banner
banner

راهنما: ICON چیست (ICX)

بنیاد ICON مستقر در کره ، پروژه ای دارد که آنها ادعا می کنند “اتصال بیش از حد جهان” است. در پشت این قول ، ارز رمزپایه مرتبط با پروژه در بالاترین نقطه خود به ارزش کل گردش بیش از 4.5 میلیارد دلار افزایش یافت. همه فقط چند ماه پس از راه اندازی توکن.

بدانید دقیقاً ICON در نظر دارد چه کاری برای جامعه بلاکچین انجام دهد و چرا بسیاری از مردم فکر می کنند این پروژه بسیار خاص است.

اتصال جهان از طریق قراردادهای هوشمند

از زمان انفجار بلاکچین طی چند سال گذشته ، تعداد زیادی از سیستم عامل ها و شبکه های بلاکچین ایجاد شده است (بیش از 2000 ارز رمزنگاری شده درج شده در CoinMarketCap از زمان نوشتن این مقاله) بدون شک ، رقابت بین شبکه های مختلف مزایای بسیاری دارد. اما همچنین مانع قابل توجهی در برابر پذیرش بلاکچین است.

تصور کنید: شما از سرویسی استفاده می کنید که شما را ملزم به پرداخت با بیت کوین می کند ، دیگری با استفاده از Litecoin و دیگری با استفاده از Dash. اکنون شما باید همه این ارزهای مختلف را در خود داشته باشید. همچنین تصور کنید که سعی دارید از یک نرم افزار مبتنی بر Ethereum ، با سخت افزار موجود بر روی NEO و مشکلات سازگاری جانبی ایجاد شده استفاده کنید. این نمای بسیار ساده ای از پروژه ICON است ، اما با این وجود نمونه ای از موارد استفاده از آن است.

ICON برای پیوند دادن “جوامع” بلاکچین به روشی وجود دارد که هرکدام با یکدیگر سازگار باشند. جوامع “جمهوری آیکون” را تشکیل می دهند. مجموعه ای از شبکه ها که به طور مستقل اداره می شوند ، در عین حال به عنوان گره های شبکه ICON عمل می کنند. با استفاده از قراردادهای هوشمند پیچیده تر از قراردادهای توسعه یافته توسط سیستم عامل های موجود ، هر شبکه قادر خواهد بود تا به تنهایی فعالیت کند. ضمن حفظ توانایی کار با یکدیگر.

شبکه ICON به افراد امکان می دهد تا برنامه های غیرمتمرکز (dApps) ایجاد کنند که در تمام شبکه های جامعه ICON قابل استفاده باشد. علاوه بر این ، ICON دارای تبادل غیرمتمرکز داخلی است که امکان تعویض رمزها و سازگاری بین شبکه های مختلف را فراهم می کند. به عنوان مثال ، این امر به دارندگان بیت کوین اجازه می دهد تا با استفاده از یک واسطه مبادله بین ارزهای مختلف ، هزینه ای را در Ethereum پرداخت کنند..

تاریخچه کوتاهی از آیکون

این گروه از کره جنوبی منشأ گرفته است ، توسط گروه مالی DAYLI ، یکی از برترین شرکتهای Fintech آسیا ، با ارزش حدود 4 میلیارد دلار تاسیس شد. این شرکت همچنین دارای صرافی رمزنگاری کره ای Coinone است که با پشتیبانی از 16 ارز رمزپایه و وون کره ای به طور متوسط ​​حدود 10 تا 30 میلیون دلار آمریکا معاملات تجاری دارد..

این پروژه تاکنون برای بیش از دو سال در دست ساخت است. ICO بسیار موفق آنها در سه ماهه چهارم 2017 باعث شد که بیش از 40 میلیون دلار آمریکا جمع شوند. اندکی بعد ، رمز ICX با افزایش سرمایه به یکی از 30 برتر جهان تبدیل شد. ICX در بالاترین نقطه خود تاکنون یعنی ژانویه 2018 به بیش از 12 دلار رسیده است.

اولین نسخه از شبکه اصلی ICON در اوایل سال 2018 راه اندازی شد. از زمان نوشتن این مقاله ، بلاکچین ICON به طور متوسط ​​است کمی زیر 1000 تراکنش در روز. ماه گذشته ، این شرکت با SK ، بزرگترین ارائه دهنده مخابرات کشور خود ، همکاری خود را اعلام کرد.

رمز ICX

دقیقاً مانند ETH در پلتفرم Ethereum ، ICX نشانه ای است که در زنجیره بلوک ICON استفاده می شود. کلیه خدمات و فعالیتها با ICX پرداخت می شوند ، بنابراین ارزش سکه خود را با سطح پذیرش ICON مرتبط می داند. با افزایش استفاده از ICON ، تقاضای ICX و در نتیجه قیمت سکه نیز افزایش می یابد. از آنجا که نمی توان سکه را استخراج کرد ، کمبود باید به طور قابل توجهی قیمت را به موقع افزایش دهد.

آ مبادله رمز از نشانه های ERC-20 تا نشانه بومی زنجیره بلوک ICON در ژوئن 2018 آغاز شد و تا اواخر سال جاری ادامه داشت. از 21 سپتامبر ، 84٪ از نشانه ها رد و بدل شده است. هر علامتی که قبل از مهلت تعویض عوض نشده باشد سوزانده می شود – نشانه خوبی برای افزایش قیمت است.

قیمت ICX

ICX طی سالهای گذشته مانند بسیاری از ارزهای رمزپایه دیگر در بازار رفتار کرده است. طبق اعلام CoinMarketCap ، قیمت پس از آزاد شدن برای مدتی کوتاه به بالای 12 دلار رسید. این اتفاق در ژانویه 2018 زمانی رخ داد که بیشتر ارزهای مجازی در بازار که در آن افزایش قیمت های گسترده ای تجربه شده اند. 

با این وجود ، ارز دیجیتال نتوانست این سطح قیمت را حفظ کند و در نهایت وارد بازار خرس شد. قیمت ICX در اوایل فوریه امسال به 0.182 دلار کاهش یافت. این نشان می دهد که ارز دیجیتال در طی یک سال بیش از 98 درصد اصلاح شده است.

این نمایانگر حرکتی است که کل بازار ارزهای رمزنگاری شده در سال 2018 نیز آن را تجربه کرده است. نشانه های پیشنهادهای اولیه سکه (ICO) نیز تحت تأثیر کل بازار خرس ها قرار گرفته اند. بسیاری از این پروژه ها متوقف شدند و تعداد زیادی سکه از صرافی ها حذف شدند یا به سادگی رها شدند. علاوه بر این ، دارایی های دیجیتال عمده مانند بیت کوین (BTC) حدود 85٪ از بالاترین حد خود سقوط کردند. 

از آگوست 2018 ، ICX زیر 0.8 دلار و بالاتر از 0.18 دلار معامله می شود. از نوامبر 2018 ، ICX به بالاترین سطح 0.45 دلار رسید ، به این معنی که نوسانات کاهش یافت. برای ICX بسیار مهم خواهد بود که از سرمایه گذاران پشتیبانی کند و بتواند بازار خرس فعلی را پشت سر بگذارد. اگرچه سایر آلت کوین ها در ماه های گذشته توانستند افزایش پیدا کنند ، بیت کوین در حال افزایش تسلط خود در بازار است (بیش از 69٪) و این بر ارزهای کوچکتر تأثیر می گذارد.

از کجا می توان ICX خریداری کرد?

صرافی های رمزنگاری مختلفی وجود دارد که به شما امکان خرید ICX را می دهد. با این وجود ، برخی از آنها نقدینگی بهتری نسبت به بقیه دارند. به عنوان مثال ، طبق CoinMarketCap ، مبادله ای با بیشترین نقدینگی برای ICX LATOKEN با دو جفت معاملاتی مختلف است: ICX / BTC و ICX / USDT. این دو جفت معاملاتی نشان دهنده 32 درصد از کل حجم معاملات ICX در سراسر جهان است. 

با این وجود ، Binance ، یکی از بزرگترین مبادلات رمزنگاری در بازار ، همچنین دارای چهار جفت تجاری مختلف است که تقریبا 7٪ از کل معاملات ICX در بازار رمزنگاری را تشکیل می دهد. این جفت معاملات شامل ICX / BNB ، ICX / BTC ، ICX / ETH و ICX / USDT است. علاوه بر این ، آنها 0.16٪ از کل حجم معاملات در بستر Binance را نشان می دهند. 

Binance یکی از مبادلاتی است که بیشترین نقدینگی را برای آلت کوین در اختیار دارد. این به سرمایه گذاران اجازه می دهد تعداد زیادی سکه را معامله کنند بدون اینکه نگران نقدینگی آنها باشند ، که به طور کلی یکی از بالاترین سکه ها در بازار است. 

یکی از راه های دستیابی به ICX از طریق Binance ارسال وجه به صرافی است. کاربران می توانند BTC ، ETH ، BNB یا USDT را به بستر Binance ارسال کرده و آنها را با ICX مبادله کنند. با این حال ، Binance سرویس جدیدی را راه اندازی کرد که به کاربران امکان می دهد دارایی های دیجیتالی را با استفاده از کارت اعتباری خریداری کنند. کاربرانی که این گزینه را انتخاب می کنند می توانند بلافاصله Ethereum ، Bitcoin یا Binance Coin را خریداری و این وجوه را به محض دریافت در سیستم عامل با ICX مبادله کنند. 

گزینه دوم شاید سریع ترین راه برای خرید ICX باشد. می توانید مستقیماً با کارت اعتباری این کار را انجام دهید و بلافاصله پس از دریافت وجه ، امکان مبادله آنها با سکه های ICX وجود دارد. این به شما کمک می کند تا از خرید وجوه در صرافی های دیگر جلوگیری کرده و آنها را به Binance ارسال کنید. 

پس از خرید ICX از طریق Binance یا صرافی دیگر ، بهترین کار این است که وجه را به یک کیف پول خصوصی ارز رمزنگاری شده که در آن کلیدهای خصوصی را در آن دارید ، منتقل کنید.. 

هدف نهایی ICON

اتصال بیش از حد جهان کار کمی نیست. به همین دلیل است که در حالی که ICON شروع به ایجاد مشارکت بیشتر می کند ، به نظر می رسد که آنها هنوز راهی برای رسیدن به هدف خود هستند.

با گذشت زمان ، بنیاد ICON امیدوار است که نه تنها شبکه های بلاکچین جهان را بهم متصل کند ، بلکه تعاملی بین انواع جوامع را در یک شبکه واحد (نه فقط سیستم عامل های بلاکچین) فراهم کند. آینده ایده آل برای ICON پیوند دادن صنایعی مانند امور مالی ، بیمه ، مراقبت های بهداشتی ، امنیتی ، بازرگانی و غیره خواهد بود.

ICON جاه طلبی های بسیار والایی دارد و پروژه ای است که می تواند جهان را به مرور تغییر دهد. توسعه آنها را در آنها دنبال کنید سایت رسمی, و راهنمای ما را ببینید تا ببینید نحوه خرید توکن های ICX در Binance.

رقبای ICON

رقبای زیادی وجود دارند که در نهایت می توانند بخشی از بازار ICON را در فضای ارزهای رمزپایه به خود اختصاص دهند. دو مورد از این پروژه ها شامل Cardano (ADA) و Cosmos (ATOM) است که در میان 25 ارز رمزپایه برتر در فضا قرار دارند. 

اگرچه Cardano در حال حاضر سیزدهمین ارز رمزنگاری شده در بازار است ، اما طی چند سال گذشته برخی مشکلات را تجربه کرده است. هیچ محصولی درحال کار نبود که به دارایی دیجیتال اجازه دهد رشد و گسترش یابد. با این حال ، در چند ماه گذشته تلاش هایی از سوی بنیاد کاردانو ، IOHK و چارلز هوسکینسون برای بهبود این وضعیت انجام شده است. 

Cardano و ICON همچنین در همکاری های مختلفی با شرکت های کشورهای مختلف برای استفاده از این فن آوری ها ، بهبود صنایع مربوطه و ارائه خدمات و محصولات بهتر به کاربران کار کرده اند.. 

شایان ذکر است که Cardano در حال کار بر روی راه حل هایی است که در مقایسه با بلاک چین های دیگر مانند Ethereum (ETH) یا Bitcoin (BTC) ، از پیشرفته ترین بازارها باشد.. 

ICON برای دستیابی به کاردانو یا حداقل ورود به 25 ارز بزرگ رمزپایه باید بر روی راه حل های مختلفی که در حال حاضر ارائه می دهد کار کند. گفته شد ، سرمایه بازار ICX فقط 101 میلیون دلار در مقایسه با 1.3 میلیارد دلار Cardano است. این بدان معناست که ICON فقط 7.8٪ از ارزش بازار Cardano است. 

درباره Cardano (ADA) می توانید اطلاعات بیشتری در مورد Cardano کسب کنید.. 

در همین حال ، Cosmos نیز یکی از پروژه های ارز دیجیتال است که انتظار می رود وارد 20 جز top برتر شود. این به دلیل رویکردی است که تیم پشتیبان این پروژه تصمیم گرفت. Cosmos امکان اتصال زنجیره های مختلف را با رویکردی نوآورانه که از اجرای مناطق استفاده می کند ، ارائه می دهد. 

در همان زمان ، Cosmos از پروتکل اجماع تحمل گسل عملی بیزانس استفاده می کند که به آن کمک می کند تا یکی از سریعترین و کارآمدترین شبکه ها در فضا باشد. نقطه قوت این سکه این است که چند ماه پیش روانه بازار شد و در مدت زمان سریع توانست به بالای 25 برسد. در همین حال ، ICON از موقعیت های بالایی دور مانده و با بازار سرمایه قابل توجهی پایین تر است. 

ICON می خواهد بر ایجاد شبکه ای از بلاک چین های قابل همکاری برای سازمان های مختلف در سراسر جهان تمرکز کند. با استفاده از الگوریتم های AI ، توسعه دهندگان ICON قول دادند که استراتژی های مختلف تجارت را در ماشین های عصبی خودآموز ادغام کنند. 

برخی از نگرانی های منتقدان درباره ICON مربوط به تمرکز این پروژه ارز رمزپایه است. تیم پشتیبان ICON روی ایجاد راه حل های مبتنی بر هوش مصنوعی کار کرده است ، که ممکن است برخی از تعصبات را نسبت به برخی از نتایج داشته باشد. 

با این وجود ، ICON یکی از اولین پروژه هایی است که نه تنها برای کاربران بلکه برای سازمان هایی مانند بیمارستان ها ، م institutionsسسات و مدارس نیز راه حل ارائه می دهد. با آوردن فناوری بلاکچین به این صنایع ، می توان خدمات آنها و نحوه عملکرد این سازمانها را ارتقا داد.

اگرچه این رقبا به سختی تلاش می کنند تا یک محصول واقعی را به بازار عرضه کنند ، اما باید دید آیا ICON قادر به ارائه راه حل های بهتر یا پیشرفته تر از پروژه های فوق است.

نتیجه

ICON یک بستر بلاکچین است که می خواهد با ایجاد یک شبکه غیرمتمرکز از شرکت ها و افراد ، جهان را بیش از حد متصل کند. چندین سال است که این پلتفرم در دست توسعه است و ارز دیجیتال ICX با وجود بازار خرس 2018 برای مدت طولانی در میان 100 دارایی دیجیتال برتر قرار دارد. 

کاربران می توانند از ICON برای انتقال نه تنها پول بلکه همچنین اطلاعاتی که از طریق شبکه بلاک چین قابل استفاده است استفاده کنند. در عین حال ، در بسیاری از کشورها ، از جمله کره جنوبی ، دارای یک جامعه بزرگ است. 

ICON مجبور است با بسیاری از چالش هایی که اکنون بر سایر ارزهای رمزپایه موجود در فضا تأثیر می گذارد ، روبرو شود. اگر بتواند کارآمدتر از دیگران ، از جمله رقبای خود ، با آنها روبرو شود ، مطمئناً به یکی از رهبران بازار ارزهای رمزپایه تبدیل خواهد شد. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me