگه دارید و منتظر درخواست تأیید شوید. پس از سptال سریع ، معامله را تأیید کنید و معامله شما کامل شود. به همین راحتی.

کیف پول دیجیتال در دستگاه های خودپرداز

کیف پول دیجیتال بازدیدهای خودپرداز را نیز لذت بخش و کارآمدتر می کند. به طور مشابه با POS ، برای انجام معاملات خود نیازی به رسیدگی فیزیکی موارد دیگری به غیر از تلفن ندارید. نگران نباشید ، تلفن هوشمند خود را نزدیک دستگاه خودپرداز نگه دارید و منتظر بمانید تا درخواست سریع ظاهر شود. از اینجا می توانید حساب خود را مدیریت کرده و پول نقد از دستگاه خودپرداز دریافت کنید ، همه اینها از طریق امنیت تلفن هوشمند شما است. نکته مهم ، این ویژگی همچنان در طی شیوع بیماری ویروس کرونا به محبوبیت بیشتری دست پیدا می کند. اکنون ، بیش از هر زمان دیگری ، گزینه های مصرف کننده بدون لمس ایده آل هستند.

مزایای کیف پول دیجیتال

کیف پول های دیجیتال مزایای عمده ای را به بازار می آورند. برای اولین بار ، کیف پول های الکترونیکی امنیت بیشتری را در اختیار کاربران قرار می دهند. آیا تابحال کیف پول خود را گم کرده اید؟ آیا می توانید احساسی را که به این درک رسیده اید به یاد بیاورید که تمام اطلاعات شخصی و حساس شما اکنون در سراسر جهان به صورت رایگان شناور است؟ با یک کیف پول دیجیتالی می توانید این ترس را از بین ببرید.

اطلاعات کارت اعتباری ذخیره شده در کیف پول دیجیتال Apple Pay

اطلاعات کارت اعتباری ذخیره شده در کیف پول دیجیتال Apple Pay

کیف پول های دیجیتال دارای پروتکل های امنیتی مختلف هستند تا اطمینان حاصل شود که فقط صاحب حق به اطلاعات موجود دسترسی پیدا می کند. بسته به ارائه دهنده کیف پول شما ، این امنیت می تواند شامل رمزهای عبور ، اثر انگشت یا فناوری اسکن صورت ، تکنیک های مجوز 2 عاملی و رمزگذاری باشد..

سازمان

شما با کیف پول دیجیتال سازمان زیادی کسب می کنید. کلیه اطلاعات شما به روشی راحت قابل دسترسی است. دیگر جایی برای جستجوی کارت عضویت که به سختی از آن استفاده می کنید ، کیف پول یا کیف خود را جستجو نکنید ، اما اکنون به شدت به آن احتیاج دارید. دیگر هیچ خودپرداز یا کارت اعتباری گمشده یا فراموش شده ای وجود ندارد.

آسان تر

شاید یکی از مهمترین دلایل در نظر گرفتن کیف پول دیجیتال این واقعیت باشد که استفاده از این برنامه ها بسیار ساده تر از کیف پول های سنتی است. جدا از اینکه مجبور نیستید کیف پول بزرگی به همراه داشته باشید ، این توانایی را دارید که بدون زحمت از طریق تلفن خود پرداخت کنید. هنگامی که کیف پول خود را با تمام اطلاعات پرداخت و کارت های عضویت خود تنظیم کردید ، می توانید پس انداز واقعی کنید. اکنون ، شما همیشه اطلاعات تخفیف خود را در دسترس دارید.

انواع کیف پول دیجیتال

امروزه انواع ارائه دهندگان کیف پول دیجیتال در خدمت شما هستند. با این وجود ، به دلیل حساس بودن اطلاعات کیف پول شما ، از جمله امکان دسترسی به حساب بانکی ، مهم است که فقط به مارک های معتبر پایبند باشید. در اینجا بهترین گزینه های کیف پول دیجیتال وجود دارد:

گزینه های کیف پول دیجیتال غیر رمزنگاری

با شنیدن کلمه “کیف پول دیجیتال” ممکن است تصور کنید که این اصطلاح منحصر به فضای بلاکچین است. در حقیقت ، کیف پول های دیجیتال جدا از فناوری بلاکچین تکامل یافتند ، اگرچه در یک بازه زمانی یکسان باشند. ارائه دهندگان عمده مالی همیشه به روش های ساده سازی معاملات کاربر علاقه مند بوده اند. در نتیجه ، کیف پول های دیجیتال همیشه مورد توجه توسعه دهندگان خدمات مالی بود.

امروزه مصرف کنندگان بیش از هر زمان دیگری به کیف پول های دیجیتال دسترسی دارند. ارائه دهندگان جدید با ویژگی ها و تنظیمات منحصر به فرد خود همچنان وارد فضا می شوند. با شلوغ شدن فضا ، شناختن پیشگامان در بخش مهم است:

PayPal One Touch

پلت فرم PayPal OneTouch از یکی از قدیمی ترین شرکت های پرداخت دیجیتال بزرگ در جهان است – PayPal. به همین ترتیب ، این سیستم عامل از شبکه این ارائه دهنده مستقر استفاده می کند تا به شما امکان استفاده از کیف پول الکترونیکی خود را تقریباً در هر مکان دهد. علاوه بر این ، این سیستم عامل محبوب ترین سرویس های PayPal را ساده می کند. می توانید مستقیماً از رابط کیف پول پول ارسال ، دریافت و درخواست کنید.

ونمو

Venmo یکی از محبوب ترین برنامه های کیف پول دیجیتال در جهان است. از سال 2019 ، برنامه پرداخت بیش از 40 میلیون کاربر فعال را ثبت کرده است. یکی از بهترین قسمت های Venmo این واقعیت است که بسیاری از مشاغل از این برنامه استقبال کرده اند. این حمایت از بخش های دولتی و تجاری ، تصویب کیف پول موبایل را به اوج جدید می رساند.

Venmo به دلایل مختلف بسیار محبوب شد. نکته مهم ، Venmo نقل و انتقالات بانکی رایگان را برای کاربران فراهم می کند. میانگین زمان انتقال بانکی با برنامه می تواند 3 روز طول بکشد ، اما شما می توانید برای 1٪ اضافی وجه را تسریع کنید. قابل ذکر است ، پی پال Venmo را در سال 2016 به عنوان بخشی از خرید 800 میلیون دلاری Braintree خریداری کرد.

Samsung Pay

سامسونگ یکی از اولین شرکت هایی بود که نیاز به گزینه های کیف پول دیجیتال بیشتری را در فضا تشخیص داد. به همین ترتیب ، Samsung Pay از سال 2011 وارد بازار شد. امروز ، این سیستم عامل از همیشه قوی تر است. با استفاده از رابط کاربری می توانید بصورت حضوری ، در برنامه یا بصورت آنلاین هزینه پرداخت کنید. تنها نکته منفی این سیستم عامل این است که برای استفاده از آن باید یک گوشی هوشمند سامسونگ داشته باشید.

Apple Pay

Apply Pay در پاسخ به Samsung Pay ایجاد شد. این کیف پول الکترونیکی شامل تمام ویژگی هایی است که شما از یکی از شناخته شده ترین نام ها در صنعت فناوری انتظار دارید. بر اساس خط مشی شرکت ، Apply Pay منحصراً برای کاربران آیفون یا اپل واچ است. این پلتفرم به کاربران آیفون این امکان را می دهد تا معاملات فروشگاهی و آنلاین را مستقیماً از دستگاه های خود انجام دهند.

Apple Pay از نظر امنیت در این بخش پیشگام بوده است. این پلتفرم دارای یک سیستم تأیید شناسه داخلی است. این سیستم برای تأیید تراکنش ها از شما برای ارائه شناسه یا کد پین استفاده می کند.

eWallet

برنامه eWallet یک برنامه کاملاً همه کاره است که در رایانه های رومیزی اپل ، Android ، Mac یا Windows در دسترس است. این سیستم عامل منحصر به فرد با عملکرد طبیعی کیف پول دیجیتال متناسب نیست زیرا شما نمی توانید پرداخت ها را ارسال یا دریافت کنید. با این حال ، این سیستم عامل می تواند تمام اطلاعات حساس مالی شما را در یک مکان امن و آنلاین که می توانید از هر دستگاهی در سطح جهان به آن دسترسی داشته باشید ، ذخیره کند.

همراه با قابلیت نگهداری اطلاعات کارت اعتباری و بدهی شما ، eWallets می تواند پاسپورت ، کارت های بیمه ، کارت های برنامه وفاداری ، کارت های کتابخانه و حتی کارت های مکرر هواپیمایی شما را ذخیره کند. هزینه تمام این قابلیت ها در حدود 9.99 دلار خواهد بود.

گزینه های کیف پول دیجیتال Crypto

کیف پول های دیجیتال جز component اصلی زیرساخت های بلاکچین هستند. آنها رابط اصلی تعاملات ارزهای رمزپایه هستند. در نتیجه ، این گاوصندوق های دیجیتال به منظور ذخیره ایمن کلیدهای خصوصی شما است. علاوه بر این ، آنها برای تسهیل معاملات با اجزای مختلف درون اکوسیستم بلاکچین ارتباط برقرار می کنند

کیف پول دیجیتال Bitcoin.org

کیف پول دیجیتال Bitcoin.org

بیشتر پروژه های ارز رمزنگاری شده در مقیاس بزرگ مانند بیت کوین ، اتریوم و مونرو کیف پول بومی ارائه می دهند. در بیشتر موارد ، گزینه کیف پول توسعه دهنده از بیشترین امنیت برخوردار است. برای کسب درآمد بیشتر بسته به نوع ارز رمزنگاری شده می توانید بازارهای خود را ارسال ، دریافت ، نظارت کنید و حتی سکه های خود را سهام کنید.

کیف پول های دیجیتال شخص ثالث که برای پشتیبانی از ارزهای رمزپایه طراحی شده اند ، محبوب ترین گزینه هستند. این کیف پول ها قابلیت همکاری بیشتر در بازار را برای کاربران فراهم می کند. به عنوان مثال ، کیف پول هایی مانند جکس, به شما امکان می دهد چندین ارز رمزنگاری شده را در همان کیف پول ذخیره کنید. همچنین می توانید به داده های ارزشمند بازار از جمله حجم ، اخبار و کاوشگران بلوک دسترسی پیدا کنید.

نگرانی های کیف پول دیجیتال

یکی از اصلی ترین مسائل مربوط به استفاده از کیف پول دیجیتال از محدودیت های فن آوری ناشی می شود ، نه از پروتکل ها ، بلکه از دستگاه هایی که آنها کار می کنند. اساساً اگر باتری تلفن شما از بین برود ، حتی بهترین کیف پول دیجیتال جهان نیز بی فایده است. ممکن است در گذشته با کارت اعتباری کاهش یافته یا گمشده روبرو شده باشید ، اما تصور کنید که قبل از استفاده از آن ، باید شارژ شود. در شرایط شدید ، کاربران می توانند بدون دسترسی به وجوه خود باقی بمانند.

سیستم سنتی هنوز کار می کند

یکی دیگر از موانع اصلی جاده ای که با تصویب کیف پول دیجیتال روبرو است این واقعیت است که هنوز هم بیشتر مردم ترجیح می دهند از پلاستیک و پول نقد استفاده کنند. مطالعات نشان داده اند که مصرف کنندگان در حال حاضر هیچ نیازی واقعی برای ارتقا سیستم پرداخت خود احساس نمی کنند. در حقیقت ، از هر 4 مصرف کننده 3 مورد را نمی بینند نقطه در حال حاضر.

مسائل اعتماد

طبق تحقیقات انجام شده توسط YouGov ، 43٪ از مصرف کنندگان فکر نمی کنند کیف پول های موبایل ایمن باشند. علاوه بر این ، حدود 38٪ نگران از دست دادن دستگاه خود هستند. اگر نتوانید تلفن خود را پیدا کنید ، کیف پول موبایل شما چندان به شما کمک نخواهد کرد.

کیف پول دیجیتال – آینده امور مالی

علی رغم این نگرانی ها ، اقتصاد دیجیتال به عملکرد کیف پول های دیجیتال نیاز دارد. شما می توانید انتظار داشته باشید که این پروتکل ها همچنان به عنوان یکی از م criticalلفه های مهم بخش مالی هستند که به جلو حرکت می کنند. در حال حاضر ، به نظر می رسد انقلاب بلاکچین بار دیگر کیف پول های دیجیتال را به کانون توجه سوق داده است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me