banner
banner

آنالیز بیت کوین | الگوهای شمعدان 4-Bearish

با خواندن زبان قیمت روند افزایش و نزولی وجود دارد.

سیگنالی برای خرید و فروش و وداع با احساس معامله وجود دارد.

امروز ، ما می خواهیم در مورد الگوهای شمعدان Bearish بیاموزیم.

ظاهر ستاره عصر نشان می دهد که روند گاو نر به پایان رسیده است و یک تنظیم در حال آمدن است. بیایید با Evening Star شروع کنیم.

شب عصر چیست؟ همانطور که در خط قرمز نشان داده شده است.

ستاره عصر یک شمعدان نزولی است که از سه شمع تشکیل شده است: یک شمعدان بزرگ سفید ، یک شمع با جثه کوچک و یک شمع قرمز. یک ستاره عصر یک ویژگی منحصر به فرد را نشان می دهد: قیمت بسته شدن شمع آخر باید حداقل 50 درصد از شمع اول باشد.

حتی با مشاهده قیمت بسته شدن آخرین شمع می توان سطح نزولی بازار را تعیین کرد. همانطور که در نمودار مشاهده می کنید ، قیمت بسته شدن شمع قرمز بیش از سطح 50٪ است. این نشان می دهد که روند نزولی نسبتاً ضعیف است. اگر قیمت بسته شدن شمع قرمز نزدیک یا همان قیمت باز شدن شمع سفید باشد ، به این معنی است که روند نزولی نسبتاً قوی است ؛ قیمت بسته شدن شمع قرمز به طور قابل توجهی پایین تر از قیمت باز شدن شمع سفید است ، به این معنی است که روند نزولی بسیار قوی است.

در بازارهای معاملاتی روزمره ، ممکن است یک ستاره عصر چنان آشکار نباشد که می توانید از کتاب های درسی تشخیص دهید. در اینجا چند نمونه از مواردی که در گذشته پیدا کرده ایم آورده شده است:

در شکل اول ، می بینید که قسمت میانی توسط دو شمعدان کوچک تشکیل شده است. بیایید آنها را به نمودار معاملات واقعی برگردانیم. پس از یک افزایش شدید قیمت ، یک ستاره عصرگاهی در سطح بالا دیده می شود ، سپس بلافاصله شاهد الگوی اصلاح قیمت هستیم.

شکل دوم از OKEx گرفته شده است – نمودار 2 ساعته BTC / USD. این ممکن است یک مثال کامل نباشد زیرا شمع وسط به طور قابل توجهی کوچک نیست. با این حال ، هنوز هم می توان الگوی ستاره عصر را مشاهده کرد و قیمت بلافاصله پس از شکل گیری الگو کاهش می یابد.

در شکل سوم ، دو شمع جثه ای کوچک قسمت میانی را تشکیل داده اند. همچنین می توانیم ببینیم که قیمت بسته شدن شمع قرمز به طور قابل توجهی پایین تر از قیمت افتتاح شمع سفید است. قیمت پس از نوسانات مداوم سقوط می کند. گاهی اوقات ، ستاره غروب ممکن است در مدت زمان کوتاه چندین بار ظاهر شود. در این روند نزولی BTC / USDT ، شاهد دو ستاره عصر هستیم که قیمت ها دوباره صعود می کنند و بلافاصله بعد از آن سقوط می کنند.

دومین موردی که در مورد آن یاد خواهیم گرفت Bearish Engulfing است.

یک الگوی بلعنده نزولی شامل یک شمعدان سفید است و به دنبال آن یک شمعدان قرمز بزرگ وجود دارد که شمع سفید کوچکتر را “بلعیده” است.

اما اگر چنین الگویی را ببینیم چگونه می توان سطح نزولی را تعیین کرد?

در شکل اول ، شمع قرمز به سختی شمع سفید را می بلعد ، به این معنی که روند نزولی ضعیف است. در شکل دوم ، قیمت بسته شدن شمع قرمز به طور قابل توجهی کمتر از قیمت باز شدن شمع سفید است ، طول شمع قرمز تقریباً دو برابر شمع سفید است ، به این معنی که روند نزولی قوی است. در شکل سوم ، شمع قرمز همزمان چندین شمع سفید را می بلعد ، که نشان می دهد روند نزولی بسیار قوی است.

حالا ، بیایید به چند نمونه از زندگی واقعی نگاه کنیم.

همانطور که در نمودار نشان داده شده است.

اولین شکل نمودار روز LTC / USDT از OKEx است. پس از افزایش قیمت ، می توانیم یک شمع بزرگ قرمز را که شمع های سفید زیادی را در برگرفته است ، مشاهده کنیم و روند نزولی شدیدی در پی دارد.

شکل دوم یک نمودار 2 ساعته ETH / USDT از OKEx است. پس از افزایش مجدد قیمت ETH به یک بالاترین قیمت ، الگوی فروپاشی نزولی مشاهده می شود و روند نزولی ادامه دارد.

شکل سوم نمودار 6 ساعته EOS / USDT از OKEx است. پس از یک افزایش مداوم قیمت ، الگوی فروپاشی نزولی شکل می گیرد و یک روند نزولی شدید ظاهر می شود.

آخرین موردی که در مورد آن یاد خواهیم گرفت برج تاور است.

یک الگوی بالای برج از یک شمع سفید عادی یا بزرگ در سمت چپ ، چند شمع کوچک ، معمولاً بیش از 5 عدد در وسط و یک شمع قرمز عادی یا بزرگ در سمت راست تشکیل شده است. همانطور که مشاهده می کنید ، این نمودار دقیقاً مانند یک برج برج در نمودار است.

بالای برج اغلب بعد از آنکه قیمت بسته شدن آخرین شمع قرمز 50٪ از بدنه اولین شمع سفید پایین تر باشد ، تشکیل می شود. بالای برج یک الگوی معکوس است ، این نشان دهنده چرخش روند نزولی است. این نشان دهنده فرسودگی تدریجی خریداران قبل از آن است که فروشندگان به زور کنترل خود را بدست آورند.

ما همچنین می توانیم سطح نزولی بازار را با بررسی قیمت بسته شدن آخرین شمع قرمز تعیین کنیم. همانطور که در شکل نشان داده شده است ، اگر قیمت بسته شدن شمع قرمز به سختی از سطح 50 درصد عبور کند ، روند نزولی نسبتاً ضعیف خواهد بود. اما اگر قیمت بسته شدن نزدیک به قیمت باز شدن شمع سفید باشد ، روند نزولی قویتر خواهد بود. و اگر قیمت بسته شدن به طور قابل توجهی پایین تر از قیمت باز شدن شمع سفید باشد ، روند نزولی بسیار قوی خواهد بود.

بیایید نگاهی به چند نمونه از زندگی واقعی بیندازیم.

این رقم از نمودار 6 ساعته BTC / USDT در OKEx گرفته شده است. می توانیم سایه های بلندی را که به شمعدان های کوچک متصل شده اند مشاهده کنیم. اما این پدیده بر ساختار بالای برج تأثیر نمی گذارد ، بازار BTC الگوی نزولی شدیدی را مشاهده می کند ، قیمت به پایین ترین سطح سقوط می کند.

شکل دوم نمودار نقطه ای ACC / USDT 12 ساعته را در OKEx نشان می دهد. قسمت میانی بالای برج توسط شمع های غیرمعمول کوچک تشکیل نشده است و می توان سطح نوسان بیشتری را مشاهده کرد. پس از شکل گیری الگو ، قیمت ACC به شدت سقوط می کند.

بیایید مروری بر آنچه امروز یاد می گیریم داشته باشیم:

اولی یک ستاره عصر است ، به این معنی که تاریکی ما را فرا گرفته است. دوم غوطه وری نزولی است که نشانگر دویدن خرس است. آخرین مورد برج برج است ، که نشان دهنده فرسودگی تدریجی خریداران است.

در اینجا انتهای بخش ما نشان داده می شود ، ما اهمیت موقعیت های مختلف ترکیبات شمعدان را به شما نشان خواهیم داد

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me