banner
banner

هفتگی فنی OKEx: 9 دسامبر 2019

بازار گسترده ارزهای رمزنگاری شده روز دوشنبه بیشتر در منطقه مثبت قرار داشت زیرا احساسات نسبت به یک هفته قبل نشانه های بهبودی را نشان داده است. قیمت بیت کوین در معاملات اولیه آسیا در منطقه 7500 معلق بوده است. اگرچه به نظر می رسد بیشتر فشار فروش قبلی کاهش یافته است ، در حال حاضر بهبود قابل توجهی در بیت کوین مشاهده نکرده ایم. با این حال ، این ادغام همچنین می تواند یک فرصت انباشت برای HODLers طولانی مدت فراهم کند.

در فضای altcoin ، XTZ و ALGO همچنان به پیشبرد سود دست می یابند و 8٪ بالاتر در برابر USDT معامله می شوند. به دور از آن ، بسیاری از altcoin ها فقط سودهای ناچیزی دیده اند ، در حالی که LTC ، TRX و XMR اندکی در قرمز فرو رفته بودند. انتظار می رود ETH همچنان مورد توجه قرار گیرد ، زیرا دومین رمزنگاری بزرگترین هارد فورک را با موفقیت انجام داده است. استانبول شامل شش نسخه منحصر به فرد برای بهبود شبکه Ethereum است ، از جمله کاهش برخی از هزینه های بنزین و اجازه می دهد تا ETH و ZEC با یکدیگر کار کنند..

در جای دیگر ، اروپا همچنان در عناوین کلان رمزنگاری به تسلط خود ادامه داده است. این بعد از این گزارش اعلام شد که فرانسه قرار است ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را آزمایش کند. تحقیقات اخیر دویچه بانک نشان می دهد که ارز دیجیتال می تواند سرانجام روزی جایگزین پول نقد شود ، زیرا تقاضا برای ناشناس ماندن و یک روش پرداخت غیرمتمرکزتر افزایش می یابد. با این حال ، مقامات اتحادیه اروپا تأکید کردند که ارزهای دیجیتال خصوصی مانند Facebook’s Libra تا زمانی که نگرانی های مربوط به خطر رفع نشود ، نباید در اتحادیه اروپا مجاز باشند.

آنچه شما از دست داده اید

 • انتظار می رود مشاور ارشد سرمایه گذاری قبلی تلگرام جزئیات بیشتری درباره پروژه پیش فروش توکن 2018 این شرکت را فاش کند. SEC از دادگاه عالی انگلیس و ولز درخواست کرده است که اسناد مربوط به پیش فروش توکن 1.7 میلیارد دلاری Telegram را در سال 2018 منتقل کند. انتظار می رود مقالات تاکتیک های جمع آوری کمک مالی مورد استفاده در هنگام فروش را فاش کند.
 • حرکت زنجیره ای BTC شروع به تولید یک عبور صعودی کرده است ، که مطابق با تجزیه و تحلیل مشهور On-Chain Willy Woo است. او ادعاها که احتمالاً جنبش سرمایه گذاران از قبل تهی شده است و برخی از پول های هوشمند می تواند پیشگام رویداد پیش رو برای کاهش نصف BTC باشد.
 • سرمایه گذاران رمزنگاری در کره به زودی ممکن است نیاز به پرداخت مالیات برای سود خود در رمزنگاری داشته باشند. کره تایمز گزارش ها که وزارت اقتصاد و دارایی در حال کار بر روی یک چارچوب مالیات برای سود سرمایه در رمزنگاری است ، و انتظار می رود این اقدام سال آینده به قانون تبدیل شود.
 • وزیر خزانه داری ایالات متحده ، استیون مونوچین گفت که او با Libra فیس بوک “خوب” است به شرطی که کاملاً با تمام قوانین مطابقت داشته باشد. در طی جلسه استماع در کمیته خدمات مالی مجلس ، منوچین گفت, “اگر فیس بوک بخواهد ارز دیجیتال ایجاد کند خوب است ، اما باید کاملاً مطابقت داشته باشد” با رازداری مالی و قوانین ضد پولشویی ، و به هیچ وجه نمی توان از آن برای تأمین مالی تروریسم استفاده کرد. “

آنالیز قیمت

BTCUSDT

 • BTCUSDT در ابتدا از خط روند نزولی اکتبر شکسته روزانه کرده و یک الگوی مثلث صعودی در حال شکل گیری است. در صورت تأیید ، این می تواند به عنوان یک سیگنال صعودی کوتاه مدت تلقی شود.
 • اگرچه اقدامات اخیر قیمت ممکن است چندان هیجان انگیز به نظر نرسد ، RSI پیشنهاد می کند که حرکت رو به بالا به تدریج در حال افزایش است.
 • داده های ما نشان می دهد که حجم قابل توجهی از خریدهای فعال در معاملات آتی BTC به همراه نرخ پایین / کوتاه BTC پایین آورده شده است ، که می تواند نشان دهد که تعصب کوتاه مدت در سمت مثبت بیشتر است..
 • از منظر میان مدت ، روند اخیر که در BTCUSDT مشاهده کرده ایم تا حدودی قابل مقایسه با روند ژوئن-ژوئیه است که در شکل 1 برجسته شده است.
 • برای یک چشم انداز طولانی تر ، یک کراس اوور صعودی هفتگی 50–100 تأیید کرده است (شکل 4a) ، این اولین کراس اوور از ماه مه 2016 است (شکل 4b) ، که شروع یک مگا بول تا اواخر دسامبر 2017 بود.

شکل 1: نمودار روزانه BTCUSDT (منبع: OKEx؛ Tradingview) شکل 2: نسبت بلند / کوتاه OKEx BTC (منبع: OKEx) شکل 3: خرید و فروش OKEx BTC Futures Taker (منبع: OKEx) شکل 4a: نمودار هفتگی BTCUSDT (منبع: OKEx؛ Tradingview) شکل 4b: نمودار هفتگی بلند مدت BTC (منبع: Tradingview)

اتوسد

 • ETHUSDT ممکن است نیاز به پشتیبانی مجدد از انتهای پایین الگوی مثلثی اخیر قبل از تلاش دیگر برای ایجاد شکست صعودی داشته باشد.
 • علیرغم اینکه RSI و UO قادر به تولید برخی از پائین ترها هستند ، اسیلاتور تصادفی یک کراس اوور نزولی را مشاهده کرده است ، که از یک مورد اصلاح کوتاه مدت پشتیبانی می کند.
 • از آنجا که هارد فورک استانبول با موفقیت عمل کرده است ، به نظر می رسد بازارها فاقد هرگونه عامل کوتاه مدت هستند که بتواند قیمت ETH را افزایش دهد. با این حال ، مطمئناً این بروزرسانی یک نکته اساسی برای ETH خواهد بود.

شکل 5: نمودار 4 ساعته ETHUSDT (منبع: OKEx؛ Tradingview)

XRPUSDT

 • گاو نر XRP ممکن است با چالش های بیشتری روبرو شود زیرا XRPUSDT در یک لحظه حساس قرار گرفته است. در زمان نوشتن این متن ، این جفت ارز یک درصد بالاتر معامله شد و در منطقه 0.2288 تغییر وضعیت داد.
 • این جفت کف مینی دوتایی روزانه تشکیل داده و نزدیک به سطح 0.232 به خط گردن رسیده است. تجمع از اینجا باعث می شود که جفت ارز در نزدیکی منطقه 0.25 افزایش یابد.
 • با این حال ، شاخص های تکانه ای سیگنال ترکیبی را نشان می دهند که RSI روند صعودی را توسعه داده است ، در حالی که UO هنوز شکست خوبی را مشاهده کرده است.
 • اگر این جفت ارز نتواند خط گردن را محکم کند ، احتمال آزمایش مجدد سطح پایین پشتیبانی بیشتر است.

شکل 6: نمودار روزانه XRPUSDT (منبع: OKEx ؛ Tradingview)

BCHUSDT

 • BCH ممکن است به زودی روند جدیدی را شروع کند زیرا فشار گروههای بولینگر نشان می دهد که شکست روزانه در حال ساخت است.
 • اگرچه تعیین جهت شکست در این مرحله کار دشواری است ، اما به نظر می رسد روند نزولی این منطقه نسبتاً محدود باشد ، زیرا به نظر می رسد روند نزولی نزدیک به 192–193 پشتیبانی خوبی باشد.
 • از نظر صعودی ، 226 و 240 ناحیه احتمالاً سطح مقاومت بعدی هستند.

شکل 7: نمودار روزانه BCHUSDT (منبع: OKEx؛ Tradingview)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me