banner
banner

تعریف مجدد اکوسیستم بدون حاشیه OKExChain

اندکی پس از انتشار بلاکچین عمومی مورد انتظار ما OKExChain ، سرانجام متن باز شده و کد آن در تاریخ 16 آوریل 2020 در Github بارگذاری شده است. این چگونه به کل اکوسیستم OKExChain کمک می کند?

فناوری زنجیره ای متقابل: کلید اکوسیستم OKExChain

OKExChain بر اساس فن آوری ها و مفاهیم اصلی مانند فناوری زنجیره ای متقابل و عملکرد OpenDEX تمام گره ای شبکه بلاک چین همتا به همتا طراحی شده است. پس از تبدیل شدن به منبع باز ، OKExChain قادر خواهد بود یک اکوسیستم عمومی زنجیره ای کارآمد ، رایگان و بی حد و مرز برای گره های خود فراهم کند..

معماری OKExChain در بالای Cosmos SDK توسعه یافته است و از شبکه Tendermint و کد اجماع استفاده می کند. آنچه باعث برجسته شدن OKExChain می شود ، توانایی آن در امکان یکپارچه سازی یکپارچه چندین اکوسیستم است. به منظور پاسخگویی به خواسته های منحصر به فرد مبادلات غیرمتمرکز (DEX) ساخته شده بر روی OKExChain ، ماژول های حاکمیت و انتخابات OKExChain برای پشتیبانی از منطق متنوع تجارت دوباره طراحی شده است.

از نظر انتخاب فناوری ، حاکمیت جداگانه OKExChain پس از تأیید متقابل و فوری بر اساس اجماع DPoS به تحقق مقدار و انتقال داده ها بین چندین زنجیره ایزومریک کمک می کند. "مجموعه ابزارهای زنجیره ای" در حال حاضر توسط OKExChain ارائه شده است شامل پروتکل های مختلف متقابل است که به طور موثر بسته شدن و جزیره بندی بین زنجیره ها را می شکند. به عنوان مثال ، در حال حاضر ، OKExChain از طریق پروتکل رله IBC به ارتباط با اکوسیستم Cosmos پی برده است. در آینده ، همچنین راه حل های بین زنجیره ای با زنجیره های عمومی جریان اصلی مانند بیت کوین و اتریوم با ابزارهای متنوع تر زنجیره ای را پیاده سازی می کند.

از همه مهمتر ، پروتکل ارتباطات بین زنجیره ای OKExChain معاملات مستقیم و انتقال اطلاعات را از طریق زنجیره های مختلف انجام داده و استقلال آنها را دست نخورده حفظ کرده است. این نه تنها موانع بین بلاکچین ها را می شکند و کامل بودن یک اکوسیستم میان زنجیره ای را حفظ می کند ، بلکه همچنین اطمینان می دهد که موسسات و افراد شرکت کننده می توانند برنامه خود را اجرا کنند.

براساس این ایده خاص زنجیره ای ، OKExChain شکل گرفته است سه ویژگی فنی منحصر به فرد و متمایز:

  1. OKExChain به عنوان یک معمای اصلی از طرح جهانی اکوسیستم OKEx توسعه یافته است و از معماری زیر بلاکچین برای بهینه سازی سناریوهای مختلف برنامه های کاربردی مالی استفاده می کند.
  2. با استفاده از پروتکل IBC Cosmos ، هر برنامه مهم توسعه یافته در OKExChain می تواند بلاک چین اختصاصی خود را حفظ کند و در عین حال قابلیت همکاری را حفظ کند.
  3. با تشکر از طراحی لایه لایه داده ها ، OKExChain هزینه داده های بلاکچین را کاهش می دهد و کارایی را بهبود می بخشد ، در نتیجه از انتشار برنامه در مقیاس بزرگ پشتیبانی می کند.

یک بلاکچین واقعاً غیرمتمرکز

OKExChain درجه بالایی از گشودگی و عدم تمرکز کامل را اعمال می کند ، به همه گره های شرکت کننده وضعیت و حقوق برابر می بخشد. هر فرد شرکت کننده می تواند توانایی های خود را به طور کامل بازی کند ، انواع برنامه های غیرمتمرکز را بدون هیچ مانعی منتشر و اجرا کند.

بر خلاف "سیستم پیشنهادی" زنجیره های عمومی سنتی ، که در آن هر عملکرد گره ها نیاز به ارائه پیشنهادی به فرماندار دارند ، OKExChain با تصویب "OpenDEX" مفهوم.

اول ، هر کاربری می تواند پلت فرم معاملات غیرمتمرکز خود را در OKExChain ایجاد کند و می تواند به طور کامل تصمیم بگیرد که چه ارزهای رمزپایه و جفت معاملاتی را لیست کند.

دوم ، وقتی دونده های گره می خواهند برنامه های غیرمتمرکز یا DEX یا جفت های معاملاتی را در OKExChain لیست کنند ، هیچ پیشنهادی برای ارسال لازم نیست. همه DEX های مبتنی بر OKExChain در شبکه همتا به بلاکچین اجرا می شوند, آن را به یک اکوسیستم واقعی بدون مجوز تبدیل کنید.

این واقعیت که اکثر DEX ها در زنجیره های عمومی متداول معمولاً روی سرورهای متمرکز کار می کنند ، نه تنها از غیرمتمرکز بودن بلاکچین دور می شود ، بلکه دارایی های ذخیره شده در گره ها را در معرض خطرات امنیتی زیادی قرار می دهد. به عنوان اولین صنعت ، OKExChain توانسته است به همه DEX ها اجازه دهد در یک شبکه بلاکچین همتا به همتا کار کنند ، که بدون شک تأثیر انقلابی زیادی بر صنعت دارد..

برای اجرای کامل مفهوم "OpenDEX", OKExChain همچنین ابتدا مفهوم "اپراتور DEX" (گره پرتره مانند در شکل).

اگر DEX فقط یک اپراتور داشته باشد ، بدون شک اکولوژی زیست محیطی عمومی بسته شده است و توسعه آن بسیار محدود خواهد شد. اگر می خواهید یک اکوسیستم باز DEX بسازید ، اپراتورهای زنجیره عمومی نمی توانند همه عملیات DEX را انجام دهند. معرفی اپراتور یک چالش و نوآوری در طراحی زنجیره عمومی است. OKExChain این امکان را برای همه اپراتورهای DEX فراهم کرده است تا بتوانند از منابع OKExChain به صورت منصفانه و توسعه یافته استفاده کنند.

مشارکت اکولوژیکی – "اتحاد زنجیره های تجاری “

OKExChain بر اساس طراحی فن آوری چند زنجیره ای ، هدف آن ترویج اجرای اکولوژیکی برنامه های تکمیلی و پیشگام مفهوم اتحاد تجاری است. کاربرد گسترده فناوری بلاکچین ترویج خواهد شد. در حال حاضر ، مرحله اول ساخت شریک محیط زیست به پایان رسیده است ، شامل 5 جهت همکاری اصلی زیست محیطی از جمله زنجیره عمومی ، کیف پول ، کاوشگر ، استخر استخراج و اوراق بهادار.

از نظر زنجیره های عمومی ، OKExChain یک ادغام عمیق در زمینه های فن آوری میان زنجیره ای ، انجمن توسعه دهندگان ، اتحاد زنجیره ای BTC و سایر موارد را آغاز کرده است. در میان آنها ، در مجموع 10 زنجیره عمومی و موسسه مشهور جهان از جمله Bytom ، Certic ، Conflux و Ontology در اکوسیستم OKExChain مستقر شده اند.

در فضای کیف پول ، شرکای زیست محیطی از ذخیره سازی OKB و OKT ، عملکردهای نقشه برداری OKT ، رأی دادن به گره ، پیشنهاد OKExChain ، DEX و غیره پشتیبانی خواهند کرد. در مجموع 5 شرکت با OKExChain دست به دست هم داده اند. همانطور که برای بلاکچین اکسپلورر ، شرکا قصد دارند از نمایش ارتفاع بلوک ، معامله و سایر داده ها ، داده های فوق العاده (عامل) OKExChain ، عملکرد پیشنهادی OKExChain و داده های معاملات در openDEX OKExChain پشتیبانی کنند..

استخرهای استخراج چطور؟ در حال حاضر سه شریک زیست محیطی در حال تبدیل شدن به ابرنواخترهای OKExChain هستند و محصولات مرتبط را ارائه می دهند. علاوه بر این ، چندین موسسه امنیتی معروف نیز در لیست شریک محیط زیست OKExChain مستقر شده اند.

OKEx را روشن کنید:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me